dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie projekt M193 ZIELONA POŁONINA

    witam
    może ktoś budował dom wg tego projektu? byłabym bardzo ciekawa odczuć i wrażeń no i tego, jak prezentują się koszty budowy tego domku

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę podchodzi pod kolejny Polski bieda dworek..
    Środek nawet ok, chociaż kuchnia ciut mała.
    Garaż w bryle budynku podwyższa koszta budowy.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    no właśnie ciekawa jestem realnych kosztów - bo niby prosta bryła, prosty dach, więc powinno być w miarę ok kuchnię chciałabym wydłużyć i wyrównać ze ścianą sypialni, a cały dom rozszerzyć o 1m (dodać 1 m w części sypialnianej, żeby wzdłuż ściany kuchni zmieścić dużą szafę

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sar.Adamus Zobacz post
    Trochę podchodzi pod kolejny Polski bieda dworek..
    Środek nawet ok, chociaż kuchnia ciut mała.
    Garaż w bryle budynku podwyższa koszta budowy.
    czemu bieda dworek? ja akurat jestem uczulona na wszelkie dworkopodobne projekty z kolumnami, daszkami, i zdobieniami, więc trochę jestem zaskoczona tym porównaniem

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czerwcowa
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wielkolas
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pan Adamus chciał błysnąć ot i tyle. Na forach takie popisy "wysmakowania, gustu i znawstwa" byle zaistnieć są teraz modne. Ciekawostką jest też stwierdzenie: "garaż w bryle budynku podwyższa koszta budowy". Rozumiem, że budowa garażu wolnostojącego nie generuje kosztów. Garaż wtedy jest za darmo.
    Sorry, ale irytuje mnie takie czcze gadanie. Nie pasuje - można sobie wybrać inny dom, zamówić indywidualny projekt a nawet nie budować w ogóle. Na niecałych 120m2 tyle pomieszczeń to niezły wynik. Jak kogoś stać, może wybudować i 300 m2, ale nazywanie tego bieda dworkiem... cóż.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czerwcowa - garaż dostawiany buduje się w lżejszej technologii i się go nie ociepla, dlatego jest tańszy od wbudowanego w bryłę budynku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 16:06

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czerwcowa
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wielkolas
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    czerwcowa - garaż dostawiany buduje się w lżejszej technologii i się go nie ociepla, dlatego jest tańszy od wbudowanego w bryłę budynku.
    Pani Elfir, pozwolę sobie na osobistą wycieczkę bo mnie tu Pani poucza jak gimnazjalistkę. Pozostałych uczestników przepraszam za ten wtręt.

    Pani to się już nie raz popisała swoją wiedzą o wszystkim i o niczym. Sugeruję pozostać przy dziale ogrody. Nie jest Pani specjalistką w budownictwie a wypowiada na każdy temat. Ja buduję jak ja chcę i mogę sobie wybudować dom z 3 stanowiskami garażowymi - jeszcze mamy demokrację. Mnie interesuje budowa porządna a nie dobudówki, lepianki czy projekty łazienek ze ściętym narożnikiem wanny bo domorośli "projektanci" tak to "przemyśleli" że drzwi się nie otworzą bez tego zabiegu.

    Grzecznie proszę by omijała Pani szerokim łukiem moje komentarze. Następnym razem moderator nie uratuje i nie skasuje Pani wypowiedzi.
    Nie mam czasu na słowne przepychanki i śledzenie odpowiedzi, więc proszę o uszanowanie mojej prośby.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pani Czerwcowa - masz jakieś kompleksy na swoim tle, by proste wyjaśnienie uznawać za osobiste przytyki?
    Czy w którymkolwiek miejscu moja uwaga coś narzuca? Jest po prostu informacją.
    Dlaczego dobudowany garaż w lekkiej technologii nazywasz lepianką Nie każda lekka technologia to blaszak. Cała jednorodzinna Ameryka stoi na lekkich technologiach.


    To publiczne forum i będę komentować każdy tekst jaki mi się spodoba.
    Jak masz problemy z tą formą aktywności internetowej jaką jest forum, to może lepiej załóż sobie bloga z moderacją komentarzy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-02-2016 o 21:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony