dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Szwagier robił właśnie izolacje pionową razem z ociepleniem też starego budynku , do tego drenaż i kosztowało go to wszystko do 30000,-. Rejon war-maz. Robili m uto jacyś znajomi, więc było troszkę taniej, ale mówi, że niewiele. Za samą robociznę dał 10000,-

  2. #42

    Domyślnie

    Koszta ogolnie ciezko okreslic, bo kazdy remont jest inny. Ale w jednym przyznaje Ci racje uri222 - jezeli da sie zrobic remont za 100, 200 czy nawet 300 kpln to i tak warto, bo nowy dom to juz koszt dwa razy wiekszy. Dlatego ja tez remontowalem, tym bardziej, ze mam genialna lokalizacje i piekny duzy sad

    Ale co do materialow, to jestem przeciwnikiem marketow - niestety jakosc mocno odbiega od renomowanych producentow
    Tez jestem z warmaz i faktycznie u nas robocizna to ok. jedna trzecia calosci kosztow. Tyle, ze strasznie ciezko u nas o dobra ekipe. Te z referencjami majq terminy conajmniej na rok do przodu - chyba wiekszosc kumatych budowlancow wyjechala na zachod.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój nowy dom kosztował niecałe 300 tyś, więc nie wiem czy warto

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    300000 za nowy? Za tyle może bym się nawet skusił Tylko do tego kurczę dochodzi koszt działki i i tak robi się 400000. Chyba , że już działkę masz, Co do materiałów z marketów, to wyższa półkę również u nich dostaniesz...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale działka jest, tylko ze starym domem.
    Nie wyobrażam sobie nie ocieplić i nie zrobić izolacji w domu, który jest na zdjęciach w tym wątku.
    Chyba, że ktoś planuje kupować węgiel za kilka tysięcy na jeden sezon grzewczy.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    W sumie mój też na dziś 275 tysięcy, ale pewnie jakbym miała w miarę sensowny dom i w perspektywie wydać 100-150 tysięcy na remont, to chyba bym się nie zastanawiała. Zwłaszcza, że większość prac przy wykończeniówce w naszym domu zrobił mąż.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ciężko określić stan tego domu po samych zdjęciach, ale chyba szału nie ma. Jednak mój też jakoś super przed remontem nie wyglądał. Jeśli mury są suche, to ja bym się w to pchał. Nie wszystko trzeba robić od razu przecież. Środek jest najważniejszy z dachem, a ocieplenie zawsze może poczekać.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam
    I jak idzie ci ten remont?? Ja tez jestem posiadaczem starego domu do gruntownego remontu i szukam informacji czy warto w kwestii finansowej. U mnie niestety dach jest w oplakanym stanie i budynek potrzebuje wzmocnienia fundamentow

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    W sumie mój też na dziś 275 tysięcy, ale pewnie jakbym miała w miarę sensowny dom i w perspektywie wydać 100-150 tysięcy na remont, to chyba bym się nie zastanawiała. Zwłaszcza, że większość prac przy wykończeniówce w naszym domu zrobił mąż.

    Bracianka
    jaki masz dom jeśli można wiedzieć - i ile zrobiłaś za podaną kwotę??

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post

    Bracianka
    jaki masz dom jeśli można wiedzieć - i ile zrobiłaś za podaną kwotę??
    Odpisałam w wiadomości.

    Hmmm... Właśnie zauważyłam, że ktoś nadgorliwy wyświetlił mi informację o płatności za reklamy, a ja miałam tylko nazwę projektu mojego domu wpisaną Sasasa.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Zmiany które zamierzasz wprowadzić wymagają PnB,więc wszystkie materiały do budowy muszą spełniać normy wymagane na dzień dzisiejszy a stare okna nie są takie ciepłe itp,zakończenie przebudowy czy rozbudowy zgłaszasz do PINB i musisz mieć wszystkie kwitki na to że zrobiłeś zgodnie z projektem i obowiązującymi normami.
    Wszytsko zgoda, ale nie spotkalem sie aby jeszcez UNB sprawdzal jakie okna sa zamontowane w budynku...
    ZUamontujesz jakie bedziesz chcial bo i tak nikt tego nie sprawdzi. Tylko kierownik podpisze ze wybudowano zgodnie z projektem.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony