Powiat starogardzki, województwo Pomorskie. Złożyliśmy w marcu 2021 do Energii wniosek o wydanie warunków pod uzbrojenie działki, na której planujemy budowę domu jednorodzinnego, start we wrześniu. Po ich otrzymaniu podpisaliśmy umowę o przyłączenie i opłaciliśmy pierwsza fakturę na ponad 700zł.
W warunkach wskazano miejsce przyłączenia jako skrzynie zlokalizowana pomiędzy dwiema innymi działkami, około 35m od naszej granicy. Jest też informacja o tym, że naszym obowiązkiem jest wykonanie instalacji w obiekcie przyłączanym (i tylko tyle w zakresie naszych obowiązków).
Próbuję się dowiedzieć od Energii (infolinia, dział przyłączeń w rejonie) czy mam spodziewać się postawienia skrzyni w granicy działki. W odpowiedzi dostaje, że mam dostarczyć oświadczenie o gotowości załączone do umowy. Elektrycy mówią, że mam pytać w zakładzie i tak w kółko...
Czy ktos miał podobne doświadczenia i wie jak to czytać? Po postawieniu budynku, wykonaniu instalacji, złożeniu oświadczenia zakład przyjedzie i pociągnie do nas kabel przez te 40m czy będzie to nasz obowiązek? A może jednak powinienem spodziewać się wpierw postawienia skrzyni w granicy naszej działki?