dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 304
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 6073
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mieszkam w kujawsko-pomorskim , więc daleko od gór i tej zimy miałem -24 stopnie , co nie jest żadnym rekordem bo 2 lata temu miałem -28 stopni ...
    No i...? Przeżyłeś? Myślisz że gdybyś grzał klimatyzacją to byś już nie żył?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #2002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo sporo jak na 86m2 tym bardziej,że droga kWh.
    Jak ma się do tego 1700kWh w 125m2 ?

    Spadek temp.w nocy to aż 4st ?
    Masakra....u mnie przez tydzień nie grzania tyle nie spadnie.
    18° to komfortowa temperatura w nocy.
    Masakra to dom za kredyt na 30 lat i harówka do śmierci.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #2003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post

    Grzanie od września do kwietnia ok. 2800kWh, Pewno za parę lat stwierdzę że sporo, ale póki co, mam porównanie do poprzedniego lokum - bloku. Więc dla mnie jest tanio.
    To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?
    Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna)
    na 30°C zużywa w przeliczeniu na metr kwadratowy kilkanaście razy więcej energii niż klimatyzacja.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To pierwszy temat,Panasonic T-CAP 9kW
    Załącznik 414745
    A drugi temat:
    http://allegro.pl/klimatyzator-kanal...311703083.html
    Do mojego domu z obciążeniem 3,5kW potrzebowałbym takich 2szt czyli prawie 15tys.zł i tylko do -10st.C
    A co poniżej i co z dalszym zużyciem energii i z czego ?
    Zero sensu instalowania klimatyzatorów...
    Haha uśmiałem się.
    Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

    Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:
    https://www.airconditioningworld.co....0pe1e8a-10-0kw

    Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

    Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.
    No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.

  5. #2005
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Masakra to dom za kredyt na 30 lat i harówka do śmierci.
    Zwłaszcza jak dom jest niewiele droższy niż mieszkanie w którym się do tej pory mieszkało ?

  6. #2006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Haha uśmiałem się.
    Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

    Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:
    https://www.airconditioningworld.co....0pe1e8a-10-0kw

    Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

    Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.
    No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.
    No a jaki COP ma ta pompa przy -10 ?
    Ten podany SCOP to dla naszej strefy klimatycznej ?
    Czy moze :

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2007
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Haha uśmiałem się.
    Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

    Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:
    https://www.airconditioningworld.co....0pe1e8a-10-0kw

    Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

    Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.
    No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.
    Pisałem Ci,że sropy mnie nie interesują bo COP0,5 w jedną czy w drugą stronę przy zapotrzebowaniu domu na 5500kWh to raptem kilkanaście zl w ciągu sezonu.
    Po drugie grzejąc prądem te 5500kWh dałoby za sezon ok.1700zl a teraz daje 1700kWh czyli 500zł.
    Prąd to Kospel+bojler a to ok.5000zl,pompa kosztowała mnie 5 lat temu z zasobnikiem 20000zl.
    Różnica w inwestycji to 15000zl różnica w eksploatacji po 5 latach to 6000zl za samo c.o.
    Za cwu 4500kWh a 1500kWh różnica po 5 latach to 5000zł.
    Zatem ?

  8. #2008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?
    Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna)

    Dla mnie tanio w porównaniu do wyngla czy bloku. A do tego wygodnie i mam klime w lecie.
    Nie mam zamiaru się wciągnąć w gierki typu : u mnie gazem 1200zł za CO i 700zł CWU.

    Znajomy w pracy grzał dom za 800 - 900zł GAZEM. Rodzina 4 osobowa + pies. Jak to się ma do twojego 1200 + 700 ?

    Po czym okazało się, że cała jego rodzina była od godziny 6 do 17 poza domem i włączał grzanie na wieczór, do godziny 22 a później już do rana nie grzał

    Powtórzę raz jeszcze - dwie rodziny, dwa identyczne domy a zużycie mediów wszelkiego rodzaju będzie się różniło znacznie. A co dopiero dwa różne domy, lokalizacje i kupa innych zmiennych.

    Takie same przepychanki są w raportach spalania samochodów. A mój spalił 5l, a mój 4,98l, A jeszcze inny wyskoczy - a mój 3,2l!
    I co ? każdy ma rację. Bo racja jest jak DU*A, każdy ma swoją
    Szkieleciak, 86m2 użytkowej. Ocieplenie wełna Rockwool: ściany 20cm, podłoga 10cm, strop 20cm, dach 25cm.
    Ogrzewanie Pompa kanałowa GREE 3,8kW, Rekuperator Vents Mini 100, CWU : Ariston Nuos 240, W łazienkach termowentylatory z czujkami ruchu : Touch, woda z Hydroforu, stacja uzdatniania wody, przydomowa oczyszczalnia ścieków. Bez kominów, bez gazu, tylko prąd + Agregat Barracuda 1F - 3,8kW.

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?
    Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna) na 30°C zużywa w przeliczeniu na metr kwadratowy kilkanaście razy więcej energii niż klimatyzacja.
    Mataczysz i wyrywasz z kontekstu.
    Podłogówka grzejąca strop nad nieocieploną piwnicą do 30° to co innego niż klimatyzacja grzejąca powietrze do 24°C.
    Żeby tego argumentu użyć do uzasadnienia powyższego wywodu to trzeba być ograniczonym umysłowo.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zwłaszcza jak dom jest niewiele droższy niż mieszkanie w którym się do tej pory mieszkało ?
    Nieważne ile relatywnie jest droższy od dotychczasowego mieszkania, ale czy kogoś na to stać i na ile lat właścicielem będzie bank.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #2011
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Jaki był koszt instalacji?
    20tys.zl

  12. #2012
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nieważne ile relatywnie jest droższy od dotychczasowego mieszkania, ale czy kogoś na to stać i na ile lat właścicielem będzie bank.
    Ty myślisz czy do tej pory mieszkales pod mostem ?
    Mieszkanie się sprzedaje i za to buduje się dom. Koszt banku 0zl.
    Druga opcja bierze się hipoteke a mieszkanie się wynajmuje i tym spłaca się kredyt.

  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Dla mnie tanio w porównaniu do wyngla czy bloku. A do tego wygodnie i mam klime w lecie.
    Nie mam zamiaru się wciągnąć w gierki typu : u mnie gazem 1200zł za CO i 700zł CWU.

    Znajomy w pracy grzał dom za 800 - 900zł GAZEM. Rodzina 4 osobowa + pies. Jak to się ma do twojego 1200 + 700 ?

    Po czym okazało się, że cała jego rodzina była od godziny 6 do 17 poza domem i włączał grzanie na wieczór, do godziny 22 a później już do rana nie grzał

    Powtórzę raz jeszcze - dwie rodziny, dwa identyczne domy a zużycie mediów wszelkiego rodzaju będzie się różniło znacznie. A co dopiero dwa różne domy, lokalizacje i kupa innych zmiennych.

    Takie same przepychanki są w raportach spalania samochodów. A mój spalił 5l, a mój 4,98l, A jeszcze inny wyskoczy - a mój 3,2l!
    I co ? każdy ma rację. Bo racja jest jak DU*A, każdy ma swoją
    No jasne, ale spodziewalbym sie wiekszych rożnic.
    U mnie, czy grzeje caly dzien, czy nie wiekszych roznic w uzyciu nie ma, bo przez 10h temperatura spadnie o ulamki stopnia C.
    Utzynuje w granicach 21.8C
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Mataczysz i wyrywasz z kontekstu.
    Podłogówka grzejąca strop nad nieocieploną piwnicą do 30° to co innego niż klimatyzacja grzejąca powietrze do 24°C.
    Żeby tego argumentu użyć do uzasadnienia powyższego wywodu to trzeba być ograniczonym umysłowo.

    To są twoje slowa i twoje manipulacje.
    Manipulacje, bo nie napisales, ze pod podlogowką nie ma izolacji - w przeciwieństwie do zdecydowanej wiekszosci budowanych domow.
    No coz - dlatego trzeba ciebie prostowac, bo ktos wejdzie przeczyta i wyrobi sobie falszywe zdanie...

    EDIT
    Poza tym, co to znaczy:
    piwnica 15cm EPS,
    Magazynujesz ten styropian w piwnicy, czy co
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-06-2018 o 08:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    No i...? Przeżyłeś? Myślisz że gdybyś grzał klimatyzacją to byś już nie żył?
    Jest takie coś jak komfort ...
    A nie o "przeżycie" ...

    Dobrałem tak instalację grzewczą i źródło ciepła aby zapewniła mi pełnej komfort (dla mnie 23 stopnie a nie jak dla Ciebie 18stopni) nawet jakby były cały czas siarczyste mrozy (-20 , -30 stopni).
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #2016
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    18° to komfortowa temperatura w nocy.
    Masakra to dom za kredyt na 30 lat i harówka do śmierci.
    Dla Ciebie, nie zapominaj że mówisz o sobie. Ja przy 18 stopniach marzne, tak jak i moja rodzina. Wiem że niektórzy tak śpią i w razie zbliżenia z kobietą wchodzą pod kołdrę, no dla mnie to nie komfort. Tak samo jak w dzień, muszę mieć 23 stopnie, mogę siąść się na gaciach i obejrzeć fajny film a nie patrzeć która jest godzina i w której taryfie aktualnie dmucha mi klimatyzacja. Poza tym jak chcę mieć nadmuch ciepłego powietrza w zimę to idę do Biedronki.
    I nie wiem czy wiesz, ale większość społeczeństwa nie stać żeby budować dom za gotówkę. Ale rozumiem, po Twoich postach widać że żyjesz w innej rzeczywistości i przyjmij proszę fakt, że jak ci wszyscy mówią że jesteś pijany to nawet czując się dobrze, idź spać.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  17. #2017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    ...przyjmij proszę fakt, że jak ci wszyscy mówią że jesteś pijany to nawet czując się dobrze, idź spać.
    alkoholikowi tego nie przemówisz .
    Nie widzisz , że wspina się na oświecony OLIMP FORUM i klepie posty już od wschodu słońca , jest uzależniony i nie ma chyba nic lepszego do roboty.

  18. #2018
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Tu w tym wątku jest ich zdecydowanie więcej aniżeli jeden

  19. #2019

    Domyślnie

    Mam domek piętrowy. Na parterze 75m2 salon i kuchni z jadalnią (otwarte). Na pietrze 3 sypialnie.
    Planuję założyć klimę. I tu dylemat multi split czy kanałówka. Multu split na 3 jed wew to ok 6.500 zł, 4 ok7tys 5 ok 8 tys.
    kanałówka 5 kw - taka by mi starczyła to 4500zł plus kanały i inne pierdoły- suma ok 6500.
    Kanałówka 7 kw to 5700 plus kanały i inne pierdóły suma ok 7.700zł
    Przy 4 jednostkach - punktach odbioru cena podobna. Multi łatwo sterowalny osobno i Łatwiej się kładzie w zamieszkanym domu. kanałówka chyba lepsza bo cichsza. Co polecacie?

    I pytanie przy kanałówce jak zasysane powietrze jest z korytarza to czy nie będzie to zaburzać wyciągu w łazience? reku ma mniejsze przepływy i boje się że nie zaciągnie powietrza z przedpokoju?
    Ostatnio edytowane przez kudlaty69 ; 12-06-2018 o 11:39

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    20tys.zl
    Drogo.
    U mnie całkowity koszt ogrzewania klimatyzacją split przez otwarte drzwi wyniósł <4000 zł w 2009. Zwróciła się w trzy lata. Wtedy ogrzewałem tylko 30m2, a teraz tym samym klimatyzatorem 50m2.

    Całkowity koszt wykonania planowanego ogrzewania całego domu klimatyzatorem kanałowym szacuję na 10000zł. Będzie ogrzewał 150m2.
    Za pozostałe 10000 mam 2,5kW PV które da sporą część energii dla tego klimatyzatora.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 101 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony