dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie dom parterowy 90m2 stan surowy zamknięty

    Witam, jestem nowym użytkownikiem dlatego na wstępie pragnę się przywitać z Wami Forum przeglądam już od kilku miesięcy, jest tu tak ogromna ilość informacji że idzie się bez problemu pogubić Mam do Was pytanie drodzy forumowicze. Otóż nie jestem zwolennikiem kredytów a w tym roku jest szansa wybudowania swojego wymarzonego domku. Plan jest taki aby wybudować w tym roku SSZ aby wszystko sobie przezimowało a w następnym roku go sobie wykończę. Jednak mój budżet jak każdy jest ograniczony. Nie licząc działki budowlanej będę posiadał około 180-200 tysięcy. I tu moje pytanie, czy taka kwota jest wystarczająca aby doprowadzić dom do stanu surowego zamkniętego zlecając budowę ekipie budowlanej? nawet nie wiem jak znaleźć taką ekipę, ale tym zamierzam zająć się nieco później. Liczę że pod koniec lipca będę posiadał ww kwotę i działkę budowlaną. Domek jaki planuję to około 90m2 parterowy, bez poddasza, bez podpiwniczenia, kopertowy no i z garażem, bryła prosta, kwadratowa. Moim zdaniem 180-200 tysięcy wystarczy aby wybudować takowy jednak to co mi się wydaje to trochę za mało. Proszę o komentarze w tej sprawię, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Starczy na pewno na domek wedlug prostego projektu. SSZ na 90m + garaz 20m mozna postawic za 100tys (powiedzmy 70 fundament i mury i 30 na dach) , do tego stolarka 20-30tys, przylacza (tu moze byc roznie - od 10 do nawet 50tyś) jesli to zadupie. To co ci mogę poradzić bo niedawno sam byłem w podobnej sytuacji i tym samym budzetem to lepiej dołóż do działki ktora bedzie blizej miasta niż daj mniej za działkę a potem przez cale zycie wydawaj kupę kasy wiecej na dojazdy. Wieksze wydatki zaczynają sie juz w czasie budowy, czesto musisz kilka (kilkanascie) razy dziennie pokonywac trase dom - centrum. Znam wiele rodzin które kupiły działke 30km od miasta bo byla za grosze a potem było za pozno zeby sie wycofać. Jedna nawet sie wycofala na etapie projektu, no ale tyś straconych złotych juz sie nie wrócą.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, tak się akurat składa że nie mam najmniejszego zamiaru kupować działki na zadupiu działkę wypatrzyłem sobie kilkaset metrów od mojego miasta(na pieszo idę tam góra 5 minut) (miasto liczy koło 30tyś mieszkańców). Działka aż za 100 000 tyś, jednak będzie odłożone na działkę 80tyś i liczę że tyle wytarguję. Działka o której wspominam ma ponoć nową przepompownie kanalizacyjną i wszystkie media, tak więc tu koszty powinny być z tej niższej półki. Zbieram już na ten dom szósty rok i serio chciałbym już go zacząć i mieć go postawionego w tym roku a w przyszłym roku zrobić jedynie salon+kuchnia+łazienka aby można się było wprowadzić a reszta powolutku (nie muszę mieć od razu wszystkiego zrobionego- nie zależy mi tak na tym) i liczę że te trzy pomieszczenia aby można było zamieszkać zrobię za 50-70 tyś. Podaje orientacyjne kwoty bo nie wiem ile to będzie kosztować. Mam natomiast bardzo dobrego kolege który wiele długich lat zajmuje się wykończeniem więc tu będę miał trochu lżej jak już dobrne do momentu wykończenia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Spokojnie wystarczy Ci ta kwota. Ja obecnie mam sso parterówka 118m2 z garażem w bryle, ssz będę miał w przeciągu 2-3msc. Mam już umowę na okna, czekam na drzwi zew, garażowe również mam wycenione. Koszt ssz u mnie wychodzi ok 147k bez docelowego pokrycia dachu dwuspadowego. Działkę dostałem.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cobra a te 147 tyś to razem z robocizną? dach dwuspadowy ponoć jest znacznie tańszy niż kopertowy, a ja celuję właśnie w ten drugi. Jednak dom masz 30 metrów większy niż ten w którego ja mierzę. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa rozpocznie się we wrześniu i będę liczył że przed zimą SSZ zostanie zakończony

  6. #6

    Domyślnie

    To nie jest tak że zrobisz sobie 3 pomieszczenia i sie wprowadzisz. Najdroższe w wykonczeniu jest chyba jednak ogrzewanie (to musisz zrobic na calosci od razu). Inne instalacje tez trzeba zrobic w calosci, bez tego nikt ci odbioru domu nie podpisze. Tak samo ocieplenie, elewacja, wylewki, tynki - chyba nie zamierzasz tego robić na raty.
    Tak naprawde odłozyc mozna tylko malowanie, biały montaż, podłogi i umeblowanie. Może jeszcze podwórko, ogrodzenie i garaż.To są znikome ksozty w stosunku do reszty.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    ja za sso zapłaciłam ok 99 000 zł.
    parterówka 100 m,dach kopertowy( narazie jest papa,docelowo blacha) więżba tradycyjna ,bez garażu,-projekt z 273 a,
    więc myślę że 180 na ssz i to co opisałeś to starczy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    No to mowa oczywiście o tym co można odłożyć na później. Chcę tylko zasadzic tuje wokoło działki i zwykłe najtansze ogrodzenie za nimi a brama będzie byle jaka na początek i z zewnątrz to na tyle, tuje niech sobie rosną a na kostke granitową i stworzenie ładnej zieleni na terenie działki zostawiam na moment w którym znowu będę dysponował wolnymi środkami. Ocieplenie chciałbym podłogowe więc trzeba na cały dom to rozłożyć od razu ale właśnie podłogi, meble, ściany to wszystko chcę zostawić czyli taki jakby stan developerski. Myślę że to wszystko to koszta rzędu kilkudziesięciu tysięcy więc dość sporo

    Ok dzięki pepa ale rozumiem że 99tyś nie wliczając robocizny, czyli za same materiały, ja jednak nie dość że nie potrafie sam zbudować domu to jeszcze nie mam na to czasu ze względu na pracę dlatego u mnie spore koszta dojdą za ekipe która się tego podejmie. Jednak wiem już w jakich kwotach oscyluje SSO i SSZ dzięki Tobie i pozostałym
    Ostatnio edytowane przez slabykoxu ; 27-01-2016 o 11:36

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    nieee.....99 tys.za wszystko materiał i robocizna

  10. #10

    Domyślnie

    Malowanie i podłogi to są grosze - Mozesz pamalować za pare tyś caly dom, panele nawet te ze sredniej półki to max tysiac od pomieszczenia. To nie są koszty które najbardziej dobijają przy budowie. Najbardziej bolą instalacje, okna i wyposażenie.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ok, w każdym razie to co będzie można zostawić na później w pozostałych pomieszczeniach na później zostawię a skupie się bardziej na tym aby doprowadzić do końca pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania w domu.

    Pepa to naprawdę niewiarygodny wynik, sprawdzałem właśnie ten domek który za tyle wybudowałaś i przyznaje że jest bardzo ładny, właściwie to w taki właśnie styl domku mierzę tyle że z garażem a robocizna ile się ceni za taki domek o ile można wiedzieć?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A wiesz już czym będziesz ogrzewał i jak będzie ocieplony ten domek?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    No nie wiem właśnie, wiem tylko że chciałbym ogrzewanie podłogowe. Chętnie wysłucham czym najlepiej ogrzewać przy ogrzewaniu podłogowym, ja w ogóle na ten temat nie mam pojęcia, wiem tyle że rury będzie się rozprowadzałopo podłodze.. I jak to jest z kominkiem, bo widziałem że niektórzy robią ogrzewanie podłogowe a w salonie mają kominek. Po co kominek? jako dodatkowe ocieplenie?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Szacuje się że uzyskanie stanu deweloperskiego, dom gotowy do wykończenia kosztuje 2000 zł/m2 ... 2500 zł/m2 oczywiście granica górna jest nieskończona, w dół można schodzić nakładem pracy własnej czy prostoty czy najtańszych materiałów i rozwiązań. Koszty wykończenia szacuje się na 250 zl/m2 .. oczywiście to szacunki ... Zawsze też są nieprzewidziane wydatki. Najgorzej to zacząć i nie skończyć ... Najlepiej zamów kosztorys i dodaj do niego 10 % ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    projekt mojego domu ma kilka wariantów...z garażem tez jest ...sprawdż
    28 tys.robocizna ( i to była jedna z tańszych) 28 tys,z więżbą łącznie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    slabykoxu, u mnie razem z robocizną, więźbę sprowadzałem z mazur z zaprzyjażnionego tartaku, dom z ytong forte oraz silki więc koszt muru z ytonga trochę droższy niż typowy beton komórkowy. Mnie sama robocizna kosztowała blisko 40k z dachem pokrytym papą. Więc koszt spory...... . Tylko, że u nas koszty roboty są wysokie, nie wiem czemu nasza okolica tak winduje ceny.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    No nie wiem właśnie, wiem tylko że chciałbym ogrzewanie podłogowe. Chętnie wysłucham czym najlepiej ogrzewać przy ogrzewaniu podłogowym, ja w ogóle na ten temat nie mam pojęcia, wiem tyle że rury będzie się rozprowadzałopo podłodze.. I jak to jest z kominkiem, bo widziałem że niektórzy robią ogrzewanie podłogowe a w salonie mają kominek. Po co kominek? jako dodatkowe ocieplenie?
    Najtańsze w realizacji będzie ogrzewanie elektryczne, a jak dobrze ocieplisz ten niewielki domek to i rachunki będą na bardzo akceptowalnym poziomie.
    Koszt 5-6tyś.
    Możesz to wspomóc klimatyzacją za około 2-5tyś.

    Radzę ci o tym zacząć myśleć jeszcze przed budową.
    Zacznij od studiowania forum.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Koszt 5-6 tyś? Ja gdzieś w czyimś temacie wyczytałem że koszt rozłożenia ogrzewania podłogowego+ ten cały sprzęt (który się umieszcza w kotłowni) w którym jest terowanie to koszt powyżej 20tyś. No postaram się go dobrze ocieplić

    Dzięki cobra za informację, ja mieszkam w niewielkim mieście a ponoć mniejsze miasto= mniejsze ceny a więc jest mi to na rękę heheh

    Piotrek także dzięki za informację, ja planuję dom o prostej budowie jednak w środku chciałbym mieć już dość luksusowe wnętrze czyli np aby panele przechodziły w płytki ale nie tak standardowo tylko takim "ślaczkiem" i ogólnie jakieś oświetlenie takie ładne na suficie ledowe aby to wszystko wyglądało naprawdę nieziemsko a nie jak w zwykłym przeciętnym domu czy mieszkaniu

    Dzięki pepa popatrze na pozostałe warianty i życzę powodzenia w dalszym budowaniu bo o ile dobrze zrozumiałem to jeszcze nie skończyłaś domku

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Nasze miasto to ok 48k mieszkańców, nie jest duże. Ale szlag trafia człowieka jak okoliczne miasta lub Łódź-Wawa wiele rzeczy ma taniej. głupie paliwo tańsze o nawet 20gr/l. tam jest.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 27-01-2016 o 13:22

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    Koszt 5-6 tyś? Ja gdzieś w czyimś temacie wyczytałem że koszt rozłożenia ogrzewania podłogowego+ ten cały sprzęt (który się umieszcza w kotłowni) w którym jest terowanie to koszt powyżej 20tyś. No postaram się go dobrze ocieplić
    Na temat ogrzewania popytaj np. w tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post7054712

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony