dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6147

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie przejmować się COPem, bo różnice rzędu nawet kilkunastu procent w papierach nie muszą odpowiadać realnym, kiedy nie znamy Hz sprężarki. Żeby je porównywać potrzebne by były co najmniej takie dane tabele jak Mitsubishi. Teoretycznie SCOP dla tej samej strefy klimatycznej powinien być sprowadzeniem do wspólnego mianownika. Ale znowu tu często sprzedawcy podają SCOP nie precyzując, dla jakiej strefy - a często dla cieplejszej i łatwo dać się oszukać.
    Dlatego SCOP przyjąłem 3 dla szacunkowych wyliczeń.

    Jednak innych danych nie można przyjąć niż te podane przez producena bo ich poprostu niema.
    Tyle wiem że mi mocy nie zabraknie.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 07-12-2020 o 19:10
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, jako świeżak mam kilka pytań związanych z nowym nabytkiem multi splitem Kaisai
    1. jak optymalnie ustawić /pilot/ jednostki wewnętrzne na grzaniu - auto czy np. jeden wiatraczek /fan/ i niech sobie powoli chodzi, czy może inna opcja.
    2. czy ja mam złe ustawienia, czy tak ma być - jednostki wewnętrzne pracują cały czas, nawet po osiągnięciu zadanej temperatury, wolniej, szybciej, kręcą 24/7, w ogóle nie wyłączają się całkowicie - tak ma być? Zewnętrzna się wyłącza.
    3. może jakieś rady /poza zmień firmę/ w optymalnym użytkowaniu, które przydadzą się takim świerzkom jak ja, bo ponoć zima idzie.
    pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez zobar ; 08-12-2020 o 17:51

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za podpowiedzi.
    Rozumiem, że chodzi o 10* na zewnątrz?
    a mam zewnętrzna K50D-42HFN32 czyli 5 wyjść ale używane tylko 4 /jeden zawór zamknięty/
    2 szt. - KWX-09HRBI, 1 szt. KWX-24HRB i kaseton KCA-12HRB32X.
    24HRB grzeje ponad 70m2 /salon z antresolą 6 m wysokości, kuchnią, korytarz/ i na dzisiejszą pogodę mocy nadto
    09HRBI dwa pokoje dzieciaków po 20m2 i jest dużo, dużo nadto. Teraz przy nastawie 19 stopni /na pilocie/ w pokojach jest 23*. Dziwne, ale prawdziwe.
    Syn od dwóch dni ma wyłączone grzanie, córka wyłącza na noc, bo za gorąco /jesteśmy zimnego chowu, 21* w salonie to już upał/
    Kaseton wariuje i mają go serwisanci sprawdzić. /nastawiamy np. 23*, chwilę pogrzeje i staje tj. wyłącza się całkowicie/ w efekcie w sypialni mamy 17-18*.
    Dla nas to nie tragedia /zimny chów/ ale czasami szczególnie po długich spacerach z psami, wygrzało by się kości.
    Klimę mamy od tygodnia i wszelkie informacje mile widziane.
    I jeszcze, chyba ważne, dziennie pożera nam około 12 kwh teraz, nie wiem czy to dużo czy mało.
    Ostatnio edytowane przez zobar ; 08-12-2020 o 19:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony