dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 304
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 6073
  1. #3781
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Lepiej od razu zrób PC PW. Na dodatek jak dasz zawór trójdrożny z wyjściem na wężownicę bojlera to trzy razy taniej będzie Cię kosztowała ciepła woda, o komforcie cieplnym we wszystkich pomieszczeniach nie wspomnę.
    Tanie ogrzewani klimą jest jak najbardziej wskazane zwłaszcza gdy chce się mieć tanie ogrzewanie (zarazem ekologiczne), ale ma pewne ograniczenia i wady w stosunku do PC PW. U Ciebie to jest tak, że możesz mieć tanią PC PW.
    Mam też opcję zrobienia gruntówki bo do kupionego domu należy też kawałek pola jakieś 15 metrów szer na ok 300 mb długości ale nie wiem czy to opłacalne a gruntówka rzecz jasna używka bo narazie z kasą krucho będzi przez chwilę .

  2. #3782
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    W moim domu mam podłogówkę i wiem że to super ale kupiłem drugi dom bo była okazja tanio kupić to kupiłem dla syna i w pierwszej wersji miało zostać ogrzewanie grawitacyjne bo było ale okazało się że to do dupy bo albo tu albo tam coś cieknie a nawet kupiłem już kocioł dolniak ale myślę czy dać sobie spokój z kotłami i iść w pompę i są dwie opcje pierwsza tańsza czyli kanałówka druga droższa choć w tej samej mniej więcej cenie ale dochodzi zrobienie podłogówki na cienkim styropianie max 3-4 cm bo już jest między piwnicą a pokojami strop betonowy a jak bym dał 10cm styro i wylewkę to kolana do parapetów by sięgały
    pompa ciepła byłaby robiona z klimatyzatora więc koszt podobny do kanałowej .
    A opcja ocieplenia stropów piwnic, frezowania betonu w pokojach pod rurki jest możliwa ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Mam też opcję zrobienia gruntówki bo do kupionego domu należy też kawałek pola jakieś 15 metrów szer na ok 300 mb długości ale nie wiem czy to opłacalne a gruntówka rzecz jasna używka bo narazie z kasą krucho będzi przez chwilę .
    Nic nie mogę powiedzieć o pompach gruntowych oprócz tego, że bywają używki tanie, a gruntówki ich posiadacze sobie chwalą. Nie jestem też pompiarzem.
    Mam PC PW, lecz zaczynałem od klim. Obok mnie też przerabiano klimę na PC PW. Teraz właściciel samoróbki ma "kombajn" składający się z 2 kanałówek po 5 kW oraz dopiętego do tego zestawu wymiennika płytowego jako PC PW. Wszystko pracuje na jednym agregacie i agregat nie jest multisplitem. Jest to VRV IV - cokolwiek by to oznaczało. Na dodatek agregat VRV podobno sporo kosztuje (w cenie firmowej PC), więc nie jest to "tanie ogrzewanie..." którego dotyczy ten wątek.

    Kolega @garysek ma zmontowany system ogrzewania z kanałówki i rekuperatora, ale pewnie koszt był kilka razy wyższy od tego co Ty planujesz uruchomić.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #3784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    W moim domu mam podłogówkę i wiem że to super ale kupiłem drugi dom bo była okazja tanio kupić to j .
    A tak psioczyłeś na ta pandemię i kryzys
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #3785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A tak psioczyłeś na ta pandemię i kryzys
    Pandemia jest wredna (bardzo wredna), a kryzys "wisi w powietrzu", więc jak tu nie narzekać.
    Jednak cieszmy się, że klimy działają jak trzeba - nawet w mrozy.

    I to jest dobra wiadomość!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #3786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kolega 1igor1 ma fajnie zrobione i używa kilka lat
    już kilkanaście lat, właśnie 11 sezon leci
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  7. #3787
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Odczuwasz jakieś niedogodności kanałówki ? bo sprawność jej widać w podpisie a to wg mnie wynik rewelacyjny .

  8. #3788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj z rana było -25 i kaisai nie chciał się włączyć, dopiero ok godz 10, gdy temperatura wzrosła do -21 uruchomił się, jednak pierwsze ok 20 minut strasznie jakoś tak wył na zewnątrz .

  9. #3789
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Moja Midea Mission Extrem 3,5 daje rade. DF się załącza ale jak często to sam nie wiem. Póki co najzimniej miała - 10, jeśli termometr dobrze pokazuje. Najgorzej to teraz z powietrzem w mieszkaniu, wilgotność 25%. Klima z ręku swoje robi - nawilżacz zakupiłem byle szybko dotarł.

  10. #3790
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    garysek

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Złotoria
    Kod pocztowy
    16-020
    Posty
    4

    Domyślnie

    U mnie -23oC i Sinclair 21oC w domu trzymał, ale więcej nie dał już rady. Defrosty co 2 -2,5 godziny.

  11. #3791
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Ps. Zobaczymy jaki rachunek teraz przyjdzie, za poprzedni miesiąc od 11 listopada, do 10 grudnia było za grzanie 170 złotych, więc bardzo spoko. Z tym że mały dom, a i tak tylko połowę grzeje, bo nie mam potrzeby więcej.

  12. #3792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz -22 za oknem, kaisai grzeje, pobiera 1030w, w salonie 24 st. C

  13. #3793
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    ile ustawione na klimie,
    jaka powierzchnie grzeje i
    jak ocieplony dom?

  14. #3794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    ile ustawione na klimie,
    jaka powierzchnie grzeje i
    jak ocieplony dom?
    Na klimie 26, powierzchnia to salon 27m2 z otwartą kuchnią 8m2 i korytarzem 7m2

  15. #3795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie ok 20.00 zeszło na zewnątrz do -25,4 klima strasznie zaczęła buczeć więc ją wyłączyłem. Zauważyłem, że przy tak niskich temperaturach nie kręci się wentylator na zewnątrz, czy to normalne ?

  16. #3796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ocieplenie domu to styro grafit 20cm, okna 3 szybowe

  17. #3797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Odczuwasz jakieś niedogodności kanałówki ? bo sprawność jej widać w podpisie a to wg mnie wynik rewelacyjny .
    Jedyna niedogodność to nie za ciepła podłoga, dziś dałbym kable w całą podłogę aby utrzymywać temperaturę podłogi na 23stopnie, tak mam w łazience i jest przyjemniejsza.
    Jak robisz kanałówkę i chcesz nią grzać to polecam kanały w podłodze a nie w suficie, lepszy rozkład temperatur, mam 2 domy w jednym mam z góry w jednym od dołu więc mam porównanie
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #3798
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    U mnie ok 20.00 zeszło na zewnątrz do -25,4 klima strasznie zaczęła buczeć więc ją wyłączyłem. Zauważyłem, że przy tak niskich temperaturach nie kręci się wentylator na zewnątrz, czy to normalne ?
    powinien się kręcić, chyba że był deforst
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  19. #3799
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    U mnie ok 20.00 zeszło na zewnątrz do -25,4 klima strasznie zaczęła buczeć więc ją wyłączyłem. Zauważyłem, że przy tak niskich temperaturach nie kręci się wentylator na zewnątrz, czy to normalne ?
    Jeśli nie defrost to może źle odpływała woda z tacki. Być może przymarzło na tacce i śmigło wentylatora lód zablokował.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  20. #3800
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    U mnie dziś - jeśli termometr dobrze pokazywał - było maksymalnie -17 stopni.

    Temperatura w domu około 21 stopni w salonie + kuchnia(40 metrów kwadratowych, klima nastawiona na 24), w reszcie pomieszczeń zimniej(w zasadzie to zimno, utrzymuje stałe temperatury tak aby parkiety nie cierpiały), ale i tak tam nie siedzę wiec kij z tym.
    Jeśli jednak przyszło by grzać i te pomieszczenia, a takie pogody trzymały by z tydzień lub dwa to alternatywnie jakieś piecyki elektryczne do dogrzewania aby nie marznąć, opcjonalnie druga klima
    Przy tych -17 jednostka zewnętrza była już głośniejsza, słychać było ją w sypialni(wyłączyć się nie wyłączyła, DF co 1.5h).

    Na małe domy jeśli komuś nie przeszkadza ciepło dmuchane, hałas, to choćby na rzęsach człowiek stawał to nie znajdzie się tańszej instalacji(mowa o nowych domach z przyzwoitym ociepleniem). Byle klime kupi się za 3 tysiące czy nawet taniej, a głupi kopciuch z cała instalacja, kominami, miejscem gdzie sie to ustawi to x razy tyle. Komfort cieplny na wyższym poziomie, tego nie ukrywam, ale w zestawieniu cena jakoś klima zwyżkuje delikatnie. Przyszłościowo może założę sobie pompę p-w, bo wszystkie rurki wyprowadzone, podłogówka pod 2/5 domu, jedyny minus ze w pomieszczeniu technicznym brak miejsca, aby coś tam jeszcze zmieścić. Póki co może być takie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 18-01-2021 o 13:39

Strona 190 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony