dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 101
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    czym sterują sterowniki podłogówki i kaloryferów ? Sygnał idzie na sterownik kotła, czy bezpośrednio na siłowniki zaworów mieszających ?
    bezpośrednio na siłowniki.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał stivek20 Zobacz post
    bezpośrednio na siłowniki.
    Wyłącz sterownik obiegu grzejnikowego i ustaw siłownik na ręcznym na pełne otwarcie. Niech instalacja pochodzi tak trochę. Zobacz, czy będą zmiany.

    pzdr

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Wyłącz sterownik obiegu grzejnikowego i ustaw siłownik na ręcznym na pełne otwarcie. Niech instalacja pochodzi tak trochę. Zobacz, czy będą zmiany.

    pzdr
    Ja mam zamontowany sterownik zaworów mieszających firmy elster i pod to mam podpięte ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe. I mam osobne czujki pogodowe. To coś mam zmienić w tym sterowniku czy czujce pogodowej. Bo trochę nie kumam.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał stivek20 Zobacz post
    Ja mam zamontowany sterownik zaworów mieszających firmy elster i pod to mam podpięte ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe. I mam osobne czujki pogodowe. To coś mam zmienić w tym sterowniku czy czujce pogodowej. Bo trochę nie kumam.
    Jak kocioł pracuje ? Piszesz, że prawie cały czas jest w pracy i nie dochodzi do temperatury zadanej. Na jakiej mocy kocioł pracuje ? Jest to wykazywane na sterowniku ? Czy możesz zważyć jaki masz przepływ pelletu przez podajnik np. w gramach na sekundę pracy podajnika ?

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kocioł pracuje w trybie ciągłym. Nieraz po 1 dniu przejdzie w stan czuwania. A tak to jak temperatura spanie do 60 załącza kocioł i później cały czas chodzi. Tem. na kotle 63 a zadana 70. Chwilowa moc kotła 100%. W ustawieniach podajnik mam 2,5 g/s. Ale sprawdziłem jeszcze sam i na 10 minut było 1450 g .

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał stivek20 Zobacz post
    Kocioł pracuje w trybie ciągłym. Nieraz po 1 dniu przejdzie w stan czuwania. A tak to jak temperatura spanie do 60 załącza kocioł i później cały czas chodzi. Tem. na kotle 63 a zadana 70. Chwilowa moc kotła 100%. W ustawieniach podajnik mam 2,5 g/s. Ale sprawdziłem jeszcze sam i na 10 minut było 1450 g .
    Przy takim strumieniu przepływu paliwa nastawa 6 sek pracy i 22 sek przerwy daje ok. 8 kW. A nie 15 kW.
    Ustaw 7,5 sek pracy i 12,5 sek przerwy.
    Skoryguj nastawę wentylatora - zwiększ nadmuch jeżeli pojawi się sadza w kotle i dym nad kominem.

    pzdr

  7. #47

    Domyślnie

    Powiedzcie mi o co chodzi z tymi nastawami? U mnie faktycznie jest też w sterowniku takie nastawy, ale one są tylko do liczenia, jak nastawię, że 2,5 g/s to licznik zakłamuje jak nie wiem co, a pali tyle samo. Mam nastawione 5g/s i widzę że jest ok, wsypuję worek 15 kg i po spaleniu licznik pokazuje, że spalił 15kg, chyba,że coś się zmieniło.
    Stivek 20 musisz też zobaczyć jakie masz podawanie na minimalnej mocy i jaką masz modulację to też ważne parametry jeśli chodzi o osiągniecie temperatury. co do wentylatora to jeśli nic się nie zmieniło z palnikami klimosza to 26 % to stanowczo za dużo.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrozik10 Zobacz post
    Powiedzcie mi o co chodzi z tymi nastawami? U mnie faktycznie jest też w sterowniku takie nastawy, ale one są tylko do liczenia, jak nastawię, że 2,5 g/s to licznik zakłamuje jak nie wiem co, a pali tyle samo. Mam nastawione 5g/s i widzę że jest ok, wsypuję worek 15 kg i po spaleniu licznik pokazuje, że spalił 15kg, chyba,że coś się zmieniło.
    Stivek 20 musisz też zobaczyć jakie masz podawanie na minimalnej mocy i jaką masz modulację to też ważne parametry jeśli chodzi o osiągniecie temperatury. co do wentylatora to jeśli nic się nie zmieniło z palnikami klimosza to 26 % to stanowczo za dużo.
    Nastawy na niskiej mocy (niska moc to 30% mocy maksymalnej) 4,5 kW dla strumienia 2,4 g/s (dla okresu pracy 20s)
    Praca: 2,3 s
    Przerwa: 17,7 s

    pzdr

  9. #49

    Domyślnie

    Cześć
    pozmieniałem ustawienia za radą kolegi, na dzień dzisiejszy spalanie praktycznie sie nie zmieniło....czyli piece klimosza tak mają,tyle będą palić, zamówiłem już sobie kamerę termowizyjna i zobaczymy gdzie ucieka w takim razie wyprodukowane ciepło,

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam. U mnie już ok temperatura zadana jest osiągnięta ale spalanie masakra nic się nie zmieniło. Chyba trzeba pozbyć się tego klimosza. U mnie 150 kg idzie w 5-6 dni. Gdzie na dworze było w dzień 8-10 stopni a w nocy też na plusie. Tragedia klimosz.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    A dom 120 m nowy dobrze docieplony.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jak wpadniesz na jakieś dobre ustawienia lub gdzie ucieka ciepło daj znać. Ja już się za galmet genesis pellet rozglądam. Bo spalanie mnie wykończy finansowo.

  13. #53

    Domyślnie

    mam już zdjęcia z kamery termowizyjnej, ogólnie dom dobrze ocieplony, jest parę miejsc gdzie trzeba izolacje poprawić, szczególnie przy zabudowie KG przy oknach dachowych(łączenie KG ze stolarką, nie wiem jak to zrobić dobrze, muszę poradzić się o to jakiegoś fachowca), poza tym sypialnia nad garażem przy podłodze ciągnie zimno(od strony bramy garażowej), raczej nic się na to nie poradzi(poza zamurowaniem bramy), kolejna sprawa to drzwi wejściowe, kupowałem teoretycznie drzwi Energo, a ciągnie nimi niemiłosiernie, już parę razy montażysta to poprawiał, był także serwis i poprawiają , za kazdym razem jest lepiej,ale spadek temperatury powyżej 10 stopni to trochę za dużo, poza tym czuć podmuchy spod progu.u MNie tez sporo ogrzewanie podłogowe "zżera" pelletu, a wydawało by się ze ten sposób grzania jest oszczędniejszy....gdy włączona jest sama podłogówka( + CWU) około 65m^2 a mam ją tylko na parterze, piec i tak pochłania spore ilości pelletu, spróbuje na wiosnę poprawić izolację, zmienić drzwi wejściowe i zobaczymy, ale cudów nie oczekuje...z 4ton pelletu od początku września zostało mi coś koło tony

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja bym się nie pchał w dodatkowe koszty z drzwiami itp. U mnie też wszystko ocieplone dom energooszczędny i pali piec jak szalony. Z tego co widzę to chyba wina jest tylko w samym piecu i ja idę ku temu . Z rozmów z innymi to im spala o wiele mniej . Znam gościa co ma Galmeta piec i spala mu mało. Na chatę 200 m^2 w styczniu spalił peletu na 500 zł. To jakieś ok. 34 worki na miesiąc po 15 kg. A u mnie idzie 50 worków a chata 125 m^2.

  15. #55

    Domyślnie

    nie będę kupował nowych drzwi, a raczej już dochodził wymiany tych na takie które trzymają ciepło i nie wieje przez nie.był u mnie hydraulik który zerknął na instalację oraz piec i stwierdził,ze piec dobrze spala, płomień prawidłowy, popiół tez oki,problem to może być za mały piec,i może te małe ale jednak błędy w izolacji(najgorzej jest poprawiać)teraz bym wybrał chyba inny piec, moc minimum 20KW jak nie 25Kw i zastanawiałbym się nad pseudo ekogroszkiem zamiast pelletu,ale to takie wstępne moje przemyślenia.

    Stivek20 ogólnie to zamów sobie kamerę termowizyjna i sprawdź czy przypadkiem gdzieś nie zwiewa CI ciepło
    Ostatnio edytowane przez michal30flash ; 06-02-2018 o 11:52

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    michal30flash w końcu na jakich ustawieniach masz teraz ten piec - możesz podać

  17. #57

    Domyślnie

    teraz to już nie pamiętam za dużo tych zmian było ale chyba 24sek przerwy/5sek podawania i 26% wentylator. tyle ze na poddaszu temperatura oscyluje w okolicach 20 do max 21 stopni.Obecnie spalanie niecałe 30kg/24h.



    (dobrze Ci podałem sprawdziłem 24sek/5sek/26%). Tej nocy(07/08.02.2018 ) piec spalił mi więcej pelletu,(17kg od 20:00 do 6:00 )ale to też dlatego, ze zwiększyłem temp na grzejniki z 48stopni na 56 i na podłogówkę z 28stopni na 31,5
    Ostatnio edytowane przez michal30flash ; 08-02-2018 o 06:14 Powód: potwierdzenie tresci

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    Michal20flash jakiej średnicy masz rurki od pieca

  19. #59

    Domyślnie

    niestety niezgodne z wymaganiami Klimosz...pseudo hydraulik zamontował calowe(fi 28mm)

    Spalanie przy mrozach (-16st C) to około 36kg/dobę) zwiększyłem nadmuch wentylatora na 30% przerwę w podawaniu na 17 sekund. Temperatura na parterze spadła do 22stopni(z 23,5-24) a na poddaszu utrzymuje się na poziomie 20-20,5st C.
    Ostatnio edytowane przez michal30flash ; 26-02-2018 o 09:11

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stivek20

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    15

    Domyślnie

    To witaj w drużynie jak mam tak samo 28 mm zamiast min. 42 mm

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony