dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 143
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    dom masz duży, że trzeba ponad 2 km rury do podłogówki?
    jedna oferta 2300mb, a druga 2100mb. Dom z garażem to około 240m2.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja mam wbudowany chyba 160 l . Wystarczy ,a le ja mam 2 natryski i 2 osoby. Ale jak planujesz wannę z bąbelkami to będzie mało.
    O wannie z bąbelkami nie myślę, ale będzie nas 4ka. W tej chwili mam 120 i jak dzieciaki chcą się wykąpać w wannie to niestety jest problem. na pewno zastanowię się czy wbudowany 180 czy osobno 300l (z tego co się dowiedziałem to przy PC koszt nagrzania wody będzie wyższy o 15pln/miesiąc)

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    ...Tak się składa że dzisiejszego dnia poproszono mnie o ocenę pewnej instalacji która kosztowała ponad 100 tysięcy złotych na "markowych" pompach z górnej półki (cenowej). W ciągu trzech lat było kilka przeróbek i wciąż nie dogrzewa domu. Poza tym owa markowa pompa kilka razy się zdążyła "posypać"...
    Cześć wihajster.
    Rzekniesz coś na temat błędów popełnionych przez instalatora?
    O tym, co się "posypało" w układzie chłodniczym również chętnie poczytam. Jakie warunki pracy stworzono tej PC?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Możesz jeszcze wziąć pod uwagę pompy IVT/Buderus. Mam Buderusa ze starym modelem sterownika i moim zdaniem to był dobry wybór. IVT miało to samo w środku co Buderus tylko nowszy sterownik i wyższą cenę. Podejrzewam, że znajdziesz w okolicy instalatora, który ma w ofercie te pompy.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Cześć wihajster.
    Rzekniesz coś na temat błędów popełnionych przez instalatora?
    Standardowa sytuacja, duże opory hydrauliczne podłogówki > wysoka delta > częste wyłączenia sprężarki > skutek niewielki % czasu pracy w porównaniu do postoju.
    Wstawiony bufor(ek) 100-litrowy chyba później w akcie desperacji...
    Po kilku minutach pracy temperatura wyjścia z PC około 55*C przy 100% podłogówki...
    I to zrobił super polecany specjalista "VIP PARTNER".

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    O tym, co się "posypało" w układzie chłodniczym również chętnie poczytam. Jakie warunki pracy stworzono tej PC?
    Kilka razy pompa obiegowa GZ (podobno się zacierały -tak mi przedstawiono). Chłodniczo pompa sprawna. Warunki pracy nieciekawe - jak wyżej.
    Obecnie wyłącza się bez powodu - jeszcze nie zdiagnozowane.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    OZC nie mam- ale firmy dostały ode mnie informacje jaki to dom oraz rzuty-na tej podstawie wyceniali moc PC.
    Ja rozumiem że każdy musi być zadowolony-wykonawca też musi utrzymać siebie i firmę, ale mi zależy na dobrej, sprawdzonej instalacji oraz oczywiście nie chciał bym przez moją niewiedzę być kolokwialnie mówiąc "oszukany"
    Wiesz, bez OZC można mocno wstępnie dobrać pompę, ale potem nie zdziw się jak od róźnych firm będziesz miał wahania siegajace nawet 2-3 kW mocy pompy. Tak jak ktoś już tu napisał - najpierw lepiej policz OZC potem szukaj wykonawcy albo znajdź takiego, który od razu policzy OZC. Co do sprawdzonej firmy to chyba pozostaje Ci kontakt z klientami danego wykonawcy. Ja np. daje nawet na starcie namiary na 2 - 3 klientów, by klient mógł się do nas przekonać. Z tych 3 marek ja najbardziej polecam Alpha InnoTec i Nibe.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Czy przy wyborze jednej z tych trzech kierować się współczynnikiem cop?Nibe ma najmniejszy a ja się przyznaję że jakoś najbardziej mi pasuje

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Wiesz, bez OZC można mocno wstępnie dobrać pompę, ale potem nie zdziw się jak od róźnych firm będziesz miał wahania siegajace nawet 2-3 kW mocy pompy. Tak jak ktoś już tu napisał - najpierw lepiej policz OZC potem szukaj wykonawcy albo znajdź takiego, który od razu policzy OZC. Co do sprawdzonej firmy to chyba pozostaje Ci kontakt z klientami danego wykonawcy. Ja np. daje nawet na starcie namiary na 2 - 3 klientów, by klient mógł się do nas przekonać. Z tych 3 marek ja najbardziej polecam Alpha InnoTec i Nibe.
    odnośnie tego OZC: w projekcie jest napisane:
    "wskaźniki zapotrzebowania wynoszą:a) w odniesieniu do powierzchni ogrzewanej q=56,0W/m2 b)w odniesieniu do kubatury ogrzewanej q=20,7W/m2 c)współczynnik SZE powierzchniowy 60,7kWh/m2 rok (przy założeniu wentylacji grawitacyjnej)- czy to już nam coś mówi?

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    sam piszesz że masz dość dużą działkę - pomyśl nie o odwiertach tylko o poziomym
    zawsze to parę tysięcy taniej
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    Czy przy wyborze jednej z tych trzech kierować się współczynnikiem cop?Nibe ma najmniejszy a ja się przyznaję że jakoś najbardziej mi pasuje
    Nibe to najsłabsza z tych pomp ale najbardziej rozreklamowana. Poza tym Nibe kupiło Alpha Innotec

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    odnośnie tego OZC: w projekcie jest napisane:
    "wskaźniki zapotrzebowania wynoszą:a) w odniesieniu do powierzchni ogrzewanej q=56,0W/m2
    Wygląda realnie, choć w projektach gotowych te obliczenia są często zawyżone.
    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    Czy przy wyborze jednej z tych trzech kierować się współczynnikiem cop?Nibe ma najmniejszy a ja się przyznaję że jakoś najbardziej mi pasuje
    Przeczytaj dokładnie mój pierwszy wpis w tym wątku i wyciągnij jakieś wnioski.
    W skrócie stara prawda mówi: największy wpływ na COP i n s t a l a c j i z pompą ciepła ma prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja, a nie pompa ciepła.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Nibe to najsłabsza z tych pomp ale najbardziej rozreklamowana. Poza tym Nibe kupiło Alpha Innotec
    Działka ma 2600m2, ale przynajmniej 2 oferentów stwierdziło że pionowe odwierty są lepsze (trwalsze)

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Przeczytaj dokładnie mój pierwszy wpis w tym wątku i wyciągnij jakieś wnioski.
    W skrócie stara prawda mówi: największy wpływ na COP i n s t a l a c j i z pompą ciepła ma prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja, a nie pompa ciepła.[/QUOTE]

    Masz rację. Wysyłam jeszcze 2-3 zapytania do innych firm z moich okolic. Jak dostanę to się nimi z Wami podzielę.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    Działka ma 2600m2, ale przynajmniej 2 oferentów stwierdziło że pionowe odwierty są lepsze (trwalsze)
    Ale bzdura totalna. Parametry w większości instalacji można uznać za lepsze, ale z wyższą trwałością odwiertów nieźle "pojechali".
    Lepsze są dla wykonawcy - $
    Też wolę robić pionowe...

    Jak można taki kit ludziom wciskać?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    Działka ma 2600m2, ale przynajmniej 2 oferentów stwierdziło że pionowe odwierty są lepsze (trwalsze)
    trwalsze? może, choć wątpię
    droższe? oj to akurat na pewno
    chyba że trafisz na firmę która wyceni ci to tanio (tak jak ja )
    a nawet jakby nie było trwalsze poziome łatwo wywalisz z działki i zrobisz ponownie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    trwalsze? może, choć wątpię
    droższe? oj to akurat na pewno
    chyba że trafisz na firmę która wyceni ci to tanio (tak jak ja )
    a nawet jakby nie było trwalsze poziome łatwo wywalisz z działki i zrobisz ponownie
    Jeżeli źle myślę to mnie skorygujcie " uparłem się na montażystów z Łódzkiego (te oferty które mam to około 50km od inwestycji) ze względu na szybką reakcję w razie problemów"...

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Odwierty pionowe nie są lepsze. Ja zresztą polecam często kolektor płaski w alternatywie, który można przewymiarować i wtedy mieć jeszcze wydajniejsze dolne źródło. Nie ma różnicy w trwałości pomiędzy tymi dwoma systemami.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Odwierty pionowe nie są lepsze. Ja zresztą polecam często kolektor płaski w alternatywie, który można przewymiarować i wtedy mieć jeszcze wydajniejsze dolne źródło. Nie ma różnicy w trwałości pomiędzy tymi dwoma systemami.
    czy w tym wypadku tylko obszar działki ma znaczenie? na mojej działce to sam żwir i piasek- można śmiało żwirownię zakładać

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    No to słabo z poziomym. Teoretycznie można wymiennik zmieścić wszędzie, nawet w suchym piachu, odpowiednio go powiększając. Ale w takim przypadku dość mocno ograniczysz dyspozycyjną powierzchnię działki.
    Nawet gdyby była woda gruntowa na 1,5 - 2,0m to można wykonać wymiennik na stosunkowo niewielkim obszarze, ale wtedy nie wiadomo jak te warunki będą wyglądały za kilka, kilkanaście lat. Miałem już problemy z podobną sytuacją.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    @msabaj
    Wiesz, mamy jedną instalację z k. płaskim z suchym piaskiem, ale jak napisał przedmówca kolektor został sporo przewymiarowany, do tego stworzyliśmy pewien system dodatkowo nawadniajacy kolektor
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony