dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 304
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 6080
  1. #4761
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marineromarinero

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wielki dzieki ponownie. Super artykuł w linku - za dnia doczytam, bo sporo materiału i konkretów a nie przypuszczeń. W WC mam taką spiralę, sprawdzę jaka jest temp wody na drugim końcu instalacji, przy kabinie. Może to wystarczy i faktycznie wyjdzie najtaniej i najmniej awaryjnie, bo moc pewnie nie przekroczy 100 W. Ciekawe też na ile ogrzeje rurę, która jest w ziemi. Chyba jak się ociepli odkopię ścianę przy fundamencie i doizoluję rurę.. bo raczej na pewno 40-50 lat temu nikt tego nie zrobił.

    Z samymi klimatyzacjami już nie zabardzo chce mi sie porownywać, bo najważniejsze kryteria: hałas jednostki wewn., sprawność i cenę (z montażem brutto ok 6000 pln) ma Erethea. Daikin na pewno będzie droższy. Mitsubishi i Fuji już pisałem. Samsunga wole nie.

  2. #4762
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał marineromarinero Zobacz post
    Koledzy m.in. "sito " i "w40" podawajcie modele urządzeń, bo opinie "klima jest uciążliwa troszkę" "robi kilkanaście defrostów na dobę " "klima ma 4 poziomy nawiewu i na 2 najniższych to nic nie słychać (19 i 24 DB)" jeśli nie odnoszą się do danego produktu nic nie mówią.
    Pisałem juz w tym wątku, mam Bosch Climate CL3000i 35E .

  3. #4763
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A czemu aż o 8-10? To chyba z tydzień musiałbyś nie grzać.




    Bo nasz nie jest umiarkowany, tylko "colder". Chodzi o strefy klimatyczne z normy PN-EN 14825 na podstawie której wylicza się SCOP, a nie te, których uczą na geografii.
    I prawie nikt nie podaje dla naszej strefy SCOP. Oczywistym jest, że dla naszego SCOP będzie niższy - ale nie koniecznie dla każdej klimy niższy o tyle samo, czyli może nastąpić przetasowanie i wcale najlepsza w cieplejszym klimacie będzie najlepsza u nas.

    W tej mapce chodzi o strefe klimatyczna dla grzania? Chorwacja i Norwegia ma tak samo zimno? Dania ma cieplejszy klimat niz Chorwacja?

  4. #4764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak już pisałem wyżej ja bawię się Fuji, który Cię nie interesuje. Co prawda Ty chcesz ogrzewać z tego co pisałeś jeden pokój, ja ogrzewam 70m2. Dziwne, że "premium" nie posiada funkcji 8 czy 10*, to już na wstępie dyskwalifikacja. Fokusujesz się na 1db a nie przeszkadza Ci brak funkcji, która rozwiązałaby problem... Ale do brzegu.
    "Markowe" urządzenia mają trochę lepiej napisany algorytm działania. Jak ustawię funkcje 10* (ustawiłem raz i już więcej nie będę) lub 16* (działa w ten sposób od 3 miesięcy) to urządzenie tak dobiera temp nawiewu aby zminimalizować ilości defrostów a tym bardziej taktowanie.
    Np dzisiaj byłem na działce ok 9h i przez ten czas klimatyzator zatrzymał się raz może na 30min, defrostów nie było. Wilgotność jaka jest każdy widzi, opady śniegu lub deszczu, temperatura rano ok 2* popołudniu już 0*.
    Zwróć uwagę jeszcze na jeden parametr, objętość wymiennika w jed. zewnętrznej. Na chłopski rozum, im większy wymiennik tym mniej defrostów, większy odbiór energii.

  5. #4765

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam, ale (chyba) będzie MHI jakiś z serii ZSX, jeszcze nie wiem czy stawić jeden na korytarzu czy lepiej 2 w sypialniach na piętrze, a na parterze będzie jeden tylko znów nie mam jeszcze pewności czy 5KW czy 6 (na ~95m2), bo realna moc grzania przy -10 to nawet nie ma 2/3 katalogowej - jest tak dla wszystkich klim, producenci podają mocy grzewcze dla klimatu umiarkowanego dla +6 chyba czy jakoś tak, a myślę o lekkim nadmiarze bo z tego co powiedział spec od dystrybutora to można spokojnie wyłączać na noc jak masz w środku 20 stopni, to podobnie klimy nie lubią zimnych startów jak wewnątrz jest prawie tyle jak na zewnątrz (tzn zimno). Pokazał też nam nowy model z serii Standard Plus, cena - połowa ZSX, więc się zastanawiam czy warto płacić 2x za pracę od -20, czujnik ruchu, auto off, funkcja preset, kominka i dopasowania jasności led, tygodniowy programator i fotojakiśtam filrt zmywalny. Wszystko to są powiedzmy bajery ale i sprężarka trochę inna i tak dalej, więc już mi głowa boli od tego dumania.

    Edit a no i SCOP jest mniejszy i słychać minimalnie (chyba 25 albo 26 dB) na najniższym biegu
    Ostatnio edytowane przez w40 ; 12-03-2023 o 01:45

  6. #4766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Przepraszam ale 25db na najniższym biegu to bardzo dużo i szczerze mówią wydaje mi się to nie realne dla MHI. Przy szukaniu tez się zastanawiałem nad MHI bo mam do nich dostęp ale poprostu ich dizajn mi nie pasuje. Trzeba uważać na najtańsze modele bo to podobno zupelnia inna produkcja i w poprzednich latach bywały z nimi problemy.

  7. #4767

    Domyślnie

    A faktycznie jakoś ten spec na ten tani powiedział że to jest ich nowy model i za bardzo nie był entuzjastyczny (ten o którym mówisz to prawdopodobnie "Standard", a ten nowszy to "Standard Plus"), a powiedział że on poleca ZSX. Dla mnie design nie ma znaczenia, ale fakt ich kolorowe obudowy mają czarne boki co jest bardzo nieładne.

    @swierol
    Mam katalog z grudnia i tam nie ma jeszcze tego Plus, to jest parametr dla Standard. Mam takie dziwne wrażenie że "1 dB (MHI) nie równa się 1 dB (chińczyków)", bo MHI na 2 biegu z katalogowymi 24 dB nie był słyszalny na moje ucho a chińczyk z 23 już słyszalny był wyraźnie.

  8. #4768
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja nie twierdze ze Chińczycy piszą prawdę bo sam mam Japończyka i raczej omijałem tych pierwszych. Wszystko zależy od jednostki, haier flexis plus jest naprawdę cichy. Tutaj konkretnych informacji od użytkowników MHI, ME raczej nie uzyskasz bo większość forum ma chinczyki poniewaz urzadzenia maja zwrócić ale to już pewnie zauważyłeś.

  9. #4769
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Fujitsu ASYG09KHCA podaje dla:
    - klimatu umiarkowanego: A+++, SCOP 5,2, 671kWh/rok
    - klimatu chlodnego A+, SCOP 4,2, 1.798kWh/rok
    Dziś słońce przyświeciło, a klima na nastawie +10*C pracuje cały czas stabilnie i pobiera 65,2-67W i nie chce stanąć.
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  10. #4770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    Fujitsu ASYG09KHCA podaje dla:
    - klimatu umiarkowanego: A+++, SCOP 5,2, 671kWh/rok
    - klimatu chlodnego A+, SCOP 4,2, 1.798kWh/rok
    Dziś słońce przyświeciło, a klima na nastawie +10*C pracuje cały czas stabilnie i pobiera 65,2-67W i nie chce stanąć.
    To jest dokładnie praca, o której pisałem wyżej. Ja mam KMCDN.

  11. #4771
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał marineromarinero Zobacz post
    ....ale wartość mocy grzewczej chociaż przy -7 powinna to pomóc określić. Na szczęście podaje ją Panasonic, ale Mitsubishi już nie ....
    Mitsubishi AP50 na grzaniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AP50 na grzaniu.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	464210
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  12. #4772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marineromarinero

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    17

    Domyślnie

    Raxon
    masz faktycznie rację.. mi to umknęło. Ale zerknij do artykułu, który podał Kaizen. U Nas na szczęście w rzeczywistości klimat nieco łagodniejszy niż zimny, ale to zależy od części kraju. Nie zwalnia to jednak producentów od obowiązku podawania SCOP dla klimatu zimnego !!!!!
    Jako, że brak tabel i trzeba pisac, żebrać dystrybutorów o tabele odnoszę się do SCOP dla klimatu umiarkowanego, jak to zazwyczaj podają. Do tego patrzę na moc grzewczą przy -7 o ile podadzą.

    Swierol,
    właśnie za każdym razem porównuję nie tyle gabaryty/objętość wymiennika, bo tego nie zauważyłem w tabelach tylko chociaż jego ciężar.. to wydaje mi się bardizej adekwatne do wyobrażenia co do wielkości wymiennika. I tak przedziały są spore bo od 8 do 11 kg.

    w40
    masz rację i ja nie potrzebuje wodotrysków. Poza tym nigdy nie kupuję nowych modeli, minimum to klika lat na rynku.

    Co do Fujitsu SCOP 5,21 i zarazem A+++ tylko przy najmniejszym modelu, dwa wyższe tylko 4,86 - ale np w Panasonic jest dość podobnie. Cikeawe, że SCOP spada, ale moc grzania dla -7 dla każdego z kolejnych modeli jest wyższa.
    Przy tej klasie i cenie ciśn akust jedn wewn 23-41 to baardzo dużo.
    http://www.hakom.pl/produkty/klimaty...dic,p236699893
    https://erli.pl/produkt/klimatyzator...638810#galeria

    Nie ma końca,
    podaj linki do źródła danych, kóre podajesz - to powinno być standardem.
    Mitsubishi MSZ-AP50VG ma ledwie A++ , a seria KOMPKT to średnia półka - link do danych podawałem nieco powyżej.
    Ostatnio edytowane przez marineromarinero ; 12-03-2023 o 17:42

  13. #4773
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marineromarinero Zobacz post


    Swierol,
    właśnie za każdym razem porównuję nie tyle gabaryty/objętość wymiennika, bo tego nie zauważyłem w tabelach tylko chociaż jego ciężar.. to wydaje mi się bardizej adekwatne do wyobrażenia co do wielkości wymiennika. I tak przedziały są spore bo od 8 do 11 kg.
    Takie dane najczęściej są podawane w serwisówkach. Z tego co pamiętam to mój model objętość czy wielkość ma porównywalny z ME LN a wersja AP miała chyba połowę mniejszy (zawsze porównywałem wersje 2,5kW). Pewnie nie jest to "wyrocznia" ale jakiś pogląd daje, tak samo jak waga, którą porównujesz.
    Naprawdę przeanalizowałem kilka wysokich modeli i wygrał ten, którego mogłem sobie ogarnąć najtaniej.

  14. #4774

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Takie dane najczęściej są podawane w serwisówkach. Z tego co pamiętam to mój model objętość czy wielkość ma porównywalny z ME LN a wersja AP miała chyba połowę mniejszy (zawsze porównywałem wersje 2,5kW). Pewnie nie jest to "wyrocznia" ale jakiś pogląd daje, tak samo jak waga, którą porównujesz.
    Naprawdę przeanalizowałem kilka wysokich modeli i wygrał ten, którego mogłem sobie ogarnąć najtaniej.
    Przypomnij, jaką masz klimę?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #4775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przypomnij, jaką masz klimę?
    Fuji KMCDN Nordic

  16. #4776
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał marineromarinero Zobacz post

    właśnie za każdym razem porównuję nie tyle gabaryty/objętość wymiennika, bo tego nie zauważyłem w tabelach tylko chociaż jego ciężar.. to wydaje mi się bardizej adekwatne do wyobrażenia co do wielkości wymiennika. I tak przedziały są spore bo od 8 do 11 kg.
    .
    .
    .
    Nie ma końca,
    podaj linki do źródła danych, kóre podajesz - to powinno być standardem.
    Mitsubishi MSZ-AP50VG ma ledwie A++ , a seria KOMPKT to średnia półka - link do danych podawałem nieco powyżej.
    W moim życiu nie wszystko ma linki
    1. odnośnie wymiennika to ta Fujitsu ma 40kg - jedn zewn.
    .
    .
    .
    2. to co podałem to nie ma linka, to był skan z serwisówki, gdy miałem ją w rękach. AP50 była kupowana kilka lat temu z zamiarem by sobie ulżyć w paleniu węglem w okresach przejściowych i słabym mrozem. Wtedy nie było koncepcji by tym systemem zaspokajać potrzeby grzewcze przez cały sezon, bo węgiel był tani, ale robota przy nim brudna.

    odnośnie parametrów Fujitsu to nie wziąłem ich z www tylko z naklejki i poniżej foto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fujitsu (naklejka).jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	464221
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 12-03-2023 o 20:34
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  17. #4777

    Domyślnie

    Cytat Napisał w40 Zobacz post
    Jeszcze nie mam, ale (chyba) będzie MHI jakiś z serii ZSX, jeszcze nie wiem czy stawić jeden na korytarzu czy lepiej 2 w sypialniach na piętrze, a na parterze będzie jeden tylko znów nie mam jeszcze pewności czy 5KW czy 6 (na ~95m2), bo realna moc grzania przy -10 to nawet nie ma 2/3 katalogowej - jest tak dla wszystkich klim, producenci podają mocy grzewcze dla klimatu umiarkowanego dla +6 chyba czy jakoś tak, a myślę o lekkim nadmiarze bo z tego co powiedział spec od dystrybutora to można spokojnie wyłączać na noc jak masz w środku 20 stopni, to podobnie klimy nie lubią zimnych startów jak wewnątrz jest prawie tyle jak na zewnątrz (tzn zimno). Pokazał też nam nowy model z serii Standard Plus, cena - połowa ZSX, więc się zastanawiam czy warto płacić 2x za pracę od -20, czujnik ruchu, auto off, funkcja preset, kominka i dopasowania jasności led, tygodniowy programator i fotojakiśtam filrt zmywalny. Wszystko to są powiedzmy bajery ale i sprężarka trochę inna i tak dalej, więc już mi głowa boli od tego dumania.

    Edit a no i SCOP jest mniejszy i słychać minimalnie (chyba 25 albo 26 dB) na najniższym biegu
    U mnie jest daikin 40, jeden klimatyzator w salonie, ogrzewa bez problemu w sumie 160 m2 liczone po podłodze.
    Na najniższych obrotach 19 dB.

  18. #4778
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Fujitsu ASYG09KHCA cały czas pracuje stabilnie, co jakiś czas spadają krople wody spod zewn. wymiennika, czyli sprężarka działa. Problem w tym, że moc pobierana to 58W i wymiękam. Gdy wyłączyłem ją z gniazdka i włączyłem to zastartował wentylator w jednostce wewn i pobierał 14W, przyjmując, że wentylator zewn też pobiera 14W to mamy 28W. Nie chce mi się wierzyć, że 58W-28W (wentylatory) = 28W, że sprężarka chodzi z mocą 28W, a przecież jeszcze obsługa elektroniki. Nie wiem jak to działa.

    W nawiązaniu tabelki osiągów Mitsubishi AP50 (strona wcześniej) czy dobrze rozumiem, że tam podane wartości to dla najlepszej sprawności. Przykład podane dla
    - temp. zewn -10*C
    - temp. wewn. +21*C
    - moc cieplna Q = 3,48kW
    - moc pobierana INPUT = 1.120kW
    Wyliczyć można COP = 3,10, ale ta sprężarka ma moc 1.600W i jak klima ją wysteruje na max to rozumiem, że COP trochę spadnie, ale jaką moc cieplną jest w stanie dać? Przeliczając proporcjonalnie to dla 1,6kW mocy pobranej dla wyliczonego COP wychodzi 4,97kW przy -10*C, gdy COP przyjmiemy 2,8 dla max mocy, to dla pobranej 1,6kW wyjdzie Q = 4,48kW. Ale czy tak można liczyć?

    Patrząc na moce sprężarek, to AP50 – model 5kW ma sprężarkę 1,6kW, a Fujitsu w oznaczeniu 09 (czyli 2,5kW) ma sprężarkę o mocy 2kW.
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  19. #4779

    Domyślnie

    @Aarnn
    to chyba bluevolution perfera FTXTM-R + RXTM-R 40R?
    Czy mógłbyś wrzucić jakiś szkic pomieszczenia (ściany/drzwi) i jak jest umieszczona klima? Jakie masz zapotrzebowanie cieplne ( może masz według cieplo.app)?
    Ten model daikina wchodził w grę, ale wydawało mi się że 40ka nie ogrzeje mi salonu (około 100 m2 i 3m wys, zapotrzebowanie na moc grzewczą 35W/m2))
    Poza tym to robią nie wiadomo do końca gdzie - maja fabryki wszędzie - Belgium, the Czech Republic, Germany, Italy, Spain, Turkey, Thailand, Austria and the UK, with parts delivered from China. A MHI to podobnie fabryki AC tylko Thailand (na EU) i wszystko robią prawie sami, więc to raczej zaważy, bo ceny maja podobne i parametry też, daikin może nawet nieco lepsze.

    PS czasami nie da się nie kupić chińszczyzny bo nie ma wyboru, ale jak dobrze poszukać to prawie zawsze wybór non-china jest więc wolę trochę dopłacić i nie grać w ruletkę czy będzie mi coś dobrze działać czy nie.
    Ostatnio edytowane przez w40 ; 13-03-2023 o 22:35

  20. #4780

    Domyślnie

    w40, tak to jest ta perfera, produkcja czeska. Klima umieszczona jest w prawym dolnym rogu, patrz rysunek.
    Dom nie jest zamieszkany, ale klima chodzi od dwóch miesięcy, ustawiona na 18 stopni i w salonie termometr pokazuje 20, w pokojach 17-18, w łazience 17 a na poddaszu 15-16. Jak temperaturę ustawię na 23 to wszędzie zwiększa się mniej więcej proporcjonalnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230314-101906_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	464241
    nie ma wiatrołapu i ścianki z lewej strony schodów, poddasze całe otwarte

Strona 239 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony