dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shakadima_89

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Stegna
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    4

    Domyślnie Zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego

    Witam,

    Jestem tu nowy także chciałbym na wstępie ze wszystkimi się przywitać

    Pozwoliłem napisać nowy temat gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Do rzeczy:

    Posiadam parterowy budynek gospodarczy usytułowany na granicy działki (7x6m). Chciałbym przekwalifikować go na budynek mieszkalny z możliwością poddasza użytkowego (sciana kolankowa). W związku z powyższym czy ktoś miał podobny przypadek z rozbudową takiego budynku? niestety w urzędach powiedzieli, że mam taką możliwość jednakże nie wiem od czego zacząć. Chciałbym również otrzymać od Was informację o orientacyjnym koszcie budowy poddasza (praca dekarza) tj. strop drewniany + dach dwuspadowy 45stopni wraz z podbitką, ułożeniem folii i blachy.

    Będę wdzieczny za pomoc

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    " Chciałbym przekwalifikować go na budynek mieszkalny z możliwością poddasza użytkowego (sciana kolankowa)."

    Czyli chcesz dokonać ZMIANY SPOSOBU UŻYTKOWANIA tego obiektu.
    Zorientuj się czy urzędasy Ci na to pozwolą tak, jak zamierzasz...
    Bo?
    Stoi w granicy...
    Potem dopiero reszta...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shakadima_89

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Stegna
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    tak, dokładnie chce dokonać zmiany sposobu użytkowania tego obiektu. Właśnie byłem w dniu wczorajszym (gmina) i dzisiejszym (starostwo) i otrzymałem informację, że jest to możliwe ale razem ze zmianą sposobu użytkowania tego obiektu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Musisz wystąpić o odpis z miejscowego planu lub o warunki zabudowy dla działki (jak brak planów miejscowych), zrobić inwentaryzacje tego co masz i zrobić projekt rozbudowy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... ogólnie : zlecić zadanie projektantowi
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że dzieci głodne - ale do przeczytania np warunków zabudowy nie trzeba zatrudniać projektanta. A po ich otrzymaniu np się okazuje że nic nie można zbudować albo co tam i dalszych działań się już nie prowadzi...

    Autor wątku chyba da radę przeczytać, w końcu jako jeden z nielicznych forumowiczów napisał post po polsku i bez błędów ortograficznych

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shakadima_89

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Stegna
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Proszę wybaczyć-zapomniałem wspomnieć o planie zagospodarowania przestrzennego. Istnieje i zwiera on dla mnie istotną informację (mój budynek nie spełnia ustaleń planu, gdyż stoi zbyt blisko sąsiada-wg nowego planu każdy nowy budynek musi mieć odpowiednią ogległość od działki sąsiada):

    dla istniejących budynków mieszkaniowych lub usługowych nie spełniających ustaleń planu, w
    szczególności w zakresie linii zabudowy, dopuszcza się remonty oraz nadbudowę i zmianę
    kształtu dachu z dostosowaniem wysokości budynku i kształtu dachu do parametrów
    zgodnych z ustaleniami planu,
    t) dla istniejących budynków mieszkalnych jednorodzinnych i usługowych nie spełniających
    ustaleń planu, w szczególności w zakresie wysokości budynków oraz kształtu dachów
    dopuszcza się remonty i przebudowy.

    W takim razie rozumiem, że nie potrzebuje opinii architekta aby zacząć tworzyć dokumentację? Skąd to pytanie? Chce uniknąć kosztów geodety+architekta (zapewne z 10tyś zł) aby potem otrzymać informację, że rozbudowa jest niemożliwa.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał shakadima_89 Zobacz post
    dla istniejących budynków mieszkaniowych lub usługowych nie spełniających ustaleń planu, w
    szczególności w zakresie linii zabudowy, dopuszcza się remonty oraz nadbudowę i zmianę
    kształtu dachu z dostosowaniem wysokości budynku i kształtu dachu do parametrów
    zgodnych z ustaleniami planu,
    t) dla istniejących budynków mieszkalnych jednorodzinnych i usługowych nie spełniających
    ustaleń planu, w szczególności w zakresie wysokości budynków oraz kształtu dachów
    dopuszcza się remonty i przebudowy.
    " budynek gospodarczy ", NIE JEST !!! budynkiem mieszkalnym lub usługowym.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ten budynek gospodarczy to jedyny budynek na działce? Czy na tej działce jest już jakiś budynek mieszkalny?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shakadima_89

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Stegna
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuje za zwrócenie uwagi ŁUKASZ ŁADZIŃSKI-faktycznie ten opis dotyczy budynków mieszkalnych. Na działce znajduje się już budynek mieszkalny-dom wolnostojący 80m2.

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo często plany miejscowe przewidują możliwość sytuowania na działce tylko jednego budynku mieszkalnego. Zwróć szczególną uwagę czy w Twoim przypadku nie ma takiego zapisu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony