dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Poddasze użytkowe ocieplenie

  1. #1

    Domyślnie Poddasze użytkowe ocieplenie

    Mam pytanie do ekspertów, mianowicie obecnie firma ociepla mi poddasze które będzie mieszkalne wełną rockwool megarock plus L0,039 dach dwuspadowy, szczyty wełna 15 cm na to folia ( ta srebrna ) i płyty na krokwie osb co tworzy taki stryszek następnie pod osb będzie 15 cm i 10 cm wełny i pod to folia i regips i to da mi sufit w pomieszczeniu mieszkalnym a skosy w pomieszczeniach mieszkalnych 15 cm i 10 cm wełny co daje 25 cm oraz wszystkie ściany po obwodzie które są z pustaka 24cm budynek nie jest ocieplony z zewnątrz daję 10 cm wełny czy taki układ będzie wystarczający. Proszę o odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Energooszczędne ocieplenie budynku wg Standardu ROCKWOOL połaci dachowych to 35 cm.
    Wymagane grubości lub współczynnik przenikania ciepła dla dachu powinien być zawarty w projektowej charakterystyce energetycznej budynku, która jest częścią projektu budowlanego. Zastosowanie ocieplenia z wełny MEGAROCK PLUS 150 mm + 100 mm pozwoli uzyskać współczynnik U=0,17 W/(m2K).
    Aktualne minimalne wymagania są spełnione ale jest to za dużo jak na wymagania, które będą obowiązywały od 2021 r. Uc(max) < 0,15 W/(m2K).
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony