dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 304
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 6073
  1. #61

    Domyślnie

    Kolega @qubic zadał parę pytań w tym oto wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...P-!!!/page1928 ALe aby nie zaśmiecać wątku z COP 1 odpowiedzi udzielę tutaj. Pierwsze pytanie: jaki jest schemat takiej instalacji?

    W zasadzie to prosta sprawa czyli nawiewy dajemy do pokoi a powrót lokalizowany jest w korytarzu/ach. Są niektóre osoby chcące mieć nawiew w łazience np. ale raczej tego nie praktykuję. Względnie można dać bardzo mały nawiew koniecznie przy podłodze plus przepustnica celem zamknięcia nawiewu latem. Szczegółowe rozprowadzenie oblicza się biorąc pod uwagę takie czynniki jak kubatura, powierzchnia, przeznaczenie, izolacja, lokalizacja poszczególnych pomieszczeń plus rodzaj urządzenia oraz preferencje zastosowania danej kanałowej pompy ciepła. Chociaż w finalnym rozrachunku okazuje się że ludzie i tak tym i grzeją i chłodzą. Tutaj przykłady obrazkowych schematów. Pierwszy to graficzka dla nieco nietypowej kanałówki z rozdzielaczem i kolektorem powrotnym a drugi to symulacja dla rozprowadzenia z kanałówki mideei wraz z rekuperacją.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalowa_nietypowa.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	347999Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalowka-i-rekuperacja.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	348000
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 26-02-2016 o 13:51
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zgodnie z prośbami nieco więcej informacji na temat instalacji kanałówek. Zacznijmy może od rozdzielaczy.

    Załącznik 347996Załącznik 347997Załącznik 347998
    z jakiego materialu wykonujesz te rozdzielacze?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    z jakiego materialu wykonujesz te rozdzielacze?
    rozdzielacze mogą być wykonane z poliwęglanu, stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Preferuję stal nierdzewną.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    rozdzielacze mogą być wykonane z poliwęglanu, stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Preferuję stal nierdzewną.
    1.a te ze zdjecia z czego sa? wyglada troche jakby material i izolacja to bylo jedno
    2. jak rozdzielacze sa z metalu czym je izolujesz?
    3. czy Taki rozdzielacz i np, wszystkie kanaly moglyby byc sklejone z XPS'u np. 2cm- od razu wychodzi zaizolowany i chyba powinien lepiej tlumic niz kanal metalowy
    4. dlaczeg onie wykonujesz kanalu z recyrkulacja w pokoju (jak przy ogrzewaniu nadmuchowym) tylko bardziej zbiorczo ?
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 26-02-2016 o 14:04

  5. #65

    Domyślnie

    Oto rozprowadzona kanałówka gree 3,8 Kw nominalne dla grzania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160220_155521.jpg
Wyświetleń:	718
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	348004

    a tu midea 3,5Kw

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalowka.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	348005

    a tu starsza wersja gree:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stare gree kanalowe.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	348006
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #66

    Domyślnie

    A propo Gree to starsze wersje były gorsze ze względu na:

    1. Gorszą wydajność
    2. Nieszczelności
    3. Generalną jakośc wykonania.

    Nowsze są dużo lepsze. A najśmieszniejsze jest w tym to że sami dystrybutorzy nie wiedzą że są już nowsze urządzenia. Mają nieco inne wymiary i podejścia pod kanały. Warto o tym wiedzieć. W instrukcji nadal są błędy i dane ze starych typów. Problem jest taki, że jak ktoś planuje robić instalacje i przyjmie za wytyczne to co piszą w DTR to może się rozczarować i miec poważny problem. Prawda jest taka że Chińczycy zmieniają to i owo przysyłają niby ma być idealnie to co w papierach a potem klops. I to nie tylko dotyczy Gree...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    a kanały najlepiej jak jaką mają średnicę.myślę o małym budynku około 100m2.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    1.a te ze zdjecia z czego sa? wyglada troche jakby material i izolacja to bylo jedno
    2. jak rozdzielacze sa z metalu czym je izolujesz?
    3. czy Taki rozdzielacz i np, wszystkie kanaly moglyby byc sklejone z XPS'u np. 2cm- od razu wychodzi zaizolowany i chyba powinien lepiej tlumic niz kanal metalowy
    4. dlaczeg onie wykonujesz kanalu z recyrkulacja w pokoju (jak przy ogrzewaniu nadmuchowym) tylko bardziej zbiorczo ?
    Rozdzielacze z metalu izoluję: pianką pe z alu lub cienkimi plytami xps lub mata kauczukowa lub pianką izolacyjną taką na kleju.

    Ten kanał metalowy na prawdę nie robi hałasu jak jest dobrze wszystko wykonane. Z xps'u... trzebaby jakąś ramkę zrobić też. To czasem jakby pasowało odkręcić to będzie się psuło. XPS'u nie zrobię też antybakteryjnego chociaż...? Robią goście tak że splita wieszają w przedpokoju i robią rozprowadzenie przy suficie kanalami z XPS tylko dobrze trzeba to uszczelnić i zabudować.

    Recyrkulacja w pokoju nie jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ nie chcemy tego powietrza zaraz się pozbywać a poza tym nawet jeśli to należałoby każdy pokój zaopatrzeć w recyrkulacje co jest problematyczne. Kolejna sprawa to recyrkulacja z "centrum" daje w miarę równomierną temp. w domu przy samej działającej pompie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    a kanaly prostokatne z welny zdarza ci sie stosowac?
    z ta recyrkulacja dales mi troche do myslenia
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 26-02-2016 o 14:53

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    a kanaly prostokatne z welny zdarza ci sie stosowac?
    climaver...? jak robi się wszystko po kolei to można robić tzn. jak jest zaprojektowane i w nowym budynku. Przy "doróbkach" raczej ciężko. trzeba też przyznać, iż climaverem wychodzi drożej a kolejna sprawa że nie zrobimy tak "precyzyjnej" dystrybucji powietrza jak chcemy. Ja wolę z jednego rozdzielacza mieć więcej wyjść na poszczególne pokoje niż jechać z tym na zasadzie trójników...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    a kanały najlepiej jak jaką mają średnicę.myślę o małym budynku około 100m2.
    To wszystko zależy od czynników które wymieniłem przy odpowiedzi na pierwsze Twoje pytanie
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #72

    Domyślnie

    Producenci podają zakres działania kanałówek dla trybu grzania do -10'C lub -15'C, są też nieliczne urządzenia z zapisami w katalogu do -20'C. Niemniej jednak chciałbym się odwołać do "realności" tych danych. Otóż rozmawiając swego czasu (około 3 lata temu) z dystrybutorem na Polskę twierdził, że w przypadku akurat Gree urządzenie gdy wykryje, że na zewnątrz jest poniżej -10'C się nie uruchomi lub wyłączy. Gree kanałowy ma podany zakres pracy do -10'C w trybie grzania i - 15'C w trybie chłodzenia. Jak się okazuje działa nawet przy -22'C i dmucha ciepłym powietrzem. Poniżej zdjęcia z pracy gree przy -18'C oraz utrzymywanej temperaturze na poddaszu izolowanym 25 cm skosy i 35-40 cm na jętkach oraz 10 cm styropianu od zewnątrz plus pianka pe 5mm z ekranem od środka. Powierzchnia ok 40 m2. Oczywiście dogrzewany był również parter ok 60 m2 ale ze względu na słabą izolację od gruntu, mniejsza ilość nawiewów oraz przeszklenia znacznie większe należało przy takich mrozach klimę wspomagać ale i tak jest ponad 2 razy taniej niż gazem.

    Załącznik 348022Załącznik 348023

    Tak czy inaczej koncepcja jest taka że kanałówka ma działać w tandemie z grzejnikami bądź kablami czy matami. Przez znakomitą część sezonu sama kanałówka robi robotę a pozostałe elementy odpowiedzialne za ogrzewanie włączają się gdy akurat braknie mocy. ale skoro w słabo izolowanym domu urządzenie radzi sobie świetnie to w tym lepszych będzie to wyglądać jeszcze sprawniej.

    Nie mówię że każdemu takie rozwiązanie będzie odpowiadać i nie powiem że jest to panaceum na wszystko ale jak ktoś potrzebuje taniej instalacji, grzania i chłodzenia w jednym to taki system może być strzałem w 10tkę. Ale to kwestia do indywidualnych przemyśleń. Za niedługo opiszę wszelkie przychodzące mi do głowy ZA oraz PRZECIW.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 26-02-2016 o 15:34
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Grzes nie obraź sie, ale od poczatku mam wrażenie deja vu .... ( tak chodzi mi o TB )
    I wlaśnie wpadło mi do głowy wytłumaczenie - moze ty u niego pracujesz ?

    Daj cos naprawde konkretnego: rzuty domu, schemat instalacji - przewody+przekroje+rozdzielacze, lokalizacje nadmuchów, zastosowane urzadzenie, obliczenia, itd itp.

    Nie jestem przeciwnikiem nadmuchowego. Byłem, ale wierze Wam ze np. kanałowka to nie to samo co niemłody split. Ale konkretów mi brak.
    Jak na razie to jestes lepsza wersja TB. To ma byc komplement
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Grzes nie obraź sie, ale od poczatku mam wrażenie deja vu .... ( tak chodzi mi o TB )
    I wlaśnie wpadło mi do głowy wytłumaczenie - moze ty u niego pracujesz ?

    Daj cos naprawde konkretnego: rzuty domu, schemat instalacji - przewody+przekroje+rozdzielacze, lokalizacje nadmuchów, zastosowane urzadzenie, obliczenia, itd itp.

    Nie jestem przeciwnikiem nadmuchowego. Byłem, ale wierze Wam ze np. kanałowka to nie to samo co niemłody split. Ale konkretów mi brak.
    Jak na razie to jestes lepsza wersja TB. To ma byc komplement
    Nie pracuje u Tomasza Brzeczkowskiego... Nawet nie wiedziałem zaczynając zabawę tym tematem o koledze Brzęczkowskim. Stąd na początku nie rozumiałem atakó na mnie. Teraz względny spokój ale widzę że ty wracasz do tych porównań... Co do schematów i innych rzeczy... pisałem na czym polega dobór tego wszystkiego powyżej. Nie uważam też że jest to rozwiązanie idealne bo nie ma takich ale jak ktoś chce płacić mniej, mieć chłdozenie i inwestycyjnie też nie popłynąć to fajna opcja. Też nie byłem do tego przekonany więc testowałem u siebie i testuje nadal jak wiele innych nowinek czy rozwiązań. Nie jestem jakimś handlowcem któremu zależy na wypchaniu produktu lecz niegdyś zwykłym inwestorem którego kiedyś zaintersowała energoosczędnośc w jak najbardziej sensownym wydaniu. Od tamtej pory analizuję błędy wprowadzam ulepszenia i jak mogę na podstawie własnych doświadczeń podpowiadam innym.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Grzes, mam tylko podlogowke. Sterowana tylko temp. powietrza i moze jeszcze za wczesnie na koncowe wnioski, bo caly czas "sie ucze", szukam optymalnego miejsca dla termostatow, pierwszy sezon itp itd, ale juz widze ze nie jest "łatwo i przyjemnie" utrzymac stała temp. Akumulacja robi swoje.... Tak jak pisał TB, ogrzewanie jak moej moze miec tendencje do nadprodukcji ciepła. Takie odnosze wrazenie. Wiec twoj watek moglby byc bardziej bogaty w konkrety,a by zachecic do zrealizowania twojego rozwiazania - spojrz np. na temat o buforze adama_mk. Czytajac tamten bardzo mocno myslalem o takim rozwiazaniu jak bufor, z twojego na razie nic konkretnego nie wynika. Tak jak z watkow TB. Gdzie te analizy , konkretne realizacje dlaczego tak a nie inaczej? Gddzie ci inni ktorzy juz to maja? Ktorym cos podpowiedziales?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Grzes, mam tylko podlogowke. Sterowana tylko temp. powietrza i moze jeszcze za wczesnie na koncowe wnioski, bo caly czas "sie ucze", szukam optymalnego miejsca dla termostatow, pierwszy sezon itp itd, ale juz widze ze nie jest "łatwo i przyjemnie" utrzymac stała temp. Akumulacja robi swoje.... Tak jak pisał TB, ogrzewanie jak moej moze miec tendencje do nadprodukcji ciepła. Takie odnosze wrazenie. Wiec twoj watek moglby byc bardziej bogaty w konkrety,a by zachecic do zrealizowania twojego rozwiazania - spojrz np. na temat o buforze adama_mk. Czytajac tamten bardzo mocno myslalem o takim rozwiazaniu jak bufor, z twojego na razie nic konkretnego nie wynika. Tak jak z watkow TB. Gdzie te analizy , konkretne realizacje dlaczego tak a nie inaczej? Gddzie ci inni ktorzy juz to maja? Ktorym cos podpowiedziales?
    Mam prosić ludzi żeby pisali na forum. Mam podawać ich dane? Gdyby te rozwiązania które opisuję byłby popularne to pewnie byłoby więcej ruchu w temacie. To nie gaz, węgiel czy pompy ciepła p-w że przypadków nieco jest a więc i piszących będzie więcej. Ludzie jeśli o czymś piszą to albo narzekają albo są mianiakami tak jak wielu z nas tutaj piszących o tym czy tamtym. Ale na forum jest parę osób które takie instalacje mają i pisali o tym. Musisz poszukać Znam gościa który 3 dom robi w tym systemie z tym że on nie robi w tandemie tylko grzanie/chłodzenie z kanałówki wyłącznie. Dla mnie to mniejszy komfort większe nakłady i problemy z instalacją. Są też tacy którzy grzeją samymi splitami również w tandemie z grzejnikami. NIe każdy jednak tutaj siedzi i pisze...

    Zachęcić...jak widzisz ja nie wmuszam nie twierdzę że to optimum. Opisuję. Ale zgodnie z prośbą będę statrał się dać więcej informacji. Jakich analiz oczekujesz? Dla mnie analiza jest prosta grzejąc kiedyś gazem płaciłem 2 razy tyle co przy kanałówce. Od września (mam nadzieję) będziemy budować dom gdzie od początku nastawiamy się na systemy proponowane przeze mnie. Liczę że inwestor się nie rozmyśli Będę chciał wtedy opomiarować wszystko i będziemy mieć to i owo czarno na białym. Na razie czekamy na projekt a potem będziemy wprowadzać potrzebne zmiany.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Znowu deja vu.

    Grzes, moze bede budowal za jakis czas maly domek "spokojnej starosci". Zachęć mnie. Narazie słabo ci idzie.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Znowu deja vu.

    Grzes, moze bede budowal za jakis czas maly domek "spokojnej starosci". Zachęć mnie. Narazie słabo ci idzie.
    trudno przecież nie musimy we wszystkim się zgadzać,. widzę jednak że Pan Brzęczkowski zapadł wam bardzo w pamięci i wyważył opinię i sposób prowadzenia dialogu z innymi. Cóż więcej mogę powiedzieć.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    trudno przecież nie musimy we wszystkim się zgadzać,. widzę jednak że Pan Brzęczkowski zapadł wam bardzo w pamięci i wyważył opinię i sposób prowadzenia dialogu z innymi. Cóż więcej mogę powiedzieć.
    Grzes, TB zapadl, oj zapadl.

    Tu nie chodzi o zgadzanie sie tylko o brak naprawde wartosciowych informacji, ktore sklonilyby innych inwestorow do zainwestowania np. w kanalowke. Zwaz, ze nie krytykuje przeciez proponowanych rozwiazan, a domagam sie wiecej informacji. Taka typowa forumowa pijawka ze mnie
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Grzes, TB zapadl, oj zapadl.

    Tu nie chodzi o zgadzanie sie tylko o brak naprawde wartosciowych informacji, ktore sklonilyby innych inwestorow do zainwestowania np. w kanalowke. Zwaz, ze nie krytykuje przeciez proponowanych rozwiazan, a domagam sie wiecej informacji. Taka typowa forumowa pijawka ze mnie
    W zupełności to rozumiem dlatego jak widzisz odpowiadam na pytania, wrzucam fotki jak mam. Ale rozumiem też że potrzebujesz więcej więc tak jak pisałem postaram się dostarczać dodatkowe rzeczy aby by był wilk syty i owca cała. Ale mam wrażenie że moje "publikacje" są bardziej obszerniejsze niż Pana Tomasza przynajmniej w przypadku kanałówki.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 4 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony