dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 133
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.654 z 2654
  1. #2641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Gaja ja tez sie ciesze, ze budowe mam za soba, teraz tylko dopieszczam ogrod, tarasik mezaty zrobil 2 tyg. temu. normalnie wylegujemy sie z bialasami jak lenie patentowane
    pozostaly drobne i mniej drobne prace jak obudowa smietnika, oczko i zalozenie wikliny (te 3 dla mnie najwazniejsze) i kilka pomniejszych ktore mezaty ma na liscie. Domek w zasadzie w srodku skonczony, tylko jakies duperele zostaly do powieszczenia, a ja znowu przestawiam meble w salonie normalnie na 4 literach nie potrafie usiedziec

  2. #2642
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewcia pokazuj zdjęcia, ja też dawałam swoje chwaściory do dziennika,jaki tam wstyd. To normalna, naturalna kolej rzeczy
    Rzadko kto ma zaraz wypielęgnowany ogród po budowie, chyba, że śpi na forsie i ma od tego ludzi.
    Własnymi siłami ogarnąć rodzinę, pracę i jeszcze inne sprawy, nie mówiąc już o ogrodzie - nie jest łatwo.
    Daj te zdjęcia, bo za kilka lat - ba - już za rok będziesz mieć porównanie, że jednak coś się zmieniło in plus i będziesz dumna z tych ogrodowych drobiazgów

  3. #2643
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć Ewo, co u Ciebie?

    Pozdrawiam!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #2644

    Domyślnie

    Jak miło, że ktoś mnie tu jeszcze pamięta...dziękuję, Matko!
    Wiem, że się bardzo, bardzo nieładnie zachowuję, wcale się nie odzywając...a miałam wstawić zdjęcia...
    Może najpierw krótko napiszę, co się dzieje. Po pierwsze i najważniejsze: wydaje mi się, że mieszkamy tu od zawsze. I tylko parę niewykończonych szczegółów przypomina mi, że to przecież całkiem niedługo. Z grubsza wszystko funkcjonuje jak trzeba, chociaż jest parę drobiazgów, które mogłyby być lepiej lub inaczej zrobione, ale...no trudno. Nie jest to zresztą nic poważnego czy zasadniczego.
    Na razie wciąż oswajamy ogród. Robimy wszystko sami, więc tempo jest, jakie jest. Można powiedzieć, że przed domem już prawie widać stan docelowy. Gorzej z tyłu - ale to jest głównie plan na przyszły rok. Mamy taras i jestem "bardzo zadowolona", jeszcze tylko pozostaje zamontować barierki. No i planujemy jeszcze w tym roku otynkować dom; jesteśmy wstępnie umówieni na koniec września.
    Jakoś nie mogę wstawić zdjęć...dlaczego? chyba już zapomniałam, jak to się robi? Udało mi się tylko jedno, więc niech będzie, bo dzisiaj już mi sie nie chce kombinować...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170909-WA0029.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	396835

  5. #2645

    Domyślnie

    Pamięta
    Masz taras, to na forum już nie ma czasu

    zdjecie - zajawka okolic domu obiecujące mam nadzieję, że jeszcze czymś się pochwalisz

    jak po po roku mieszkania oceniasz wentylację mechaniczną? Często paliliście w kominku?

    tynki u mnie świeżo "po", robiliśmy silikonowy z kabe, prawie biały i ciemno szary,, czyli nuda

  6. #2646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewcia u Ciebie już wszystko ugłaskane przed domem, zanim ja się doczekam porządnego chodnika i okładki dla werandy miną chyba jeszcze wieki

  7. #2647

    Domyślnie

    Chodnik to była rzecz konieczna ... ponieważ wprowadzaliśmy się w grudniu, to wiedzieliśmy, że chodnik musi być - inaczej ugrzęźlibyśmy w tej glinie. Teraz M walczy i robi pod moje dyktando obwódki do rabat.
    No a aktualnie przymierzamy się do elewacji, a ja wciąż nie wiem, jak ostatecznie ma wyglądać.

  8. #2648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Witaj gaja2 gratuluuję tarasu i chodniczków
    u mnie w tym roku też sie pojawił długo wyczekiwany taras i chodniczki ale zostało najgorsze do ogarnięcia ogród

  9. #2649
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam, chyba przez tytuł dzinnika nie znalazlem ze to dotyczy Mokka 3, Zaczniemy prawdopodobnie na wiosne aktualnie papiery w starostwie czekaja juz tylko na PN, jak ogarne 67stron dziennika to ewentualnie popytam.
    Sprzedaje aktualny dom i ruszamy z Mokka3
    Pzdr

    PS Jakby dało rade to poprosze o zdjecie z wiatrołapu, jak tam rozwiazaliscie sprawe? Czy macie jakas szafe czy tylko wieszak na kurtki?
    Ostatnio edytowane przez Tomi78__ ; 12-01-2018 o 19:44
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  10. #2650

    Domyślnie

    Witaj Tomi! Dawno tu nie zaglądałam, sorry... Bardzo się cieszę, że budujesz Mokkę
    Chętnie odpowiem na różne pytania, jeśli tylko będę umiała.
    To dotyczące wiatrołapu na szczęście jest łatwe Mam w nim szafę, a właściwie zabudowaną całą ścianę - zmieściła się szafa i wieszak. Ale to dzięki temu, że w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni i przesunęliśmy nieco ściankę działową między kuchnią i wiatrołapem, powiększając wiatrołap o około 30 cm, jak pamiętam. . Nie żałuję tego - spiżarnia była bardzo mała, a w zamian za to w kuchni zabudowaliśmy całą tę ścianę szafkami od góry do dołu i mamy tam mnóstwo miejsca, a kuchnia jest bardziej ustawna, bo nie ma drzwi do spiżarni.
    Zdjęcie będę mogła zrobić dopiero wieczorem, więc na razie tyle.

  11. #2651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Hej Ewciu !
    Najlepszego w Nowym Roku
    Co tam u Was? Jak się mieszka? Może wrzucisz jakieś fotki z ogrodu, bo pewno już coś przy nim działasz
    Czekam tez na fotki wnętrz.
    Buziaki!

  12. #2652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć Gratuluję ślicznego domu.
    Byłaś jedną z pierwszych osób, która wyraziła swoją opinię na temat moich budowlanych wątpliwości, kiedy założyłam dziennik Zaczęłam wtedy czytać Twój dziennik, ale przyznam, że nie dotarłam do końca, a później jakoś mi umknął Ostatnio ktoś odświeżył Twój wątek i zaczęłam czytać na nowo. Doszłam na razie do 90 strony ale zdjęcia przejrzałam do samego końca. Kiedy zobaczyłam Twoją kuchnię doznałam szoku Pozytywnego! Ty masz moją wymarzoną kuchnię! Nawet układ kuchenka, zlew masz taki, jak my mamy mieć. Jestem zachwycona, że dzięki Twojemu dziennikowi mogę zobaczyć jak będzie wyglądać moja kuchnia Pozwolę sobie wrzucić zdjęcia w miniaturkach, żeby nie zaśmiecić za bardzo Twojego wątku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a966ef7fa21acc01.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	405757 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	405758
    Początkowo chciałam mieć proste fronty (jak na zdjęciu w moim dzienniku), ale jakiś czas temu zaczęłam się skłaniać do takich z "ramką" jak Twoje i to już postanowione, że takie mają być.
    Jako że ciągle nie mam czasu doczytać Twojego wątku bardzo Cię proszę, o ile pamiętasz, o podanie producenta i nazwy frontów Twoich szafek i może też uchwytów. I jeszcze pytanie o blat - czy jest drewniany czy drewnopodobny, a jeśli drewnopodobny to też bym Cię bardzo prosiła o producenta i nazwę.

  13. #2653
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Witaj Tomi! Dawno tu nie zaglądałam, sorry... Bardzo się cieszę, że budujesz Mokkę
    Chętnie odpowiem na różne pytania, jeśli tylko będę umiała.
    To dotyczące wiatrołapu na szczęście jest łatwe Mam w nim szafę, a właściwie zabudowaną całą ścianę - zmieściła się szafa i wieszak. Ale to dzięki temu, że w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni i przesunęliśmy nieco ściankę działową między kuchnią i wiatrołapem, powiększając wiatrołap o około 30 cm, jak pamiętam. . Nie żałuję tego - spiżarnia była bardzo mała, a w zamian za to w kuchni zabudowaliśmy całą tę ścianę szafkami od góry do dołu i mamy tam mnóstwo miejsca, a kuchnia jest bardziej ustawna, bo nie ma drzwi do spiżarni.
    Zdjęcie będę mogła zrobić dopiero wieczorem, więc na razie tyle.
    Tez zrezygnowalismy ze spizarni, bedzie ona w kotłowni ktora u nas nie bedzie kotłownią tylko spizarnią/gospodarczym, i mysle ze od Ciebie zgapię WC w tym własnie pomieszczeniu
    Pozwolenie na budowe sie juz uprawomocniło, ale dotychczasowy dom sie jeszcze nie sprzedał wiec czekamy do wiosny uskładamtroche kasy na budynek gospodarczy i moze na stan zero domu. Tak wiec spokojnie
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  14. #2654
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ewciu co tam u Ciebie? Dawno nie zaglądałaś, odezwij się czasami!
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakiś wpis

Strona 133 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony