dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Najlepiej z polecenia a jak nie masz z polecenia to po prostu ekipę jakąś z gazety i wtedy prosisz o namiary gdzie i co robili...
    Jak nie chcą podać to raczej nie mają się czym pochwalić jak podadzą jedziesz oglądasz gadasz z właścicielem czy jest zadowolony i nic nie wyszło po oddaniu budynku.
    W internecie każdy może napisać "sprawdzona ekipa budowlana" ja się mogę taką tytułować nawet wiec jak chcesz mieć pewność to najlepiej oględziny tego co zbudowali i kontakt z właścicielem.

    Twoje sposoby też nie są złe zapukać do kogoś kto mieszka w nowo postawionym domu i zapytać czy może polecić firmę czy nie.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola&Marcin

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    37

    Domyślnie

    Wracając do tematu - wybudowaliśmy domek z poddaszem (Sosnowa z KBP ze zmianami ). SSZ wyszedł około 90 tysięcy, w tym przyłącza, prowizoryczne utwardzenie podjazdu, ogrodzenie i "papiery". Kwota zawiera też prace "fachowców" (cudzysłów zamierzony), których na szczęście wielu nie było. Od SSZ robimy wszystko we własnym zakresie, jedynie na tynki i wylewki mamy umówioną tym razem sprawdzoną ekipę. Wylewki miałem robić sam, ale trochę się nam spieszy, więc nie ma czasu na "zabawę". Co do wykończeniówki - większość mamy już kupioną, korzystamy z promocji i własnego "Żuka". Zresztą to autko przydało się też na wcześniejszych etapach, wożąc chociażby pustaki. Odkupywałem je od ludzi, którym zostały z budowy.
    Ogólnie "na gotowo" nie przekroczymy (a przynajmniej nie chcemy przekroczyć) 140000 zł, a może i mniej. Dało by się z tego "urwać", gdyby nie okna 3-szybowe i droższa niż planowaliśmy blachodachówka.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola&Marcin Zobacz post
    Wracając do tematu - wybudowaliśmy domek z poddaszem (Sosnowa z KBP ze zmianami ). SSZ wyszedł około 90 tysięcy.
    no nie wierze, nie dość że budujecie praktycznie taki sam domek jak ja , to jeszcze w tym samym mieście
    mój z tej samej pracowni tylko Turowice się nazywa (odbicie lustrzane waszego projektu)

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Fakt "żuk" dobry patent ogólnie przydaje się auto na budowę ewentualnie przyczepka, ja stwierdziłem że mi bardziej będzie na rękę kupno przyczepki i tak zrobiłem polecam oszczędza czas i sporo ułatwia szczególnie komuś kto sporo robi sam wszystkie narzędzia agregat itd nią wożę taki przenośny warsztat aby z budowy nic nie ukradli bo nic tam nie ma a w razie jakiś dostaw nie płacę za transport poza oczywiście większymi dostawami typu bloczki czy stropian.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola&Marcin

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pecet0 Zobacz post
    no nie wierze, nie dość że budujecie praktycznie taki sam domek jak ja , to jeszcze w tym samym mieście
    mój z tej samej pracowni tylko Turowice się nazywa (odbicie lustrzane waszego projektu)
    Miło poznać sąsiada
    Wprowadzałeś jakieś zmiany? U nas przede wszystkim "wyleciały" okna dachowe, za to dołożyliśmy okno na klatce i na poddaszu w pokoju na lewo od schodów. Zlikwidowaliśmy też jedno wyjście na balkon i na dole pomniejszyliśmy salon na rzecz drugiego pokoju. Duży salon do niczego się nie przyda, lepiej w naszym wypadku mieć dwa podobne pokoje. Dalej - zamiast kotłowni jest łazienka z wejściem od strony klatki, WC w porojekcie zostało zlikwidowane na rzecz większej kuchni.

  6. #46

    Domyślnie

    Odpisze na privie

  7. #47

    Domyślnie

    Kotłownie całkiem wywaliliscie? Jakie ogrzewanie w planach?

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzięki za informację na moje zapytanie. Z dnia na dzień posiadam coraz to obszerniejsze informacje na tematy dotyczące budowy domu pomimo że to dopiero ułamek informacji które powinno się posiadać

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam, mam do Was jeszcze 3 małe pytania. Otóż jestem po rozmowie w sprawie kupna działki budowlanej. Dowiedziałem się wszystkich podstawowych informacji i jestem chętny kupna owej działki jednak z tego co mi wiadomo powinno się sprawdzić status prawny takiej działki przed zakupem, poszperałem trochę w internecie i dowiedziałem się że na odpis księgi wieczystej czeka się do trzech tygodni. Przeczytałem także iż można się tych samych informacji dowiedzieć u notariusza. Poniżej przedstawię swoje pytania:
    1. Czy udanie się od razu do notariusza z potencjalnym sprzedawcą i sprawdzenie informacji prawnych na temat działki budowlanej przed samym spisaniem umowy kupna sprzedaży działki jest na porządku dziennym? czy lepiej chodzić osobiście do sądu i czekać do trzech tygodni na odpis i w najgorszym wypadku dowiedzieć się że owa działka została w ciągu tych trzech tygodni sprzedana..?
    2 Jak wygląda sprawa z podatkiem od nabycia działki budowlanej? Cena działki to 75tyś zł. Ile od tej kwoty powinno się zapłacić podatek i czy notariusz to załatwia czy ja sam się muszę gdzieś udać?
    3 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działkia.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	345965
    czy tak wyglądającą działkę budowlaną można jakoś przyciąć aby była równa z każdej strony? mogę nawet stracić ten kawałek ale chciałbym równy prostokąt, można coś zrobić aby mieć prostokąt i nikt się nie czepiał?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    1. możesz sprawdzić sam tutaj https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html
    2. Notariusz, koszt notariusza to nie tylko jego praca ale właśnie też podatek zresztą powinno być napisane na końcu za co ile zapłaciłeś u mnie w akcie tak jest.
    3. możesz ot tak sobie odgrodzić w prostokącie i mieć mniej, to Twoja ziemia nikt do tego nic nie ma, ale płacisz kupę kasy za ziemię i tak po prostu ją zostawisz niczyją ?
    Na moje dziwny pomysł co Ci przeszkadza że płot będzie pod lekkim ukosem na 20-30 metrach tego nawet pewnie nie zauważysz stojąc na ziemi.
    Lepiej ogrodzić normalnie całość a w tym miejscu posadzić kwiaty czy coś i roślinami czy ogródkiem zrobisz sobie wizualnie równy prostokąt

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ja u notariusza zapłaciłem około 2500zł przy niewiele tańszej działce - w tym były wszystkie podatki. Jeśli chodzi o stan prawny to dowiedz się numeru księgi wieczystej i sprawdź na necie za darmo. Sprzedający powinien Ci ten numer udostępnić. Sprawdź też czy jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i zapoznaj się z nim (urzędy gminy mają to na necie też)

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Nie wiem co robić mam dwie działki do wyboru, jedna za 95tyś, równy prostokąt, wszystkie media od razu za płotem przyszykowane, działka 10arów. Druga opcja to właśnie ta która ma kształt trapezu równobocznego, działka która ma wszystkie media ale oddalone o 20-30 metrów od działki (bo sprzedający kupił działkę dużo większą i sprzedaje to co ja chcę kupić a za jego działką są media, ale napisał że wspólnie możemy się złożyć i od razu wspólnie się podłączyć, twierdzi że po 3tyś by wystarczyło na kanalizację i bym miał) bo prąd i woda to nie są takie duże koszta, i właśnie ta druga działka ma 12,4 ara i koszt 75tyś i nie wiem którą z tych działek wybrać. Ten trapez mnie denerwuje, nie wiem czemu, po prostu taki jestem że wolałbym równą działkę, wszystko musi być idealnie.. Mogę postawić płot tak aby wyszedł prostokąt a za nim ta moja ziemia była po prostu nieogrodzona?

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola&Marcin

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    37

    Domyślnie

    Co do mediów, to podjedź sobie do dostawców i popytaj jak jest z podłączeniem. U nas było tak, że prąd był płacony koło 80 zł/kW, gaz do 15m 2300 zł, woda i kanalizacja za metr, ale nie pamiętam kosztów. Z tym, że w wypadku kanalizacji płaciliśmy tylko za tyle metrów ile było kopane na naszej działce, resztę finansowało miasto. Na "naszą" część też dostaliśmy częściowy zwrot kosztów.
    Co do ogrodzenia - nie ma chyba w Polsce nakazu ogradzania się, zabezpieczyć trzeba tylko tren budowy, nie całą działkę. Jeśli ta większa działka nie ma jakichś ukrytych haczyków, to czemu nie?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź.
    Mam numer ewidencyjny działki jednak nie udało mi się znaleźć żadnej strony w której mógł bym owy nr ewidencyjny wpisać i się czegoś dowiedzieć
    Zna ktoś stronkę na której dowiem się czegoś o działce wpisując nr ewidencyjny?

    Załatwiłem także numer księgi wieczystej ale elektronicznie nie można jej odnaleźć. Poczytałem trochę na ten temat i dowiedziałem się że po 1. nie wszystkie księgi wieczyste są w formie elektronicznej tylko około 90%, a po 2. z tego co wyczytałem to nie zawsze (albo nigdy?) numer księgi wieczystej w formie elektronicznej jest inny..
    Ostatnio edytowane przez slabykoxu ; 07-02-2016 o 11:45

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam ponownie. Może mi ktoś jeszcze pomóc w pewnej sprawie? Chciałem już kupić pewną działkę, jednak przed jej zakupem sprawdziłem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i okazuje się że kąt nachylenia dachu jest od 35 do 45 stopni... Gdzie ja mam upatrzone dwa projekty, jeden z nich ma kąt nachylenia dachu 25 stopni a drugi 30stopni z czego wynika że się nie kwalifikuje. Czy można coś zrobić z tym absurdalnym problemem? byłem w gminie i powiedzieli że takie są przepisy... czy można jakoś obejść ten durny przepis, jakoś rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    Chciałem już kupić pewną działkę, jednak przed jej zakupem sprawdziłem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i okazuje się że kąt nachylenia dachu jest od 35 do 45 stopni... Gdzie ja mam upatrzone dwa projekty, jeden z nich ma kąt nachylenia dachu 25 stopni a drugi 30stopni z czego wynika że się nie kwalifikuje. Czy można coś zrobić z tym absurdalnym problemem? byłem w gminie i powiedzieli że takie są przepisy...
    Sam kąt dach to i tak nie jest ostatecznym ograniczeniem, u mnie np w Planie Zagospodarowania Przestrzennego jest nawet określona kolorostyka elewacji i dachu.

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    czy można jakoś obejść ten durny przepis, jakoś rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam
    Można, kupić inną działkę lub inny projekt

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukas78

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Szczytno
    Kod pocztowy
    12-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ja jestem na etapie budowy obecnie mam dom w tzw stanie surowym zamkniętym wraz z oknami i zrobionym dachem dachówka. Dom nie duży dół salon z łazienką i kuchnią garaż i kotłownia mała, góra łazienka i trzy pokoje po ok. 17 m. Posadzkarze wyliczyli mi po podłodze około 240 m. wraz z garażem i kotłownią. Robione systemem gospodarczym i do tej pory wydałem 130 tys zł bez działki ale myślę że wraz z meblami podstawowymi w 300 się nie wyrobię

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola&Marcin Zobacz post
    Wracając do tematu - wybudowaliśmy domek z poddaszem (Sosnowa z KBP ze zmianami ). SSZ wyszedł około 90 tysięcy, w tym przyłącza, prowizoryczne utwardzenie podjazdu, ogrodzenie i "papiery". Kwota zawiera też prace "fachowców" (cudzysłów zamierzony), których na szczęście wielu nie było. Od SSZ robimy wszystko we własnym zakresie, jedynie na tynki i wylewki mamy umówioną tym razem sprawdzoną ekipę. Wylewki miałem robić sam, ale trochę się nam spieszy, więc nie ma czasu na "zabawę". Co do wykończeniówki - większość mamy już kupioną, korzystamy z promocji i własnego "Żuka". Zresztą to autko przydało się też na wcześniejszych etapach, wożąc chociażby pustaki. Odkupywałem je od ludzi, którym zostały z budowy.
    Ogólnie "na gotowo" nie przekroczymy (a przynajmniej nie chcemy przekroczyć) 140000 zł, a może i mniej. Dało by się z tego "urwać", gdyby nie okna 3-szybowe i droższa niż planowaliśmy blachodachówka.
    Podstawowe pytanie: Ile lat się już budujecie? Dach również sami robiliście?

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola&Marcin

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    37

    Domyślnie

    Budowa trwa od maja ubiegłego roku, akurat tak sobie zaplanowałem, że miałem po tym czasie sporo wolnego w pracy. Do dachu miałem ekipę (tanią i chyba dobrą, bo przy ostatnich wichurach nie odleciał ), robiłem za pomocnika. Przy murach kolega budowlaniec był za majstra, reszta swoimi siłami. Teraz też praktycznie każdą wolną chwilę spędzam na budowie. Ne robię żadnych niepotrzebnych nam nowoczesnych wynalazków, tylko to, co potrzebne, dlatego dość szybko idzie.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    ... poszperałem trochę w internecie i dowiedziałem się że na odpis księgi wieczystej czeka się do trzech tygodni ...
    Jeśli kw jest prowadzona elektronicznie to odpis KW możesz od ręki wyciągnąć ze strony Sądu rejonowego w którym prowadzona jest KW danej działki.

    Jeśli kw jest prowadzona po staremu to odpis KW możesz wyciągnąć w formie papierowej w Sądzie rejonowym w którym prowadzona jest KW danej działki. Trwa to 1-2 dni.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony