dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 304
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 6073
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Dajesz rade grzac wode w II taryfie tylko 80ltr boilerem ? (czy cos zle zrozumialem........)
    Ile osob masz w domu i czy masz wanne? SOrki ale jakos extremalnie malo mi wychodzi.
    To samo sie tyczy tych 5ltr w kuchni.

    Przede mna podobna decyzja: kuchnie mam daleko od lazienek i chyba najlepiej jak zrobie osobny boiler dla niej, ale myslalem, ze ze 30-50ltr mi potrzeba zeby w II taryfie grzac.
    Reszte domu (2 prysznice i wanna) myslalem ze uda mi sie opedzic 300ltr boilerem (4 osoby w domu w tym 2 kobiety), ale wstepne obliczenia pokazuja ze moze byc malo na II taryfe).

    Ktos moze ma przemyslenia lub doswiadczenia w tej kwestii ?
    Nie pytaj czy dam, bo to sugeruje domniemanie przyszłości. Ja grzeję wodę bojlerem 80 litrów już od kilkunastu lat. W międzyczasie rodzina się powiększyła i wymieniłem bojler na kolejny 80 litrów. Małe dzieci wanienka a dorośli prysznic. Jeśli zapotrzebowanie na CWU się zwiększy to zamontuję pompę ciepła w piwnicy. Zaślepiona rura jest doprowadzona i już czeka więc nie będę musiał kuć płytek. Miejsce przewidziane. Wszystko gotowe na moment kiedy zacznie się to opłacać. Ale jeszcze się nie opłaca.

    Wanny nie mam, bo nie lubię i szkoda mi czasu. Kiedyś była ale zlikwidowałem.

    5 litrów bojler w kuchni przydaje się tylko zimą dla komfortu. Latem ciepła woda jest niepotrzebna. Jedyne naczynie które myjemy w zlewie to patelnia. Wszystko idzie do zmywarki. Po co Ci 50 litrów w kuchni? Nie lepiej zmywarka?
    300 litrów zagrzane do 70 stopni da Ci ponad 500 litrów zmieszanej ciepłej wody. Za mało? Może trzeba przemyśleć edukację dzieci? Nauczyć zakręcać krany, oszczędzać? Albo nie. Lepiej płacić. Racja.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #1922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Więc jak ktoś mówi że bojler 80L starcza dla 4 osobowej rodziny przy grzaniu tylko w II taryfie , to albo rzadko korzysta z wody , albo naprawę super szybko i super oszczędnie się myje a w ciągu dnia zużycie ciepłej wody ma minimalne ...

    Obecnie mamy bojler 300L i mamy pełen komfort ...
    Wystarczy że jest jedna osoba która lubi sobie postać pod prysznicem i wtedy każdy bojler będzie za mały...

    Sporo osób ma źle zaprojektowane bojlery. Np wszystkie poziome będą gorsze od pionowych, bo będą oferować mniejszą ilość zmieszanej ciepłej wody. Pionowy bojler powinien mieć grzałkę na samym dole. Bardzo dobrze jeśli wszyscy korzystają z wody kiedy grzanie jest wyłączone i robią to w małym odstępie czasu. Można wtedy wykorzystać całą ciepłą wodę do końca co skutkuje tym że nie ma stopniowego ochładzania ale nagle zaczyna być zimna. Ilość zmieszanej ciepłej jest w tej sytuacji największa.
    Przy włączonej grzałce lub dużych odstępach między prysznicami następuje cyrkulacja i mieszanie wody.
    Jak już wszystko zawiedzie, to warto pamiętać że nie ma zakazu awaryjnego włączenia grzania wody w I taryfie. To tylko 2 zł. Mnie stać.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #1923

    Domyślnie

    Przy kotle gazowym (20kw)wystarczy grzanie przepływowe.

  4. #1924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dlaczego twierdzisz że ocieplenie musi być? .
    Bo nowego domu nie wybudujesz domu bez ocieplenia
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-06-2018 o 09:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Moja wypowiedź jest aktualna wyłącznie w chwili jej publikacji.
    Obecnie realne stopy procentowe w bankach są ujemne.

    .
    Mistrz wykrecania kota ogonem- taki powiniem byc opis obok Twojego nicka
    Czyli tak beztrosko stwierdzasz, ze to, co pisales rok temu sie zdezaktualizowalo ?
    Jest brednią ?
    Czyli to, co piszesz teraz za rok też nia bedzie ? Dobrze wiedzieć

    A dlaczego piszesz o bankach. ? Przecież rok temu pisałeś o funduszach.
    A zreszta - co mnie interesuje stan obecny, skoro rozmawiamy w perspektywie kilkudziesieciu lat ?
    Kto liczy procent skladany na podstawie aktualnych stóp ???
    Wylicz sobie srednia stope zwrotu za ostatnie 10-15 lat.
    Rece opadają...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-06-2018 o 12:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1926
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dlaczego twierdzisz że ocieplenie musi być? Przecież sporo ludzi mieszka w nieocieplonych domach. Różnica przy tym samym komforcie to tylko koszt energii.
    Obniżenie kosztu może nastąpić np. przez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło ociepleniem, zastosowanie urządzenia zwiększającego ilość kWh ciepła z kWh zakupionej energii lub produkcję własnej energii PV. Początkowo korzystniej będzie ocieplać, ale od pewnej grubości ocieplenia korzystniej jest zastosować fotowoltaikę lub tańsze źródło ciepła w postaci PC.
    Wszystko można dość łatwo policzyć. Nie trzeba tego robić w ciemno. To że większość społeczeństwa nie umie liczyć jest przyczyną zastoju w tej branży.
    Czy ty sugerujesz montaż pv zamiast ocieplenia? Nie róbmy sobie jaj bo to zakrawa już pod herezje. A w nowym domu (bo o takich w większości tu piszemy) też bez izolacji termicznej mamy mieszkać?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  7. #1927

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo nowego domu nie wybudujesz domu bez ocieplenia
    Możesz kupić używany nieocieplony, albo budować kawałkami co 35m2.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #1928

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mistrz wykrecania kota ogonem- taki powiniem byc opis obok Twojego nicka
    Czyli tak beztrosko stwierdzasz, ze to, co pisales rok temu sie zdezaktualizowalo ?
    Jest brednią ?
    Czyli to, co piszesz teraz za rok też nia bedzie ? Dobrze wiedzieć

    A dlaczego piszesz o bankach. ? Przecież rok temu pisałeś o funduszach.
    A zreszta - co mnie interesuje stan obecny, skoro rozmawiamy w perspektywie kilkudziesieciu lat ?
    Kto liczy procent skladany na podstawie aktualnych stóp ???
    Wylicz sobie srednia stope zwrotu za ostatnie 10-15 lat.
    Rece opadają...
    Mistrz pokrętnego cytowania - taki powinieneś mieć podpis.
    Zapomniałeś zacytować że moja stopa zwrotu jest dodatnia.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #1929

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Czy ty sugerujesz montaż pv zamiast ocieplenia? Nie róbmy sobie jaj bo to zakrawa już pod herezje. A w nowym domu (bo o takich w większości tu piszemy) też bez izolacji termicznej mamy mieszkać?
    Oczywiście że tego nie sugeruję. Do takiego wniosku może dojść tylko ktoś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem i dopowiada sobie braki ze swojej fantazji i tego co mu się wydaje. Jedyne co mogę w takiej sytuacji doradzić, to uważniejsze czytanie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #1930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Mistrz pokrętnego cytowania - taki powinieneś mieć podpis.
    Zapomniałeś zacytować że moja stopa zwrotu jest dodatnia.
    Moja tez, spokojnie, dodatnia stopa zwrotu to żaden wyczyn.
    Tym bardziej więc powinienies brac pod uwagę procent skladany, bo jak pokazalem ci w watku o wentylacji, ma powazny wplyw na czas zwrotu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-06-2018 o 14:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Możesz kupić używany nieocieplony, albo budować kawałkami co 35m2.
    Skoncz ten swoj trolling, bo pomysły masz żalośnie oderwane od rzeczywistości...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1932

    Domyślnie

    Ogrzewanie nadmuchowe jest w/g mnie najmniej komfortowym sposobem ogrzewania. A podniecanie się czy wydam 500 czy 650 PLN za ogrzewanie mało komfortowe ( głośne. powodujące odczuwalny ruch powietrza ) mnie nie dotyczy.

  13. #1933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ogrzewanie nadmuchowe jest w/g mnie najmniej komfortowym sposobem ogrzewania. A podniecanie się czy wydam 500 czy 650 PLN za ogrzewanie mało komfortowe ( głośne. powodujące odczuwalny ruch powietrza ) mnie nie dotyczy.
    I w 100%się z Tobą zgadzam

    Zaraz otrzymasz odpowiedź mistrza ciętej riposty, że bzdury opowiadasz/nie znasz się/miałeś do czynienia ze skopanymi instalacjami/itd a tak w ogóle to zaściankowe masz poglądy a nadmuch to połączenie samych zalet- ekonomii, komfortu, nowoczesności i innych och-ów;p

    Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać

  14. #1934
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Do takiego wniosku może dojść tylko ktoś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem i dopowiada sobie braki ze swojej fantazji i tego co mu się wydaje
    Naprawdę? I to mówisz ty, osoba która każdemu wkręca klimatyzator zamiast pompy ciepła...
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  15. #1935
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ogrzewanie nadmuchowe jest w/g mnie najmniej komfortowym sposobem ogrzewania. A podniecanie się czy wydam 500 czy 650 PLN za ogrzewanie mało komfortowe ( głośne. powodujące odczuwalny ruch powietrza ) mnie nie dotyczy.
    Całkowicie się z Tobą zgadzam, bo sam używam w kilku obiektach klimatyzatorów do grzania.

    Im większy mróz na zewnątrz, tym większy wiatr wewnątrz.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 10-06-2018 o 18:34
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #1936
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie pytaj czy dam, bo to sugeruje domniemanie przyszłości.

    5 litrów bojler w kuchni przydaje się tylko zimą dla komfortu. Latem ciepła woda jest niepotrzebna. Jedyne naczynie które myjemy w zlewie to patelnia. Wszystko idzie do zmywarki. Po co Ci 50 litrów w kuchni? Nie lepiej zmywarka?
    300 litrów zagrzane do 70 stopni da Ci ponad 500 litrów zmieszanej ciepłej wody. Za mało? Może trzeba przemyśleć edukację dzieci? Nauczyć zakręcać krany, oszczędzać? Albo nie. Lepiej płacić. Racja.
    Uzylem slowa "dajesz" co raczej nie jest czasem przyszlym i domniemywaniem, ale mniejsza o slowka. Dziekuje Ci za opis.
    Ja mam i bede mial zmywarke i rozne inne udogodnienia z tym ze mam zonke co strasznie dba o stawy i myje warzywa w cieplej wodzie i .... w sumie wszystko w cieplej lubi robic stad tez mysle ze optymalnie te 30ltr bedzie. Taniej mnie wyjdzie kupic boiler niz zmienic zone chyba

    Moze i 200 litrow wystarczy na lazienki...... musze przeliczyc jeszcze.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  17. #1937

    Domyślnie

    Mam 2 zbiorniki CWU - łącznie ok.500 l , grzanej do 45-46C przez PC. I kiedyś moje panie spowodowały że miałem letnią wodę do mycia. 3 pełne wanny i 500l poszło.

  18. #1938

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moja tez, spokojnie, dodatnia stopa zwrotu to żaden wyczyn.
    Tym bardziej więc powinienies brac pod uwagę procent skladany, bo jak pokazalem ci w watku o wentylacji, ma powazny wplyw na czas zwrotu
    Stopę zwrotu należy też odnieść do nakładu czasu i środków poza pieniężnych a przede wszystkim do ryzyka. PV dla pokrycia I taryfy, to w mojej ocenie niskie ryzyko i korzystny stosunek żywotności, stopy zwrotu i ryzyka. Dla II taryfy zupełnie nieopłacalne.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #1939

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skoncz ten swoj trolling, bo pomysły masz żalośnie oderwane od rzeczywistości...
    Oderwaną rzeczywistość widzę na własne oczy jeżdżąc po okolicznych miejscowościach. Jeden przypadek był wg starych przepisów, gdzie ktoś zaczął dom od garażu 25m2 w którym zamieszkał i dobudował później dom. Teraz z limitem 35m2 jest jeszcze łatwiej.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #1940

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ogrzewanie nadmuchowe jest w/g mnie najmniej komfortowym sposobem ogrzewania. A podniecanie się czy wydam 500 czy 650 PLN za ogrzewanie mało komfortowe ( głośne. powodujące odczuwalny ruch powietrza ) mnie nie dotyczy.
    Odczuwalny ruch powietrza jest tylko pod klimatyzatorem, anemostatem itp. Nie jest głośne jeśli nie przekroczysz prędkości powietrza w kanale. Wystarczy stosować te same zasady co dla rekuperacji, która przecież jest niesłyszalna jeśli zrobiona prawidłowo.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 97 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony