dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    ok dzięki bardzo za odpowiedź, zostawie temat wentylacji. Jeszcze tylko ostatnie pytanie bo nie mogę się zdecydować który projekt wybrać:
    http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...ojekt-domu-alt
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-tk28-WAK1054

    wybiore jeden z nich, nie wiem tylko który. TK28 bardziej mi się podoba wizualnie, jednak Alt zapewne będzie tańszy w budowie i tu pytanie- o ile tańszy licząc, że wybuduje go materiałami z dolnej półki? może ktoś w przybliżeniu napisać z doświadczenia ile bedzie kosztwał jeden jak i drugi w stanie d zamieszkania lub chociaż jaka mniej więcej bedzie różnica w cenie między nimi? Rozchdzi się o to że jak np. Alt będzie kosztował 300tyś do zamieszkania a TK28 320tyś to wybiore TK.. ale jak TK ma być o 80tyś droższy to wtedy Alt.. Wielu z Was wybudowało już swoje domy wiec na pewno potraficie to ocenić lepiej odemnie, pozdrawiam.

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie zawracać sobie głowy wentylacją grawitacyjną.
    Chyba, że chcesz budować, jak "nasi dziadowie onegdaj" a nie współczesny, energooszczędny dom.
    Elfir możesz powiedzieć ile rocznie kosztuje cię WM? chodzi mi o koszty energii, filtrów itd?

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    Elfir możesz powiedzieć ile rocznie kosztuje cię WM? chodzi mi o koszty energii, filtrów itd?
    No to może ja. Energia 10zł miesięcznie. Filtry 4zł... rocznie!

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to może ja. Energia 10zł miesięcznie. Filtry 4zł... rocznie!
    4zl rocznie wszystkie filtry? tak rzadko wystarczy je wymieniać? hmm idea WM coraz bardziej mi się podoba
    A jaki wyszedł ci koszt zrobienia WM? i pytanie - czy WM bez reku będzie zasadna, czy jednak duże straty ciepła będą?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    4zl rocznie wszystkie filtry? tak rzadko wystarczy je wymieniać? hmm idea WM coraz bardziej mi się podoba
    A jaki wyszedł ci koszt zrobienia WM? i pytanie - czy WM bez reku będzie zasadna, czy jednak duże straty ciepła będą?
    Filtry zmieniam średnio 4 razy do roku. Kupuje je w pasmanterii w postaci owaty i tnę do kasetki.
    WM dla domu z poddaszem 133m2 kosztowała mnie 8000zł. Sam rekuperator kosztował coś koło 4000zł, a robocizna 1000zł.
    Czy rekuperator się opłaci zależy od ceny nośnika energii do grzania domu. Im będzie wyższa, tym bardziej będzie się opłacał odzysk energii.
    Jednak ja bym się skupił na komforcie a nie na zyskach, a ten nie podlega dyskusji.

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    Elfir możesz powiedzieć ile rocznie kosztuje cię WM? chodzi mi o koszty energii, filtrów itd?
    Nie mam pojęcia. Nie mam osobnego podlicznika prądu na każdy sprzęt w domu.
    Ale rachunki nie wzrosły drastycznie w porównaniu z energią elektryczną w mieszkaniu w bloku. Bardziej dają o sobie znać pompy obiegowe do CO.
    Filtry - oryginalne były drogie, kupiłam samoróbki z allegro za 100 zł za 8 szt. Teraz tylko kupię włókninę filtracyjną za grosze i będę miała wielorazowe.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewcia12345
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wocławy
    Kod pocztowy
    83-020
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cześć wam. Mam takie pytanie czy nie zaduzo dostałam wycenę za stan surowy otwarty z dachem dom ma 15x10 dach dwuspadowy bez piwnicy z poddaszem 2 lukarny i jeden wykusz bryła prostokątna potrzebna jest wymiana gruntu pyta fundamentowa cena jest łączna z garażem który jest tez na Płycie to jest ich zakres pracy
    . Płyta fundamentowa ( docieplenie, hydro izolacja )
    . Fundamenty
    . Kondygnacja parteru
    . Strop
    . Kondygnacja piętra
    . ścianki działowe , kominy
    . Więźba dachowa
    . Deskowanie
    . Kompletna usługa dekarska ( dachówka,okna połaciowe,orynnowanie
    Cena za sama robociznę 98000 zł

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewcia12345 Zobacz post
    Cześć wam. Mam takie pytanie czy nie zaduzo dostałam wycenę za stan surowy otwarty z dachem dom ma 15x10
    Trochę taniej kosztowała trzy lata temu moja chałupka w stanie SSO ale już z samorobnym ociepleniem. Nie mam lukarn, wykusza, stropu, tradycyjne fundamenty. Cena wydaje się być chyba niewygórowana, tak sądzę. Można oczywiście wybudować taniej robiąc wszystko samemu, ale to już inna historia. Jeżeli masz płytę fundamentową, to już kanaliza i podłogówka jest wliczona w cenę, bo nie widzę na zestawieniu? Inaczej się nie da
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ndrake

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    za dużo o 50%

  10. #90

    Domyślnie

    Witam,

    Czy mając działkę oraz 200 000 zł można wybudować domek 100-120 M systemem zleconym ( stan surowyzamkniety plus wszystkie instalacje )?

    Interesuje mnie prosty domek z dachem 2 spadowym , ogrzewanie podłogowe na gaz np projekt Z91 , Z71 lub Z34 ?

    Oczywiście na wykończenie i umeblowanie bedzie kolejna pula pieniędzy jednak ten etap bedzie robiony bez firm

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 23-04-2016 o 11:59

  11. #91

    Domyślnie

    Stan surowy zamknięty + tylko instalacje? Bez problemu
    Tylko między tym a wykończeniówką są jeszcze tynki, wylewki, skosy, itp itd

  12. #92

    Domyślnie

    Witam,

    Na budowę do stanu deweloperskiego chce wydać 200 k zł a na wykończenie ok 100 k zł.

    Wiec razem ok 300 k zł za domek 100-120 m systemem zleconym - marzenie czy coś do zrealizowania ?

    Oczywiście na płot, bramę , kostkę itp tez bedą jakieś środki ale dopiero za jakiś czas

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony