dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 304
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 6073
  1. #2921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Dla mnie grzanie klima poki co kompletna lipa.
    Buczy to nawet na malym biegu, w pokoju obok slychac halasy dobiegajace z jednostki. Rozklad temperatur taki ze co kawalek to inna temperatura, a poza tym cieplo jest jakies malo przyjemne.
    Dobrze ze koszty niewielkie. Na szczescie ogrzewanie podlogowe i rurki pod grzejniki wyprowadzone, wiec ten sezon do konca(nie mieszkam jeszcze na dobre), a przyszly cos nadajacego sue do uzytku.
    No jasne najlepiej skrytykować źródła ciepła podając jedynie jako kryterium oceny jedynie subiektywne negatywne odczucia w temacie którego one dotyczą. Gratulacje z powodu wybrania XIX wiecznego systemu ogrzewania i chyba myślenia też
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 24-12-2019 o 04:54

  2. #2922
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    No chyba oczywiste że będe podowal ocenie subiektywne odczucia jakie mi towarzyszą przy użytkowaniu ofej instalacji, nie wiem w czym problem?. Dla mnie halas jaki sie wydostaje z instalacji nawet na najnizszym biegu eliminuję to klime jako całoroczne źrodlo grzania. Co będe pisał o bezobslugowości, ze tania instalacja(w sumie napisałem, wiec nie jedynie minusy dostrzegam, ale ktoś ma problemy ze słowem pisanym) ect. Dla mnie lipa i tyle. Jak to jest XXI wiek a podlogówka to sredniowiecze, to jednak wole te stare czasy.

  3. #2923

    Domyślnie

    U mnie jak grzeje klima to temperatury się wyrównują, a na najniższym biegu praktycznie nie słychać jej.

  4. #2924
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Ja słyszę, ale też jestem bardzo wrażliwy na wszelkie regularne, jednostajne dźwieki. Mieszkałem przy autostradzie i po dniu nie slyszałem przejeżdzających samochodów, za to klima mnie irytuje. Oczywiście kto co lubi i co mu się podoba/przeszkadza, dalej piszę o swoich subiektywnych odczuciach związanych z jej użytkowaniem. Dla mnie komfort cieplny w porównaniu do starych grzejników u rodziców jest nieporównywalnie niższy.

  5. #2925
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Pitrekk nie obraź się ale weź to raczej pod uwagę, bo nie mam na celu złośliwości, a takie wyczulenie prowadzić może do zaburzeń psychicznych bo z czasem byle co (dźwięk) będzie cię niepokoiło i wkur..ło. Osobiście mieszkam 3 rok z klimą i nie da się oczywiście ukryć, że dźwięki są słyszalne, ale mnie one zupełnie nie przeszkadzają, nie są uciążliwe, temperaturę mam wyrównaną bo ogrzewanie jest włączone cały sezon i tylko klima decyduje kiedy się wyłączyć, bardzo dużo zależy od wygrzania domu, aby wszystkie przegrody miały wyrównaną temperaturę, wówczas nie ma wahań temperatury powodujących dyskomfort cieplny. U mnie można chodzić boso i nie jest to nieprzyjemne i nie czuć chłodu w stopy. Ale oczywiście co kto lubi.

  6. #2926
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Tyle że jak pisałem, mieszkałem przy glośnej autostadzie i nie było problemu. To był dłuższy okres, nie widziałem żadnych niedogodności z tym związanych. Tu jednak ten calodzienny świst jest denerwujący i nie tylko dla mnie, wiec coś chyba może być na rzeczy.

  7. #2927
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jakiej firmy masz klimę że taka głośna?
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #2928
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Glosnosc rzecz wzgledna( jaka by nie byla pewnie nie odpowiadała by mi). Tu jest problem z tym sposobem ogrzewania.

    Ps. I nie ja pierwszy, bo temat swojego czasu przeczytalem prawie caly i ludziom to przeszkadzało.

    midea mission extreme 3 5 kw

  9. #2929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Dla mnie grzanie klima poki co kompletna lipa.
    Buczy to nawet na malym biegu, w pokoju obok slychac halasy dobiegajace z jednostki. Rozklad temperatur taki ze co kawalek to inna temperatura, a poza tym cieplo jest jakies malo przyjemne.
    Dobrze ze koszty niewielkie. Na szczescie ogrzewanie podlogowe i rurki pod grzejniki wyprowadzone, wiec ten sezon do konca(nie mieszkam jeszcze na dobre), a przyszly cos nadajacego sue do uzytku.
    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Tyle że jak pisałem, mieszkałem przy glośnej autostadzie i nie było problemu. To był dłuższy okres, nie widziałem żadnych niedogodności z tym związanych. Tu jednak ten calodzienny świst jest denerwujący i nie tylko dla mnie, wiec coś chyba może być na rzeczy.
    A już myślałem, że to jakaś klima mobilna z wystawianą rurą na zewnątrz.
    Sugeruję, byś sprawdził u innych, czy też tak samo odczuwasz hałas, bo jeśli nie to znaczy, że Twój sprzęt jest wadliwy. Jeśli odczucia są podobne to masz dwa wyjścia:
    - polubić
    - zrezygnować
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #2930
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Tak to działa, chodzi dobrze(sprawdzane).Mam caly sezon by polubić, a jak nie to bede szukał innych opcji.

  11. #2931
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Znam osobiście modele LG które na minimum są niesłyszalne
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #2932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Znam osobiście modele LG które na minimum są niesłyszalne
    Z jakiej odległości nie jesteś w stanie na słuch poznać, czy jest włączona, czy nie?

  13. #2933
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok 1m, seria delux na minimalnej prędkości obrotowej, jest naprawdę bardzo cicha,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  14. #2934
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Zastanawiam się na ile to, że klima jest niesłyszalna to wynik pracy inżynierów a ile tych od marketingu. Warto porównać w różnych klimach deklarowane poziomy dB na określonym biegu z wydatkiem powietrza m3/h by zobaczyć czy "silent" nie jest kosztem ilości przerzucanych m3 powietrza. Bo ci od marketingu potrafią z każdej klimy zrobić bezgłośną, ale co z tego, że wydatek powietrza będzie tak niski, że inwerter przestaje mieć racje bytu i pracować będzie w trybie on-off. Co nie wyklucza, że w delux mamy myśl inżynierską a nie chwyt marketingowy.

  15. #2935
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Każdy ma inne odczucia, u mnie goście nie słyszeli dopiero jak przechodzili to poczuli ciepło. Kiedyś to miałem bzika słyszałem nawet stuk zalaczania się inwertera rano.

  16. #2936

    Domyślnie

    Mały update, od miesiąca grzeję moje puste 140m2 sześcioma splitami, temp nastawiona 20 st. Średnia z miesiąca wyszła 830W/h.

  17. #2937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pipit Zobacz post
    Mały update, od miesiąca grzeję moje puste 140m2 sześcioma splitami, temp nastawiona 20 st. Średnia z miesiąca wyszła 830W/h.
    Czyli około 600 kwh na miesiąc całkiem nieźle.

  18. #2938

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czyli około 600 kwh na miesiąc całkiem nieźle.
    Masz rację, źle nie jest. Jednak liczyłem na mniej przy takich izolacjach. Pytanie, czy winna jest izolacja budynku, czy raczej nierealny SCOP podawany przez GREE. Wydaje się, że to drugie.

  19. #2939

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czyli około 600 kwh na miesiąc całkiem nieźle.
    Dużo. Za dużo.
    Chyba że dom durszlak, albo gdzieś w Jakucku
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #2940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Dużo. Za dużo.
    Chyba że dom durszlak, albo gdzieś w Jakucku
    No jasne 240 zł to problem a ile płacisz za wywóz śmieci, jedzenie czy paliwo (chyba że masz LPG)

Strona 147 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony