dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 439
  1. #201

    Domyślnie

    Serwis koniecznie - prawdopodobnie uszkodzenie karty. Taki problem nie może występować !!!. Zgłosić wezwac serwis wymienić.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To jest nieszczelność lub bardzo duży ciąg kominowy. Jaki masz komin - średnica, ile metrów, jakie zakończenie komina ? A tak ogólnie to masz gwarancję zgłoś to do sprzedawcy.
    Stary komin murowany cegła otwór +- 14x16 wysokość około 8m powiem że w starym kotle to szału nie było z tym ciągiem.
    Przed zgłoszeniem chciałbym się upewnić w czym problem, do serwisanta trzeba też mieć trochę szczęścia żeby wiedział o co chodzi nie przekombinować.
    Gwarancja oczywiście jest.

  3. #203

    Domyślnie

    A wkład w kominie ? Problem z kartą dużo by tłumaczyć ale taki reset nie jest normalnym stanem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Serwis koniecznie - prawdopodobnie uszkodzenie karty. Taki problem nie może występować !!!. Zgłosić wezwac serwis wymienić.
    Czyli te różne anomalia mogą wynikać z uszkodzonej karty.
    Tego się obawiałem szkoda bo ogólnie kocioł wygląda naprawdę wykonany solidnie i bardzo estetycznie.
    Były wycieczki sąsiadów aby pooglądać, mam nadzieje że serwis działa sprawnie.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

    Komin bez wkładu.

  5. #205

    Domyślnie

    Kto Ci go bez wkładu zamontował do ceglanego komina ? Oj będa problemy. Wrzuć fotki podłączenia kotła bo pewnie jeszcze jakieś kwiatki tam sa zrobione
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Kto Ci go bez wkładu zamontował do ceglanego komina ? Oj będa problemy. Wrzuć fotki podłączenia kotła bo pewnie jeszcze jakieś kwiatki tam sa zrobione
    Na wkład brakło kasy w tym roku, jeśli jest niezbędny można będzie dołożyć w przyszłym roku.
    Mam nadzieje że z resztą nie będzie tak źle.
    Niżej fotki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	405690
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	405691
    Ostatnio edytowane przez wlen ; 24-01-2018 o 19:24

  7. #207

    Domyślnie

    Beda problemy szybciej niż sie spodziewasz - przy tej temp spalin to tylko kwestia czasu kiedy zacznie Ci komin przeciekać - montaż bez wkładu to murowane problemy
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    O kurcze mam nadzieje że dociągnę jakoś do wiosny, czy mogę jakoś z kontrolować stan mojego komina?
    Czy widać na fotkach jeszcze coś niepokojącego?

  9. #209

    Domyślnie

    BTW, wiesz że raz w roku trzeba wyjąć sprężyny od czyszczenia i robi się to od góry? Mam nadzieje że instalator wziął to pod uwgaę montując zbiornik

  10. #210

    Domyślnie

    Witam.
    Mam piec Red Compact 18 z termostatem Salus 091flrf od ponad 2 lat.
    Do tej pory wszystko działało bez zarzutu, teraz piec nie reaguje na termostat.
    Na wyświetlaczu termostatu pokazuje uruchomienie się pieca, na wyświetlaczu pieca pokazuje, że termostat został włączony, natomiast sam piec w dalszym ciągu jest w trybie OFF. Piec uruchamia się dopiero po włączeniu pieca na jego panelu, ale po osiągnięciu temperatury zadanej na termostacie piec się w dalszym ciągu nie wyłącza pomimo, że ikonka termostatu na panelu pieca wtedy pokazuje OFF, a sam piec pozostaje w trybie ON. Gdzie szukać przyczyny tej usterki? Na termostacie czy w piecu? Miał ktoś podobny problem?

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał monniqu Zobacz post
    Witam.
    Mam piec Red Compact 18 z termostatem Salus 091flrf od ponad 2 lat.
    Do tej pory wszystko działało bez zarzutu, teraz piec nie reaguje na termostat.
    Na wyświetlaczu termostatu pokazuje uruchomienie się pieca, na wyświetlaczu pieca pokazuje, że termostat został włączony, natomiast sam piec w dalszym ciągu jest w trybie OFF. Piec uruchamia się dopiero po włączeniu pieca na jego panelu, ale po osiągnięciu temperatury zadanej na termostacie piec się w dalszym ciągu nie wyłącza pomimo, że ikonka termostatu na panelu pieca wtedy pokazuje OFF, a sam piec pozostaje w trybie ON. Gdzie szukać przyczyny tej usterki? Na termostacie czy w piecu? Miał ktoś podobny problem?
    Zdjecie wyświetlacza ? zobaczymy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #212

    Domyślnie

    Dodam, że piec sam zaczął uruchamiać tryb eco bez osiągnięcia zadanej temp. na termostacie po czym zaczyna odliczanie i po 10min się wyłącza. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9864.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	405732

  13. #213

    Domyślnie

    kocioł albo wyłaczony ( z palca- wyłącznik na panelu) albo tryb eco jest na off
    Włącz tryb eco i włącz kocioł z palaca powinien dogrzać do zadanej i dopiero po odliczeniu się wyłączyć i dalej juz powinien pracować na żądanie termostatu.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 25-01-2018 o 11:47
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #214

    Domyślnie

    Tylko jeśli go uruchomię na panelu pieca, termostat osiągnie zadaną temperaturę to piec nadal chodzi. Tryb eco włączony, nastawiony na 10min. Piec niby widzi termostat, ale nie reaguje.

  15. #215

    Domyślnie

    Zdjecie z włączonego trybu eco.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #216

    Domyślnie

    może Ci sie sprzega termostat z jakimś innym urządzeniem albo baterie masz słabe i nie komunikuje się prawidłowo
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #217

    Domyślnie

    Baterie były wymienione, więc to nie to, inne urządzenie odpada, zasięg ok. Zostało sprawdzone też ustawienie kodu adresu radiowego na termostacie, wszystko ok. W ustawieniach nie było nic zmieniane, sam z siebie jakby przestał współpracować. Zdjęcie wieczorem mogę wstawić.

  18. #218

    Domyślnie

    Taaa zawsze się tak robi samo z siebie. Albo go paluchem wyłączyłeś albo wyłączyłeś tryb eco. Sprawdz to na spokojnie jeśli tryb eco jest włączony to jest to sygnalizowane podczas pracy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #219

    Domyślnie

    Piec działał prawidłowo, po powrocie z pracy termostat pokazuje, że piec chodzi, temp. dużo niższa niż zadana (myślałam, że pellet się skończył lub zapchał trocinami i wyskoczył "nieudany zapłon", bo już taką sytuacje miałam), ale wszystko ok, a w piwnicy piec jest OFF pomimo, że ikonka termostatu jest na ON (tak jak na wcześniejszym zdjęciu)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0019.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	3,6 KB
ID:	405736

  20. #220

    Domyślnie

    Wcześniejsze zdjecie wskazuje że ktoś kocioł wyłączył " z palca"
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony