dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 304
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 6073
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tej tezy jeszcze nikt udowodnił, nawet producenci nie wiedzą ze ich wyroby mają takie parametry, jedynie u TB COP zbliza sie do 15, TB chciał to sprawdzic w Instytucie Badawczym w Radomiu ale mu odmówiono. Takie niebotyczne COP pozostają puki co w sferze fantazji.
    Nie pisze nigdzie o COP 15. Pan w dtr popatrzy sobie to zobaczy że im mniej pobierają tym wyższy COP mają. Żadna teza. Z resztą pisalem o tym jak będzie potrzeba a widzę że jest to znów napisze bo nie lubię kolejnych wywodów o tezach i teoriach których nie tworzę...

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To tak troszke dziwnie brzmi... nie im mniej pobieraja tym wiecej daja bo odda wieksza moc pobierajac wiecej...
    Za to mozna twierdzic ze COP jest wiekszy gdy pobiera mniej gdyz wtedy zapewne pracuje na czesciowym obciazeniu
    I jak zawsze zalezne od warunkow...
    Ale zalozmy te +7, to przeciez pobierajac 1kW odda wieksza moc anizeli pobierajac 200W, za to pewnie sprawnosc bedzie wieksza.

    "Przypominam raz jeszcze że klimatyzatory inwerterowe im mniej pobierają kwh tym więcej dają czyli COP jest wyższe. "

    Dla osoby " nie w temacie" jest to jakby po czesci wprowadzaniem w blad. Wiecej daje czego?
    Bo moze tez byc tak ze PC z COP 5 nie ogrzeje domu/pomieszczenia a ta z COP 3 juz tak
    A przeciez ta z wyzszym COP wiecej daje
    Tak mówię o COP że jest wyższy to mam na myśli i zgadza się z tym dziwnie brzmiacym stwierdzeniem. Pobiera mniej daje więcej bierze więcej to stosunkowo mniej daje COP spada. Chodzi mi tutaj o zależność. Ale skoro ktoś może tego nie zrozumieć to będę zawsze wyjaśniał dokładniej.

  3. #203

    Domyślnie

    Wracając zatem do COP, podam może na przykładzie swojego Gree 3,8kw (dla grzania) kanałowego z DTR.

    Przy grzaniu może minimalnie pobierać według producenta 0,22 kW dając 0,9 kW zatem COP = 4,09. Natomiast przy maksymalnym poborze 1,2 kW daje 4,1 kW czyli COP = 3,41.

    Warto też zwrócić uwagę że są też urządzenia które najlepszy COP uzyskują przy pracy na 30% obciążenia a schodząc niżej COP nieco znów spada. Tyle że tak jak piszę niewiele kanałówek w tym przykładzie potrafi pracować na 20 czy 10% obciążenia. Przykładowo toshiba kanałowa 3,4kW pobierając 200W daje 1020W czyli COP 5,1 zaś zjadając 860W daje 3400W czyli COP 3,95. Natomiast to samo urządzenie na 10% pobierać będzie 170W dając 800W co przekłada się na COP 4,7. Oczywiście dane te podawane są dla warunków obliczeniowych +7/20'C.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Myślałem o dwóch naściennych, jeden na parter - w salonie (30m2) + otwarty korytarz + kuchnia( razem 55m2). Drugi na poddasze - dokładnie sypialnia (25m2)....będą miały oczywiście chłodzić i zimą wspomagać kable (posadzka anhydrytowa 5cm - można powiedzieć bez akumulacji, mają grzać w taniej, a klima w razie "W" w drogiej)...Dom dość zaizolowany: podłoga płyta 24cm XPS + 14 styro 031, fasada 22cm 031, poddasze 40cm wełny drzewnej 0,38....oczywiście WM.
    Myślałem o LG prestige na dół 3,5kW, góra 2,5kW....orientuje się ktoś jak może wyglądać to cenowo - full z montażem? Aha dom 135m2
    Pamiętaj, że przy splitach nieco gorszy komfort. Cenowo... to zależy kiedy będzie montaż (sezon). Lg poszły do góry ostatnio. Jak szukasz czegoś podobnego w niższej cenie co nawet w mrozy pod -25'C potrafi z siebie wydmuchać około 50'C to może Gree u Crown...? Są też daikiny itd. Pytanie jest tylko takie czy warto kupować aż taki sprzęt czy może coś nieco tańszego. Dlaczego...? Otóż ile wyjdzie nam tych mrozów pod -30'C? Chociaż będę u siebie też zakładał prawdopodonie u-crowna lub mideę lub daikina na testy... Możesz może podesłać jakieś rzuty budynku, rozkładu pomieszczeń...będzie łatwiej to przeeanalizowac w Twoim przypadku.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczelarzyk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie dotyczące odprowadzenia skroplin zimą w mrozy.Czy nie zamarzają w rurce?Sąsiad który ogrzewa klimatyzatorem sklep przeniósł wężyk do środka pomieszczenia do jakiegoś baniaka.Pytam o tą sprawę bo jestem jeszcze przed tynkami i ociepleniem i można by jakoś tę sprawę rozwiązać.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Witam,mam pytanie dotyczące odprowadzenia skroplin zimą w mrozy.Czy nie zamarzają w rurce?Sąsiad który ogrzewa klimatyzatorem sklep przeniósł wężyk do środka pomieszczenia do jakiegoś baniaka.Pytam o tą sprawę bo jestem jeszcze przed tynkami i ociepleniem i można by jakoś tę sprawę rozwiązać.
    Intensywne Skropliny powstają przy chlodzeniu. Ja przeważnie proponuje wjechać do kanalizy. Oczywiście syfon konieczny.

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Witam,mam pytanie dotyczące odprowadzenia skroplin zimą w mrozy.Czy nie zamarzają w rurce?Sąsiad który ogrzewa klimatyzatorem sklep przeniósł wężyk do środka pomieszczenia do jakiegoś baniaka.Pytam o tą sprawę bo jestem jeszcze przed tynkami i ociepleniem i można by jakoś tę sprawę rozwiązać.
    Skropliny powstają gdy na zimną powierzchnię wymiennika wpada odpowiednio ciepłe i wilgotne powietrze (patrz punkt rosy). W zimie efekt zatem nie zachodzi.

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Intensywne Skropliny powstają przy chlodzeniu. Ja przeważnie proponuje wjechać do kanalizy. Oczywiście syfon konieczny.
    No właśnie, a jak się taki syfon konkretnie robi i co jeśli wyschnie? Nie śmierdzi wtedy?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Skropliny powstają gdy na zimną powierzchnię wymiennika wpada odpowiednio ciepłe i wilgotne powietrze (patrz punkt rosy). W zimie efekt zatem nie zachodzi.


    No właśnie, a jak się taki syfon konkretnie robi i co jeśli wyschnie? Nie śmierdzi wtedy?
    Syfon najprostszy czyli zagięta rurka -ja mam taki, wystarczy zalać wodą i oczywiście sprawdzać ale generalnie nie było tak żeby woda wyparowała jeszcze . Są też syfony z blokadą antyzapachową właśnie na wypadek gdyby zabrakło wody.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Syfon najprostszy czyli zagięta rurka -ja mam taki, wystarczy zalać wodą i oczywiście sprawdzać ale generalnie nie było tak żeby woda wyparowała jeszcze . Są też syfony z blokadą antyzapachową właśnie na wypadek gdyby zabrakło wody.
    Czy woda, przecież z "zużytego" powietrza, sama w sobie od stania nie daje po nozdrzach?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czy woda, przecież z "zużytego" powietrza, sama w sobie od stania nie daje po nozdrzach?
    Jak syfon jest dobrze wykonany i jednostka umiejętnie zmontowana to nie ma żadnego problemu... Można też rurkę bezpośrednio na pole przez ścianę wyrzucić ale będzie kapać wiadomo. Najlepiej jednak syfonik ten z zabezpieczeniami i po problemach. Chociaż tak jak piszę, jak dobrze założone i zrobione to nie ma prawa być kłopotu tym bardziej że przy pracy to urządzenie powietrze wypycha a nie zaciąga.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Właśnie miałem związane z tym wątpliwości czy skropliny puszczać w kanalizę czy wyrzucać za dom żeby uniknąć ew. nieprzyjemnych doznań zapachowych... Ale jeśli to nie stanowi problemu to fajnie. Dziękuję za info.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie miałem związane z tym wątpliwości czy skropliny puszczać w kanalizę czy wyrzucać za dom żeby uniknąć ew. nieprzyjemnych doznań zapachowych... Ale jeśli to nie stanowi problemu to fajnie. Dziękuję za info.
    Gwarantuję Ci, że u mnie zrobione jest najprostsze rozwiązanie i problemu nie ma . Tylko powtarzam, trzeba to zrobić dobrze. Ale jak masz obawy wrzuć syfonik z zabezpieczeniem i już bo ten wybacza ewentualne błędy i wysychającą wodę. Koszt nie jest duży bo od 60 zł powinieneś kupić.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 10-04-2016 o 20:35
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Witam,mam pytanie dotyczące odprowadzenia skroplin zimą w mrozy.Czy nie zamarzają w rurce?Sąsiad który ogrzewa klimatyzatorem sklep przeniósł wężyk do środka pomieszczenia do jakiegoś baniaka.Pytam o tą sprawę bo jestem jeszcze przed tynkami i ociepleniem i można by jakoś tę sprawę rozwiązać.
    To może ja odpowiem bo pozostali wagarowali, gdy w szkole uczono czytania ze zrozumieniem

    Najwięcej szronu pojawia się na jednostce w okresach przejściowych.
    Jak temperatura spada poniżej zera, to odpływ tych skroplin lubi zamarznąć.
    Puszczenie takiej rury pod izolacją to spore udogodnienie, ale oprócz rury zamarznąć potrafi odpływ skroplin z tacy.
    Dlatego warto oba te elementy - tacę i odpływ zabezpieczyć kablem samoregulującym.
    Mamy wtedy 100% pewność, że odpływ pozostanie drożny, a pod jednostką nie zrobi się lodowisko.

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wracając zatem do COP, podam może na przykładzie swojego Gree 3,8kw (dla grzania) kanałowego z DTR.

    Przy grzaniu może minimalnie pobierać według producenta 0,22 kW dając 0,9 kW zatem COP = 4,09. Natomiast przy maksymalnym poborze 1,2 kW daje 4,1 kW czyli COP = 3,41.
    Jak Pan to pomierzył ile daje?
    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Przykładowo toshiba kanałowa 3,4kW pobierając 200W daje 1020W czyli COP 5,1 zaś zjadając 860W daje 3400W czyli COP 3,95.
    Tu znów daje, ale jak Pan to pomierzył?
    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Natomiast to samo urządzenie na 10% pobierać będzie 170W dając 800W co przekłada się na COP 4,7.
    I znów coś daje, ale skąd to wiadomo?
    A może warto by się wysilić aby zrobić jakiś wykres pracy takiej kanałówki?
    Skąd wziął Pan podstawy teoretyczne/praktyczne by tak twierdzić?
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To może ja odpowiem bo pozostali wagarowali, gdy w szkole uczono czytania ze zrozumieniem
    Prawda!

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Najwięcej szronu pojawia się na jednostce w okresach przejściowych.
    Jak temperatura spada poniżej zera, to odpływ tych skroplin lubi zamarznąć.
    Jakich skroplin przy GRZANIU?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Jak Pan to pomierzył ile daje?

    Tu znów daje, ale jak Pan to pomierzył?

    I znów coś daje, ale skąd to wiadomo?
    A może warto by się wysilić aby zrobić jakiś wykres pracy takiej kanałówki?
    Skąd wziął Pan podstawy teoretyczne/praktyczne by tak twierdzić?
    Rzeczywistych osiągów nikt z normalnych uzytkowników nie jest w stanie podac bo nie dysponuje odpowiednim zapleczem pomiarowym, takie laboratoria mają tylko producenci lub wyspecjalizowane jednostki badawcze. To co podaje Grzes to prawdopodobnie wyciąg z DTR, bo zmierzyc mógł tylko i wyłacznie pobór mocy, mocy oddanej zmierzyc nie mógł i dlatego te poszczegolne COP to wartosci teoretyczne.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Prawda!


    Jakich skroplin przy GRZANIU?
    Takich:
    https://www.youtube.com/watch?v=4eQS1_g_fYU
    Ostatnio edytowane przez _John ; 11-04-2016 o 13:42

  18. #218

    Domyślnie

    Jeśli mowa o jednostce zewnętrznej to oczywiście zima przy grzaniu moze pojawic się problem. Do grzania zawsze dajemy kabel do tacy. Co do czytania ze zrozumieniem to też zalezy od interpretacji... Ale racja można było też wychwycić że pytanie dotyczy j. Zewn.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Prawda!


    Jakich skroplin przy GRZANIU?
    Przy grzaniu w małych jednostkach szybko może zalodzic się taca. Jak chodzą na okraglo i odwilży brak. Ale to mowa o j. Zewnętrznej a ja myślałem że kolega pytał o j. Wewnątrz.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Rzeczywistych osiągów nikt z normalnych uzytkowników nie jest w stanie podac bo nie dysponuje odpowiednim zapleczem pomiarowym, takie laboratoria mają tylko producenci lub wyspecjalizowane jednostki badawcze. To co podaje Grzes to prawdopodobnie wyciąg z DTR, bo zmierzyc mógł tylko i wyłacznie pobór mocy, mocy oddanej zmierzyc nie mógł i dlatego te poszczegolne COP to wartosci teoretyczne.
    Dokładnie, podaję dane z dtr o czym pisałem ale jak widać czasem w pośpiechu czegoś lubi się nie doczytać. W domu racja, ciężko byłoby to pomierzyć ile kw daje.

Strona 11 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony