dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 304
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 6073
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Teraz pokaż tę rurkę od skroplin, o której rzekomo pisał pszczelarzyk, co to ją można wprowadzić do domu żeby nie zamarzała przypadkiem i zbierać te skropliny do jakiegoś baniaka...

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Przy grzaniu w małych jednostkach szybko może zalodzic się taca. Jak chodzą na okraglo i odwilży brak. Ale to mowa o j. Zewnętrznej a ja myślałem że kolega pytał o j. Wewnątrz.
    I prawidłowo myślałeś, ponieważ z kontekstu właśnie wynikało że chodzi o jednostkę wewnętrzną -- z której zazwyczaj wystawia się wężyk bezpośrednio za elewację (ja tak mam obecnie), a niektórzy owszem, zbierają skropliny do baniaka, ew. prowadzą do kanalizacji (o ile jest blisko).

    Trudno jest przyjąć nawet na siłę, że opis dotyczył jednostki zewnętrznej. Jeszcze takiego oszołoma co by skropliny z jednostki zewnętrznej zbierał w domu i to jeszcze po to by mu "rurka nie zamarzała", to nie spotkałem. Chociaż, kto wie co ludzie wymyślą...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Jak Pan to pomierzył ile daje?


    Tu znów daje, ale jak Pan to pomierzył?

    I znów coś daje, ale skąd to wiadomo?
    A może warto by się wysilić aby zrobić jakiś wykres pracy takiej kanałówki?
    Skąd wziął Pan podstawy teoretyczne/praktyczne by tak twierdzić?
    Widzi pan co napisałem czy nie chce widzieć? Z dtr...

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Teraz pokaż tę rurkę od skroplin, o której rzekomo pisał pszczelarzyk, co to ją można wprowadzić do domu żeby nie zamarzała przypadkiem i zbierać te skropliny do jakiegoś baniaka...


    I prawidłowo myślałeś, ponieważ z kontekstu właśnie wynikało że chodzi o jednostkę wewnętrzną -- z której zazwyczaj wystawia się wężyk bezpośrednio za elewację (ja tak mam obecnie), a niektórzy owszem, zbierają skropliny do baniaka, ew. prowadzą do kanalizacji (o ile jest blisko).

    Trudno jest przyjąć nawet na siłę, że opis dotyczył jednostki zewnętrznej. Jeszcze takiego oszołoma co by skropliny z jednostki zewnętrznej zbierał w domu i to jeszcze po to by mu "rurka nie zamarzała", to nie spotkałem. Chociaż, kto wie co ludzie wymyślą...
    To z tym czytaniem nie tak źle jednak. Ale tak jak piszesz nie przyszło mi do głowy że o zewnętrzna mogłoby chodzić właśnie że względów o których piszesz. Ale dzięki temu opisane mamy oba przypadki.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Teraz pokaż tę rurkę od skroplin, o której rzekomo pisał pszczelarzyk, co to ją można wprowadzić do domu żeby nie zamarzała przypadkiem i zbierać te skropliny do jakiegoś baniaka...
    Wersja z rurką:
    https://www.youtube.com/watch?v=1ffL...&nohtml5=False

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    To z tym czytaniem nie tak źle jednak. Ale tak jak piszesz nie przyszło mi do głowy że o zewnętrzna mogłoby chodzić właśnie że względów o których piszesz. Ale dzięki temu opisane mamy oba przypadki.
    Mnie przyszło, ale kłóciło się to z wprowadzaniem do domu i jeszcze zbieraniem powstającej wody do baniaka. Zresztą na filmach widać jakie to są ilości wody.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zresztą na filmach widać jakie to są ilości.....
    dzięki Myjk za linka do Leo Moracchioli. super się ubawiłem dzięki tobie.
    ten cover dość niepokojący:
    https://www.youtube.com/watch?v=MkUc...poWt5JP18NHeve
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    dzięki Myjk za linka do Leo Moracchioli. super się ubawiłem dzięki tobie.
    ten cover dość niepokojący:
    https://www.youtube.com/watch?v=MkUc...poWt5JP18NHeve
    Raczej prawdziwy. I proszę bardzo, Leo IMO wymiata, wykupiłem ponad pół Jego dyskografii i klepię non stop w domu, w samochodzie, nawet ostatnio na imprezie "diskopolowców" odpaliłem "Get Lucky by Leo" (zostałem na parkiecie tylko ze szwagierką wychowaną na metalowych brzmieniach, reszta uciekła). Poprzednio taką fazę na słuchanie miałem po wyjściu koncertu IM RockInRio w 2002 roku. Ups, trochę się OT zrobił. Może jest na forum miejsce na takie dyskusje?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Pamiętaj, że przy splitach nieco gorszy komfort. Cenowo... to zależy kiedy będzie montaż (sezon). Lg poszły do góry ostatnio. Jak szukasz czegoś podobnego w niższej cenie co nawet w mrozy pod -25'C potrafi z siebie wydmuchać około 50'C to może Gree u Crown...? Są też daikiny itd. Pytanie jest tylko takie czy warto kupować aż taki sprzęt czy może coś nieco tańszego. Dlaczego...? Otóż ile wyjdzie nam tych mrozów pod -30'C? Chociaż będę u siebie też zakładał prawdopodonie u-crowna lub mideę lub daikina na testy... Możesz może podesłać jakieś rzuty budynku, rozkładu pomieszczeń...będzie łatwiej to przeeanalizowac w Twoim przypadku.
    oszczednyGrześ pomożesz to przeanalizować ...rzuty wysłałem na emaila.

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    oszczednyGrześ pomożesz to przeanalizować ...rzuty wysłałem na emaila.
    Pomogę tylko muszę znaleźć chwilę.

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Pomogę tylko muszę znaleźć chwilę.
    OK...cierpliwie czekam

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczelarzyk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam, dziękuję za wszystkie odpowiedzi dotyczące skroplin, sąsiad na pytanie o tą rurkę do wewnątrz z jednostki zewnętrznej odpowiedział że jednostka wisi obok drzwi do sklepu i robiło mu się lodowisko .Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tym razem jednostki wewnętrznej .Mam zamiar odprowadzać skropliny do kanalizacji którą podprowadzę pod jednostkę.Czy należy zrobić syfonik ,jeśli tak to jaki i na jakiej wysokości?Czy ktoś ma podobne rozwiązanie?Przeczytałem w instrukcjach niektórych klimatyzatorów że rurki od skroplin nie można zaginać tzn robić niby takiego syfonu w kształcie litery u więc pewnie i syfonu np. od pralki pewnie też nie.Może nie podłączać tego pod kanalizę a dać na zewnątrz.Czy wtedy nie zamarznie w mrozy?

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Witam, dziękuję za wszystkie odpowiedzi dotyczące skroplin, sąsiad na pytanie o tą rurkę do wewnątrz z jednostki zewnętrznej odpowiedział że jednostka wisi obok drzwi do sklepu i robiło mu się lodowisko .Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tym razem jednostki wewnętrznej .Mam zamiar odprowadzać skropliny do kanalizacji którą podprowadzę pod jednostkę.Czy należy zrobić syfonik ,jeśli tak to jaki i na jakiej wysokości?Czy ktoś ma podobne rozwiązanie?Przeczytałem w instrukcjach niektórych klimatyzatorów że rurki od skroplin nie można zaginać tzn robić niby takiego syfonu w kształcie litery u więc pewnie i syfonu np. od pralki pewnie też nie.Może nie podłączać tego pod kanalizę a dać na zewnątrz.Czy wtedy nie zamarznie w mrozy?
    Pisalem o tym powyżej co i jak się robi.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to w mrozy zamierzasz włączać klimatyzację w domu? Woda z jedn. wewn. zbiera się tylko podczas CHŁODZENIA domu, a woda z jedn. zewn. zbiera się tylko podczas GRZANIA domu.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczelarzyk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie wiedziałem że podczas grzania jednostka wewnętrzna nie wytwarza skroplin, a skoro tak to mam problem z głowy bo miałem obawy że rurka wystawiona na zewnątrz zamarznie.

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Nie wiedziałem że podczas grzania jednostka wewnętrzna nie wytwarza skroplin, a skoro tak to mam problem z głowy bo miałem obawy że rurka wystawiona na zewnątrz zamarznie.
    Pisalismy o tym

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    W domu racja, ciężko byłoby to pomierzyć ile kw daje.
    Kilka lat temu testowałem klimę w domu - wyniki opisałem w tym temacie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4907928
    Myślę, że sposób wyliczeń (jest ich tam sporo) jest dość wiarygodny, a ilość kW czy kWh przy większej próbie pomiarów jest wyjątkowo prosta do policzenia zwłaszcza jak dane podstawi się do mojego arkusza.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Kilka lat temu testowałem klimę w domu - wyniki opisałem w tym temacie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4907928
    Myślę, że sposób wyliczeń (jest ich tam sporo) jest dość wiarygodny, a ilość kW czy kWh przy większej próbie pomiarów jest wyjątkowo prosta do policzenia zwłaszcza jak dane podstawi się do mojego arkusza.
    wrzucalem tutaj linki do amarykanskich badan odnosnie grzania splitem i metodologia byla podobna do tego co ty robiles i z tego co sobie przypominam miloszenko. czyli pomiar temp. powietrza na wejsciu i wysciu z jednostki wew, pomiar pobranej energi jeszcze pomiar temp. zewnetrznej. tam bylo jednak wiecej zamontowanych czujnikow temperatury i byl robiony na poczatku rzeczywisty pomiar przeplywu powietrza. zreszta sa opracowania z tego samego zrodla dotyczace samej metody takiego badania splita w warunkach polowych i dokladmosc jest wystarczajaca i zadowalajaca.

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    wrzucalem tutaj linki do amarykanskich badan odnosnie grzania splitem i metodologia byla podobna do tego co ty robiles i z tego co sobie przypominam miloszenko. czyli pomiar temp. powietrza na wejsciu i wysciu z jednostki wew, pomiar pobranej energi jeszcze pomiar temp. zewnetrznej. tam bylo jednak wiecej zamontowanych czujnikow temperatury i byl robiony na poczatku rzeczywisty pomiar przeplywu powietrza. zreszta sa opracowania z tego samego zrodla dotyczace samej metody takiego badania splita w warunkach polowych i dokladmosc jest wystarczajaca i zadowalajaca.
    Tak, i pisano że nie jest łatwo policzyć wydajność tych urządzeń.

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tak, i pisano że nie jest łatwo policzyć wydajność tych urządzeń.
    potrafisz to obliczyc dokladniej, latwiej to przedstaw swoja metode. smialo pokaz tym amerykancom jak to sie robi i przedstaw wyniki swoich badan.
    mozna gdzies znalezc twoje publikacje nt. temat? smialo pochwal sie bo do tej pory nie podales ani jednej liczby a wydawaloby sie, ze taki znawca tematu i oblegany instalator jak ty przykladami by sypal jak z rekawa. w koncu tyle usprawninych systemow na koncie, tyle zrealizowanych instalacji, tyle poprawek po innych instalatorach, sprawnosci instalacji nie osiagane przez innych. Tylko gdzie te przyklady? Gdzie liczby?

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    potrafisz to obliczyc dokladniej, latwiej to przedstaw swoja metode. smialo pokaz tym amerykancom jak to sie robi i przedstaw wyniki swoich badan.
    mozna gdzies znalezc twoje publikacje nt. temat? smialo pochwal sie bo do tej pory nie podales ani jednej liczby a wydawaloby sie, ze taki znawca tematu i oblegany instalator jak ty przykladami by sypal jak z rekawa. w koncu tyle usprawninych systemow na koncie, tyle zrealizowanych instalacji, tyle poprawek po innych instalatorach, sprawnosci instalacji nie osiagane przez innych. Tylko gdzie te przyklady? Gdzie liczby?
    Przepraszam, o co Ci chodzi? Przecież napisałem że zwracają uwagę w badaniu na to, że niełatwo jest pomierzyć wydajność splitów. Ja też pisałem o tym że podaję dane z katalogów dotyczących COP bo nie mam warunków do tego aby idelanie to zbadać. Nie napisałem że coś zrobiłem w tym względzie lepiej. Zajmujesz się kolego wyłącznie krytykowaniem kogoś kogo nie znasz... Nie wiem gdzie pisałem o tylu instalacjach, tylu usprawnionych systemach itd. itp. Podałem raptem jeden przykład który miał miejsce ostatnim czasem zwaracjąc uwagę na to jakie błędy można popełnić i do czego one mogą prowadzić. Nie wiem na prawdę czym Ci zawiniłem że zaczynasz znów do mnie jakieś rzeczy pisać które niczego nie wnoszą a są przykre i bezpodstawne.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 12 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony