dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 304
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 6073
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Kretyni, idioci, Arturze to jest język nienawiści made by PiS. Jako wyborca partii opozycjnej jest mi za Ciebie wstyd.


    Janie, ile zainwestowałes w pv wraz z robocizna?
    33-40 bez robocizny.
    Dzisiaj, dla obecnego stanu prawnego bym zrobił nieco mniejszą instalację.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #1902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A ja zmieniłem taryfę z G11 na G12, zobaczymy czy spadną rachunki.

    Przy okazji, na rachunku z PGE widnieje zapis za zużytą energię w 2017r - 3738kwh od 1 maja do 31 grudnia. w 100% cały dom na prąd. Grzane Gree kanałówką, przez 4 - 5 dni dogrzewane w salonie konwektorem 2kW przy temp. poniżej -20. W cenie również chłodzenie w lecie.

    Od 24 kwietnia do 25 maja dostałem rachunek bez grzania i klimy (przejście z G11 na G12) - 190zł (308kwh). Woda z hydroforu, Ariston 240l CWU itd. Zauważyłem, że kąpiele są u mnie w domu od 21 godziny, urządzenie do pieczenia chleba, zmywarka i cwu praktycznie chodzą po godzinie 21 ... Więc generalnie po zmianie z g11 na g12 powinienem już odczuć różnicę. Spróbuję też wrzucić grzanie CWu w okienka taniej taryfy... Ale to po pierwszych dwóch miesiącach ... wtedy wyjdzie czy taniej
    Szkieleciak, 86m2 użytkowej. Ocieplenie wełna Rockwool: ściany 20cm, podłoga 10cm, strop 20cm, dach 25cm.
    Ogrzewanie Pompa kanałowa GREE 3,8kW, Rekuperator Vents Mini 100, CWU : Ariston Nuos 240, W łazienkach termowentylatory z czujkami ruchu : Touch, woda z Hydroforu, stacja uzdatniania wody, przydomowa oczyszczalnia ścieków. Bez kominów, bez gazu, tylko prąd + Agregat Barracuda 1F - 3,8kW.

  3. #1903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dla samych potrzeb ogrzewania wystarczy instalacja za kilkanaście tysięcy. I jest ogrzewanie za darmo.
    kilkańaście tysięcy to nie jest darmo , masz dziwne pojęcie tej definicji
    Darmo to
    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    33-40 bez robocizny.
    + Twoje klimy

    darmo to Rydzyk dostał auta od bezdomnego
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 07-06-2018 o 08:38

  4. #1904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Uwielbiam, jak JanWerbinski zaczyna rzucać liczbami. Ostatnio dowodził, że rekuperator za 7tyś w porownaniu do rekuperatora za 2.2 tyś zl zwroci się w 4 lata

    Ten przypadek jest rownie ciekawy.
    Podnieca sie instalacją PV za 20tyś, klimą z funkcją grzania za 10tyś, a jestem ciekaw, jak wyszedl czas zwrotu takiej instalacji w porownaniu do kabli za7tyś, tanjej taryfy i 23tyś na procencie skladanym
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1905

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    kilkańaście tysięcy to nie jest darmo , masz dziwne pojęcie tej definicji
    Darmo to
    + Twoje klimy

    darmo to Rydzyk dostał auta od bezdomnego
    Darmowo czyli praktycznie bez ponoszenia zakupu energii.
    To tak jak dom pasywny, który nie wymaga energii do ogrzewania, jest ogrzewany za darmo. Tyle że wcześniej kosztował o 300 000 drożej.
    Tutaj masz to samo, ale 10x taniej.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #1906

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Uwielbiam, jak JanWerbinski zaczyna rzucać liczbami. Ostatnio dowodził, że rekuperator za 7tyś w porownaniu do rekuperatora za 2.2 tyś zl zwroci się w 4 lata

    Ten przypadek jest rownie ciekawy.
    Podnieca sie instalacją PV za 20tyś, klimą z funkcją grzania za 10tyś, a jestem ciekaw, jak wyszedl czas zwrotu takiej instalacji w porownaniu do kabli za7tyś, tanjej taryfy i 23tyś na procencie skladanym
    Od końca.
    Procent składany w dobie negatywnych realnych stóp procentowych przyniesie straty.
    Klima kosztuje tyle samo lub mniej niż instalacja CO. Kable też mam - w łazience. Tanią taryfę również.

    Inwestycję w PV można porównać do ocieplenia domu. Jedno i drugie kosztuje i służy zmniejszeniu wydatków na energię.
    Ocieplisz dom to później "za darmo" ogrzewasz go taniej. Kupisz PV to później "za darmo" masz energię. Identyczna sytuacja.

    Czy mieszkanie we własnym domu jest za darmo? Absolutnie za darmo czy relatywnie?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #1907
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No wiesz Janku, nie porównuj pv do ocieplenia domu bo masz jedno i drugie. Za koszt instalacji PV + robocizna to Arturo grzał by ponad 60 lat...

    Gdybym miał super nowy domek, śledząc dziennik budowy Kaizena, na pewno zdecydował bym się nie na pompę, ale na kable.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #1908
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    No wiesz Janku, nie porównuj pv do ocieplenia domu bo masz jedno i drugie. Za koszt instalacji PV + robocizna to Arturo grzał by ponad 60 lat...

    Gdybym miał super nowy domek, śledząc dziennik budowy Kaizena, na pewno zdecydował bym się nie na pompę, ale na kable.
    Dokładnie tak dlatego jestem na "nie" PV
    Roczne zużycie na c.o+cwu to ok.3300kWh czyli jakiś 1000zl także bezsensem byłoby instalować PV

  9. #1909
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie tak dlatego jestem na "nie" PV
    Roczne zużycie na c.o+cwu to ok.3300kWh czyli jakiś 1000zl także bezsensem byłoby instalować PV
    Panele długo Ci się nie wrócą chyba że masz nadmiar gotówki, chcesz być eko, albo dla lepszego samopoczucia ze płacisz mniej.
    Z innej beczki: Kumpel ostatnio zainstalował gaz w aucie ma 4 km do pracy, zapytałem czy mu się to opłacało robić instalację za 2500zł bo w zimie instalacja przełączy się mu dopiero pod pracą. Mówił ze lepiej się czuje jak tankuje do pełna za 100zł bo może sobie pozwolić hehe.

  10. #1910

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    No wiesz Janku, nie porównuj pv do ocieplenia domu bo masz jedno i drugie. Za koszt instalacji PV + robocizna to Arturo grzał by ponad 60 lat...
    Dlaczego nie? Koszt termomodernizacji i ocieplenia jest podobny. Jedno i drugie daje jakieś tam oszczędności, które maleją wraz ze skalą.
    Za koszt termomodernizacji mógłbym grzać kilkanaście lat.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #1911

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Panele długo Ci się nie wrócą chyba że masz nadmiar gotówki, chcesz
    Okres zwrotu PV dla I taryfy to 9 lat, a żywotność to >30.
    Mi wychodzi że się opłaca, bo zwrot odniesiony do ryzyka jest znacznie wyższy niż w banku.
    Komuś kto spłaca drogi kredyt wyjdzie że się nie opłaca.

    Wymieniłem jedno z okien dwuszybowych na trzyszybowe. Zwrot w 20 lat. Nie warto. Ciepłe drzwi i rekuperacja również się nie opłacają.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #1912
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie o to chodzi. Porównujesz koszty ocieplenia do instalacji pv dosyć nietrafnie bo ocieplenie musi być a pv to dodatek, drogi dodatek który nie zdąży Ci się zwrócić.

    Tak jak taki mądrala u nas zrobił focha i zamiast przyłączyć się do lokalnych wodociągów stwierdził że lepiej jak sobie studnię wywierci. Okazuje się że za cenę odwiertu i osprzętu mógł by mieć wodę z sieci za darmo przez 35 lat a w tą zimę był kilka razy bez wody bo zamarzaly filtry, siadla mu pompka i pękła taka niebieska gruba rura.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #1913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Okres zwrotu PV dla I taryfy to 9 lat, a żywotność to >30.
    Całości? Jakie falowniki mają taką żywotność?
    Liczysz jakieś ubezpieczenie od wandali i klęsk żywiołowych?
    I jak to się zmieni, jak prawo się zmieni i łaskawie ZE będzie za darmo przejmował nadprodukcję bez żadnej gratyfikacji albo zakażą ongridów?

  14. #1914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Od końca.
    Procent składany w dobie negatywnych realnych stóp procentowych przyniesie straty.
    Klima kosztuje tyle samo lub mniej niż instalacja CO. Kable też mam - w łazience. Tanią taryfę również.

    Inwestycję w PV można porównać do ocieplenia domu. Jedno i drugie kosztuje i służy zmniejszeniu wydatków na energię.
    Ocieplisz dom to później "za darmo" ogrzewasz go taniej. Kupisz PV to później "za darmo" masz energię. Identyczna sytuacja.

    Czy mieszkanie we własnym domu jest za darmo? Absolutnie za darmo czy relatywnie?
    Niesamowite. Czy mam Ci zacytowac Twoja wypowiedz sprzed niespelna roku, ile to przez nastepne 50 lat zarobisz na procencie skladanym dzieki odkladaniu oszczednosci z ogrzewania ?? Juz pominam fakt, ze go nieprawidlowo policzyleś wtedy...
    Serio, strasznie sie zapominasz.... zaczynam sie obawiać, co bedzie za te 50 lat
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1915
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post

    CWU ogrzewam bojlerami. 80l w łazience i 5l w kuchni. Ten łazienkowy bierze 80kWh/miesiąc latem i 140kWh zimą. Kiedyś grzałem tylko w II taryfie. Teraz zimą w II, a od wiosny do jesieni nadwyżkami z PV niezależnie od taryfy.
    Łatwo policzyć że zimowe zużycie 140kWh w II taryfie po 27 groszy to tylko 38 zł miesięcznie.
    Dajesz rade grzac wode w II taryfie tylko 80ltr boilerem ? (czy cos zle zrozumialem........)
    Ile osob masz w domu i czy masz wanne? SOrki ale jakos extremalnie malo mi wychodzi.
    To samo sie tyczy tych 5ltr w kuchni.

    Przede mna podobna decyzja: kuchnie mam daleko od lazienek i chyba najlepiej jak zrobie osobny boiler dla niej, ale myslalem, ze ze 30-50ltr mi potrzeba zeby w II taryfie grzac.
    Reszte domu (2 prysznice i wanna) myslalem ze uda mi sie opedzic 300ltr boilerem (4 osoby w domu w tym 2 kobiety), ale wstepne obliczenia pokazuja ze moze byc malo na II taryfe).

    Ktos moze ma przemyslenia lub doswiadczenia w tej kwestii ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  16. #1916
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    U siebie mam bojler poziomy 140 l. Grzałka jest w połowie wysokości, więc grzeje się tylko około 70l. Temperaturę mam ustawioną około 60*C za tym zawór 3d. Na instalację płynie około 45*C. Z tego kuchnia, łazienka i pralka podłączona do ciepłej wody. Grzeję w 2 (a wsumie 3) taryfie. 4 osoby. Całkowite miesięczne zużycie wody 13 - 14 m3 W lecie jest zawsze dobrze, bo dzienne okienko jest od 13 do 19. W zimie jest od 13 - 16 dzieci kąpią się (pod prysznicem) z regóły przed 21. Po włączeniu grzałki o 21 woda w bojlerze się miesza i żeby mieć mocno ciepłą to trzeba zaczekać tak do 21.50 poza tym nie przypominam sobie aby kiedyś brakło ciepłej wody.
    Ostatnio edytowane przez tomno ; 09-06-2018 o 15:26

  17. #1917

    Domyślnie

    W "starym" domu miałem bojler 80L i grzałem tylko w II taryfie. Rodzina 4 osobowa. Powiem tak , trzeba było naprawdę się nagimnastykować i bardzo oszczędnie i szybko się kąpać aby starczyło dla 4 osób a w większości i tak nie starczało ...

    Korzystaliśmy tak kilka lat poza sezonem grzewczym ,bo w sezonie grzewczym wodę grzał kocioł na ekogroszek i wtedy nie było problemu z brakiem ciepłej wody.

    Bojler 80L jest dobry dla 1-2 osób max i to szybki prysznic ...

    Więc jak ktoś mówi że bojler 80L starcza dla 4 osobowej rodziny przy grzaniu tylko w II taryfie , to albo rzadko korzysta z wody , albo naprawę super szybko i super oszczędnie się myje a w ciągu dnia zużycie ciepłej wody ma minimalne ...

    Obecnie mamy bojler 300L i mamy pełen komfort ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1918

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Nie o to chodzi. Porównujesz koszty ocieplenia do instalacji pv dosyć nietrafnie bo ocieplenie musi być a pv to dodatek, drogi dodatek który nie zdąży Ci się zwrócić.

    Tak jak taki mądrala u nas zrobił focha i zamiast przyłączyć się do lokalnych wodociągów stwierdził że lepiej jak sobie studnię wywierci. Okazuje się że za cenę odwiertu i osprzętu mógł by mieć wodę z sieci za darmo przez 35 lat a w tą zimę był kilka razy bez wody bo zamarzaly filtry, siadla mu pompka i pękła taka niebieska gruba rura.
    Dlaczego twierdzisz że ocieplenie musi być? Przecież sporo ludzi mieszka w nieocieplonych domach. Różnica przy tym samym komforcie to tylko koszt energii.
    Obniżenie kosztu może nastąpić np. przez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło ociepleniem, zastosowanie urządzenia zwiększającego ilość kWh ciepła z kWh zakupionej energii lub produkcję własnej energii PV. Początkowo korzystniej będzie ocieplać, ale od pewnej grubości ocieplenia korzystniej jest zastosować fotowoltaikę lub tańsze źródło ciepła w postaci PC.
    Wszystko można dość łatwo policzyć. Nie trzeba tego robić w ciemno. To że większość społeczeństwa nie umie liczyć jest przyczyną zastoju w tej branży.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #1919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Całości? Jakie falowniki mają taką żywotność?
    Liczysz jakieś ubezpieczenie od wandali i klęsk żywiołowych?
    I jak to się zmieni, jak prawo się zmieni i łaskawie ZE będzie za darmo przejmował nadprodukcję bez żadnej gratyfikacji albo zakażą ongridów?
    Myślę że moje SMA będą działać znacznie dłużej niż 30 lat. Widziałem jak porządnie są zbudowane w środku.
    Klęski żywiołowe i wandale to problem dotykający całego budynku.
    Zmiana prawa dotyczy w równym stopniu gazu czy palenia węglem.
    Tendencja cenowa, ochrony środowiska i ceny akumulatorów wskazuje na rosnącą przewagę PV.
    Za kilkanaście lat jest spora szansa na opłacalność off-gridu. Nawet dziś się opłaca mieć częściowy offgrid jeśli mamy akumulatory w cenie złomu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #1920

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Niesamowite. Czy mam Ci zacytowac Twoja wypowiedz sprzed niespelna roku, ile to przez nastepne 50 lat zarobisz na procencie skladanym dzieki odkladaniu oszczednosci z ogrzewania ?? Juz pominam fakt, ze go nieprawidlowo policzyleś wtedy...
    Serio, strasznie sie zapominasz.... zaczynam sie obawiać, co bedzie za te 50 lat
    Moja wypowiedź jest aktualna wyłącznie w chwili jej publikacji.
    Obecnie realne stopy procentowe w bankach są ujemne.

    Moje prywatne stopy zwrotu są dodatnie, ale nie o to pytałeś.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 96 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony