dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Budowa poddasza - multiroom audio

    Witam,

    Buduje/remontuję u siebie poddasze, jako że mam wszystko odkryte, to chciałbym okablować "wszystko co się da".. Na początku chciałbym poruszyć słuchania muzyki na kilku strefach niezależnie...

    1. Multiroom audio
    - 4 strefy (sypialnia, pokój, łazienka, kuchnia+salon)
    - Włączanie i wyłączanie muzyki w każdej strefie niezależne
    - Ściszanie i podgłaszanie w każdej strefie niezależnie
    - Planuje zastosować głośniki sufitowe, które będą zamontowane w sufitach podwieszanych z regipsu
    - Chciałbym tym sterować z laptopa po LAN lub WiFi, ze smartfona po WiFi
    Np. Na laptopie puszczam sobie muzykę na jakimś odtwarzaczu, np. winampie i słucham jej na głośnikach w którejś ze stref.

    Powyższe założenia to taka podstawa myśle. Czy dobrze narysowałem schemat instalacji głośników? Wymyśliłem coś takiego, że 4 przewody głośnikowe będą mi się schodzić w szafie rackowej, w której umieścił bym jakiś wzmacniacz/amplituner 4 strefowy z obsługą Ethernetu/wifi. Wtedy ten wzmacniacz bym sobie skrosował do switcha. Czy w takim połączeniu jak napisałem będzie możliwość niezależnego sterowania strefami z poziomu laptopa lub smartfona?

    Czy może czegoś brakuje, żeby to działało? Ewentualnie macie jakieś inne pomysły jak to zrealizować? Oczywiście z kosztami też się liczę.

    Jakby powyższe udało się zrealizować, to chciałbym, żeby była możliwość oglądania filmu na TV, a dźwięk, żeby był słyszany na głośnikach z danej strefy. Np. W sypialni jak włącze TV, to żeby grały głośniki ze strefy 1. Dodam, że do każdego TV pociągnąłem już linie LAN S/FTP kat. 6A

    Załączam narysowany schemat poglądowy https://drive.google.com/open?id=0B7...3RfdElBcWd2S3c

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    A nie lepiej pomyśleć o głośnikach bezprzewodowych? Ja też chciałem kombinowac z multiroomem, po drodze kupiłem jeden klocek Fidelio Philipsa i teraz w zasadzie mam 7 pomieszczeń na tym zrobionych łącznie z salonem. Zalety? przystępny cenowo, dźwięk rewelacyjny, zarządzanie komórką/tabletem/laptopem, do tego radio internetowe, obsługa deezera
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  3. #3

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że kabel, to jednak kabel. Ale jak nie masz problemów z awaryjnością, typu jakieś zacinanie itp., to może rzeczywiście o tym pomyśle..

    Jeśli chodzi o zestawy bezprzewodowe, to ciągnąć kabel zasilający 3x2,5 z rozdzielni do miejsc, w którym będą stał/wisiały głośniki?

    Może ktoś jeszcze się wypowie oprócz kolegi Przewasa?

    Przewas a możesz włączyć muzykę z laptopa na głośnikach np w salonie, kiedy jesteś w sypialni gdzie też masz głośniki?

    Bo mnie by interesowało coś takiego np:
    - Jestem w sypialni z żoną i sobie coś słuchamy przez laptopa i cały czas to leci na głośnikach w sypialni. Następnie chce mieć możliwość włączenia muzyki będąc w sypialni ale żeby leciała w kuchni jak pójdę robić jedzenie (żeby nie zabierać laptopa np). I oczywiście w sypialni ma dalej lecieć, a w kuchni ma grać inna muzyka..

    z Twoimi głośnikami chyba tego nie zrealizuje?
    Ostatnio edytowane przez adrian_krc ; 03-02-2016 o 17:22

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian_krc Zobacz post
    przewas a możesz włączyć muzykę z laptopa na głośnikach np w salonie, kiedy jesteś w sypialni gdzie też masz głośniki?
    tak

    Cytat Napisał adrian_krc Zobacz post
    bo mnie by interesowało coś takiego np:
    - jestem w sypialni z żoną i sobie coś słuchamy przez laptopa i cały czas to leci na głośnikach w sypialni. Następnie chce mieć możliwość włączenia muzyki będąc w sypialni ale żeby leciała w kuchni jak pójdę robić jedzenie (żeby nie zabierać laptopa np). I oczywiście w sypialni ma dalej lecieć, a w kuchni ma grać inna muzyka..
    tak
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony