dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie Parterówka z garażem - wystarczy środków?

    Witam
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów budował ostatnimi czasy parterówke z kopertą 110-120m + garaż jednostanowiskowy?
    Po głowie chodzi mi ten projekt do niewielkich modyfikacji:
    http://extradom.pl/projekt-domu-grac...m-1-st-WRF1639

    Po doświadczeniach mojej rodziny stwierdziłem że nie bede budować dużego domu- a myśle ze taki spokojnie wystarczy do rodziny 2+1 lub 2+2.

    Ok wiec tak działka jest 24X41 wiec myślę ze sie zmieści. Kanalizacja, woda w drodze - planuje też wykopanie studni.
    Troche gotówki odłożone reszta kredyt lecz nie przeznacze wiecej jak 350 tyś na dom w którym bede mógł juz zamieszkać (bez elewacji podjazdów i ogrodzenia) - bo poprostu na wiecej mnie nie stać.


    Wiadomo że wszystko zalezy co chce mieć a wiec bez szaleństw - porotherm 25, strop drewniany, podłogówka po calości i chyba kocioł na ekogroszek (bo na PC pow-woda raczej pieniedzy nie starczy a to by było dobre) a wiec kominy też wchodzą w gre.
    Dach dachówka ceramiczna średniej półki, blachodachówka lub gont zaleznie od kosztów SSZ

    Co do prac:
    SSZ firma
    Reszta sys gospodarczym
    Ocieplenia poddasza zabudowa K-G, Gipsy, malowanie, drzwi wew - samemu

    Jak myślicie panowie ile bedą kosztować pojedyncze etapy takiego budynku
    Stan zero - wiadomo tutaj bedzie drogo - parterówka duża powierzchnia a wiec fundamenty droższe niż domu z poddaszem
    stan SSO
    stan SSZ
    z dachem krytym dachówką ceramiczną średniej klasy.

    I teraz czy brać sie za taki dom z takimi pieniędzmi czy lepiej dać sobie spokój i zainteresować sie podobnej wielkości domem 2 spadowym z poddaszem użytkowym (choc parterówki są dla mnie numer 1.)

    Proszę o opinie oraz osoby które coś podobnego budowały w zeszłym roku (parter,koperta) jak z kosztam?i
    I odrazu dziekuje za cenne rady

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    ja bym poszukała parterówki ale z dachem 2 spadowym, bo ten jest duży i skomplikowany, więc podnosi koszty.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Tylko ze osobiscie za chiny nie podobają mi sie parterówki 2 spadowe ehh. Tak sie poprostu zastanawiam - jestem nawet w stanie zrezygnować z dachówki na rzecz blachy jeśli bym nie zmieścił sie w SSZ w 180 tyś zł

  4. #4

    Domyślnie

    SSZ w 180 tys. zł może być ciężko. Obstawiałbym koło 220 tys. zł na podstawie własnego doświadczenia. No chyba, że będziesz miał robociznę darmową albo za pół darmo

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, Ja wybudowałem dom parterowy konkretnie Dom w Lilakach 2 z biura Archon, zmieściłem się w kosztorysie, a nawet zostało.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślę, że ta kwota starczy do deweloperskiego, ale pod klucz...Ciężko.
    Masz tam aż dwie łazienki - jedno z droższych pomieszczeń w wykańczaniu wnętrz. Do tego toaleta, spora kuchnia. Te pomieszczenia tu pewnie co najmniej 50-60 tyś. do wykończenia, jeśli to nie będzie najtańsze wyposażenie.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Bedzie zmiana. Te 2 lazienki bedą połączone w jedną.
    Z toalety zrezygnujemy na rzecz kotłowni.
    350 aby zamieszkać - nie mówie ze wszystkie pokoje musze miec gotowe (no ale w sumie ogrzewanie wylewki sufity i tynki musze zrobic odrazu wszedzie wiec tylko conajwyzej nie połoze płytek tam i nie pomaluje

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jedna łazienka? Akurat uważam, że te oszczędności idą w zła stronę przy domu dla czteroosobowej rodziny.

    Dla mnie "do zamieszkania" oznacza z kuchnią i przynajmniej jedną łazienką na gotowo.

    A stan deweloperski - tynki, wylewki, instalacje.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Kwestia przemyslenia ale napewno nie bede robić 2 łazienek + toaleta. Dokładnie dla mnie zonacza to samo

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    może coś tego typu - powinno być trochę taniej ze względu na dach
    http://z500.pl/projekt/462/Z41_GP,z-...ne-ogolne.html

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Witam, Ja wybudowałem dom parterowy konkretnie Dom w Lilakach 2 z biura Archon, zmieściłem się w kosztorysie, a nawet zostało.
    Czyli zmiesciłeś sie w stanie deweloperskiem w około 300 tyś?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Kwestia przemyslenia ale napewno nie bede robić 2 łazienek + toaleta. Dokładnie dla mnie zonacza to samo
    Ale mała łazienka gościnna (najlepiej z prysznicem) + łazienka rodzinna to przy czterech osobach moim zdaniem minimum, aby zapobiec nerwowemu pukaniu do drzwi w porannym szczycie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wiem wiem tak jak pisałem sprawa do przemyślenia jednak 2 normalnych lazienek + toalety napewno robić nie bede

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Wiem wiem tak jak pisałem sprawa do przemyślenia jednak 2 normalnych lazienek + toalety napewno robić nie bede
    po raz kolejny, w kolejnym watku twierdze ze da sie, ja wybudowałem ten dom : http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    tylko troche powiekszylem, teraz ma 178m2, za 360tys po klucz, bez nowych mebli do sypiani ale przenieslismy z poprzedniego. a dałoby sie jeszcze taniej bo bylo troche drogich gadzetow, dach wyszedl 80k dachowka ceramiczna angoba, kominek 17k, trzeci komin. drewniane okna, parkiet. te rzeczy spokojnie mozna bylo zrobic taniej takze w 320tys by sie zamknal. 90% robily mi firmy.
    jak znajdziejsz projekt który bedzie łatwiejszy w budowie to tez mozna zejsc z kosztow.
    a i mam dwie normalne lazienki, jedna wc, bidet, natrysk i umywalka, w drugiej dodatkowo wanna. cena o ktorej pisze to wsio, wszystkie przylacza, lazienki, kuchnia wszystko wykonczone
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    I wszystko robiły firmy?
    Możesz podesłać szczegółowy kosztorys na maila łącznie z robocizną?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    I wszystko robiły firmy?
    Możesz podesłać szczegółowy kosztorys na maila łącznie z robocizną?
    szczerze to nie bardzo chce mi sie to przepisywac, bo mam tego pół grubego zeszytu, kazda pozycje osobno. z rzeczy które zrobiłem sam to:
    - elektryka
    - welna elewacja + klej z siatka
    - stelaze sufitow i gk oraz układanie wełny
    - malowanie
    - kafelki w kotlowni i garazu
    takie rzeczy to kazdy srednio rozgarniety czlowiek zrobi, ja wszystko robiłem pierwszy raz z pomoca yiutuba ale wyszlo ok.
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    jak ci sie projekt podoba to zrob sobie wycieczke i wpadaj do mnie zobaczyc jak to wyglada, bardzo daleko nie masz, 150km. ja w czasie budowy widziałem dwa te domy, i bardzo mi pomoglo, bo inaczej wyglada na papierze a inaczej w rzeczywistosci
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    SSO trzeba liczyć min 200 tys. . Możesz ograniczyć koszty poprzez zmianę dachu i jego pokrycia. Wszystko zależy od tego ile weźmie ekipa, a tu czasem nie warto oszczędzać. Zawsze możesz zrezygnować z kominów i strop zrobić drewniany, lub jako więźbę prefabrykowana. Ja poszedłem w strop lany i to są naprawdę koszty. . Zawsze możesz tez wyrzucić garaż z domu i dobudować go tylko do niego. taniej i cieplej. Są projekty ze skumulowanymi wokół siebie pomieszczeniami takimi jak wc, łazienka i kuchnia, a jeszcze to przy kotłowni to już spore oszczędności. Z projektu widzę, że dużo wydasz na dach. To będzie jakieś 1/3 kosztów. Ja miałem 360 m2 dachu, co przy 180 metrowej parterowej chałupie jest raczej normalne

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konixdor

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-123
    Posty
    4

    Domyślnie

    o jej moze nie wystarczyc :c

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Całkiem niezły ten projekt.
    Na pewno niemałe pieniądze będzie kosztował dach, jest rozległy i koperta. Początkowo znacząco możesz obniżyć wydatki, rezygnując z budowy garażu. Można dobudować go później, ewentualnie wiatę. Wolałbym zrezygnować początkowo z garażu, ale na dach położyłbym dachówkę ceramiczną.
    Wewnątrz zmieniłbym parę detali, choć to oczywiście mój gust. Zrezygnowałbym z kominka, jakiegokolwiek. Ewentualnie kiedyś biokominek. Dwie łazienki połączyłbym w jedną dużą, z wejściem z hallu. Ubikację połączyłbym z kotłownią, zyskując przestrzeń i prysznic. A co kotłownią i opalaniem?
    Zastosowałbym pompę ciepła powietrze-woda do OP i CWU. Tym sposobem zyskałbym normalną łazienkę i czystość w domu i wokół domu. Koszt nie byłby chyba większy, gdyż wyeliminowałbym kotłownię +skład opału+komin+kocioł z podajnikiem. Sumując wszystko wystarczy na pompę ciepła, choćby taką http://allegro.pl/listing/listing.ph...2-uni-1-3-0203 . Taka PC może stać w PG lub nawet w ogólnodostępnej łazience. W związku z tym, że wszystkie punkty odbioru wody są niedaleko, niepotrzebna jest tam cyrkulacja CWU. Nie potrzebowałbym kominów instalując samodzielnie WM z jakimś niedrogim reku. W parterówce rozprowadzenie kanałów jest banalnie proste.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony