dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 304
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 6073
  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Swobodny, nawet bez króćca. Normalnie doszło. Jak nie ma grzałki to po kilku tygodniach defrostow woda zaczęła się przelewac wszystkimi otworami. A że był duży mróz to zamarzało . Niestety przy dużym mrozie nie ma szans aby woda wyleciała do zera z tacy ociekowej .
    Gdybym miał taki problem, to zanim zastosuję grzałkę spróbował bym ocieplenia tacy np. cienkim styropianem 1-2 cm od zewnątrz.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Zakładam żę masz dobre ocieplenie.
    Zacznij od splita inwerterowego w salonie. Nie stosuj się do tego co opowiadają instalatorzy, bo oni polecą 7kW. Nie warto płacić za dużą moc. Idealne będzie 2,5-3kW. Nie oszczędzaj na marce, bo tanie klimatyzatory to zwykle szum i kiepska kultura pracy. Minimum to LG.

    Potem zainstaluj również kanałówkę na sypialnie. Jeśli nie będziesz ciągnął rur na parter, to bez problemu wystarczą Ci tańsze modele z niższym sprężem 50 Pa. Najtańsza kanałówka warta polecenia Rotenso to 4000 bez montażu. Jeśli kanałówka ma grzać lub chłodzić także parter to być może trzeba wyższy spręż 100-150Pa. To policzy instalator. Kanałówkę weź o szerokiej modulacji mocy. Taką żeby miałą możliwość zejścia nisko z mocą pobieraną np do 200-300W. Wtedy będziesz mógł jej używać ciągle i będzie niesłyszalna i bardzo ekonomiczna.
    Moc kanałówki 3-5kW wystarczy. Może być nawet dwa razy większa jeśli nie szkoda pieniędzy i potrafi zejść nisko z mocą.

    7kW kanałówka za 5700 to coś za tanio... Doliczyłeś sterownik przewodowy z harmonogramem tygodniowym? Jaka marka?

    W Twoim przypadku warto skorzystać z korzyści otwartej przestrzeni i wykorzystać znacznie większe COP i EER splitów niż kanałówek.

    Zdecydowanie nie zakładaj multisplita. To ruina finansowa, drogi serwis, nieekonomiczny, ograniczenia w umeblowaniu ścian.

    Klimatyzator pracuje w powietrznym obiegu zamkniętym. Nie ma wpływu na wentylację. Nie zmienia ciśnienia w domu.
    Dzięki za odzew. Planowałem na gore i dół kanałówkę KLIMATYZATOR ROTENSO NEVO kanałowy moc 5,3kW . Sterownik ścienny tygodniowy za 4450 na aledrogo. Scop 4, seer 6,1. Pracuje do - 15. Spręż standartowy 25, regulacja 100. Pobór mocy min dla grzania 290w. Wydalność od 890w do 7000w. TBiv przy -7 stopni celciusza ma 4,6kw.
    Lub klima kanałowa 7kw 5760 - aukcaja o nr 7301973989.

    Ile musi mieć sprężu żeby obleciał dwie kondygnacje (parter tylko jeden nawiew)?

    Jak powyższego nie obrobi (dwóch poziomów) to na parter Gree Konsola 3,5kW za 2600zł zamiast jednego kalafiora ( i tak nie grzeje).

    Ale jak już to bym wolał jedną klimę na całość - i pytanie zasadncze czy spręż do 100 pa wystarczy?

    Przyszłościowo panele fotowoltaiczne na dach aby obgonić te moje zachcianki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nevo dane.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	415110  

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Dzięki za odzew. Planowałem na gore i dół kanałówkę KLIMATYZATOR ROTENSO NEVO kanałowy moc 5,3kW . Sterownik ścienny tygodniowy za 4450 na aledrogo. Scop 4, seer 6,1. Pracuje do - 15. Spręż standartowy 25, regulacja 100. Pobór mocy min dla grzania 290w. Wydalność od 890w do 7000w. TBiv przy -7 stopni celciusza ma 4,6kw.
    Lub klima kanałowa 7kw 5760 - aukcaja o nr 7301973989.

    Ile musi mieć sprężu żeby obleciał dwie kondygnacje (parter tylko jeden nawiew)?

    Jak powyższego nie obrobi (dwóch poziomów) to na parter Gree Konsola 3,5kW za 2600zł zamiast jednego kalafiora ( i tak nie grzeje).

    Ale jak już to bym wolał jedną klimę na całość - i pytanie zasadncze czy spręż do 100 pa wystarczy?

    Przyszłościowo panele fotowoltaiczne na dach aby obgonić te moje zachcianki.
    Ten sam klimatyzator też brałem pod uwagę dla siebie jako tańszą opcję, ale ostatecznie kupiłem Samsunga.
    Wady Rotenso to średni spręż - maks 100Pa. Może wystarczy, a może nie? Założysz to będziesz wiedział. Pozostałe parametry są bardzo dobre. Cena taka sobie. Ja bym go taniej załatwił.

    Rotenso jest na tyle tanie i ma ładne parametry mocy minimalnej, że myślałem o dwóch osobnych kanałówkach - parter i piętro. To by mocno uprościło prowadzenie kanałów i możliwość regulacji, ale zwiększyło zużycie energii.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #2044

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    po rozpoznaniu sprawy ogrzewania w innych tematach postanowiłem ogrzewać mieszkanie kmatyzaca typu split. Mieszkanie 45 mkw w starej kostce, 3 ściany zewnetrzne, dwa pokoje, kuchnia i łazienka. Będę docieplal styropianem 20 cm.

    Nie mam nigdzie podłogowki tylko grzejniki aluminiowe napędzane do tej pory piecem na węgiel. Pewnie je zdemontuje. Chciałbym postawić na split + grzejnik elektryczny w łazience + grzejnik elektryczny w kuchni + II taryfa + bojler z grzałka. Przyłącze jest dość słabe kolo 6 kW. Do wydania na klimę i grzejniki mam około 4 k.

    Jaki konkretnke model klimy kupić?
    Jakie modele grzejników kupić? Jakiej mocy oraz ile sztuk? (podlogowki nie mam i nie dam rady zrobić)
    Gdzie zawiesic klimę? Chodzi typowo o ogrzewanie. Lepiej nad sufitem czy 40 cm nad ziemią?
    Klimę lepiej założyć w pokoju czy korytarzu? Poniżej rzut mieszkania.

    https://i.imgur.com/Mn81cvl.png

    Czy odległość od jednostki zewnętrznej około 12 metrów będzie ok?
    Czy jednostkę zewnętrzna najlepiej zrobić na ziemi przytwierdzona do wylewki betonowej?

  5. #2045

    Domyślnie

    Nie demontuj tych grzejników zanim nie przetestujesz klimy przez dwie zimy.
    Zaczekaj także z zakupem nowych grzejników. Kup porządny markowy klimatyzator 3-3,5kW. LG, Fujitsu, Toshiba, Samsung, itp. za 2500-3500 zł.
    Do ogrzewania teoretycznie lepiej będzie zawiesić niżej. Może nie 40 cm nad podłogą, ale np. 50-100 cm. Jeśli zawiesisz wysoko to też nic się nie stanie. Klima będzie pracować z mniejszą efektywnością i żeby ją zwiększyć będziesz musiał dać wyższe obroty wentylatora czyli szum.
    Odległość 12 metrów to o kilka % mniejsza efektywność i konieczność dodania np. 70g czynnika.
    Ja jestem zwolennikiem przytwierdzania jednostki do ściany i grubych gumowych podkładek. Nie trzeba się martwić o trawę i zanieczyszczenia.
    Klimatyzator bym umieścił w pokoju dziennym, na ścianie kuchennej, jak najbliżej przedpokoju, albo w przedpokoju na ścianie zewnętrznej obok wejścia jeśli strumień powietrza będzie celował w drzwi kuchni i pokoju dziennego. W sypialni będzie chłodniej i tak jest prawidłowo.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ten sam klimatyzator też brałem pod uwagę dla siebie jako tańszą opcję, ale ostatecznie kupiłem Samsunga.
    Wady Rotenso to średni spręż - maks 100Pa. Może wystarczy, a może nie? Założysz to będziesz wiedział. Pozostałe parametry są bardzo dobre. Cena taka sobie. Ja bym go taniej załatwił.

    Rotenso jest na tyle tanie i ma ładne parametry mocy minimalnej, że myślałem o dwóch osobnych kanałówkach - parter i piętro. To by mocno uprościło prowadzenie kanałów i możliwość regulacji, ale zwiększyło zużycie energii.
    Parametry mocy minimalnej na papierze nie zawsze równają się temu co w realu niestety. Na pewno Panasonic, Toshiba pokazuje to co ma w papierach, zas Gree, Midea raczej nie, przynajmniej na grzaniu.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #2047

    Domyślnie

    Czyli jaki model klimatyzatora kupić? To jest realne, żeby grzać tylko klima typu split i zamknąć się w 2000 zł rocznie?

  8. #2048
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqde23 Zobacz post
    Czyli jaki model klimatyzatora kupić? To jest realne, żeby grzać tylko klima typu split i zamknąć się w 2000 zł rocznie?
    Klimatyzacja służy tylko do chłodzenia i z tego bardzo dobrze się wywiązuje,może jeszcze wspomagać ogrzewanie w ten sposób,że później zacznie się tzw "sezon grzewczy" ale klimatyzacja nie służy do ogrzewania zatem potrzebne jest dodatkowe i główne źródło ciepła,które ogrzeje Ci dom bo klimatyzacja do tego się nie nadaje.Szok jak łatwo można zmanipulowac bezmyślne owieczki....Czy to zamachem w Smoleńsku czy to ogrzewaniem klimatyzacja
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-06-2018 o 20:01

  9. #2049

    Domyślnie

    Na tym forum jest wiele osób grzejących lub wspomagających ogrzewanie klimatyzatorem. Jeżeli twierdzisz że to niemożliwe to twierdzę że pompa p-w też tego nie zrobi.

  10. #2050
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Na tym forum jest wiele osób grzejących lub wspomagających ogrzewanie klimatyzatorem. Jeżeli twierdzisz że to niemożliwe to twierdzę że pompa p-w też tego nie zrobi.
    "Wspomagających" klimatyzacja ogrzewanie domu jak najbardziej,o tym pisałem ale to jest jedynie "WSPOMAGANIE" a nie ogrzewanie domu.Do grzania domu potrzebny jest główny system grzewczym

  11. #2051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    "Wspomagających" klimatyzacja ogrzewanie domu jak najbardziej,o tym pisałem ale to jest jedynie "WSPOMAGANIE" a nie ogrzewanie domu.Do grzania domu potrzebny jest główny system grzewczym
    Chlopie, ale Ty śmieszny jestes.... zupelnie jak ci, co kilka lat temu powątpiewali, ze pompą p-w da sie ogrzać dom przy -20C
    Jak pompa p-p ma przy -15C moc 6kW, a dom zapotrzebowanie 4kW, to dlaczego ma nie ogrzać ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2052
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chlopie, ale Ty śmieszny jestes.... zupelnie jak ci, co kilka lat temu powątpiewali, ze pompą p-w da sie ogrzać dom przy -20CJak pompa p-p ma przy -15C moc 6kW, a dom zapotrzebowanie 4kW, to dlaczego ma nie ogrzać ?
    Narazie rozmawiamy o klimatyzatorze a nie profi pompie ciepla p-p. Na sraczke są tablety...

  13. #2053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co za rożnica ?
    Jesli klimatyzator na odpowiednią moc grzewcza i zakres pracy ?
    Pompa p-p nie moze chłodzić ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-06-2018 o 21:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2054
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co za rożnica ?Jesli klimatyzator na odpowiednią moc grzewcza i zakres pracy ?Pompa p-p nie moze chłodzić ?
    Jakbyś jarzyl temat to byś nie pisał takich bzdur,pompa ciepla p-p diametralnie różni się od klimatyzatora z funkcją grzania,nie tylko pod względem ceny.Czemu się znacznie różnią cenowo ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-06-2018 o 22:14

  15. #2055

    Domyślnie

    Bo pompy ciepła są modne. Bo pierwsza zasada marketingu mówi że za tani produkt zostanie uznany za kiepski. Patrz ile podrożały pompy Hewalexa.

  16. #2056
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Bo pompy ciepła są modne. Bo pierwsza zasada marketingu mówi że za tani produkt zostanie uznany za kiepski. Patrz ile podrożały pompy Hewalexa.
    Hewalex ? Bo może im przesyłka z Chin w kontenerach zdrozala....

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Hewalex ? Bo może im przesyłka z Chin w kontenerach zdrozala....
    Tak polecany Panasonic też tam produkuje swoje urządzenia

  18. #2058
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Tak polecany Panasonic też tam produkuje swoje urządzenia
    Panas tak samo jak Hewalex bazuje na aliexpress z Chin ?

  19. #2059

    Domyślnie

    Nie ma u mnie możliwości wspomagania sensownym źródłem. Nie dam rady zamontować rekuperacji ani kanałówki. Nie będę też kuł posadzek i pomieszczeń, żeby zamontować podłogówkę. Chłodną podłogę przeżyję. Wiatr również.

    Czy istnieje sensowny model klimatyzacji split lub pompy ciepła p-p, który jestem w stanie użytkować jako główne źródło ciepła? Jeśli tak, jakim modelem się zainteresować?

  20. #2060
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqde23 Zobacz post
    Nie ma u mnie możliwości wspomagania sensownym źródłem. Nie dam rady zamontować rekuperacji ani kanałówki. Nie będę też kuł posadzek i pomieszczeń, żeby zamontować podłogówkę. Chłodną podłogę przeżyję. Wiatr również.Czy istnieje sensowny model klimatyzacji split lub pompy ciepła p-p, który jestem w stanie użytkować jako główne źródło ciepła? Jeśli tak, jakim modelem się zainteresować?
    Niestety nie. Masz badziew i zwykły szalas.Gdybym to ja miał twój problem to bym się pozbyl takiego gowna i robił dla siebie. W pełni decyzyjnosci.

Strona 103 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony