dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 304
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 6073
  1. #2901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Rozwiniesz myśl?
    Temat wątku to: "tanie ogrzewanie od......".

    Są systemy ogrzewania, gdzie można w dowolny sposób zaprogramować sterowanie ciepłem do poszczególnych pomieszczeń. Są to systemy znacznie droższe od tych którymi posługują się użytkownicy tańszych klimatyzatorów.

    Mam 4 klimatyzatory, zwykłe najtańsze, najprostsze. Nie ma problemu by dokupić jeszcze 2 na ogrzewanie 2 łazienek. Nie ma problemu by ogrzać łazienki w inny tani sposób.

    Aktualnie grzeję tanią pompą ciepła cały dom. Jeśli żonie jest za zimno w ulubionym jej pokoju, bo jest tylko 22,5 st.C., to na godzinę, czy dwie włącza klimę uzyskując temperaturę jaką chce.

    Mój syn zbudował sobie PC PW z klimatyzatora i ma znacznie większy komfort cieplny niż z PC PP. Jednak by zapewnić sobie chłód w lecie dokupił 2 jednostki kanałowe, każda po 5 kW, które mogą współpracować z wspomnianą jednostką zewnętrzną od posiadanej PC PW. Jego PC oparta jest na podzespołach Daikin.
    Nie jest to tania firma (Mitsubishi też), ale oferuje posiadaczom trochę większe możliwości niż tańsze budżetowe rozwiązania.

    Oczywiście nie widzę niż zdrożnego, by wychwalać zastosowane rozwiązania takie, czy inne.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #2902
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Dodam jeszcze, że jako główny system grzewczy planowałem kable - dlatego mam je na całym domu.
    A czy po uruchomieniu tych kabli sprawdzałeś miernikiem jakie natężenia pola E i H to generuje? Jeśli nie położyłeś na te kable siatki stalowej z uziemieniem, to wynik pomiarów może zniechęcić Ciebie do używania tych kabli, no chyba że lubisz być pacjentem.

  3. #2903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    A czy po uruchomieniu tych kabli sprawdzałeś miernikiem jakie natężenia pola E i H to generuje? Jeśli nie położyłeś na te kable siatki stalowej z uziemieniem, to wynik pomiarów może zniechęcić Ciebie do używania tych kabli, no chyba że lubisz być pacjentem.
    To wyczytałeś w branżowej prasie NOPowców, czy płaskoziemców?

    Jak chcesz o tym podyskutować, to ten wątek będzie odpowiedni:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Maltm Zobacz post
    Czy ktoś interesował się lub dokonał pomiaru promieniowania elektromagnetycznego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Jest tego trochę w sieci. Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe jest szkodliwe i fragment:
    Dwie równoległe żyły grzejne same w sobie znoszą indukcję magnetyczną- nie ma możliwości powstania cewki magnetycznej.

    Taki filmik nakręciłem - porównanie z kuchenką indukcyjną i mikrofalą
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-12-2019 o 12:16

  4. #2904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Fajnie, że znowu wróciło tu życie. Widziałem, że przewody układa się również w warstwie podłogi. M.in. 1igor1 tak ma. Na parterze będzie u mnie wylewka, jej ciężar nie ma wpływu na kanały? Kratki nawiewu w podłodze to chyba najlepsze rozwiązanie.

  5. #2905
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dla grzania kratki w podłodze są lepsze, dla chłodzenia lepiej jak są na górze, dlatego na dole mam kratki w podłodze, ciepło idzie samo do góry, a na górze mam w suficie, aby lepiej schłodzić górę latem. i sprawdza się to
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #2906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A ja ze swoją klimą nie kogę dojść do ładu bo chciałbym mieć minimum 23,5* i żeby nie brała więcje jak 300-350W do tgo nie dmuchać na max. Kurde co nie dusze na pilocie to nie można mieć ciastka i zjeść ciastka
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-12-2019 o 07:20
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #2907
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Witam
    Buduje garaż który czasami bedzie wykorzystywany zimą do róznych prac warsztatowych. Chcialbym mieć mozliwość ogrzewania (ale nieciągłego) tego pomieszczenia. Powierzchnia raczej okolo 35-40m2, raczej nieprzegrodzona sciankami. Ponieważ ogrzewanie nie bedzie ciagle to odpada zastosowanie wody (grzejnikow i podlogowki). Myslalem o kablach grzejnych lub klimie do grzania. Czy to dobry pomysł?

  8. #2908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Temat wątku to: "tanie ogrzewanie od......".

    Są systemy ogrzewania, gdzie można w dowolny sposób zaprogramować sterowanie ciepłem do poszczególnych pomieszczeń. Są to systemy znacznie droższe od tych którymi posługują się użytkownicy tańszych klimatyzatorów.

    Mam 4 klimatyzatory, zwykłe najtańsze, najprostsze. Nie ma problemu by dokupić jeszcze 2 na ogrzewanie 2 łazienek. Nie ma problemu by ogrzać łazienki w inny tani sposób.

    [...]

    Oczywiście nie widzę niż zdrożnego, by wychwalać zastosowane rozwiązania takie, czy inne.
    Ok, ale ja mam kanałówkę na cały dom. Temat sterowania temperaturą oddzielnie na każde pomieszczenie nie był podniesiony przeze mnie. Mi tylko dziwne wydało się, aby montować splity na każde pomieszczenie, a szczególnie na łazienki.

    Dla mnie 4 klimy to byłoby za dużo. Jednostki zewnętrzne traktuję jako zło koniczene i taka ilość byłaby dla mnie za duża. Ale to też zależy od działki, na której stoi dom i tego, czy jest gdzieś ustronne miejsce, gdzie te graty można postawić.

  9. #2909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Witam
    Buduje garaż który czasami bedzie wykorzystywany zimą do róznych prac warsztatowych. Chcialbym mieć mozliwość ogrzewania (ale nieciągłego) tego pomieszczenia. Powierzchnia raczej okolo 35-40m2, raczej nieprzegrodzona sciankami. Ponieważ ogrzewanie nie bedzie ciagle to odpada zastosowanie wody (grzejnikow i podlogowki). Myslalem o kablach grzejnych lub klimie do grzania. Czy to dobry pomysł?
    Kable w posadzce mają za dużą bezwładność. Zdążysz skończyć pracę, zanim się ciepło zrobi ;P
    Jeśli już, to wstaw promienniki ciepła nad miejscem pracy - to da efekt ciepła praktycznie od razu.
    Klima też może być, ale przy takim podgrzewaniu na zawołanie, lepiej montować większą moc niż w przypadku klim, które mają utrzymać stałą temperaturę w domu. Im większa moc, tym szybciej nagrzeje.

  10. #2910
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Myslalem o kablach bo moglbym grzac w nocnej taryfie. Odpalam ogrzewanie wieczorem a rano wylaczam i przez 8h powinno być w miarę cieplo. Chociaz nie wiem czy w noc nagrzeje podlogą od powiedzmy 5C do 18C.

  11. #2911
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Myslalem o kablach bo moglbym grzac w nocnej taryfie. Odpalam ogrzewanie wieczorem a rano wylaczam i przez 8h powinno być w miarę cieplo. Chociaz nie wiem czy w noc nagrzeje podlogą od powiedzmy 5C do 18C.
    Poprzedni dom był ogrzewany dwoma klimtyzatorami przypodłogowymi i to nie w trybie ciągłym, lecz wtedy, gdy ktoś w domu przebywał. Klimatyzator bardzo szybko nagrzewał pomieszczenie i moim zdaniem w Twoim garażu też zda egzamin.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #2912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Otrzymałem ofertę na system feelco oparty o pc Mitsubishi. Warto inwestować w ten system?

  13. #2913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Otrzymałem ofertę na system feelco oparty o pc Mitsubishi. Warto inwestować w ten system?
    Zależy od wyceny i OZC.

  14. #2914
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Iros91 napisał:
    Otrzymałem ofertę na system feelco...
    To pokaż tą ofertę aby ją ocenić. Prawdopodobnie bazują na Zubadanie, mają dość dobrze ogarnięty system filtrowania powietrza w/g amerykańskich norm. Twój problem polega na tym, że jak pisałeś dom jeszcze nie powstał i ma mieć ok. 100m2 w układzie piętrowym. Taką powierzchnię można ogrzać przysłowiową świecą czy czymkolwiek innym, taniej przy dobrej izolacji, chyba, że koszty inwestycyjne nie mają znaczenia. Bardziej przydałaby się klimatyzacja poddasza latem, bo naprawdę trzeba sporo wysiłku włożyć (w tym projektowego) w poddasze aby się nie przegrzewało.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  15. #2915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Oferta jest w pdf i jest tylko wymienione :
    - pompa ciepła z centrala nawiewną Mitsubishi HH 6kw
    - sterownik
    - kanały
    - montaż i ustawianie
    Oraz dodatkowy opis jakie to nie jest cudowne itd. Cena tego ogrzewania i tak jest dla mnie korzystniejsza niż PC PW, podłogowe wodne i coś na piętro ( pewnie grzejniki bo strop drewniany) .
    Dopiero po przeczytaniu tego wątku zainteresowałem się ogrzewaniem nadmuchowym.

  16. #2916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Cena tego ogrzewania i tak jest dla mnie korzystniejsza niż PC PW, podłogowe wodne i coś na piętro
    Ile razy większa, niż zwykła rekuperacja i klimatyzacja kanałowa?
    Obejmuje też CWU, skoro z PC PW porównujesz?

  17. #2917
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Jest bez cwu. Pc PW panasa to chyba było około 25 tys zł. Do tego trzeba doliczyć ogrzewanie podłogowe wodne i na parter ogrzewanie. Nie podpisuje jeszcze żadnej umowy , natrafiłem na taki system i chciałem na forum poznać opinię u doświadczonych.
    Klima kanałowa z rekuperacją pewnie wyjdzie taniej.

  18. #2918
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Podpowie ktoś jak należy dbać o klimatyzację kanałową?

    Wiem, że należy co najwyżej raz na miesiąc wyciągnąć i umyć filtr siatkowy z jednostki wewnętrznej.
    Coś jeszcze trzeba tam czyścić?
    Co z jednostką zewnętrzną?

  19. #2919

    Domyślnie

    W jednostce zewnętrznej należy czyścić wymiennik ciepła. Jeśli tylko grzejesz, raz w roku powinien wystarczyć, jeśli także chłodzisz raz...dwa razy w roku.
    Co do j.w. - tak jak z każda klimą, raz na rok...dwa czyszczenie (dezynfekcja) wymiennika wewnętrznego.

    Ogólnie częstotliwość i intensywność zależy od (nie) czystości powietrza, tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Jeśli wszystkie podłogi masz w dywanie / wykładzinie, to brud w j.w będzie większy.

  20. #2920
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Dla mnie grzanie klima poki co kompletna lipa.
    Buczy to nawet na malym biegu, w pokoju obok slychac halasy dobiegajace z jednostki. Rozklad temperatur taki ze co kawalek to inna temperatura, a poza tym cieplo jest jakies malo przyjemne.
    Dobrze ze koszty niewielkie. Na szczescie ogrzewanie podlogowe i rurki pod grzejniki wyprowadzone, wiec ten sezon do konca(nie mieszkam jeszcze na dobre), a przyszly cos nadajacego sue do uzytku.

Strona 146 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony