dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Właśnie myśle o PC pow-woda. Strop zdecydowanie drewniany. Sam go wykoncze i rozprowadze WM + zamontuje jakiś reku tani. Tylko kurcze mysle czasem czy nie isc w parterówke 2 spadową ze wzgledu na koszty. Jedni mówią tak inni tak - sam juz nie wiem. Projekt gracjan jak na parterówke nie ma aż tak dużego dachu - tylko 256m2 przeważnie tego typu domy mają najmniej 300m2

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Dwuspadowy dach w parterówce.... Jeśli masz WZ, które Cię puści na 15-25 stopni pochylenia dachu to tak. Większe kąty dachu na parterowym wyglądają jak stodoły, czapka krasnoludka. Uwierz mi, nie wygląda to dobrze. Mój ultra tani projekt Emilia z Archipelagu chyba, poległ właśnie przez idiotkę z architektury, która w otoczeniu domów z płaskim dachem stwierdziła, że ja muszę mieć min 35 stopni . Dwuspadowy dach widziałem na fajnej parterówce, chyba projekt Meus, i to jeszcze było akceptowalne po wywalczeniu w WZ 30 stopni dachu. Pozostałe to kształt stodoły, mnie osobiście się nie podobają, bardziej celuje w kształt litery T. Zwróć tez uwagę na usytuowanie na działce i jak ta stodoła będzie stała, gdzie wjazd, strefy spania i dzienne - to bardzo ważne! Po miesiącach kombinacji zrezygnowaliśmy ze stodół i mam projekt indywidualny, w głównej mierze zbliżony do Spokojnej przystani muratora M36a. Powodzenia

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wiem i zgadzam sie w 100% - dla mnie 30 stopni to tez troche duzo - najlepiej 25 - a wiec poszliscie w koperte. Ruszyliscie juz coś czy dopiero projekt?

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Właśnie myśle o PC pow-woda. Strop zdecydowanie drewniany. Sam go wykoncze i rozprowadze WM + zamontuje jakiś reku tani. Tylko kurcze mysle czasem czy nie isc w parterówke 2 spadową ze wzgledu na koszty. Jedni mówią tak inni tak - sam juz nie wiem. Projekt gracjan jak na parterówke nie ma aż tak dużego dachu - tylko 256m2 przeważnie tego typu domy mają najmniej 300m2
    Koszty czterospadu nie są takie duże,też mam 260m2 i koszt dachówki ceramicznej z rynnami to 18tys.zł a więźba chyba 5tys.zł.
    No i o wiele ładniejszy dom od typowej stodoły
    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Troche gotówki odłożone reszta kredyt lecz nie przeznacze wiecej jak 350 tyś na dom w którym bede mógł juz zamieszkać (bez elewacji podjazdów i ogrodzenia) - bo poprostu na wiecej mnie nie stać.

    Widzę,że nie masz dwóch lewych rąk to starczy chociaż zależy też w głównej mierze od standartu wykończenia.
    Ja wydałem na swój 310tys.zł na gotowo z podjazdami w tym miałem kosztowne zabezpieczenia na szkody górnicze.
    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Jak myślicie panowie ile bedą kosztować pojedyncze etapy takiego budynku
    Stan zero - wiadomo tutaj bedzie drogo - parterówka duża powierzchnia a wiec fundamenty droższe niż domu z poddaszem
    stan SSO
    stan SSZ
    z dachem krytym dachówką ceramiczną średniej klasy.
    U mnie tyle:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5424825
    i tyle:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5436470
    i tyle:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5587240
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-02-2016 o 22:13

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Wiem i zgadzam sie w 100% - dla mnie 30 stopni to tez troche duzo - najlepiej 25 - a wiec poszliscie w koperte. Ruszyliscie juz coś czy dopiero projekt?
    Tak zaczęliśmy. Mam SSO, czekam tylko lepszą pogodę, bo okna już czekają u wykonawcy. Niestety 30 stopni, ale dach wygląda pięknie, zrezygnowałem ze ściany kolankowej i domek ładnie "siadł na ziemi." Wyszło lepiej niż na projekcie.

    Arturo 72: No gratuluję takiego pułapu cen. Ja mam 135m2 plus 50m2 garażu. Wyszło nieco więcej.
    Ostatnio edytowane przez Szklara ; 01-03-2016 o 09:55 Powód: dodałem metraż

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Szklara napisz coś o twoich kosztach oraz materialach prosze

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Szklara napisz coś o twoich kosztach oraz materialach prosze
    Dom budowany przez firmę stąd większe koszty. izolowana 10 cm styroduru Płyta ok 50 tyś. (uwaga miałem własny piasek i koparkowego, płyta zawiera rozprowadzona kanalizację i drenaż), robocizna od reszty 43 tyś.(solidnie i szybko) Więźba 16 tyś, dachówka ceramiczna kastania (piękna - tak mówi żona i sąsiedzi - ja się nie znam na kolorach) ok. 22 tyś. (chyba - podam dokładnie później). Resztę strzelałbym, mam to zapisane mogę podrzucić na priva wieczorem z domu.
    Budowałem z BK 500 termobetu, wewnętrzne silikaty.
    Podrażacze budowy: zero wkładu własnego - wszystko firma, Budowa na płycie (duuuzy fundament), 2 stanowisk. garaż pod dachem, strop żelbet (drogo), 2 kominy systemowe, w tym jeden podwójny (7 tyś) , komin do kominka zbędny ale zona się uparła, rynny niestandardowe 125 planja, kształt domu wymusił dużo rynien i spustów, wszystkie nadproża systemowe, kominy wykończone klinkierem. Liczyłem wszystko rzetelnie, każdy rachunek mam rozbity na cel zakupu, więc jestem w stanie określić poszczególne koszty co do grosza, tylko po co

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony