dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 22
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 439
  1. #61

    Domyślnie

    tzn. co masz na mysli zmodernizowac instalacje? mam w zasadzie tak jak w schemacie od reda + podlogowka

  2. #62

    Domyślnie

    no właśnie chodzi o to "+podłogówka" masz 2 różne systemy różne pracujące a tylko jedno sterowanie.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 29-01-2016 o 11:55
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #63

    Domyślnie

    nie ma zalacznika ;-(
    wiem ze dwa rozne systemy polaczone i to sterowac to ciezko bo podlogowka i jej bezwladnosc bardzo sie rozni od kaloryferow i tak mysle czy jednak nie dolozyc buforu bo to chyba jedyne rozwiazanie w tej chwili.
    z bufora to juz mozna chyba wysterowac oba systemy wg potrzeb?

  4. #64

    Domyślnie

    http://www.wentor.pl/Schematy-montazowe
    Schematy hydrauliczne do kotłów red .
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #65

    Domyślnie

    Dzieki wielkie, obejrzalem i w zasadzie mam jak na stronie 3 "Ogrzewanie podłogowe,
    grzejniki oraz C.W.U. bez sprzęgła" i zamiast jakiegos modulu sterowania kotlem i pompa mam przylgowo zalozony termometr do rury za 3d idacej na C.O. ustawiony na 60'C.
    O co dokladnie chodzi z modulem sterowania kotlem? Nalezy go zamontowac czy tak jak mam bedzie dobrze?
    Zastanawia mnie jeszcze ten jeden kaloryfer ciagle otwarty - w jakim celu? To chyba bedzie bardzo goracy pokoj?...

    I widze ze termostat jest w pokoju z grzejnikami - to ma chyba kolosalne znaczenie...czyzby to mial byc ten pokoj z otwartym stale kaloryferem? Zwiekszy to taktowanie pieca na pewno...

  6. #66

    Domyślnie

    a masz jakieś sterowanie podłogówką ( sterowanie strefowe ) ? Jeden grzejnik stale otwarty bo coś musi zastąpić sprzęgło.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #67

    Domyślnie

    dla kazdej petli podlogowki mam termostat i silownik ale nie korzystam z tego - petle caly czas otwarte - przeplywy na petlach przy pompie 25/60 i biegu II ok 1l/min - moze ciut ponizej.
    z rozdzielacza od kaloryferow mam zasilone jeszcze dwie male petle w lazienkach na rtl.
    otwarty kaloryfer robiacy za sprzeglo - ma znaczenie ktory to ma byc otwarty? najdalej od rozdzielacza? najblizej? wystarczy ze jest glowica na kaloryferze na 5 czy trzeba zdjac? moze to byc drabinka w lazience czy za mala?

  8. #68

    Domyślnie

    wszystko jedno który ważne żeby był otwarty i nie blokował przepływu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #69

    Domyślnie

    ok. trzeba zdjac glowice?
    a przestawienie pompy w redzie na zmienne cisnienie nie zalatwi sprawy? a moze lepiej zeby pracowala na stalym cisneniu i duzym biegu?
    Zameczam glupimi pytaniami

  10. #70

    Domyślnie

    Co znaczy dużym obiegu ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #71

    Domyślnie

    duzym biegu nie obiegu - chodzi o predkosc pompy

  12. #72

    Domyślnie

    ta pompa pracuje w zasadzie tylko na grzejnikach wiec na zmiennej charakterystyce i taka średnie prędkość pompy tak przez net to trudno dobrać wydajność zwykle na domku jednorodzinnym wystarcza mały bieg pompy. W twoim przypadku lepszy byłby schemat ze sprzęgłem i oddzielnymi pompami na grzejniki i podłogówkę. Najłatwiej wysterować. Ale jeśli jest tak jak jest to trzeba do listwy sterującej dołożyć moduł sterujący pompą i kotłem i wpiąć go równolegle do termostatu. I wtedy masz cześciowo oddzielne sterowanie podłogówką i grzejnikami.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 29-01-2016 o 13:18
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ile stopni ustawiacie na podłogówkę?

  14. #74

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    U siebie ustawiam na ok 32 stopnie. Czy to normalne że jak załącza się pompa od podłogówki to przez chwile rośnie np. do 53-54 tak ok minuty?

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Po zamontowaniu przekaźnika, piec włącza się już i wyłącza jak powinien
    No i spalanie całkiem inne.
    Ustawiłem temp. na 19 stopni, po pięciu dniach średnio- dobowe spalanie wyszło 11.2 kg
    Mam tylko problem, że wskakuje mi na zawór wyższa temperatura niż zadana. Ustawiam na podłogówkę np. 34, a dochodzi przez chwilę do pięćdziesięciu kilku.
    Czasem złapie 55 i włącza się alarm przegrzania podłogówki.

  17. #77

    Domyślnie

    witaj, panteraz widze ze spalanie opanowane
    napisz cos u ustawieniach reda, jak ci sie pali pellet, jaka receptura podawania pellet i powietrza. masz moze jakiesc zdjecia
    opisz prosze swoja instalacje i jak to masz zgrane
    ja utrzymujac 21.5 st potrzebuje ok 20kg na dobe minimum
    chyba duzo zuzywam pellet na ponowne wygrzanie budynku.
    sterowany jest jednym termostatem i wylacza sie przy 22C a zalacza piec przy 21 i grzeje 1 lub 2 razy na dobe..
    u ciebie jak to wyglada?

  18. #78

    Domyślnie

    Witam
    Proszę kolegów o radę. Mam zamiar kupić piecyk reda. Dylemat jest taki czy brać 14 kw czy 18 kw. Do ogrzewania będzie mały domek parterowy, 100 metrów. Wiem, że 14 ma trochę mały zasobnik na pelet ale można teraz dokupić ten dodatkowy pojemnik za 550zł i zwiększy się zasobnik. Reda 14 mogę mieć w cenie 12500 + zasobnik 550. Red 18 jest w cenie 13350. Dodam tylko, że domek jest bardzo dobrze ocieplony. Piecyk będzie służył tylko do ogrzewania, bez wody użytkowej.Pzdr

  19. #79

    Domyślnie

    Nadstawki są tylko do kotłów 18 i 24.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #80

    Domyślnie

    witaj, dosypywanie pelletu nie jest uciazliwe a 18 i 14 w zasadzie roznia sie tylko pojemnoscia zbiornika i w twoim przypadku pracowac beda tak samo. Jezeli nie przeszakdza ci codzienna obsluga pieca to lepiej chyba wybrac 14 a kasa ktora ci zostanie niech idzie w dobre sterowanie i w instalacje dobrze wykonana

Strona 4 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony