dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 304
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 6073
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    20*C to się nazywa dziadowanie ( czyli są zimnolubni). Taki ekspert jak Ty to powinien im coś lepszego zmajstrować może piecyk na orangutan z UPSem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    20*C to się nazywa dziadowanie ( czyli są zimnolubni). Taki ekspert jak Ty to powinien im coś lepszego zmajstrować może piecyk na orangutan z UPSem
    Zależy kiedy 20C to dziadowanie - latem też ?

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zależy kiedy 20C to dziadowanie - latem też ?
    Jak na mój gust trochę za zimno
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #1004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile jest tam powierzchni do ogrzania? Ile wcześniej płacili za sezon?
    Około 120m2, spalali 10mp sezonowanego drewna i mieli wtedy niższe temp. niż obecnie na klimatyzatorach a jeszcze musieli się narobić -- tymczasem zdrowie już nie te co kiedyś. Znaczy lubią chłodno, ale przy kominku było już za zimno (poniżej 18sC) i grzali się prądem dodatkowo. Jak byliśmy w odwiedzinach na święta to zgrzali spokojnie do 23 (bo my ciepłolubni dla odmiany). Póki co się uczą jeszcze jak klimy poustawiać pod siebie. Nadal są na g11 ale pewnie zmienią niebawem na g12.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zależy kiedy 20C to dziadowanie - latem też ?
    Nie kiedy, tylko czym. Widać 18sC z kominka jest cieplejsze niż 20sC z prądu. Ot logika zwolenników trutek spalinowych.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 01-05-2017 o 01:25

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Koszt całości z montażem 2800 zł ?

    Proszę o rozpisanie tego bo znam podobny przypadek, gdzie jest grzane elektrycznymi piecami akumulacyjnymi ładowanymi w 2 taryfie, wychodzi to drogo pomimo, że piece swoje kosztowały.
    Gree Lomo Economic, grzejnik łazienkowy z nadmuchem na czas kąpieli oraz promiennik tatou bains w kuchni. Klima działająca cały czas. Grzejnik w kuchni w zasadzie się nie włączał. Na pilocie ustawiona temperatura 21'C. W salonie i kuchni dawało to około 23'C tam gdzie jest split, pozostałe pomieszczenia 20-21/22'C. (otrzymałem dokładniejsze dane). Pomieszczenia to kuchnia otwarta na salon, pokój plus łazienka i korytarz. Okna wymienione na nowe 2 szybowe.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Te 800 zł to za cały sezon? Coś mi się w to nie chce wierzyć. Mam piec gazowy, część domu podłogówka, grzane właśnie ok. 65m2 w kamienicy i wychodzi ok. 2000 za gaz za ogrzewanie. W domu jak jest 22* to święto.
    To proponuję dokonać zmian. Odpowiedź ze szczegółami powyżej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zależy kiedy 20C to dziadowanie - latem też ?
    20'C latem w domu przy upałach nazywa się głupotą a nie dziadowaniem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1008

    Domyślnie

    Co do temperatur to pisałem o tym nie raz. Termometr może pokazywać w domu 20'C a odczucie może być zupełnie inne. Może też pokazywać 22'C a będziemy czuć zimno. Temperatura samego powietrza to nie wszystko. Jest wiele czynników które razem wpływają na komfort cieplny. Inna sprawa, że są ludzie, dla których 20'C to idealna temperatura. Dla mnie np. 23'C jest już wartością graniczną i zimą jest mi za gorąco. Znam takich co mają 26'c i latają po domu jak na plaży. Zdrowe to nie jest a w gości tam się nie da wysiedzieć.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Co do temperatur to pisałem o tym nie raz. Termometr może pokazywać w domu 20'C a odczucie może być zupełnie inne. Może też pokazywać 22'C a będziemy czuć zimno. Temperatura samego powietrza to nie wszystko. Jest wiele czynników które razem wpływają na komfort cieplny. Inna sprawa, że są ludzie, dla których 20'C to idealna temperatura. Dla mnie np. 23'C jest już wartością graniczną i zimą jest mi za gorąco. Znam takich co mają 26'c i latają po domu jak na plaży. Zdrowe to nie jest a w gości tam się nie da wysiedzieć.
    No to ja powyżej 22 już czuję pewien dyskomfort, tzn. muszę się rozbierać. Poza tym inna temperatura potrzebna jest do siedzenia, oglądania, a inna gdy się cokolwiek robi, rusza itp.

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja ogrzewam budynek 250 m2 jedną klimą ( budowa ) utrzymuje 17 *C .
    Najwyższy koszt w tym roku to 40 zł za tydzień .

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    No to ja powyżej 22 już czuję pewien dyskomfort, tzn. muszę się rozbierać. Poza tym inna temperatura potrzebna jest do siedzenia, oglądania, a inna gdy się cokolwiek robi, rusza itp.
    Każdy jest inny . Ale podam przykład. Jak grzałem gazem to generalnie w domu miałem około 20-20,5'C. Odkąd w zasadzie gazu się pozbyłem i przeszedłem głównie na pompę p-p to temperatury w domu podniosłem i teraz w salonie jest 22-23,5'C. Żona przestawiła się na "wyższe" temperatury i teraz nie wyobraża sobie 20'C! Człowiek uczy się ciepła . Obecnie w nowych domach proponuję rozwiązania tego typu: podłogówka elektryczna np. na kablach to tego kanałowa pompa ciepła do ogrzewania/chłodzenia. W łazienkach można dorzucić grzejnik elektryczny z nadmuchem do podnoszenia temperatury nawet pod 30'C jak ktoś lubi. Co do cwu to w zależności od zużycia albo bojler, albo podgrzewacze albo pompa. Przy dobrych izolacjach podłogówka utrzymuje komfort ciepłej podłogi a pompa trzyma temp. powietrza. Rachunki wychodzą śmiesznie niskie. Koszt wentylacja z rekuperacją + podłogówka el. + kanałówka + cwu na dom 120 m2 spokojnie z montażem można zmieścić się w 30-35 tys zł. Czy to dużo?

    Nie ma rozwiązań idealnych ale nie jednemu może się to podobać i coraz więcej jest takich osób. Gdy jeszcze dołożymy do tego możliwość Paneli fotowoltaicznych to możemy w zasadzie mieć "autonomiczny". Teraz jeden gość sam będzie montował sobie taki zestaw na 180 m2 dom i ma dotację na panele PV gdzie zapłaci raptem 8 tys zł za 5 kW! Daje kable w podłogę do tego rekuperacja i kanałówka. Na pompę do CWU też ma dotację i płaci 3 tys zł. U niego instalacja wyjdzie jeszcze taniej! Akurat ma szczęście.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja ogrzewam budynek 250 m2 jedną klimą ( budowa ) utrzymuje 17 *C .
    Najwyższy koszt w tym roku to 40 zł za tydzień .
    Oto jak wyszło u mnie za kwiecień na 100 m2.
    Temperatury od 20-23,5'C po pokojach. (w zasadzie gabinet 20'C, pozostałe pokoje 22,5'C, salon 23,5'C)
    Split oraz kanałówka pobrały łącznie 173 kwh. Co daje nam koszt 100 zł.
    Grzejniki elektryczne w łazienkach na czas kąpieli skonsumowały 15 kwh. Czyli za 9 zł.
    Zatem kwiecień to koszt 109 zł.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    To proponuję dokonać zmian. Odpowiedź ze szczegółami powyżej.
    Sugerujesz, że moje 2000zł~20000kWh grzeje słabiej niż Twoje 800zł~6000kWh (liczyłem kWh po 40gr i COP 3). Ja rozumiałbym jakbyś dostarczył 18000kWh, ale nie 6000kWh. Według mnie to nierealne.

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Sugerujesz, że moje 2000zł~20000kWh grzeje słabiej niż Twoje 800zł~6000kWh (liczyłem kWh po 40gr i COP 3). Ja rozumiałbym jakbyś dostarczył 18000kWh, ale nie 6000kWh. Według mnie to nierealne.
    Ja nic nie sugeruję podaję dane z podliczników energii. W każdym wypadku tak samo.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Jak myślicie czy warto kupować już teraz klimatyzator zamiast w połowie czerwca (tak by mi wychodziło z harmonogramu). Podejrzewam, że ceny rosną w sezonie.
    Np Gree 3,2kW kosztuje teraz na allegro 1600zł brutto (23%)
    https://allegro.pl/listing?string=GW...tion=1&order=p (to nie jest link do konkretnej aukcji tylko wyszukiwarki)
    Rosną ceny w sezonie?
    Ile kosztuje "regulacja" (Warszawa), bo zainstaluje sobie ją*sam.

    Czym się różni Gree Lomo Economic od Gree Change, poza tym że pierwszy ma Wifi Czy oba mają grzałkę?
    Lomo Economic nie ma WiFi, tylko może mieć za dopłatą
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie cały sezon 2016/2017 2596kWh i 1,5m3 drzewa iglastego, koszt prądu 1400zł, za 136m2 użytkowej, drzewo około 200zł razem 1600 za sezon grzewczy, dla mnie wynik rewelacyjny
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Gree Lomo Economic, grzejnik łazienkowy z nadmuchem na czas kąpieli oraz promiennik tatou bains w kuchni. Klima działająca cały czas. Grzejnik w kuchni w zasadzie się nie włączał. Na pilocie ustawiona temperatura 21'C. W salonie i kuchni dawało to około 23'C tam gdzie jest split, pozostałe pomieszczenia 20-21/22'C. (otrzymałem dokładniejsze dane). Pomieszczenia to kuchnia otwarta na salon, pokój plus łazienka i korytarz. Okna wymienione na nowe 2 szybowe.
    Całość miała być za 2800 zł, tymczasem: Gree Lomo Economic 3,2 kW kosztuje 1700 zł + montaż 900 zł = 2600 zł a gdzie grzejnik łazienkowy z nadmuchem na czas kąpieli oraz promiennik tatou bains w kuchni z montażem ?

    Coś mi się tu nie dodaje, proszę o konkretne dane co, jakiej mocy i za ile.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Znam takich co mają 26'c i latają po domu jak na plaży. Zdrowe to nie jest a w gości tam się nie da wysiedzieć.
    Naturyści ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Całość miała być za 2800 zł, tymczasem: Gree Lomo Economic 3,2 kW kosztuje 1700 zł + montaż 900 zł = 2600 zł a gdzie grzejnik łazienkowy z nadmuchem na czas kąpieli oraz promiennik tatou bains w kuchni z montażem ?

    Coś mi się tu nie dodaje, proszę o konkretne dane co, jakiej mocy i za ile.
    Podałem moją cenę w tym konkretnym przypadku. Akurat była taka możliwość i ochota.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ok, to wracając do przeglądu klimatyzacji, taka ciekawostka - Panasonic Etherea KIT-Z9 z czynnikiem R32. Macie jakieś*dokładniejsze dane o tym sprzęcie?
    Poniżej wycinek z jakiejś broszury:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panas.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	387909

    SCOP ma wyższy od COP (!?) czyli niby jak? Liczyli COP dla 7/20st, a okazuje się*że on ma lepszy COP przy temperaturach poniżej 7st. C?
    Niezbyt też rozumiem sam COP 4,72 (min - max 4,44 - 3,94), czyli że wykres jest od 4,44 przy minimalnej mocy potem jakaś górka szybująca do COP>5 a potem 3,94 przy maksymalnej mocy?
    Na dodatek ogromna rozbieżność mocy, nominalnie 2,5kW chłodniczej, 3,4kW grzewczej, ale grzewcza maksymalna jest aż do 5kW.

    Wielka szkoda, że nie mogę znaleźć wykresów.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 51 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony