dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 308
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 6147
  1. #1721

    Domyślnie

    Ostatnio glebiej przyjzalem sie parametrom pracy podlogowki i wychodzi na to ze w nowych domach podloga praktycznie nie ma prawa grzac w stopy(tutaj wracam honor dla Kaizen). Czy mialoby sens polaczenie zalet klimy i podlogowki robiac podlogowke powietrzna?

  2. #1722

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Ostatnio glebiej przyjzalem sie parametrom pracy podlogowki i wychodzi na to ze w nowych domach podloga praktycznie nie ma prawa grzac w stopy(tutaj wracam honor dla Kaizen). Czy mialoby sens polaczenie zalet klimy i podlogowki robiac podlogowke powietrzna?
    Nie nie ma sensu. Natomiast przy bdb izolacji temperatura podłogi jest w zasadzie tożsama z temperaturą powietrza.

  3. #1723

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie nie ma sensu. Natomiast przy bdb izolacji temperatura podłogi jest w zasadzie tożsama z temperaturą powietrza.
    Bdb izolacji czyli ile? Od 20 cm wzwyż? A czy płyta fundamentowa zaizolowana w taki sposób, że pod płytą 10 cm xps i na płycie 10 cm eps będzie tożsame z 20cm przy podłodze na gruncie?

  4. #1724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Bdb izolacji czyli ile? Od 20 cm wzwyż? A czy płyta fundamentowa zaizolowana w taki sposób, że pod płytą 10 cm xps i na płycie 10 cm eps będzie tożsame z 20cm przy podłodze na gruncie?
    Mam dom na Śląsku z płytą 20 cm styro (nie kanapka) podłogi po panelach OK. w kuchni i łazienkach są maty. Idzie to w parze z konwektorami kanałówka najtańsza. Są domy z 30 cm i znam przypadek z 40 cm styro od gruntu gdzie na 100 m2 wystarczała tej zimy midea 3,5 kW nominał...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1725
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś przy -13 Gree odmówiło posłuszeństwa błedem H6.

    Domyśliłem się co się stało... zablokował się wentylator na jednostce zewnętrznej.

    Tak niefortunnie się zatrzymał podczas defrostu, że przymarzła łopatka wentylatora do lodu na spodzie jednostki. Wiem, wiem, lepiej mieć kabel Ale ja to doświadczalnie, zbieram błędy w tym roku by poprawić wszystko na przyszły

    Już wiem, że wystarczy właczyć kabel raz na kilka dni, by pozbyć się lodu... Nie musi pracować kabel cały czas.
    Szkieleciak, 86m2 użytkowej. Ocieplenie wełna Rockwool: ściany 20cm, podłoga 10cm, strop 20cm, dach 25cm.
    Ogrzewanie Pompa kanałowa GREE 3,8kW, Rekuperator Vents Mini 100, CWU : Ariston Nuos 240, W łazienkach termowentylatory z czujkami ruchu : Touch, woda z Hydroforu, stacja uzdatniania wody, przydomowa oczyszczalnia ścieków. Bez kominów, bez gazu, tylko prąd + Agregat Barracuda 1F - 3,8kW.

  6. #1726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Dziś przy -13 Gree odmówiło posłuszeństwa błedem H6.

    Domyśliłem się co się stało... zablokował się wentylator na jednostce zewnętrznej.

    Tak niefortunnie się zatrzymał podczas defrostu, że przymarzła łopatka wentylatora do lodu na spodzie jednostki. Wiem, wiem, lepiej mieć kabel Ale ja to doświadczalnie, zbieram błędy w tym roku by poprawić wszystko na przyszły

    Już wiem, że wystarczy właczyć kabel raz na kilka dni, by pozbyć się lodu... Nie musi pracować kabel cały czas.
    Mówiłem

  7. #1727

    Domyślnie

    Miałem okazję teraz przez mrozy lepiej przetestować Gree z moimi małymi zmianami. Najniższa temperatura zanotowana była -18 stopni i klima cały czas dmuchała ciepłym powietrzem w granicach 25 stopni. Samodzielnie bez wspomagania jest w stanie ogrzewać dom do około -9/10 stopni, pobierając około 900-1000W utrzymywała temperaturę w granicach 20-21 stopni. Doizolowałem lepiej kanały 2 sypialni, zmieniłem miejsce pomiaru temperatury z powrotu na sterownik, chciałbym jeszcze na układzie DGP zamontować klapy zwrotne i powinno być już całkiem ok.

  8. #1728

    Domyślnie

    Jak ma się sprawa kanałowej pp w nowobudowanych domach w zwiazku z ograniczeniem współczynnika Ek? Czy zamontowanie kabli w podłogę i kanałówka przejdzie w urzędzie bez dodatkowych kombinacji z kominkami itd? Drugie pytanie jak reaguje podłogówka wspomagająca pompę pp w przypadku silnych mrozów? Czy w wyniku duzej bezwladności nie ma takich problemów, ze przez pierwsze godziny gdy kanałówka nie wyrabia a podłogówka sie dopiero rozgrzewa spada temperatura wewnątrz? Chyba jako pomoc dla klimy lepiej wybraç system który szybciej reaguje na braki np konwektory lub maty bezpośrednio pod panelami/płytkami.

  9. #1729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jak ma się sprawa kanałowej pp w nowobudowanych domach w zwiazku z ograniczeniem współczynnika Ek? Czy zamontowanie kabli w podłogę i kanałówka przejdzie w urzędzie bez dodatkowych kombinacji z kominkami itd? Drugie pytanie jak reaguje podłogówka wspomagająca pompę pp w przypadku silnych mrozów? Czy w wyniku duzej bezwladności nie ma takich problemów, ze przez pierwsze godziny gdy kanałówka nie wyrabia a podłogówka sie dopiero rozgrzewa spada temperatura wewnątrz? Chyba jako pomoc dla klimy lepiej wybraç system który szybciej reaguje na braki np konwektory lub maty bezpośrednio pod panelami/płytkami.
    Pierwszorzędną sprawą jest izolacja. Zrobisz 20 cm od gruntu możesz dać maty do wspomagania i grzać cały czas bez taryf lub w taryfie antysmogowej. Jak nastawiasz się na grzanie wylewki to dajesz ponad 20 cm i ładujesz w taniej taryfie a kanałówka cały czas pilnuje temperatury powietrza. Tej zimy żaden z domów które znam gdzie są tego typu instalacje nie miał problemów jeżeli chodzi o komfort albo o nie wyrabianie. Kanałówka to pompa powietrze-powietrze a więc pompa ciepła... więc nie powinno być problemów z EK.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co to za ograniczenie EK? To cos nowego?

  11. #1731

    Domyślnie

    Chodzi oczywiście o Ep nie o Ek.

  12. #1732

    Domyślnie

    Witam,
    Wykańczam dom (konstrukcja z przełomu lat 80 i 90tych), grube mury ale brak izolacji zewnętrznej. Jedyna izolacja jest pod wylewka - 5 cm styropian, oddzielający od piwnicy.
    Dom ma przeznaczenie weekendowe. Przyjechać na wieś po tygodniu pracy, ewentualnie spędzić święta, wakacje itp.
    Przez długi czas zastanawiałem się nad jakimś prostym ogrzewaniem, piece dynamiczne , podłogówka elektryczna itp. ale wyglada na to ze ogrzewanie klimatyzacja bedzie najlepszym rozwiązaniem. Docelowo chciałbym zdalnie załączyc ogrzewanie jeszcze przed przyjazdem (zdalnie).

    Generalnie mam plany co do modernizacji budynku, ale to nastąpi to gdzieś w ciągu następnych 5 lat, a na te chwilę chciałbym się przygotować do następnej zimy.

    Zdaje sobie sprawę z pojemności cieplnej budynku i ogrzanie nie nastąpi odrazu, ale myślę ze szybkie nagrzewanie powietrza, jest jedynym sensownym rozwiązaniem w mojej sytuacji.

    Plan mam następujący:

    1. Podzielenie domu na połowę, tymczasowo scianką na korytarzu na czas zimy.
    (Różowa kreska). Zmniejsza mi się powierzchnia grzania do 50m2.

    2. W piwnicy zamontować kanałówkę i zrobić nawierty przez strop srednica kanału 16cm. (Czerwony nawiew, Pomarańczowy powrót).

    3. Wraz z ocieplaniem budynku rozszerzać powierzchnie do ogrzania (zdemontować tymczasowa ściankę) i doprowadzić nowe kanały. To jest piękno tego pomysłu, mogę w dodać wiecej izolacji, doprowadzić nowe kanały i nie musze zmieniać mocy jednostki (w teorii )
    Zrobiłem symulacje na stronie ciepło właściwe i dla 100m2 wynosi:
    13kw - od -20 do 20
    6,3kw - od 0 do 20

    Czyli myslę, ze klimatyzator z mocą cieplna 4-5kw dla 50m2 powinien wystarczyć.


    Kilka pytam:

    1. Czy są jakieś rażące błędy w moim rozumowaniu ?
    2. Czy mogę umieścić jednostkę zewnętrzną (na gruncie) powyżej jednostki wewnętrznej(piwnica poniżej gruntu) ?
    3. Czy 16cm na kanal - nawiew i powrót będzie wystarczające ? Czy może 20cm?
    4. Czy umiejscowienie nawiewu i powrotu w podłodze ma sens (piwnica bedą szły kanały) ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozkladDomu2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	408651  

  13. #1733

    Domyślnie

    Ciekawe podsumowanie lutego podesłał mi jeden z inwestorów który sam sobie pomontował całość:

    Podsumowanie ogrzewania pompą ciepła p-p za luty (kanałówką Gree 3.5 kWh), budynek dobrze izolowany, 85m2 pow. użytkowej, ponad 100m2 zabudowy, budynek parterowy w kuj-pom. Kilkukrotnie w lutym temperatura w nocy spadała do -18, a w ciągu dnia średnio utrzymywała się pomiędzy -12/14 lecz małe Gree wciąż dawało radę i jak widać z wykresu całkiem dobrze. Temperatura ustawiona na sterowniku 20 st, temperatura w pomieszczeniach średnio 21st (min 20, max 22). Łącznie: 334,28kWh (pompa p-p + rekuperacja) + 8,67kWh (grzałka tacy jednostki zew.) = 342,95kWh * 0,53 zł = 181,76 zł

    {edit}
    Zapomniałem dodać, że kanałówka to Gree 3,5. Całość instalacji nadmuchu jest poprowadzona na jednym poziomie kondygnacji w zabudowach z płyty k-g). Gree jest przez cały czas jedynym źródłem ogrzewania (bez mat grzejnych, dodatkowych grzejników elektrycznych itp.) oprócz domowników (rodzina 2 + 2). Budynek niepodpiwniczony.

    Izolacje:
    - od gruntu 30cm styropor
    - ściany: 15cm styropian, 10cm wełna mineralna + 4 cm pustka powietrzna
    - strop: 30 cm wełna mineralna,
    Budynek niepodpiwniczony.
    Przy tych moim izolacjach temp podłogi jest może 1 st C. nizsza niż otoczenia, więc nie odczuwamy dyskomfortu, a dzieciaki wciąż biegają na bosaka.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #1734
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ciekawe podsumowanie lutego podesłał mi jeden z inwestorów który sam sobie pomontował całość:

    Podsumowanie ogrzewania pompą ciepła p-p za luty (kanałówką Gree 3.5 kWh), budynek dobrze izolowany, 85m2 pow. użytkowej, ponad 100m2 zabudowy, budynek parterowy w kuj-pom. Kilkukrotnie w lutym temperatura w nocy spadała do -18, a w ciągu dnia średnio utrzymywała się pomiędzy -12/14 lecz małe Gree wciąż dawało radę i jak widać z wykresu całkiem dobrze. Temperatura ustawiona na sterowniku 20 st, temperatura w pomieszczeniach średnio 21st (min 20, max 22). Łącznie: 334,28kWh (pompa p-p + rekuperacja) + 8,67kWh (grzałka tacy jednostki zew.) = 342,95kWh * 0,53 zł = 181,76 zł

    {edit}
    Zapomniałem dodać, że kanałówka to Gree 3,5. Całość instalacji nadmuchu jest poprowadzona na jednym poziomie kondygnacji w zabudowach z płyty k-g). Gree jest przez cały czas jedynym źródłem ogrzewania (bez mat grzejnych, dodatkowych grzejników elektrycznych itp.) oprócz domowników (rodzina 2 + 2). Budynek niepodpiwniczony.

    Izolacje:
    - od gruntu 30cm styropor
    - ściany: 15cm styropian, 10cm wełna mineralna + 4 cm pustka powietrzna
    - strop: 30 cm wełna mineralna,
    Budynek niepodpiwniczony.
    Przy tych moim izolacjach temp podłogi jest może 1 st C. nizsza niż otoczenia, więc nie odczuwamy dyskomfortu, a dzieciaki wciąż biegają na bosaka.
    Ściemnia.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #1735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ściemnia.
    Nie ściemnia
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #1736

    Domyślnie

    Również potwierdzam - nie ściemnia - jestem naocznym świadkiem

  17. #1737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Obstaję jednak przy swoim - ściemnia

    Ogrzewanie nadmuchowe, w a szczególności kanałówka sufitowa powoduje, że największa koncentracja ciepłego powietrza znajduje się pod sufitem. Pomiar temperatury powietrza w mieszkaniu odbywa się przeważnie na wysokości głowy. Przy podłodze temperatura powietrza takiego domu jak przedstawił Grześ będzie o ok 1oC niższa, więc temperatura podłogi musi być jeszcze niższa. Szacuję, że będzie to min. 2oC, co również można obliczyć. Niemożliwe jest uzyskanie takiej temperatury podłogi w domu jaki przedstawił Grześ z takimi temperaturami na zewnatrz jakie panowały ostatnio. Chyba, że to było ogrzewanie nadmuchowe podłogowe ?

    Mam dom nieco cieplejszy niż ten co przedstawia Grzes, a mimo to, przy ogrzewaniu splitem (daje lepszy efekt niż kanałówka, bo wieje większym strumieniem i lamele skirowane są w podłogę) a mimo to temp. podłogi nigdy nie była tylko o 1oC niższa od powietrza domu.

    Chyba, że dom posadowiony jest na gruntach geotermalnych ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #1738
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim forumowiczom.
    Mimo, że forum śledzę od wielu lat dopiero teraz zdecydowałem się
    zamieścić pierwszy post w w/w temacie, po ponad roku praktycznych doświadczeń z kanałówką.Sezon grzewczy
    powoli się kończy więc zamieszczam screen tabelki zużycia energii na ogrzewanie + rekuperację i wykres
    zmian temperatury płyty fundamentowej od momentu rozpoczęcia tego pomiaru. W miarę możliwości odpowiem
    na dodatkowe pytania.
    Co do wypowiedzi Barth3z cyt:
    Ogrzewanie nadmuchowe, w a szczególności kanałówka sufitowa powoduje, że największa koncentracja ciepłego powietrza znajduje się pod sufitem.
    Oczywiście trudno zaprzeczyć prawom fizyki ale wystarczy prosty sposób aby to rozwiązać, mianowicie stosuję przenośny oczyszczacz powietrza
    i mam ciągły, wymuszony ruch powietrza a więc równomierny rozkład temperatur i jego dodatkowe bezgłośne filtrowanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temp. płyty fundamentowej.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	408887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie PC+REK  sezon 2017_2018.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	408888
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  19. #1739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim forumowiczom.
    Mimo, że forum śledzę od wielu lat dopiero teraz zdecydowałem się
    zamieścić pierwszy post w w/w temacie, po ponad roku praktycznych doświadczeń z kanałówką.Sezon grzewczy
    powoli się kończy więc zamieszczam screen tabelki zużycia energii na ogrzewanie + rekuperację i wykres
    zmian temperatury płyty fundamentowej od momentu rozpoczęcia tego pomiaru. W miarę możliwości odpowiem
    na dodatkowe pytania.
    Co do wypowiedzi Barth3z cyt:
    Oczywiście trudno zaprzeczyć prawom fizyki ale wystarczy prosty sposób aby to rozwiązać, mianowicie stosuję przenośny oczyszczacz powietrza
    i mam ciągły, wymuszony ruch powietrza a więc równomierny rozkład temperatur i jego dodatkowe bezgłośne filtrowanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temp. płyty fundamentowej.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	408887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie PC+REK  sezon 2017_2018.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	408888

    Temperaturę płyty fundamentowej masz 11oC ??? A co na tej płycie ?

    EDIT: PS. Oczyszczacz powietrza jest za mały żeby zmielić powietrze w domu o pow. 160m2. Poza tym takie urządzenie działa tylko w jednym pomieszczeniu. Sugerujesz zakup po jednym takim oczyszczaczu na pomieszczenie ? A poza tym po co oczyszczacz w domu z rekuperatorem, gdzie można załatwić ten temat filtrem na zaciągu.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 09-03-2018 o 11:24
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #1740
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    W miarę możliwości odpowiem
    na dodatkowe pytania.
    Dosc zimna ta plyta i szybko ostygla. Mozesz cos o niej wiecej napisac (ile styro pod i na bokach, Ile betonu i jaki grunt pod spodem).
    Co masz na podlodze docelowo i ile temp przy powierzchni jak plyty nie grzejesz.....

    W stopce masz ciekawy opis cyt "ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane.."

    Mozesz to bardziej rozwinac, prosze ?
    Wiele ludzi na forum pisalo, ze nie da sie reku pogodzic z PC w jednym systemie bo przeplywy sa zupelnie inne i charakterystyka pracy tez. Jak ci sie to udalo zrobic - opis jakichs by-pasow a moze zdjecia zapodasz?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

Strona 87 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony