dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 304
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.060 z 6073
  1. #5041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matiszyna Zobacz post
    Możesz podzielić się wiedzą w jaki sposób dokonałeś modyfikacji grzałki tacy? W swojej jednostce też chętnie chciałbym mieć nad trym kontrole.... Zastanawiam się też czy nie odłączyć na stałe grzałkę w tym sezonie.
    https://kaspars.net/blog/gree-amber-...gwh09yd-s6dba1

  2. #5042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.789

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matiszyna Zobacz post
    Możesz podzielić się wiedzą w jaki sposób dokonałeś modyfikacji grzałki tacy? W swojej jednostce też chętnie chciałbym mieć nad trym kontrole.... Zastanawiam się też czy nie odłączyć na stałe grzałkę w tym sezonie.
    Sciągasz pokrywę górną patrzysz który kabelek od grzałki tacy i rozcinasz jeden przewód i podłączasz końce do swojego kabelka dwużyłowego wprowadzasz do piwnicy czy co tam masz i jakiś pstryczek czy coś , jak miałem Haiera monobloka nie było grzałki tacy ociekowej i nie była potrzebna a grzałem i w mrozy i wilgoć więc wg mnie to strata energi ale w razie czego łatwo ją uruchomić.

  3. #5043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Sciągasz pokrywę górną patrzysz który kabelek od grzałki tacy i rozcinasz jeden przewód i podłączasz końce do swojego kabelka dwużyłowego wprowadzasz do piwnicy czy co tam masz i jakiś pstryczek czy coś
    I pozbywasz się jednej z głównych zalet klimy: bezobsługowości.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #5044
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jaką byście polecili klimę split do ogrzania pomieszczenia o zapotrzebowaniu max. 1,2 kW, typowo 600-700 W?

    Raczej japońce, chyba, że chińczyk będzie tak dobry jak japoniec. Oczywiście zależy mi na jak najmniejszym taktowaniu. Na tę chwilę znalazłem U-Crown z chińczyków (schodzi wg papieru do 0,6 kW przy grzaniu) oraz Fuji Electric LMCB-NORDIC, który miałby schodzić do 0,5 kW.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5045

    Domyślnie

    Jak sobie poradziliście z CEEBem grzejąc klimą? Wpisać jako pompa ciepła czy olać? Coś tam podają żeby nie wpisywać ale mało precyzyjnie i kłóci się to np. z Czystym Powietrzem gzie klima jest normalnym źródłem ogrzewania.

  6. #5046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Jak sobie poradziliście z CEEBem grzejąc klimą? Wpisać jako pompa ciepła czy olać? Coś tam podają żeby nie wpisywać ale mało precyzyjnie i kłóci się to np. z Czystym Powietrzem gzie klima jest normalnym źródłem ogrzewania.
    Można wpisać na spokojnie było to już wyjaśniane na stronie nwosiu

  7. #5047
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jaką byście polecili klimę split do ogrzania pomieszczenia o zapotrzebowaniu max. 1,2 kW, typowo 600-700 W?

    Raczej japońce, chyba, że chińczyk będzie tak dobry jak japoniec. Oczywiście zależy mi na jak najmniejszym taktowaniu. Na tę chwilę znalazłem U-Crown z chińczyków (schodzi wg papieru do 0,6 kW przy grzaniu) oraz Fuji Electric LMCB-NORDIC, który miałby schodzić do 0,5 kW.
    Musze Cie zmartwić bo chyba te modele LMCB nie są dostępne w polskiej dystrybucji. W katalogu owszem są ale już w cenniku nie.Trzeba dopytywać dystrybutora Fuji w POlsce o pewne kwestie bo w katalogach zdarzają się błędy. Poszukaj sobie Toshiby i Mitsubishi electric oraz Mitsubishi Heavy- mają modele split 1,5kw na chłodzeniu i 2,0 na grzaniu ale niestety sporo kosztują. Ja chyba dzisiaj do pokojów zamówie dwie jednostki Fuji KMCC 2,0kw.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 19-10-2023 o 06:55

  8. #5048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Toshiby, które schodzą nisko ze zużyciem i mocą grzewczą, kosztują bardzo dużo, za dużo.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #5049

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Można wpisać na spokojnie było to już wyjaśniane na stronie nwosiu
    A konkretnie gdzie? ceeb nie podlega pod nfosigw tylko gunb a na ich stronie nadal stoi:

    26. Czy klimatyzacja z funkcją podgrzewania jest identyfikowana jako źródło ciepła ? Czy mamy obowiązek zgłaszać ją w deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw?

    Urządzenia chłodzące pomieszczenia, nawet z funkcją grzania, nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia do CEEB. Zgłaszamy jedynie te urządzenia, które są enumeratywnie wymienione we wzorze deklaracji w sekcji B01.

  10. #5050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Toshiby, które schodzą nisko ze zużyciem i mocą grzewczą, kosztują bardzo dużo, za dużo.
    A ja zmieniłem zdanie i zdecydowałem sie na Mitsubishi heavy 1,5kw na chłodzeniu.

  11. #5051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    A konkretnie gdzie? ceeb nie podlega pod nfosigw tylko gunb a na ich stronie nadal stoi:
    Ja mam zgłoszoną klimę (3 klimy) jako pompa ciepłą sztuk 3. Nie pamietam dokładnie ale chyba w arkuszu, w którym się wypisywało źródła ciepła do CEEB była mozliwość wpisania pompy ciepła powietrze-powietrze. A co to jest jak nie klimatyzator?

  12. #5052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A ja zmieniłem zdanie i zdecydowałem sie na Mitsubishi heavy 1,5kw na chłodzeniu.
    Mitsu MSZ-AP20VGK ma moc nominalnie 2,5 kW i zakres 0,5 do 3,5. Jutro dowiem się jaki koszt dla instalatora oraz poproszę o tabele mocy dla tego zestawu. Wygląda obiecująco. A moze gdzieś można ściągnąć taką tabelę?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #5053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mitsu MSZ-AP20VGK ma moc nominalnie 2,5 kW i zakres 0,5 do 3,5. Jutro dowiem się jaki koszt dla instalatora oraz poproszę o tabele mocy dla tego zestawu. Wygląda obiecująco. A moze gdzieś można ściągnąć taką tabelę?
    Przeszukaj kilkanaście stron wyżej. Jeden z kolegów bardzo go chwali z tym, że ona miał jednostkę 5,0kw. To bardzo dobry sprzęt.

  14. #5054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przeszukaj kilkanaście stron wyżej. Jeden z kolegów bardzo go chwali z tym, że ona miał jednostkę 5,0kw. To bardzo dobry sprzęt.
    Nic innego po Mitsu się nie spodziewam
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #5055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nic innego po Mitsu się nie spodziewam
    A co do ceny. jeśli to nie Twój dobry kolega to mniej więcej możesz złapać rząd ceny: cena katalogowa + Vat 8%. Mnie wiecej tak wszyscy liczą te droższe urządzenia.

  16. #5056
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A co do ceny. jeśli to nie Twój dobry kolega to mniej więcej możesz złapać rząd ceny: cena katalogowa + Vat 8%. Mnie wiecej tak wszyscy liczą te droższe urządzenia.
    Jutro zobaczę co da się wynegocjować.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #5057

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja mam zgłoszoną klimę (3 klimy) jako pompa ciepłą sztuk 3. Nie pamietam dokładnie ale chyba w arkuszu, w którym się wypisywało źródła ciepła do CEEB była mozliwość wpisania pompy ciepła powietrze-powietrze. A co to jest jak nie klimatyzator?
    No wlasnie w arkuszu jest tylko "Pompa ciepla", z cytatu powyzej wynika ze chodzi raczej o pompe wodna. Troche dziwnie wyglada wpisywanie np. 5 pomp ciepla w jednym budynku. Chociaż ja by dali jakieś dopłaty "pompowe" to żyła złota by była

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mitsu MSZ-AP20VGK ma moc nominalnie 2,5 kW i zakres 0,5 do 3,5. Jutro dowiem się jaki koszt dla instalatora oraz poproszę o tabele mocy dla tego zestawu. Wygląda obiecująco. A moze gdzieś można ściągnąć taką tabelę?
    Tu masz trochę danych m.in. moc/cop dla rożnych temperatur

    Mitsu cenę katalogowe pokazuje w ojro, nie wiem po jakim kursie liczą. Ja tez się zastanawiałem nad tym modelem ale instalator dal cenę zaporowa podczas gdy u konkurencji były topowe modele znacznie poniżej katalogu.

  18. #5058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Przeglądam jeszcze katalogi i znalazłem Fujitsu LMCE na R410A o mocy 2kW, które schodzi do 0,5 kW.

    Jest też Fuji Electric KLCA schodzący do 0,6 kW i o mocy, o dziwo, aż 5 kW.

    Masa jednostek zewnętrznych:
    • LMCE: 21 kg
    • KLCA: 33 kg

    Dla porównania masa j. zewn. MSZ-AP to 31 kg, ale dla mocy chłodniczej 2 kW (!!). Te Mitsu są wypierane przez modele MSZ-AY, których jednostki zewnętrzne są o wiele lżejsze, pomimo większych mocy. Albo to taki postęp albo wręcz przeciwnie, producent stwierdził, że modele "standard" kanibalizują za bardzo półkę premium. Ciekawe.

    Jutro obczaję ceny internetowe.

    Warto brać jakieś dodatki do klimatyzatorów? Ja potrzebuję jedynie moduł internetowy i od biedy RS485 jeśli zechcę sie bawić w Home Assistanta.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #5059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Przeglądam jeszcze katalogi i znalazłem Fujitsu LMCE na R410A o mocy 2kW, które schodzi do 0,5 kW.

    Jest też Fuji Electric KLCA schodzący do 0,6 kW i o mocy, o dziwo, aż 5 kW.

    Masa jednostek zewnętrznych:
    • LMCE: 21 kg
    • KLCA: 33 kg

    Dla porównania masa j. zewn. MSZ-AP to 31 kg, ale dla mocy chłodniczej 2 kW (!!). Te Mitsu są wypierane przez modele MSZ-AY, których jednostki zewnętrzne są o wiele lżejsze, pomimo większych mocy. Albo to taki postęp albo wręcz przeciwnie, producent stwierdził, że modele "standard" kanibalizują za bardzo półkę premium. Ciekawe.

    Jutro obczaję ceny internetowe.

    Warto brać jakieś dodatki do klimatyzatorów? Ja potrzebuję jedynie moduł internetowy i od biedy RS485 jeśli zechcę sie bawić w Home Assistanta.
    Pytałeś czy te modele Fujitsu są w ogóle dostępne w Polsce? Skąd różnica w wadze? Np z wielkości i "gęstości" wymiennika, co skutkuje również sprawnością.

  20. #5060
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Pytałeś czy te modele Fujitsu są w ogóle dostępne w Polsce? Skąd różnica w wadze? Np z wielkości i "gęstości" wymiennika, co skutkuje również sprawnością.
    Dziś popytam. Zastanawiam się nad funkcjonowaniem tego rynku. Instalatorzy nie chcą instalować sprzętu zakupionego przeze mnie w Internecie. Jeden naciska, żebym kupił Heiera, bo "jest mały i przez to bierze mało prądu".
    Tak, wiem, że w zasadzie nie mogę kupić sam klimy, musiałbym mieć uprawnienia. Chodzi mi o to, zebym to ja wybrał i zapłacił za zestaw, ale instalator oficjalnie go zamówił. Gwarancje biorę na siebie. Oni chcą zarobić w jeden dzień 10 tysięcy na prostej jednostce i jej instalacji, gdzie nawet ja robię fundament!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 253 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony