Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
No właśnie nie wiem, po co po co podawałeś te okna. Duże przeszklenia od południa to jedna z podstawowych cech budownictwa energoszczędnego.

A nawiązując do innego wątku - to jak z komfortem w łazienkach? Dostają tyle co nic kWh.
Podawałem bo jakby nie patrzeć każde okno to mostek termiczny który zwiększa zapotrzebowanie na energię domu. Czym więcej przeszkleń tym wymagania energetyczne większe.
Oczywiście jak jest słońce to są zyski energetyczne i wtedy albo nie włączy się u nas ogrzewania a słoneczko nagrzeje samo dom i to nawet jak są mrozy , albo włączy te ogrzewanie później , ale jak nie ma słońca to jedynie dom się szybciej wychładza przez okna ..
W Polsce jednak tych dni z pełnym słońcem nie jest aż tak dużo i nie wiem czy te zyski zniwelują straty , jak tak to super.

Ci co mają małe przeszklenia i małe okna mają od razu mniejsze zapotrzebowanie na energię , bo mniejsze straty ciepła. Więc i wolniej bedzie się schładzał dom.

Co do komfortu w łazienkach nie narzekamy. Tam jest gęściej położona podłogówka , jest większy przepływ. W całym domu panuje zbliżona temperatura , cały dom jest w 100% ogrzewany.