dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 212 z 304
Pokaż wyniki od 4.221 do 4.240 z 6073
  1. #4221
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michalek510

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jest taka, co to potrafi? Czy chcesz ją postawić na zewnątrz i wdmuchiwać ogrzane powietrze (czyli zamontować odwrotnie, niż do chłodzenia)?
    Tak czy inaczej - tylko dwururowy (musi powietrze DZ pobierać i wyrzucać na zewnętrz - a wewnątrz mielić tylko powietrzem GZ) żeby niepotrzebnie nie powodował dodatkowych, ogromnych, strat na wentylacji.
    Ta co dałem link normalnie grzeje. Można mu dorobić rurę drugą od dołu i pobiera/wywala powietrze na zewnątrz 2 rurami a w środku tylko grzeje jak split.
    Wychodzi na to że jednak chyba lepiej zainwestować w splita.

  2. #4222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalek510 Zobacz post
    Ta co dałem link normalnie grzeje. Można mu dorobić rurę drugą od dołu i pobiera/wywala powietrze na zewnątrz 2 rurami a w środku tylko grzeje jak split.
    W instrukcji podana tylko moc chłodnicza a w rubryce:
    Zużycie energii elektrycznej przez urządzenia dwukanałowe (oddzielne wartości dla chłodzenia i ogrzewania) QDD Nie dot.

    Jaką ma moc grzewczą?

  3. #4223
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michalek510

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też przeszukałem wcześniej przekopałem cały internet i całą instrukcję i nic tam nie znalazłem. Okazało się że jest wstawione jako zdjęcie na stronie, teraz się udało znaleźć. Ciekawe czy w tym COP jest wliczona strata na wentylacji, na tym co wydmuchuje oryginalnie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klimatyzator_przenosny_GoodHome_12_kBTU_z_grzaniem-831191-559798.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	460872

  4. #4224

    Domyślnie

    A nie lepiej jakiś promiennik? Od tych 65db to chyba ogłuchnąć można.

  5. #4225

    Domyślnie

    Witam,Haier Nordic Flexit Plus ,Rotenso Mirai x a może coś z Hisense?Nastawiony byłem na Rotenso ale instalator namawia na Haier no i coś o Hisense wspominał.Klimatyzator do domku 100 mkw ,do grzania .Różnica kilku stówek nieważna.

  6. #4226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Najpierw zacznij od lektury dokumentacji serwisowej poszczególnych jednostek, aby sprawdzić jak się będą zachowywać w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Jak wraz z jej spadkiem będzie spadać wydajność klimatyzacji. Potem porównuj z zapotrzebowaniem na energię cieplna Twojego domu. A na końcu zastanów się czy jedna jednostka wystarczy oraz czym będziesz musiał dogrzac przy najniższych temperaturach.
    To co podałeś jest na zasadzie: wchodzę do sklepu i który keczup wybrać. Jak nie zapoznasz się z etykieta i opisem to się nie dowiesz. Chyba, że chcesz się opierać na radach internetowych speców to bierz co ładniejsze i cena pasuje.

  7. #4227

    Domyślnie

    Właśnie po lekturze forum wybrałem Rotenso,instalator trochę namieszał więc dopytuję.Oczywiscie oprócz klimy będzie a raczej będą dodatkowe źródła ciepła tzn.kominek i kocioł elektryczny(może kiedyś PC)

  8. #4228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie chcę tutaj generalizować, ale polecenia instalatorów trzeba moim zdaniem traktować trochę z przymrużeniem oka. Uważam, że w większości przypadków potrafią oni zainstalować klimatyzację, wykonać przy niej wszystkie czynności z nią związane itd.
    Jednak niewielu interesuje się tym, jakie one mają parametry, SCOPy itp. Dane techniczne instalowanych urządzeń są dla większości (moim zdaniem i z własnego doświadczenia z nimi) obce i nie potrzebne w pracy.
    Instalator na pewno będzie w stanie ogarnąć lepszy rabat poza sezonem niż będziesz w stanie zrobić to Ty, ale raczej nie liczyłbym na dogłębną pomoc i analizę danych technicznych z jego strony. No chyba że trafisz na takiego, który interesuje się swoim zawodem nie tylko z przyczyn finansowych ale lubi wiedzieć więcej na temat swojej pracy i urządzeń.

    Klimatyzator, przy założeniu że jest zainstalowany 'zgodnie ze sztuką', generalnie należy do urządzeń mało awaryjnych. Mi np. znajomy instalator, który jest w zawodzie od jakichś 20 lat, załatwił zajebisty rabat na GREE. Stwierdził że montuje już je długo i jest bardzo mało serwisów gwarancyjnych. Kiedyś montował dużo HiSense, ale ostatnio coś mówi jest problem z dystrybutorem, nie z samym sprzętem który również polecał. Ale zauważyłem, że mimo długiego stażu w zawodzie nie był zbytnio w stanie udzielić mi bardziej szczegółowych informacji na temat samych jednostek które montował. Odniosłem wręcz wrażenie, że wiedziałem więcej od niego na temat sprzętu, który miał mi zamontować.

  9. #4229

    Domyślnie

    Dlatego bardziej zależy mi na opinii ludzi z forum.Kiedys sporo tu się "pasjonatów" udzielało.Sucge dane to nie wszystko,ważne też są "wnętrzności" urządzenia ,no a wręcz bezcenne są opinie użytkowników.

  10. #4230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2ro Zobacz post
    Dlatego bardziej zależy mi na opinii ludzi z forum.Kiedys sporo tu się "pasjonatów" udzielało.Sucge dane to nie wszystko,ważne też są "wnętrzności" urządzenia ,no a wręcz bezcenne są opinie użytkowników.
    Witam,mam u siebie Rotenso imoto ,są to podstawowe modele i jestem zadowolony .Co prawda nie robią za główny system grzewczy ,ale może w tym roku przeciągnę dla nich sezon ponieważ nie zakupiłem jeszcze wyjątkowo w tym roku pelletu.Bardzo ciche jednostki i estetyczne.Ci serwisanci którzy polecają tylko jakieś klimy to od razu można ich skreślić z listy monterów.Praktycznie nie ma wielkich różnic pomiędzy klimami są niuanse.Oczywiście zaraz wyskoczy jeden i powie ,że ta grzeje do -15 a tamta do -30 ok. tylko ,że różnica w cenie zakupu nie jest taka sama.Więc każdy musi sobie policzyć czy faktycznie tak bardzo się opłacą kupić tą najlepszą . Dla porównania moje Imoto 3,5kW kosztowało 3tyś.wtedy model mirai 3,5kW 5tyś. czyli 2tyś.różnicy.Na tą chwilę różnica jest jeszcze większa Imoto 3,5tyś vs.mirai 7tyś czyli 3,5tyś różnicy.Co prawda mirai ma cop taki sam do -15 ale czy warto aż tyle płacić kiedy podnieśli grzanie dla imoto do -22 mój posiada -15.Wiadomo te suche dane z grzaniem nie pokazują spadku efektywności danych klim tu zdecydowanie wygrywa mirai ,ale powtarzam różnica w cenie zakupu to 3,5tyś więc niech każdy sobie sam odpowie.W moim wypadku nawet gdyby klimy robiły za główny system i prąd zdrożał nie opłacało by się kupić mirai.Może gdybym mieszkał w zimniejszej strefie to tak ale mieszkam w pierwszej.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #4231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Witam,mam u siebie Rotenso imoto ,są to podstawowe modele i jestem zadowolony .Co prawda nie robią za główny system grzewczy ,ale może w tym roku przeciągnę dla nich sezon ponieważ nie zakupiłem jeszcze wyjątkowo w tym roku pelletu.Bardzo ciche jednostki i estetyczne.Ci serwisanci którzy polecają tylko jakieś klimy to od razu można ich skreślić z listy monterów.Praktycznie nie ma wielkich różnic pomiędzy klimami są niuanse.Oczywiście zaraz wyskoczy jeden i powie ,że ta grzeje do -15 a tamta do -30 ok. tylko ,że różnica w cenie zakupu nie jest taka sama.Więc każdy musi sobie policzyć czy faktycznie tak bardzo się opłacą kupić tą najlepszą . Dla porównania moje Imoto 3,5kW kosztowało 3tyś.wtedy model mirai 3,5kW 5tyś. czyli 2tyś.różnicy.Na tą chwilę różnica jest jeszcze większa Imoto 3,5tyś vs.mirai 7tyś czyli 3,5tyś różnicy.Co prawda mirai ma cop taki sam do -15 ale czy warto aż tyle płacić kiedy podnieśli grzanie dla imoto do -22 mój posiada -15.Wiadomo te suche dane z grzaniem nie pokazują spadku efektywności danych klim tu zdecydowanie wygrywa mirai ,ale powtarzam różnica w cenie zakupu to 3,5tyś więc niech każdy sobie sam odpowie.W moim wypadku nawet gdyby klimy robiły za główny system i prąd zdrożał nie opłacało by się kupić mirai.Może gdybym mieszkał w zimniejszej strefie to tak ale mieszkam w pierwszej.
    A do jakich mocy minimalnych dochodzi ci na grzaniu? Jednostka 3.5kW według karty powinna schodzić do 160W. Mam revio i schodzi tylko do 350W więc nie trzyma obiecywanych parametrów.

  12. #4232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robyn212 Zobacz post
    A do jakich mocy minimalnych dochodzi ci na grzaniu? Jednostka 3.5kW według karty powinna schodzić do 160W. Mam revio i schodzi tylko do 350W więc nie trzyma obiecywanych parametrów.
    A przy jakiej temperaturze podają te 160W? Takiej informacji w katalogu nie ma. Może jak nastawiasz 22* gdy na dworze jest 20* i działa tylko wentylator w jednostce wewnętrznej? Ot taka chińska magia.

  13. #4233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robyn212 Zobacz post
    A do jakich mocy minimalnych dochodzi ci na grzaniu? Jednostka 3.5kW według karty powinna schodzić do 160W. Mam revio i schodzi tylko do 350W więc nie trzyma obiecywanych parametrów.
    Nie testowałem na całodobowym grzaniu z nastawą 21-22 .Tomek Żyłka na swoim kanale youtube mówi o 250W Rotenso Imoto .U mnie 350Watt to wychodziła średnia zużycia na godzinę przy 2-4h pracy klimyWiadomo to się zmienia od warunków zewnętrznych i ustawień na klimie.Nie ma co cedzić komara przez sito.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #4234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    W Gree Amber Prestige 3,5kW minimalna pobierana moc przy grzaniu to 130W. Jednak minimalny standard to 600W, przy warunkach typu 17 na zewnątrz, 23 ustawione zaobserwowałem najniższe wskazanie ok 550W. Tak więc to co piszą a to co w realu to dwie różne rzeczy. Nie ma możliwości żeby zeszła chociażby do 400, nie wspominając już o obiecywanych 130W

  15. #4235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robyn212 Zobacz post
    A do jakich mocy minimalnych dochodzi ci na grzaniu? Jednostka 3.5kW według karty powinna schodzić do 160W. Mam revio i schodzi tylko do 350W więc nie trzyma obiecywanych parametrów.
    Zapewne japońska technologia oferuje więcej w tym temacie Co mnie obchodzi chwilowe minimalne zejście klimy ?Liczy się ile łyknie całościowo na godzinę. Auto z małym silnikiem też schodzi niżej ze zużyciem na 100km jak jeździsz po mieście a na trasie już niekoniecznie i w rezultacie może się okazać ,że wcale mniej nie będziesz płacił przy dystrybutorze miesięcznie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  16. #4236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Początkowo wkurzałem się że nie schodzi do tych minimalnych 130W, ale masz rację. Ostatecznie weźmie tyle ile potrzebuje. Czasem wyjdzie 5kWh na dobę, czasem 25 kWh zależnie od warunków. Też już ne zwracam na to większej uwagi

  17. #4237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Co mnie obchodzi chwilowe minimalne zejście klimy ?
    Czy potrafi dawać 500W, jak takie jest zapotrzebowanie, czy minimum to 1000W i taktowanie ma znacznie dla żywotności sprężarki.
    Zależy też od klimy - jedne wyłączają wentylatory razem ze sprężarką, inne kręcą wentylatorami cały czas. Ma to sens dla wyrównania temperatury w pomieszczeniu i dostarczeniu bardziej realnej informacji o temperaturze a w przypadku chłodzenia osusza też jednostkę wewnętrzną zapobiegając pojawieniu się życia.

    Jest też kwestia sprawności. Maksymalny COP jest daleko od obrotów minimalnych jak i maksymalnych. Producenci jednak nie chwalą się takimi danymi w przypadku klimatyzatorów (a nieliczni w przypadku PC PW). Jednak lepiej ustawić klimie okienka grzania, żeby nie chodziła długo na minimum.

    130W przy pracującej sprężarce jest niezłym wyczynem. Zweryfikowałbym to, czy faktycznie chodzi (najprościej temperaturą nawiewu).

  18. #4238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Jest też kwestia sprawności. Maksymalny COP jest daleko od obrotów minimalnych jak i maksymalnych.
    I tu się z Tobą zgodzę całkowicie. brat który również ma klime, stwierdził że gadam głupoty kiedy powiedziałem że na wyższym biegu wentylatora klima bierze mniej prądu. Pokazałem mu, że pobór spadł po zwiększeniu obrotów z 1 na 3 bieg o ok 30%

  19. #4239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    I tu się z Tobą zgodzę całkowicie. brat który również ma klime, stwierdził że gadam głupoty kiedy powiedziałem że na wyższym biegu wentylatora klima bierze mniej prądu. Pokazałem mu, że pobór spadł po zwiększeniu obrotów z 1 na 3 bieg o ok 30%
    Miałem na myśli obroty sprężarki.
    Chociaż obroty wentylatora też mają znaczenie dla sprawności (nie mylić z mocą), bo im wyższe, tym niższa temperatura wymiennika przy tych samych obrotach sprężarki.

    Ale zmiana obrotów wentylatora równie dobrze może spowodować wejście sprężarki na wyższe obroty i utrzymanie temperatury wymiennika jak temperatura ciągle znacząco niższa od zadanej a wcześniej klima osiągnęła maksymalną temperaturę wymiennika. Wtedy wzrośnie zarówno pobór prądu jak i moc cieplna - a jak się zmieni COP to zależy, w którym ustawieniu obrotów wentylatora obroty sprężarki będą bliżej optymalnych pod względem sprawności.

    Tak czy inaczej IMO gdy hałas nie przeszkadza (np. gdy nas nie ma w domu czy śpimy za zamkniętymi drzwiami w sypialni i nie słychać klimy chodzącej w salonie) to najlepiej dać obroty na maksa.

  20. #4240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie sprawdzić obrotów sprężarki, ale spróbuje dzisiaj z ciekawości przetestować pobór prądu przy różnych prędkościach wentylatora odczytując jednocześnie temperaturę wyjściową. Jeżeli temp będzie niezmienna lub minimalnie niższa, a pobór prądu mniejszy np o 30% to znaczy że COP będzie lepszy

Strona 212 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony