dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Tolerancja wysokości posadzki względem drzwi balkonowych PSK

    Witam,

    Jak to zwykle bywa, kiedy sam nie sprawdzisz pięć razy to ktoś coś zepsuje (użyłam delikatnych słów). Otóż okazało się że murarze wylali schody nie uwzględniając drewnianych trepów, więc schody są o 3 cm wyżej niż być powinny. Zadecydowałam że w tej sytuacji grubość wszystkich warstw posadzki będzie miała 23 a nie 20 cm jak wcześniej planowano i na tej podstawie wymierzone zostały drzwi tarasowe PSK oraz rozwieralne z ruchomym słupkiem.

    I tu moje pytanie... Jeżeli jednak chciałabym aby grubość warstw posadzki była cieńsza o np 1,5 cm to czy będzie to do przyjęcia? Okna będą montowane na poszerzeniach. Czy istnieje jakakolwiek możliwość manewru po zamontowaniu drzwi balkonowych? Czy rama ościeżnicy jest montowana dokładnie na wysokości zero?

    Te 1,5 cm oszczędziłoby mi trochę kombinacji z wysokością otworów drzwiowych.

  2. #2

    Domyślnie

    Podstawowa zasada- wymiaruje sie pod konkretnie podana wartosc docelowego poziomu wykonczonej posadzki.
    Nizej zawsze mozesz sobie DPWP zrobic. Wyzej to juz moze byc klopot
    Najwazniejsze. By dolna czesc prowadnicy sanek byla wyzej lub na rowno z DPWP
    A problem trepow....niestety standard

  3. #3

    Domyślnie

    DPWP? Dewizja-Pancerna-Wojska-Polskiego? (tak podpowiada Google

    W górę z posadzką na pewno nie pójdę, bo nie chcę potem orać podłogi skrzydłem
    A właśnie, poszerzenia są białe czy może też okleinowane (chociaż jaki sens miałoby okleinowanie drewnem profili których nie widać )?

    EDIT: Ah... przecież mam też okleinowane poszerzenia pionowe na ściankach działowych... Pytania nie było

  4. #4

    Domyślnie

    DPP - docelowy poziom posadzki jest mało precyzyjny stąd wymśliłem sobie skrót DPWP - czyli może być ta dywizja WP

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Poszerzenia nie mają nic do rzeczy. One z założenia miały być i tak schowane w podlodze.
    jedyn manewr jest całym oknem w górę o ile jest miejsce i pasuje ogólny wygląd elewacji..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    A jakie będą konsekwencje, jeżeli posadzka będzie ostatecznie niżej o 15 mm niż planowano? Oczywiście pomijając te estetyczne i kwestię niewygody wysokiego progu.

    Obstawiam że znajdzie się parę osób którym wylano za nisko posadzkę itp...

  7. #7

    Domyślnie

    Nic nie bedzie. Będzie po prostu wyższy prog ale . . . ale wtedy MUSISZ dodać coś co dodatkowo podeprze listwe po ktorej jeżdżą sanki.
    I od razu, na wszelki wypadek zamów poszerzenie w kolorze okna byś później nie musiał "cudaczyc" z jakimś cokolem co ci bialy profil zakryje

  8. #8

    Domyślnie

    A myślałam że pod tą listwą musi być jakieś 5mm luzu... Dziś złapałam stolarza, z którym omówię wykończenie schodów (głównie szlifowanie betonu ) więc ostatecznie zadecyduję o poziomie zero i wtedy przy montażu okien to uwzględnią. Zakładam że luz montażowy się znajdzie skoro otwory mają 258cm,okna wymierzono na 233, wylewka ma mieć 21-22cm a poszerzenia 2x10cm (jeżeli nie to biorę to na klatę). Drzwi zewnętrzne nawet z wylewką projektowaną byłyby za niskie (otwór 206cm) - Gerda docina drzwi za 160 netto więc nie ma tragedii, a otwory drzwiowe w mieszkaniu będą miały min. 207 więc niektóre standardowe ościeżnice już się zmieszczą... Ach ile radości mi murarze zapewnili.

    Wszystko będzie cacy Jestem ciekawa czy okno 2-skrzydłowe nad zlewem w kuchni które uwzględnia dokładne położenie baterii ostatecznie da się otworzyć... Jakby co to jest już plan B i C na ewentualność porażki

  9. #9

    Domyślnie

    Staly temat wg mnie prowadnica psk nie musi byc podparta przy odpowiednio zamocowanym poszerzeniu do podloza

  10. #10

    Domyślnie

    a co ma poszerzenie do osiadania prowadnicy z czasem ?

  11. #11

    Domyślnie

    A tak żeby jeszcze wyeksploatować temat to jaka jest maksymalna wartość luzu montażowego między ramą okna a otworem okiennym?
    Stolarz powiedział że te 3 centymetry da się ukryć (1 cm zeszlifowanego betonu, 1,5 cm trep z drewna klejonego z zamaskowaniem grubości, no i jak schodek ma do 10mm różnicy wysokości to jeszcze nie da się wyczuć w biegu). Krakowskim targiem zdecydowałam wylewkę na 21 cm. Jeżeli obniżę okna o 2 cm, to zostanie mi u góry luka 30mm. To chyba nie będzie jakaś herezja? Prawda?

  12. #12

    Domyślnie

    mieści się w granicach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony