dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie sprzęt AGD ARDO

    Aktualnie trwa prowmcja firmy ARDO. Kupując u nich lodówkę i kuchenkę dostajesz gratis zmywarkę. Do tej pory użytkowałam tylko lodówkę tej firmy i jestem z niej zadowolona ( stoi już 10 lat ). Czy macie doświadczenie z tą firmą ? Proszę o opinię.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    lodówka 3 lata i spoko, pralka 10 lat i 2 razy wymiana pomki do wody po 30 zł = 60

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Użytkuję pralkę Ardo u siebie w domu od lat 5 bez zarzutu zaznaczam że mam 2 dzieci i to młodsze ma 5 lat jestem bardzo zadowolona jak na razie bez usterek i oby tak dalej bo jeszcze musi posłóżyc. U mojej mamy też Ardo ma około 10 lat i też bez zarzutu jeden feler na jaki narzeka moja mama to ilośc obrotów moja ma 1000 i jestem bardzo zadowolona a jej 500 i mogła by mieć więcej ale to jedyna wada jaką ma pralka mojej mamy.
    Pozdrawiam Aga.

  4. #4

    Domyślnie

    użytkuję od 4 lat kuchenkę Ardo stal - nie polecam.jakość wykonania kiepska, mimo częstego mycia kuchenka wygląda zawsze zapaćkana. Ale działa na razie bezawaryjnie. Aha, tesciowa ma lodókę Ardo - też nie poleca.Ma problem z odmrażaniem lodówki

  5. #5

    Domyślnie

    u mojej rodzicielki pralka i lodówka ardo i obydwie nie są najwyższej jakości - fakt, że kupowane jakoś 5 lat temu, mogła się firma zmienić na lepsze. pralka - problemy z bębnem i tym czymś co wodę zasysa + dzwięk startującego odrzutowca przy pracy, lodówka - z mrożeniem.
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  6. #6

    Domyślnie

    Pracuję w branży AGD i zdecydowanie nie polecam sprzętu firmy ARDO. Kiepska jakość wykonania, mało nowoczesna technologia, częsta awaryjność.
    Jeżeli miałabym polecić jakiś sprzęt to:
    - uważajcie na jakikolwiek sprzęt produkowany we Włoszech i w Polsce (wyłączając z tego nasze rodzime produkty). Wiele firm niemieckich, amerykańskich i szwedzkich przenosi swoje fabryki do Włoch i Polski. Niestety wpływa to na jakość materiałów i wykonania. Jedynym plusem to są niższe ceny. Wystarczy porównać np. zmywarki firmy Whirlpool - częśc jest produkowana w Polsce a część jeszcze w Niemczech.
    - polecam jak najbardziej kuchnie nasze Polskie: Amica lub Wrozamet (Mastercook), dobra jakość wykonania, nowoczesne style i przystępne ceny
    - bardzo dobrą firmą produkującą lodówki jest LIEBHERR - "mercedes" wśród sprzętu, niezawodne na każdym kroku, dobry jest również LG - specjalizuje się w szczególności w lodówkach typu no-frost. Z tańszych polecam naszego polskiego Polara. Bosch też jest dobry tylko te ceny serwisu... Zdecydowanie odradzam Whirlpoola - zajrzyj do środka lodówki, przyjrzyj się wykończeniu - sama się przekonasz

    Nie kupuj sprzętu bo jest tani czy akurat jest na niego jakaś tam "super" promocja. Wyposażenie takie kupuje sie na lata i niech te lata posłuży.

    Jak masz jakieś pytania to śmiało

    Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milena_
    Pracuję w branży AGD i zdecydowanie nie polecam sprzętu firmy ARDO. Kiepska jakość wykonania, mało nowoczesna technologia, częsta awaryjność.
    pracuję w firmie, która zajmuje się branżą rtv/agd i nie potwierdzam do końca tego powyżej.

    Pare lat temu, firma Ardo kusiła cenami i dlatego to się sprzedawało. Fakt u nas często to się psuło, ale my te Ardo tirami ściagaliśmy. Jak w roku padło 15-20 produktów z Ardo i 3 z Whirpoola to można powiedzieć iż Ardo się czesto psuje, ale !!!!!!!!!!!!!! jak to wygląda procentowo !!!. Ardo ogółem się sprzedało powiedzmy 1000sztuk -> i z tego 15szt. "be", a whirpoola 100szt i z tego 3szt. "be". Wiec procentowo Ardo niczym nie odstawało od innych marek, a nawet miało lepsze wyniki u nas, niż np. Amica. To nie wszystko, Ardo sprzedawało 3 linie produktów i "najsłabsze" były tak zawane marketówki i Ardo z nazwą Young, - krótsza gwarancja, trochę to gorzej wyglądało jakościowo, ale rewelacyjnie cenowo, Potem były zwykłe Ardo, a na końcu modele bardzo wypasione. Dlaczego się Ardo sprzedawało ? - cena, była średnio 10-20% tańsza od porównywalnych innych modeli. Ardo agregaty miały Danfosa (uznawane za bdb) i były też partie z innymi (whirpool - nie pamiętam dokładnie). To była pierwsza firma która, sprzedawała tak "tanio" sprzet w klasie "A", a wadą było iż w tych "A" klasach potrafiła szybko się żywność psuć, potem wprowadzono nowy typ czynnika chłodzacego w chłodziarkach i pomału ceny zaczeły rosnąć, bo Ardo zaczeło masowo gnać towar do krajów rosyjskich, wyraźnie zaniedbując polski rynek. Dzisjaj my Ardo nie handlujemy, ale to wina cen, które są porównywalne do innych marek i klijenci wolą coś wybrać z markową nazwą, choc przeglądając i porównywując parametry to Ardo więcej daję za daną cenę. Po Ardo miejsce taniego sprzetu u nas zajął Ariston dla ubogich, czyli Indesit, a miejsce Indesitu teraz tureckie Beko. Teraz przestało to widocznie iść na wschodzie i z powrotem atakuja nas promocjami, ajkośc też się poprawiła.


    Cytat Napisał Milena_
    dobry jest również LG - specjalizuje się w szczególności w lodówkach typu no-frost. Z tańszych polecam naszego polskiego Polara. Bosch też jest dobry tylko te ceny serwisu... Zdecydowanie odradzam Whirlpoola - zajrzyj do środka lodówki, przyjrzyj się wykończeniu - sama się przekonasz
    zdecydowanie potwierdzam to, LG = "O.K", "nowy Polar (whirpool)" się poprawił, ale zajrzyj do Polara i do porównywalnego Whirpoola do środka . W tańszych whirpoolach w lodówkach te plastyki (półki) pekają
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milena_
    - uważajcie na jakikolwiek sprzęt produkowany we Włoszech i w Polsce (wyłączając z tego nasze rodzime produkty). /.../
    - polecam jak najbardziej kuchnie nasze Polskie: Amica lub Wrozamet (Mastercook), dobra jakość wykonania, nowoczesne style i przystępne ceny

    Trochę sobie przeczysz, Mastercook to jest właśnie najczystsza "włoszczyzna", która jest jedynie przez Wrozamet firmowana.


    Z tańszych (lodówek) polecam naszego polskiego Polara.

    Polar a właściwie Whirlpool nie produkuje już od jakiegoś czasu własnych lodówek


    Zdecydowanie odradzam Whirlpoola - zajrzyj do środka lodówki, przyjrzyj się wykończeniu - sama się przekonasz

    Tak jak już wspomniałem, jeżeli nawet są na rynku lodóki sygnowane logo Polar to tak naprawdę to jest Whirlpool......


  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Mastercook to jest właśnie najczystsza "włoszczyzna", która jest jedynie przez Wrozamet firmowana.
    oj chyba już od sporego czasu to hiszpański FAGOR, w sumie to pare marek: Fagor, Mastercook EDESA, ASPES, Westinghouse, SACCOL
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10

    Domyślnie

    Ja raczej też nie polecam - 6 lat temu kupiliśmy (zmuszeni przez $$$, a raczej brak $) kuchenkę, lodówkę i pralkę ARDO. Lodówka działa, ale to nic specjalnego (ciągle się cała zamraża i odmraża - czyli albo w lodówce jest woda albo lód), pralka opuściła na z powodu śmiedci naturalnej ok. rok temu (min. zepsuty programator ... potrafiła prać przez 10h )
    Tylko kuchenka 60cm w inox'e jakoś się sprawuje - odpadł tylko jakiś plastik z kontrolki temp. piekarnika.
    Teraz kupuję wszystko siemensa i mam nadzieję, że i za 10 lat nic nie będzie odpadać i nawalać!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony