dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 262 z 308
Pokaż wyniki od 5.221 do 5.240 z 6142
  1. #5221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Co to za pompa co nie potrafi dogrzać przy mrozach ? ja mam robioną z klimatyzatora AP 7kw grzeje 130m2 podłogówki i ona jest za duża nawet w mrozy minus 10 i dopiero poniżej 15 stopni na minusie zaczyna normalnie modulować a nie mam żadnych grzałek ,prądu też nie zjada za dużo bo teraz ok 8kwh/doba a w mrozy średnio 16kwh/doba to po kiego grzayba jakaś dodatkowa ? (mam kocioł jako rezerwę )
    Wychodzi na to, ze jesteś leszcz bo nie potrafiłeś oszacować zapotrzebowania na energię swojego budynku. Przyszedł jeszcze większy leszcz i wcisnął Ci 7kW. Ty zamieniłeś się w pelikana i łyknąłeś.
    Do tego wszystkiego cytujesz post, którego nie przeczytałeś ze zrozumieniem.
    Tutaj osoby poszukują możliwie optymalnego urządzenie dla swoich konkretnych potrzeb.

  2. #5222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Co to za pompa co nie potrafi dogrzać przy mrozach ? ja mam robioną z klimatyzatora AP 7kw grzeje 130m2 podłogówki i ona jest za duża nawet w mrozy minus 10 i dopiero poniżej 15 stopni na minusie zaczyna normalnie modulować a nie mam żadnych grzałek ,prądu też nie zjada za dużo bo teraz ok 8kwh/doba a w mrozy średnio 16kwh/doba to po kiego grzayba jakaś dodatkowa ? (mam kocioł jako rezerwę )
    Bo po pierwsze muszę grzać cwu w zbiorniku, a po drugie ogrzewanie całego domu klimatyzacją nie uważam za komfortowe, a na dodatek utrudnione. Prędzej wybrałbym kanałówkę, do której trzeba by i tak było dobrać źródło szczytowe. Jako że staram się zejść jak najniżej z mocą urządzeń zainstalowanych (ze względu na możliwy przyszły magazyn energii elektrycznej) wybrałem pompę ciepła (wspólną dla cwu i co) o maksymalnym poborze ~700 W, która jako DZ ma zasilać wodną podłogówkę. Drugie urządzenie to klimatyzator, który ma być przede wszystkim komfort w trakcie upałów, czyli jako osuszacz, ale żeby na siebie zapracował chcę nim również grzać. Jeśli masz więcej pytań, to pytaj, tylko postaraj się przestrzegać zasad interpunkcji, OK?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #5223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Proszę: zamierzam dogrzewać duże pomieszczenie w domu w największe mrozy, gdy PC nie będzie się wyrabiać i zacznie uruchamiać grzałkę (czego nie chcę, ale dopuszczam).
    PC odpali Ci grzałki do grzania CWU, o ile w ogóle. Klima na to nic nie pomoże, bo problemem będzie osiągnięcie zadanej temperatury, a nie mocy.
    Ile opisów odpalania grzałek znalazłeś na FM w normalnie zamieszkanym domu? Ja sobie nie przypominam. Za to taktowania na pęczki.

  4. #5224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    wybrałem pompę ciepła (wspólną dla cwu i co) o maksymalnym poborze ~700 W, która jako DZ ma zasilać wodną podłogówkę.
    Znaczy chcesz pompować ciepło z podłogi do CWU? Rozumiem, że w lecie, chcesz mieć ślizgawkę w salonie. A w zimie?

  5. #5225
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wychodzi na to, ze jesteś leszcz bo nie potrafiłeś oszacować zapotrzebowania na energię swojego budynku. Przyszedł jeszcze większy leszcz i wcisnął Ci 7kW. Ty zamieniłeś się w pelikana i łyknąłeś.
    Do tego wszystkiego cytujesz post, którego nie przeczytałeś ze zrozumieniem.
    Tutaj osoby poszukują możliwie optymalnego urządzenie dla swoich konkretnych potrzeb.
    Ten leszcz sam sobie a wcisnął bo myślał że pompa potrafi zejść z mocą nisko tak jak np haier tayga 300 watt ale gree tego nie potrafi zejdzie do 700 watt i się męczy ba nawet 20 minut zejdzie do 550 watt i niżej ni hu hu ,

  6. #5226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Bo po pierwsze muszę grzać cwu w zbiorniku, a po drugie ogrzewanie całego domu klimatyzacją nie uważam za komfortowe, a na dodatek utrudnione. Prędzej wybrałbym kanałówkę, do której trzeba by i tak było dobrać źródło szczytowe. Jako że staram się zejść jak najniżej z mocą urządzeń zainstalowanych (ze względu na możliwy przyszły magazyn energii elektrycznej) wybrałem pompę ciepła (wspólną dla cwu i co) o maksymalnym poborze ~700 W, która jako DZ ma zasilać wodną podłogówkę. Drugie urządzenie to klimatyzator, który ma być przede wszystkim komfort w trakcie upałów, czyli jako osuszacz, ale żeby na siebie zapracował chcę nim również grzać. Jeśli masz więcej pytań, to pytaj, tylko postaraj się przestrzegać zasad interpunkcji, OK?
    Moja też grzeje CWU w czym tu problem ?

  7. #5227
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy chcesz pompować ciepło z podłogi do CWU? Rozumiem, że w lecie, chcesz mieć ślizgawkę w salonie. A w zimie?
    Nie zamierzam tego robić, od chłodzenia i osuszania będzie klima.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #5228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Moja też grzeje CWU w czym tu problem ?
    Jakiś sterownik zastosowałeś do tego grzania? Jaki?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #5229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie zamierzam tego robić, od chłodzenia i osuszania będzie klima.
    To co miałeś na myśli pisząc "wybrałem pompę ciepła [...] która jako DZ ma zasilać wodną podłogówkę."?

  10. #5230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jakiś sterownik zastosowałeś do tego grzania? Jaki?
    Najprostrzy a w skrzynce są 2 przekaźniki jeden do co drugi cwu i tym drugim steruje ten właśnie sterownik ,bardzo proste sterowanie 2 przekaźniki które załączają również zawór 3 dr przełączający ,wszystko działa automatycznie, mam tryb letni oraz zimowy.
    https://allegro.pl/oferta/termostat-...0v-14204994618

  11. #5231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To co miałeś na myśli pisząc "wybrałem pompę ciepła [...] która jako DZ ma zasilać wodną podłogówkę."?
    DZ będzie wodna podłogówka. Będzie ona zasilana z pompy ciepła.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #5232
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Najprostrzy a w skrzynce są 2 przekaźniki jeden do co drugi cwu i tym drugim steruje ten właśnie sterownik ,bardzo proste sterowanie 2 przekaźniki które załączają również zawór 3 dr przełączający ,wszystko działa automatycznie, mam tryb letni oraz zimowy.
    https://allegro.pl/oferta/termostat-...0v-14204994618
    Całkiem fajne rozwiązanie, prosto, bardzo tanio. Opisałbyś kiedyś ten swój system, co?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #5233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    DZ będzie wodna podłogówka. Będzie ona zasilana z pompy ciepła.
    DZ to dolne źródło w Twoim języku?
    To co będzie wtedy GZ, skoro nie zasobnik CWU?

  14. #5234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Całkiem fajne rozwiązanie, prosto, bardzo tanio. Opisałbyś kiedyś ten swój system, co?
    To jest tak proste że nawet nie warto tego opisywać , wyprówasz płytkę elektroniki z JW kupujesz dwa przekaźniki ten wspomniany sterownik zawór 3 dr przełączający wymiennik rurowy lub płytkowy jak wolisz i tyle kabelki podłączasz czujniki masz w zestawie jeden na fronowej drugi na powrocie z podłogówki a czujnik sterownika cwu do bojlera i tyle ,grzeje to i to i pamiętaj że na 99,9 proc jednostka zewnętrzna klmy to to samo co oryginalna pompa ciepła te urządzenia w zasadzie sterownikami się różnią co jak widać można samemu też wykonać i sterownik pokojowy podłączyć czy coś tez się da ,ale czy to dla każdego ? do niedawna tak ale teraz bardzo dobrą pompę ciepła monoblok haier 5kw można za 8-9 tys kupić nowego i tu już się to rozmywa.

  15. #5235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    DZ to dolne źródło w Twoim języku?
    To co będzie wtedy GZ, skoro nie zasobnik CWU?
    Aaaa, GZ oczywiście, przemęczenie swoje robi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #5236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Niestety, od tygodnia dogaduję instalatorów i muszę im tłumaczyć to, co przed chwilą napisałem. Nie wierzą mi, że pomieszczenie 45 m2potrzebuje mniej niż 2 kW do grzania. Taka ciekawostka: jeden z instalatorów nie potrafi czytać ze zrozumieniem albo nie wie, czym się różni single split od multi splita, bo wysyła mi skany kart katalogowych dla tych ostatnich i twierdzi, że wybrana przeze mnie klima schodzi jedynie do 0,9 kW. Inne teksty, to że w tej cenie to mogę 5 kW od Rotenso, że jak jednostka zejdzie do 0,5 kW to zabraknie oleju w sprężarce (WTF!!!), że zestaw nie poradzi sobie z defrostami itd. W przyszłym tygodniu podpisuję umowę na całość prac, bo już nie mam siły.
    Gadanie z instalatorami o tym co montować to strata czasu bo oni tylko jeżdżą od montażu do montażu a o grzaniu klima to słyszeli co najwyżej z opowieści. Lepiej było pytać o to jak montować - np. czy dodatkowo kleją połączenie kielichowe, czy używają kluczy dynamometrycznych do dokręcania, ile czasu wykonują próżnię i test szczelności, czy dają rury osłonowe do przewiertów, czy piankują tylko po wierzchu czy całość, czy zabezpieczają przewody na zewnątrz od warunków atmosferycznych itp.

  17. #5237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Gadanie z instalatorami o tym co montować to strata czasu bo oni tylko jeżdżą od montażu do montażu a o grzaniu klima to słyszeli co najwyżej z opowieści. Lepiej było pytać o to jak montować - np. czy dodatkowo kleją połączenie kielichowe, czy używają kluczy dynamometrycznych do dokręcania, ile czasu wykonują próżnię i test szczelności, czy dają rury osłonowe do przewiertów, czy piankują tylko po wierzchu czy całość, czy zabezpieczają przewody na zewnątrz od warunków atmosferycznych itp.
    Instalator wybrany, podpisałem zamówienie, koszt całości to 5200 zł brutto, instalacja w poniedziałek. Dzięki za powyższe uwagi, nie znam się na tym całkowicie, a teraz będę mógł przypilnować
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #5238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Gadanie z instalatorami o tym co montować to strata czasu bo oni tylko jeżdżą od montażu do montażu a o grzaniu klima to słyszeli co najwyżej z opowieści. Lepiej było pytać o to jak montować - np. czy dodatkowo kleją połączenie kielichowe, czy używają kluczy dynamometrycznych do dokręcania, ile czasu wykonują próżnię i test szczelności, czy dają rury osłonowe do przewiertów, czy piankują tylko po wierzchu czy całość, czy zabezpieczają przewody na zewnątrz od warunków atmosferycznych itp.
    Ktoś się chyba za dużo naoglądał YT i gości, którzy muszą czymś zabłysnąć bo samej wiedzy im brakuje. Rury osłonowe na przewiert? W jakim celu? A czym należy zabezpieczyć przewody od warunków atmosferycznych? Hmm może trzeba poprosić o płaszcze z blachy i to najlepiej aluminiowej żeby czasami nie zardzewiały. Ma być ładnie i schludnie i najważniejsze szczelnie. Cała reszta to szukanie dziury w całym.

  19. #5239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A czym należy zabezpieczyć przewody od warunków atmosferycznych?
    Korytka, AROT, mata kauczukowa z folią aluminiową też powinna dać radę (otuliny od rur hydraulicznych z kolorową powłoką nie dają rady). Mata jest o tyle fajna, że załatwia też dodatkową termoizolację.

    U mnie tak to wygląda:





    A tak czekający na montaż "zestaw naprawczy".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RuryKlimy1.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	466811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RuryKlimy2.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	466812   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RuryKlimy3.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	466813  

  20. #5240

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ma być ładnie i schludnie i najważniejsze szczelnie.
    No właśnie podałem same konkrety jak to osiągnąć a ty nabijasz posty pisząc komunały. Nie szkoda czasu?

Strona 262 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony