dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 36
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 714
  1. #21

    Domyślnie

    WM nigdy sie nie zwróci, teoretycznie mogłaby za jakies 15 -20lat ale w tym czasie 2 albo 3 razy trzeba bedzie wymieniać rekuperator (bo nie wierze że jakiś pochodzi więcej niz 8 lat), także nici z tego. WM nie robi sie dla oszczednosci tylko dla wygody, komfortu i filtrowania syfów z zewnątrz.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie jak poprzednik napisał. Wentylację robi się dla komfortu. Wszach każdy z nas lubi oddychać świeżym powietrzem
    Gdyby ktoś chciał zobaczyć filtr rekuperatora po 3miesięcznej pracy jest gdzieś w moim dzienniku. A widok to ciekawy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    WM nigdy sie nie zwróci, teoretycznie mogłaby za jakies 15 -20lat ale w tym czasie 2 albo 3 razy trzeba bedzie wymieniać rekuperator (bo nie wierze że jakiś pochodzi więcej niz 8 lat), także nici z tego. WM nie robi sie dla oszczednosci tylko dla wygody, komfortu i filtrowania syfów z zewnątrz.
    Robiona przez firmę na pewno.
    Robiona samodzielnie (rak, jak w przypadku santosza za 7600zl) zwróci sie sie właśnie po około 8-10 latach - dużo zależy czym się ogrzewa.
    Im tańsza kWh, tym dłuższy czas zwrotu.
    W przypadku pracującej w taniej taryfie pompy ciepła to właśnie te 20-25 lat
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24

    Domyślnie

    Nie wiem jak można zrobić instalacje za 7600 jak sam reku kosztuje 6tyś (pisze o czymś markowym). No ale nawet lekko licząc te 8tys na jakims noname reku za 2-3tys + nasza robocizna (a nie zrobi sie tego w jeden weekend) to i tak okres zwrotu bedzie dłuzszy niz żywotność tego rekuparetora. Badźmy szczerzy - to sie nie wzróci. Ale nie o to w tym chodzi.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie

    OK. Wiele mi to wyjaśniło.
    Teraz wiem, że z reku to jak ze zmywarką - kupuje się głównie dla wygody, a nie w celu obcięcia kosztów

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    myślę, że nie przemyślałeś tego co napisałeś.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie

    Przemyślałem - to mit, że zaoszczędzisz na wodzie w takim stopniu, żeby Ci się inwestycja w zmywarkę zwróciła. Ale to nie wątek o AGD.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Nie wiem jak można zrobić instalacje za 7600 jak sam reku kosztuje 6tyś (pisze o czymś markowym).i.

    Jan-gaz czy Klimor nie kosztują 6 tyś. Chyba, że do jakiś dużych domów.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Nie wiem jak można zrobić instalacje za 7600 jak sam reku kosztuje 6tyś (pisze o czymś markowym). No ale nawet lekko licząc te 8tys na jakims noname reku za 2-3tys + nasza robocizna (a nie zrobi sie tego w jeden weekend) to i tak okres zwrotu bedzie dłuzszy niz żywotność tego rekuparetora. Badźmy szczerzy - to sie nie wzróci. Ale nie o to w tym chodzi.
    Rekuperator jaki mam, na wymienniku Recair to koszt 3990 zł. Kanały, osprzęt kostowały drugie tyle
    Przy wydajności 30% pobiera 17-18W
    Dla tej wydajności, licząc wg jego sprawności entalpicznej i biorąc pod uwagę koszt gazu te 4000zł zwrócą sie w ciagu 10 lat.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak jest z trwałością reku ? Czy po 10 latach nadal będzie pracował?
    Ja robiłem ostatnio wyceny i koszt od 14 tyś do 20tyś.
    Jedna firma bez centrali powiedziała 7,5 tyś z reku vitodens 300w 14,5tyś.
    Z tego co się dowiedziałem , jeżeli nie montuje tego firma z uprawnieniami to nie mamy gwarancji. Dobrze mi powiedzieli ?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trzeba mieć świadomość jak jest zbudowany reku. ogolnie składa się z dwóch wentylatorów. czyli ogólnie mówiąc tylko te wentylatory mogą się zepsuć. kwestia wymiany na nowe.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    autorus - tam jest jeszcze elektroniczny sterownik.

    Swoją drogą - kupiłam nowy piec Junkersa, który rozwalił mi się zaraz po minięciu okresu gwarancji. Koszt naprawy to prawie 1/3 nowego pieca. Ale to mimo wszystko nie jest powód bym uznała, że powrót do dawnych metod grzania domu (węgiel) ma jakikolwiek sens.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A jak jest z trwałością reku ? Czy po 10 latach nadal będzie pracował?
    Ja robiłem ostatnio wyceny i koszt od 14 tyś do 20tyś.
    Jedna firma bez centrali powiedziała 7,5 tyś z reku vitodens 300w 14,5tyś.
    Z tego co się dowiedziałem , jeżeli nie montuje tego firma z uprawnieniami to nie mamy gwarancji. Dobrze mi powiedzieli ?
    Za rekuperator, który mozna bez łachy kupić na Allegro za 5500zł firma chce Cię skasowć 7000zl ?
    Tak właśnie strzyże sie owieczki.
    Są producenci ćentral, którzy wymagają firmowego montażu, są tacy, którzy na to nie zwracają uwagi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Skoro tam jest dwa wentylatorki to dlaczego cena najtańszego reku to 4 tyś ( nie mówię tu o Lunie bo jednak to jest bardzo budżetowe reku i nie zbyt dobrych opinii )
    fotohobby mój błąd nazwa to vitovent a nie vitodens a ten na allegro najtańszy jest za 6900zł z dostawą.
    Inna kwestia , że jak sprawdzasz ceny to nie zauważyłeś , ze vitodens to kocioł gazowy ?
    I co to ma do 'owieczek' ? Taka jest wycena , odpisałem ,że za droga jednostka i robocizna, podziękowali i tyle
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 03-02-2016 o 10:41

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jest jeszcze elektronika, wymiennik i obudowa. Za 2000zł złożysz sam.
    Opla astrę też zlożylbyś za 25 tyś, ale musisz jednak zapłacić tym, co do zaprojektowali, przetestowali, złożyli zareklamowali i sprzedali. I płacisz 50 tyś
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zaczynasz pisać jak jeden nawiedzony forumowicz co ma wszystkich za idiotów.

    Czy złożyłeś sobie sam WM ? Czy wybudowałeś sobie sam dom i go wykończyłeś ?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, WM w moim domu zaprojektowałem i złożyłem sam. Koszt 8 tyś, dwa weekendy pracy (w pojedynkę)
    Po rekuperator jechałem 120km, bo było taniej, niż miałaby mi go przywieźć i zamontować firma, doliczając za to 40% jego wartosci.


    Domu nie budowałem sam, bo nie dałbym rady. I trwałoby to zbyt długo.
    Ale ocieplenie zrobiłem sam, to jeden z kluczowych elementów.

    Generalnie robiłem sam te prace, gdzie kosztem niewielkich nakładów sił i czasu mogłem uzyskać znaczące oszczędności.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    fotohobby mój błąd nazwa to vitovent a nie vitodens a ten na allegro najtańszy jest za 6900zł z dostawą.
    Inna kwestia , że jak sprawdzasz ceny to nie zauważyłeś , ze vitodens to kocioł gazowy ?
    I co to ma do 'owieczek' ? Taka jest wycena , odpisałem ,że za droga jednostka i robocizna, podziękowali i tyle
    Człowieku, nie zalamuj mnie, myślisz ze nie wiem co sprawdzałem?
    Kocioł gazowy Ci sprawdzałem ?
    Ten Viessmann przecież nie produkuje rekuperatorów.
    Ich produkty to Brink Renowent po inna nazwą.
    Zobacz sobie, ile kosztuje najtańszy Brink Excelent 300
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bo ja napisałem o kotle gazowym
    A skąd ja czy zwykły kowaliski ma wiedzieć , ze vitovent to jest to samo co jakiś brink tylko nalepka inna a ta sam firma robi ? Tak mi wyceniali, wpisałem w google i cena niby taka sama. Nie myślałem aby szukać odpowiedników.

    Dlaczego sam nie złożyłeś reku czy samochodu ?
    Tak się zaczynają mity o tanich rzeczach bo jeden sobie zrobił a jak widać nawet nie zrobił ale o tym piszę , że można. Co z tego jak ktoś nie potrafi.
    Za budowę domu , kładzenie pustaka na pustak też zapłaciłeś a filozofii w tym nie ma bo na forum jest sporo grono ludzi którzy sami wybudowali dom nie mając styczności z tym wcześniej.

    Co mam ci pisać , że jesteś owieczką bo nie potrafiłeś klocków na klei ułożyć?
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 03-02-2016 o 11:05

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... Ja ci tylko napisałem, dlaczego rekuperator, w ktorym jest wymiennik i dwa wentylatory kosztuje 4tys złotych.
    Nie pisałem, że masz go sobie zrobić.

    Reku mógłbym sobie zrobić sam, ale trwałoby to długo i dałoby tylko 2 tyś oszczędności. Instalacje zrobiłem krócej i za 4tys mniej, niż wyceny.
    Domu nie wybudowalem sam, bo trwałoby to zbyt długo, zreszta nie bardzo mógłbym pogodzicvto z praca (częste wyjazdy).

    Co mam ci pisać , że jesteś owieczką bo nie potrafiłeś klocków na klei ułożyć?
    Czym innym jest zapłacić komuś za cieźka i dobrze wykonana pracę, której sam nie miałbym szans tak wykonać, a czym innym za przywiezienie skrzynki, która gdzie indziej mozna kupić 1tys zł taniej.

    I jeszcze jedno... Wiesz skąd wiem, ze Vitovent to Brink ?
    Z Forum...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-02-2016 o 11:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony