dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6073

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    W jaki sposób pogodzić wentylację mechaniczną z takim systemem ogrzewania?
    W wentylacji mechanicznej bazujemy na transferze powietrza: pokoje->kuchnia, łazienki.

    W jakich miejscach umieszczać nawiewy by nie zakłócić pracy wentylacji?
    Co z wywiewem "czerpnią klimatyzatora" - ile ich musi być i gdzie je lokować?
    Dobre pytanie.
    Są tu na forum ludzie (wiem o jednym z Pszczyny) którzy mają kanałówkę do grzania szkieletora.

    Sam założyciel tematu, dał do zrozumienia, że może przedstawić doświadczenia innych i zamilkł.

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Mając dobry kontakt z instalatorami i użytkownikami z USA, Kanady, Nowej Zelandi, Japoni czy Szwecji postanowiłem te rozwiązania lepiej przetestować również u siebie celem zweryfikowania działania tego typu urządzeń przed proponowaniem tych rozwiązań innym. Szalę decyzyjną przeważyły 2 ostre zimy w Ameryce północnej gdzie kanałówki i splity radziły sobie świetnie. Zakupiłem więc najtańszy z możliwych klimatyzator kanałowy, który przez gości zza atlantyku nazywany jest kanałową pompą ciepła Ducted Heat Pump.

    .
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 05-02-2016 o 23:08
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony