dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gradim

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Płoty
    Posty
    14

    Question Pomoc kierbuda?

    Witam,

    jestem na etapie wyboru KB. Chcę jak najwięcej prac wykonać sam (mam czas i poniekąd ambicję, że o kasie nie wspomniał)

    Samoroby jakie macie doświadczenia we współpracy z kierbudem?

    Z wątków wnioskuję, że niechętnie chcą nadzorować samorobów (a potem im przechodzi). Jednak czy macie od nich jakąś merytoryczną pomoc, bo raczej większość problemów można rozwiązać dzięki uprzejmości forumowiczów, a i wiedza z samej lektury obszernego forum jest spora?

    Możecie jakoś ocenić współpracę z KB - czy warto brać droższego i np. więcej wizyt (osobiście wątpię ale wolę zapytać) czy raczej nie ma sensu, bo sam dla siebie zbuduję lepiej, a KB są to osoby do wpisania kilku zdań do dziennika za ~200zł/szt.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kierownika mama, który jest "na miejscu", mieszka ok 1 km od budowy. Jak dogadywaliśmy się powiedziałem, że chce budować sam i nie było problemu z konsultacjami. Dogadaliśmy się co do kwoty za całość, powiedział co musi widzieć, i nie robił problemu żeby podjechać jak będę potrzebował pomocy. Jak na razie to tylko ze 3 razy byłem u kierbuda na konsultacjach, a on tez ze 3 razy na budowie, doradził, podpowiedzial, jak na razie jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Jak rozmawiałem z potencjalnym kierownikiem co miał dalej to za każdą dodatkową wizyte dodatkowo płatne, konsultacje ewentualnie telefonicznie. Jak się buduje samemu to warto mieć kierownika który będzie mógł przyjechać, który doradzi, podpowie jak cos zrobić szybciej, lepiej itp

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    najważniejsza jest pomoc KB aż do etapu SZ. Przy wykończeniówce nie jest już praktycznie potrzebny, bo są inni fachowcy. Przynajmniej u mnie tak było. Forum i rozmowy ze specami.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mój kierbud bierze 500zł przed i 500zł po budowie. Był przed zalewaniem ław, zalewaniem stropu i raz jak go wezwałem, bo mi ściana pękła. Kilka razy byłem u niego i pytałem jak zrobić jakieś elementy konstrukcyjne i nie było nigdy problemu. Aha - mój kierbud to równocześnie projektant domu.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    No to mieliście więcej szczęścia, mój kierownik (podobno bardzo dobry), był przy odbiorze elementów konstrukcyjnych (płyta, strop, wieńce), ale co chciałem porady to okazywało się że wiem więcej o nowych technologiach niż on
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gradim

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Płoty
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    ..... ale co chciałem porady to okazywało się że wiem więcej o nowych technologiach niż on
    No właśnie nad tym się zastanawiam, bo przed każdym etapem można korzystać: filmy instruktażowe, czytanie forum, zapytanie google, że nie wspomnę oczywiście o pomocy forumowiczów.
    No i właśnie w związku z powyższym czy kierownik faktycznie jest w stanie pomóc dodatkowo przy seryjnym projekcie domu (małe prawdop. błędu) i czy warto płacić więcej niż tylko "za pieczątkę".

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gradim Zobacz post
    No właśnie nad tym się zastanawiam, bo przed każdym etapem można korzystać: filmy instruktażowe, czytanie forum, zapytanie google, że nie wspomnę oczywiście o pomocy forumowiczów.
    No i właśnie w związku z powyższym czy kierownik faktycznie jest w stanie pomóc dodatkowo przy seryjnym projekcie domu (małe prawdop. błędu) i czy warto płacić więcej niż tylko "za pieczątkę".
    Wszystko jeszcze zależy czy budujesz sam, czy zlecasz. Jeśli będziesz coś zlecał, KB przydaje się (jeśli jest "Twoim" człowiekiem) do negocjacji z wykonawcami - może przypilnować odbioru robót - sam będziesz miał mniejszą siłę przebicia (i możesz czegoś /błędów/ nie wyłapać).
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony