dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Regał na książki z Ikei

    Pytam co myślicie o następującym regale z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80251607/ , czy nie rozpadnie się przy byle jakimś szturchnięciu albo pod wpływem ciężaru? Może ktoś używa? W sumie to nie tak ważne pytanie tym bardziej że wątków o podanym sklepie jest od groma jednak mam zamiar szybko zakupić trzy takie meble które w moim założeniu mają wytrzymać trochę lat.

    Mam nadzieję że nie zirytuję kogoś za bardzo, po prostu chcę na już kupić jakieś w miarę porządne regały na książki.
    Ostatnio edytowane przez Paweł1433 ; 29-01-2016 o 10:31

  2. #2

    Domyślnie

    Obciążenie półki 10 kg przy 59 cm szerokości... Mało. U siebie bałabym się, że przy dopakowaniu regału do granic możliwości (a nieraz tak to u mnie wygląda) półka by nie wytrzymała.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #3

    Domyślnie

    Mam regał Billy, 60 i 80 cm. Regał jest płytki, wchodzi tylko jeden rząd książek, ale dla nas to zaleta. Regał nie zajmuje dużo miejsca. Można kupić drzwi. Nasz regał jest zapakowany na maxa, półki nie wyginają się. Mamy 2 x 60 i 1 x 80, służy nam ok 10 lat.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam te regały - przykręca się je do ściany.

    dla mnie największą zaletą jest to, że te regały są wąskie - nie chciałam ustawiania książek w dwóch rzędach. A tylko ten regał miał najbardziej wąskie półki
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-01-2016 o 12:29

  5. #5

    Domyślnie

    Elfir Też nie lubię ustawiać książek w kilku rzędach, jest to dla mnie nie praktyczne. A konkretnie, na ile są solidne i wytrzymałe szczególnie przy zapełnieniu całych półek książkami? Jeżeli zaś chodzi o przykręcanie to wydaje mi się że i tak powinno się przykręcać wszystkie regały.
    Ostatnio edytowane przez Paweł1433 ; 29-01-2016 o 13:04

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam zapełnione, ale nie mam jakiś grubych, ciężkich tomów w skórze.

  7. #7

    Domyślnie

    regał, który wskazałeś to ADJUNKT
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	re.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	345449

    przyjrzyj się Billemu - jest 3 cm głębszy, szerokości do wyboru: 80, 40 i 20 cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	billy.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	30,1 KB
ID:	345450

    ja nie mam regałów ikeowskich - chociaż chciałam, bo córka posiada i są ok. Mają dobre rozwiązanie, że tak powiem schowania bolców podpierających półki - nie przesuwają się.
    Niestety max wysokość to 2,37 cm (z nadstawką). Mi był potrzebny regał min. 2,7.Zamawiałam u stolarza - wyszło niewiele drożej niż w Ikei, ale jest zrobiony z grubszej płyty no i ma te 2,70

    Aby regał nie musiał być przykręcany do ściany - jego głębokość winna mieć min 35 cm

  8. #8

    Domyślnie

    Oglądałem regał BILLY i faktycznie jest większy i solidniejszy, wybrałem jednak ADJUNKT który najprawdopodobniej zostanie wzmocniony poprzez przykręcenie półek do bocznych ścianek.
    Ostatnio edytowane przez Paweł1433 ; 05-02-2016 o 13:03

  9. #9

    Domyślnie

    Zależy ile książek chcesz tam ustawić i jakie ciężkie. Jak meblowałam biblioteczkę to kupowałam regały na zamówienie, mocne, ale ja mam dużo ciężkich książek.
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  10. #10

    Domyślnie

    Po czasie ale chciałem podsumować jak się sprawy mają. Konkretnie po skręceniu drugiej pułki od dołu z boczną ścianką z obu stron trzyma nawet nieźle. Nie są tam co prawda ustawione serie grubych encyklopedii ale same broszury też nie, więc pół na pół. Książki są ustawione w jednym rzędzie. Ogólnie mam wrażenie i nadzieję że jeszcze trochę posłuży.

  11. #11

    Domyślnie

    Najlepiej jest jednak samemu materiał zamówić i skręcić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony