dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 304
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 6073
  1. #4101

    Domyślnie

    Cześć, jeśli dobrze patrzę to ten dom ma 75m2 . Przy takim metrażu i budowie nowego domu to Ty nie myśl o żadnym piecu. Szkoda Twojego życia i powierzchni użytkowej domu. Tylko ogrzewanie elektryczne. Ja bym to zrobił na grzejnikach+ maty pod płytkami + klimatyzacja split. Możesz też rozważyć rozprowadzenie jednostki kanałowej.
    Odnośnie jednostki zewnętrznej na fundamencie to tak jak już ktoś napisał- na ścianie wibracje i hałas przenoszą się na budynek. Ja dałem się przekonać "fachowcom" i teraz nie używam klimatyzacji w nocy.

  2. #4102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    @lwojtaszek, a dlaczego nie rozważasz kanałówki? Co mnie w niej zadziwia w tej do której mam dostęp, że z niej dmucha w zimie +26°C na poddaszu czyli tak jak podłogówka i COP jest większy niż w splicie co na parterze z +40°C daje ze splita w tym samym czasie.
    Rozumiem że grzejnikami elektrycznymi to jest tylko dogrzewanie tam gdzie klima nie dojdzie (poza łazienką). Klima jako główne żródło ciepła w salonie ogarnia kondygnację, a w oddalonych pokojach jest o 1°, lub 2° lub 3°C mniej i grzejniki elektryczne tylko podbijają temp. do właściwej, czyli nie biorą całego ciężaru ogrzewania pomieszczenia a tylko dogrzewają o parę °C.
    W sypialni mam grzejnik wodny i jak żona rano zakręciła kaloryfer, przewietrzyła pokój, wieczorem coś jakoś w sypialni chłodniej (drzwi cały czas otwarte) temperatura o 1,5°C mniejsza i kaloryfer zimny, no tak żona zapomniała rano jak zamykała okno odkręcić zawór termostatyczny na kaloryferze. I to dało mi do myślenia, że przez cały dzień spadło tylko o 1,5°C, czyli jak niewiele potrzeba na dogrzanie do zadanej temperatury/utrzymania tej zadanej temperatury.
    Nie twierdzę że kanałówka jest zła, jednak jest droższa a do tego trzeba ogarnąć rozprowadzenie do niej instalacji i robiąc to z firmą to robi się przepaść w porównaniu do splita.

    Co do COP : przy niedużym domu i jego niewielkim zużyciu energii czy wyjdzie średnio roczny COP 3 czy 4 to są naprawdę niewielkie różnice w pieniądzach więc z doświadczenia nie zwracam już na to uwagi. Mógłbym przerobić swoją instalacje żeby jednostka zewnętrzna była na fundamencie i działałaby też w nocy. Tylko jak za sezon grzewczy wychodzi mnie 1500 zł to mi się nawet nie chce tego robić żeby osiągnąć lepszy SCOP.

  3. #4103

    Domyślnie

    @nie ma końca . Dobrze też opisałeś zasadę działania takiego ogrzewania. W salonie mam 23 stopnie , grzeje split. Ciepło rozchodzi się na cały dom przy otwartych drzwiach i w sypialniach jak mam na grzejnikach ustawione 20-21 stopni to one większość czasu ledwo grzeją. Tylko przy dużych mrozach bardziej się rozkręcają. Za to jest to ogrzewanie najlepiej korzystające z wszelkich zysków energii czy to ze słońca czy np. gotowania. Ostatnio na zewnątrz przez dzień było -7 stopni ale wyszło słońce. W całym domu ogrzewanie wyłączyło się prawie na cały dzień bo słońce tak dawało. Gdzie u sąsiada piec na " ekogroszek" i tak chulal.

  4. #4104

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    @nie ma końca . Dobrze też opisałeś zasadę działania takiego ogrzewania. W salonie mam 23 stopnie , grzeje split. Ciepło rozchodzi się na cały dom przy otwartych drzwiach i w sypialniach jak mam na grzejnikach ustawione 20-21 stopni to one większość czasu ledwo grzeją. Tylko przy dużych mrozach bardziej się rozkręcają. Za to jest to ogrzewanie najlepiej korzystające z wszelkich zysków energii czy to ze słońca czy np. gotowania. Ostatnio na zewnątrz przez dzień było -7 stopni ale wyszło słońce. W całym domu ogrzewanie wyłączyło się prawie na cały dzień bo słońce tak dawało. Gdzie u sąsiada piec na " ekogroszek" i tak chulal.
    Tylko, że Ty masz parterowke tak? Ja na piętrze dwa pokoje musiałbym w takim razie takimi grzejnikami z termostatami grzać + 2 łazienki góra i dół. Klima by chulala na salon z otwarta kuchnia. Mógłbyś podać mi model klimy lub poprostu jaki polecasz ? Jakie grzejnikin z termostatami posiadasz? Kusząca jest ta opcja bo koszta instalacji i zakupu nie są duże. Pieniądze zaoszczędzone można władować w dodatkowe ocieplenie domu i zrobieniem z niego "termosu". Natomiast nie wiem jak to się będzie miało z rachunkami. Przed podjęciem pozwolenia na budowę brałem pod uwagę wlasnie takie ogrzewanie w 1 kolejności. Ale nie miałem się kogo poradzić bo wszyscy znajomi albo paliwa stałe albo pc. Poszedłbym w PC np takiego Haiera ale to jest koszt zalozmy z instalacją ok 15k a do tego trzeba dobrać inne zabawki plus zrobić podłogówkę która tez pare ładnych tyś by kosztowala. Hmmm ale mam rozpierdziel na bani

  5. #4105

    Domyślnie

    @dam7 . Tak, ja mam parterówke. Natomiast z otwartą klatką schodową w takim domu jak Twój, ciepło też będzie dochodziło na górę. Ewentualnie zrobisz dwa splity. Sam mam dwa splity- drugi w sypialni ale jego w ogóle nie używam do ogrzewania w zimie. W lecie jest tylko używany do chłodzenia. Przy takiej powierzchni i dobrym ociepleniu to grzejąc nawet samym prądem nie będzie tragedii, używając klimatyzacji to już w ogóle wyjdzie bardzo dobrze

  6. #4106

    Domyślnie

    Sam mam grzejniki elektryczne konwekcyjne Atlantic oraz klimatyzację LG podstawową sprzed 6 lat. Nie polecam żadnego producenta. Sam teraz zastanawiam się nad Haierem Tundra ale nie wiem jeszcze na co się zdecyduje. Do tego grzejniki elektryczne też bardzo poszły do przodu i bardzo ładne promienniki można teraz wybrać.

  7. #4107

    Domyślnie

    A u mnie w domu mamy klimę Gree 3,5KW , mam rekuperację. Dom 117m2.

    Z ciekawości odpaliłem klimę i używałem jej nonstop włączoną przez prawie 2 dni.
    Ustawione na klimie 23 stopnie.

    I w salonie powiedzmy że było ok, ale czym dalej od salonu tym gorzej i pootiwerane drzwi nic nie dały.
    W salonie 23 stopnie w sypialni na końcu 21 stopni ..

    W domu ZIMNO , komfort dla mnie ZERO. Co z tego że niby ciepło jak przy podłogdze najzimniej ?
    Optymalne dla człowieka jest ogrzewanie podłogowe czyli najcieplej przy podłodze i powoli czym wyżej tym temp lekko spada ..

    Dla mnie klima SPLIT jest tylko i wyłącznie do JEDNEGO pomieszczenia , czyli tak jak została do tego stworzona. Do wielu pomieszczeń to jest multisplit cz kanałówka , choć niektórzy wciskają kit że jedną da się ogrzać cały dom , dla mnie nie ma szansy na RÓWNOMIERNE i 100% ogrzanie SPLIT.

    Inna rzecz że ta 2 dni to była masakra. Słychac szum klimy , jakieś trzaski z klimy , czasami tak mocne jakby miała się za chwilę rozwalić (zapewne defreost).

    Szczerze mówiąc jak nawet największemu wrogowi bym nie polecił ogrzewania domu klimą ...

    Wróciłem do grzania podogowego a klimę trzymam jak ... przyjdą upały do chłodzenia ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #4108

    Domyślnie

    @Kaszpir007 . Dokładnie tak jak pisałem: to nie jest ogrzewanie dla każdego

  9. #4109

    Domyślnie

    @Kaszpir007 Pisałem też że można to rozwiązać matami grzewczymi na podłodze. Ty masz już instalacje pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym to dziwne by było żeby lepiej u Ciebie sprawdził się split. Natomiast jak ktoś buduje nowy dom i nie chce wydać na pompę ciepła 35 tyś + 15 tyś za ogrzewanie podłogowe to może rozważać splita.

  10. #4110

    Domyślnie

    Wiesz dla mnie jak ktos chce wydać na pompę z ogrzewaniem podłogowym 50 tys to raczej nie ma co z kasą robić


    Jak ktoś chce ogrzewanie wodne to rura PEX fi16 to koszt około 2zł za m2. Na dom 100m2 pójdzie około 600mb rury czyli około 1200zł.
    Do tego rozdzielacz uzbrojony około 800zł , folie , spinki 200zł i za około 200-2500zł (MAX) mamy ogrzewanie wodne.
    Rozłożenie ? Rura PERT jest bardzo łatwa w ułożeniu a jak nie to zapewne znajdzie się kogoś kto za 500-1000zł ułoży.

    Pompa ?
    W czasach gdy są monoblocki poniżej 10tys (Haier 5KW) płącenie za pompe 35 tys to głupota.

    Sądzę że spokojnie jak częsciowo samemu sie zrobi (montaż) to można mieć podłógówkę + pompę + bojler za mniej niż 20tys ..


    Po prostu najbardziej komofortowe jest ogrzewanie podłogowe , nie ważne czy to wodne czy elektryczne.
    Przy elektrycznym mamy ten plus że możemy zasilalić dowolnym zródłem zasilania (pompa ciepła , gaz , wegiel i itd)
    No i mamy szansę na uzyskanie COP3 a może wyższego ..

    Ale oczywiście masz rację , patrząc pod względem ceny zakupu i ceny eksplatacjni to klima SPLIT jest najkorzystniejsza i jak tak patrząc to masz rację, tyle że pod tą niską ceną zakupu kryje się mnóstwo wad i niski komfort ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #4111

    Domyślnie

    @Kaszpir . Ludzie płacą tyle za pompy i ogrzewania podłogowe bo po prostu nie wszyscy są w stanie sobie to wykonać z różnych powodów. Wręcz tylko niewielki procent ludzi wykona to samemu. Jak ktoś sobie to wykona sam to pewnie że go wyjdzie dużo taniej, tak samo jak sam postawi ściany czy zrobi dach. Ilu ludzi tak robi ? . Splita robi firma i daje gwarancję, grzejniki wiesza się na kołkach do ściany i wpina w kontakt. Tyle z filozofii wykonania.

    Nie twierdzę, że to idealny sposób ogrzewania i że jest dla każdego. Natomiast nam odpowiada i nawet nie chce mi się bawić w wodną podłogówke w nowym domu który będę budował.

  12. #4112

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    @Kaszpir . Ludzie płacą tyle za pompy i ogrzewania podłogowe bo po prostu nie wszyscy są w stanie sobie to wykonać z różnych powodów. Wręcz tylko niewielki procent ludzi wykona to samemu. Jak ktoś sobie to wykona sam to pewnie że go wyjdzie dużo taniej, tak samo jak sam postawi ściany czy zrobi dach. Ilu ludzi tak robi ? . Splita robi firma i daje gwarancję, grzejniki wiesza się na kołkach do ściany i wpina w kontakt. Tyle z filozofii wykonania.

    Nie twierdzę, że to idealny sposób ogrzewania i że jest dla każdego. Natomiast nam odpowiada i nawet nie chce mi się bawić w wodną podłogówke w nowym domu który będę budował.
    Temat jest do szerszej dyskusji. Pompa jaki grzanie klimą dla mnie wydaje sie spoko. Podejmę decyzję jak juz będę na tym etapie ze trzeba montować ogrzewanie. Zobacze ile mam w kieszeni i będę wybierał
    @Iwojtaszek jeżeli mógłbym zapytać jakie grzejniki z termostatami i klimę do grzania byś polecił? Cena i jakość zeby była spoko. Nie mówię najtansze barachło albo nie wiadomo jak drogie. Ale takie dobre i warte uwagi +cena. Wielkie dzięki i pozdro

  13. #4113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wiesz dla mnie jak ktos chce wydać na pompę z ogrzewaniem podłogowym 50 tys to raczej nie ma co z kasą robić


    Jak ktoś chce ogrzewanie wodne to rura PEX fi16 to koszt około 2zł za m2. Na dom 100m2 pójdzie około 600mb rury czyli około 1200zł.
    Do tego rozdzielacz uzbrojony około 800zł , folie , spinki 200zł i za około 200-2500zł (MAX) mamy ogrzewanie wodne.
    Rozłożenie ? Rura PERT jest bardzo łatwa w ułożeniu a jak nie to zapewne znajdzie się kogoś kto za 500-1000zł ułoży.

    Pompa ?
    W czasach gdy są monoblocki poniżej 10tys (Haier 5KW) płącenie za pompe 35 tys to głupota.

    Sądzę że spokojnie jak częsciowo samemu sie zrobi (montaż) to można mieć podłógówkę + pompę + bojler za mniej niż 20tys ..


    Po prostu najbardziej komofortowe jest ogrzewanie podłogowe , nie ważne czy to wodne czy elektryczne.
    Przy elektrycznym mamy ten plus że możemy zasilalić dowolnym zródłem zasilania (pompa ciepła , gaz , wegiel i itd)
    No i mamy szansę na uzyskanie COP3 a może wyższego ..

    Ale oczywiście masz rację , patrząc pod względem ceny zakupu i ceny eksplatacjni to klima SPLIT jest najkorzystniejsza i jak tak patrząc to masz rację, tyle że pod tą niską ceną zakupu kryje się mnóstwo wad i niski komfort ...
    Przepisujesz to samo za każdym razem? Nie znudziło Ci się to? Za 500zł "piękny kawalerze" to Ci ktoś może rozdzielacz przykręcić a za drugie 500 zamontować do niego rurki. Omijał bym rurki za 2zł/mb. Ludzie nie chcą tego robić nie dlatego, ze im się nie chce tylko dlatego, że najzwyczajniej w świecie się boją, że coś pójdzie nie tak. I tak będą musieli wezwać kogoś do złożenia kotłowni a jak cokolwiek będzie nie tak to im instalator powie "skręcałeś se sam pan tą podłogówkę to się pan tera martw" I taki będzie finał przygody w hydrauliką.
    Po totalnych kosztach m2 podłogówki z rurką, montażem rozdzielaczy to teraz 70zł nawet u znajomego hydraulika, który robi sam. Ten co ma ludzi od roboty na budowie 85-90 w górę.
    Tobie jak pamiętam ktoś pomagał za kilka piwek. I super, udało Ci się ale nie klep takich cen na forum bo ludzie to czytają. Chyba nie chcesz mieć na sumieniu ich ogromnego rozgoryczenia?

    Wracając do tematu. Ja się cały czas wacham między podłogówką a grzejnikami (wodnymi).
    Spójrz kolego dam7 na Rotenso Mirai (podobno dużo lepszy algorytm grzania niż przy wychwalanym Gree amber prestige). Japończyki typowe do grzania czyli te, które grzeją do -20 i więcej to już 7-8tys. Tak naprawdę trudno powiedzieć jak grzeją niższe modele japończyków bo tutaj większość ludzi montuje "te lepsze" chińczyki.

  14. #4114

    Domyślnie

    Dobrze Swierol napisał

  15. #4115

    Domyślnie

    Co do klimatyzacji to nie polecam żadnego producenta bo sam właśnie szukam nowej jednostki do nowego domu. Z tego co gdzieś tam poczytałem i widziałem to haier tundra i te rotenso wydają się być ciekawą propozycją. Co do grzejników to każdy z termostatem będzie Ci tak samo działał. Kwestia estetyki i ceny do preferencji. Sam mam Atlantic chyba f117 . Grzeją, temperature trzymają i móc sobie dobierają. Czy będą takie w nowym domu który buduję? nie wiem, pewnie wybiorę już coś ładniejszego

  16. #4116

    Domyślnie

    Ok, dzięki bardzo

  17. #4117

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przepisujesz to samo za każdym razem? Nie znudziło Ci się to? Za 500zł "piękny kawalerze" to Ci ktoś może rozdzielacz przykręcić a za drugie 500 zamontować do niego rurki. Omijał bym rurki za 2zł/mb. Ludzie nie chcą tego robić nie dlatego, ze im się nie chce tylko dlatego, że najzwyczajniej w świecie się boją, że coś pójdzie nie tak. I tak będą musieli wezwać kogoś do złożenia kotłowni a jak cokolwiek będzie nie tak to im instalator powie "skręcałeś se sam pan tą podłogówkę to się pan tera martw" I taki będzie finał przygody w hydrauliką.
    Po totalnych kosztach m2 podłogówki z rurką, montażem rozdzielaczy to teraz 70zł nawet u znajomego hydraulika, który robi sam. Ten co ma ludzi od roboty na budowie 85-90 w górę.
    Tobie jak pamiętam ktoś pomagał za kilka piwek. I super, udało Ci się ale nie klep takich cen na forum bo ludzie to czytają. Chyba nie chcesz mieć na sumieniu ich ogromnego rozgoryczenia?

    Wracając do tematu. Ja się cały czas wacham między podłogówką a grzejnikami (wodnymi).
    Spójrz kolego dam7 na Rotenso Mirai (podobno dużo lepszy algorytm grzania niż przy wychwalanym Gree amber prestige). Japończyki typowe do grzania czyli te, które grzeją do -20 i więcej to już 7-8tys. Tak naprawdę trudno powiedzieć jak grzeją niższe modele japończyków bo tutaj większość ludzi montuje "te lepsze" chińczyki.
    https://allegro.pl/oferta/klimatyzat...8aAnDbEALw_wcB

    Czy o tą klimę Ci chodzi?

  18. #4118

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Co do klimatyzacji to nie polecam żadnego producenta bo sam właśnie szukam nowej jednostki do nowego domu. Z tego co gdzieś tam poczytałem i widziałem to haier tundra i te rotenso wydają się być ciekawą propozycją. Co do grzejników to każdy z termostatem będzie Ci tak samo działał. Kwestia estetyki i ceny do preferencji. Sam mam Atlantic chyba f117 . Grzeją, temperature trzymają i móc sobie dobierają. Czy będą takie w nowym domu który buduję? nie wiem, pewnie wybiorę już coś ładniejszego
    https://allegro.pl/oferta/klimatyzat...a-de66b9dfae24

  19. #4119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Jak szukacie klimy do grzania to pełne parametry przy minus 15 stopniach ma gree ambre prestige można kupić multisplita czyli jedna zwenętrzna i dwie lub trzy wewnętrzne ale wg mnie najlepiej jednak zrobić własnym sumptem podłogówkę bo robota prosta i stosunkowo tania a nie zamykamy sobie drogi na każde inne ogrzewanie czy to peleciakiem czy to gazem czy to pompą ciepła , też sobie sam robiłem i uznałem że to proste i najlepsze rozwiązanie .

  20. #4120

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak szukacie klimy do grzania to pełne parametry przy minus 15 stopniach ma gree ambre prestige można kupić multisplita czyli jedna zwenętrzna i dwie lub trzy wewnętrzne ale wg mnie najlepiej jednak zrobić własnym sumptem podłogówkę bo robota prosta i stosunkowo tania a nie zamykamy sobie drogi na każde inne ogrzewanie czy to peleciakiem czy to gazem czy to pompą ciepła , też sobie sam robiłem i uznałem że to proste i najlepsze rozwiązanie .
    Musze poczytać o tym gree. Jakiegoś mitsubishi tez sprawdzałem i wydawał się ok.

Strona 206 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony