dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie Najbardziej sensowny montaż okien

    ... pewnego razu, zobaczyłem coś takiego. Otrzymuje się niskokosztowy ciepły montaż w izolacji. Dla mni to jest najlepsze i najbardziej logiczny montaz okna jeżeli ktoś nie traktuje tego jak sztuke i ma do wydania 10 000pln

    Okna od spodu na podpórkach, montaż na blachy, wycięcie wegarka i wstawienie XPS-a, w szczeline pianka - można też dodać taśmę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1402.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	344645 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1403.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	344646 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1404.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	344647

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To ma być montaż okien? I to jeszcze "ciepły"?
    Chyba rzeźnik to montował bo na pewno nie fachowiec

  3. #3

    Domyślnie

    Ha ha ha ale jaja
    Ale co tam. Nie moje okna i kto bogatemu zabroni

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo podoba mi się stwierdzenie "niskokosztowy ciepły montaż w izolacji" - pomijając już aspekty zasadnicze, to na czym niby ma polegać ten niski koszt ???

    Na braku rozdzielenia wylewek zewnętrznej i wewnętrznej ?
    Na wyrąbaniu kawałka ściany ?
    Na braku izolacji wewnętrznej i zewnętrznej ?

    Efekt bardzo mizerny a koszty wbrew pozorom spore, samo wyrąbanie, przepraszam "wycięcie węgarka" to czas w którym dobra ekipa zamontowała by i uszczelniła całe okno

    Pozdrawiam

  5. #5
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ... nie jestem zaskoczony....
    ale to jest dla innych nie traktujacych wstawienie okna jako sztuke i majacy 10000pln w kieszeni

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ... nie jestem zaskoczony....
    ale to jest dla innych nie traktujacych wstawienie okna jako sztuke i majacy 10000pln w kieszeni
    Nie grend - to jest dla tych którzy za nic mają jakąkolwiek fachowość prac i totalny brak pojęcia o efektach jaki ma przynieść montaż stolarki.
    Jeżeli Ci się taki sposób podoba i tak zamontowałeś Sobie okna to Twoja sprawa, ale namawianie kogokolwiek to podobnych oszczędności to już przesada.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    .... ale namawianie kogokolwiek to podobnych oszczędności to już przesada.....
    Wybaczcie ale jesteście bardzo delikatni w ocenie Pana Grenda
    To nie przesada - TO GŁUPOTA !!!

    To forum czytają laicy i nie jeden przyjmie jego sposób za dobre rozwiązania bo przecież 10 tyś zostanie w kieszeni i mamona zaślepi

    Takich "nowatorów" po prostu trzeba tępić nie dlatego, że na nim nie zarobimy (bo to go boli chyba najbardziej) ale dlatego, że pokazuje głupotę w która nie jeden uwierzy a później będzie mówił - przecież tak pokazali na forum MURATORA

    Już w jego odpowiedzi na jego "wynalazek" widać co wie i jaki ma stosunek do wszystkich. Sam wie najlepiej

    Nie na darmo napisałem, że kto bogatemu zabroni - bo co nam do tego, że teraz zaoszczędzi 10 tyś a za kilka lat szlag trafi okna które warte są więcej niż 10 tyś plus dewastacja wnętrza i elewacji

    Ale dopiero zmieni swój stosunek do nas i swego "wynalazku" jak na własnej skórze tego doświadczy

  8. #8
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Rozwiązanie dobre gdyby zrobil to staranniej i dał dłuższe podpórki zamiast tych klocków.

  9. #9
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Wybaczcie ale jesteście bardzo delikatni w ocenie Pana Grenda
    To nie przesada - TO GŁUPOTA !!!

    To forum czytają laicy i nie jeden przyjmie jego sposób za dobre rozwiązania bo przecież 10 tyś zostanie w kieszeni i mamona zaślepi

    Takich "nowatorów" po prostu trzeba tępić nie dlatego, że na nim nie zarobimy (bo to go boli chyba najbardziej) ale dlatego, że pokazuje głupotę w która nie jeden uwierzy a później będzie mówił - przecież tak pokazali na forum MURATORA

    Już w jego odpowiedzi na jego "wynalazek" widać co wie i jaki ma stosunek do wszystkich. Sam wie najlepiej

    Nie na darmo napisałem, że kto bogatemu zabroni - bo co nam do tego, że teraz zaoszczędzi 10 tyś a za kilka lat szlag trafi okna które warte są więcej niż 10 tyś plus dewastacja wnętrza i elewacji

    Ale dopiero zmieni swój stosunek do nas i swego "wynalazku" jak na własnej skórze tego doświadczy
    Twój post nic nie wnosi - jest tylko jazgotem sflustrowanego człowieka. Wysuwasz jakies tezy i domówienia które sa totalnym kłamstwem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Twój post nic nie wnosi - jest tylko jazgotem sflustrowanego człowieka. Wysuwasz jakies tezy i domówienia które sa totalnym kłamstwem
    Faktycznie jestem frustratem bo jakiś specjalista proponuje innym taki "montaż" bo go gdzieś zobaczył
    To że ktoś zapomniał o podstawowej sprawie jaką jest ZAMOCOWANIE okna w imię niewiele znaczących realnie oszczędności to jest powód do frustracji
    Promujesz swoim tematem GŁUPOTĘ ludzką w imię zaoszczędzenia iluś tam tysięcy kosztem narażenia o wiele droższych okien na radykalne skrócenie ich żywotności
    Okno w otworze pracuje nie tylko statycznie ale też DYNAMICZNIE pod wpływem np. parcia wiatru
    Ale oczywiście, jestem sfrustrowany, bo na kliencie nie zarobię

  11. #11
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Nie grend - to jest dla tych którzy za nic mają jakąkolwiek fachowość prac i totalny brak pojęcia o efektach jaki ma przynieść montaż stolarki.
    Jeżeli Ci się taki sposób podoba i tak zamontowałeś Sobie okna to Twoja sprawa, ale namawianie kogokolwiek to podobnych oszczędności to już przesada.

    Pozdrawiam
    W pierwszym zdaniu napisałem - zobaczyłem coś takiego... Ja tutaj nikogo nie namawiam - pokazałem alternatywę zamontowania okna. Czy to ktoś zamontuje to juz jest jego decyzja. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiazanie. To jest standardowy montaz tylko zamiast ściany przy profilu jest XPS co daje równoważność montażu okna w .izolacji.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    W pierwszym zdaniu napisałem - zobaczyłem coś takiego... Ja tutaj nikogo nie namawiam - pokazałem alternatywę zamontowania okna. Czy to ktoś zamontuje to juz jest jego decyzja. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiazanie. To jest standardowy montaz tylko zamiast ściany przy profilu jest XPS co daje równoważność montażu okna w .izolacji.
    Ta Twoja alternatywa jest ZŁA a na czerwono zaznaczyłem totalną bzdurę !! w jakim to aspekcie jest równoważny ??!!??

    Pozdrawiam

  13. #13
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Ta Twoja alternatywa jest ZŁA a na czerwono zaznaczyłem totalną bzdurę !! w jakim to aspekcie jest równoważny ??!!??

    Pozdrawiam
    Całe okno jest jest obramowane styropianem - przecież to jest jedyny powód takiego wykonawstwa.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ... pewnego razu, zobaczyłem coś takiego. Otrzymuje się niskokosztowy ciepły montaż w izolacji. Dla mni to jest najlepsze i najbardziej logiczny montaz okna jeżeli ktoś nie traktuje tego jak sztuke i ma do wydania 10 000pln

    Okna od spodu na podpórkach, montaż na blachy, wycięcie wegarka i wstawienie XPS-a, w szczeline pianka - można też dodać taśmę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1402.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	344645 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1403.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	344646 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1404.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	344647
    Nie ma tu ani niskich kosztów, ani logiki - są dziury dookoła i ogólna tragedia!!
    W jaki niby sposób taśma wypełni takie nierówności?
    Niech lepiej już ci fachowcy niczego nie wycinają, lecz otynkują ościeże, wstawią okna licując z murem zewnętrznym, uszczelnią pianką i przykleją folie.
    Mam jednak spore obawy o te prace, patrząc z jaką zadziornością wycinali ten węgarek... młotem? siekierą?
    Ciekawy jestem osiągniętego wyniku przy próbie szczelności
    Dowiedz się koniecznie, kto jest pionierem tego rozwiązania, aby czasami na niego nie trafić

  15. #15

    Domyślnie

    Najrozsądniej to jest wysunąć okna o 2-3 centymetry przed lico muru. Dać taśmy paroszczelne i piankę Najlepszy stosunek korzyści do ceny.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #16

    Domyślnie

    I jak bumerang powraca lekko bezsensowny temat wysuniecia 2-3 cm.
    Jest na temu poswiecony watek i nie ma co go tu powtarzac.
    Ogolnie jesli nie masz takiej potrzeby (np. Rolet) montuj w licu

  17. #17

    Domyślnie

    A jeżeli okna trzeba cofnąć to można by pociąć krawędzie ale nie tak jak na tych zdjęciach. Podciac tylko tyle co cofnięcie okna albo minimalnie więcej. Montaż naj lepiej na śruby.
    Autor zdjęć niepotrzebnie namęczyl się ciosajac pustaki. Mógł okna wysunąć całkiem na tych zwykłych kotwach. Efekt byłby tak samo tragiczny.

  18. #18
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Obejrzeliscie te zdjecia ?
    To jest montaz równowazny z montazem w ociepleniu gdzie całe okna jest wysuniete poza lico muru. Połowę tych wypowiedzi to nie maja zupełnie sensu i są totalna bzdura i kłamstwem

    Sondaż - kto robi taki montaz
    1 Ja go zrobiłem
    2 Zrobił to sasiad bo tak mu sie wydaje ze jest dobrze
    3 Zrobiła to ekipa montazowa według precyzyjnych wytycznych inwestora

    Sondaż nr 2
    Gdzie były wstawione te okna
    1. w kurniku
    2. w domku jednorodzinnym
    3. w bloku mieszkaniowym
    4. w biurowcu

  19. #19

    Domyślnie

    A skoro jest w ramce ze styropianu to powinien mieć kotwy do montażu w styropianu. , które to odpowiednio przeniosą obciążenia na mur. U ciebie ich nie ma.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    grend już pytałem o taki montaż w wątku o ciepłym montażu i nikt się nie wypowiedział na ten temat:

    Powiedzcie co tam jest źle zamocowane? xps dochodzi do boków okna a szczeliny wypełni pianą, można by dorzucić taśmy zewnętrzne i wewnętrzne. Jeszcze jakby je ustawić dołem na ciepłym parapecie czy xps-ie to już byłoby całkiem "ciepło"
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 28-01-2016 o 13:54
    Z242 na kujawach

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony