dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 666

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nawet "izolator" się nagrzewa .. w skrócie .. kurcze kup żonie suszarkę, to może sprawdzisz że jedna powietrze może się ogrzać.
    Może inaczej, kurcze odkurzacz na promieniowanie .. będę wysysał z ciepłej zupy promieniowanie .. może wypromieniuje ciepło.
    Zamiast ja głupi dmuchać i zmniejszać barierę między powietrzem a zupą

    promieniowanie niczego nie ogrzeje .. zgodnie z waszą teorią będzie biegać jak piłka po pokoju . tak wygląda .. właśnie ta hipoteza.
    Ja wiem co to ogrzewanie nadmuchowe i co jest nośnikiem energii w takim systemie ...

    Nie wiem co ma przykład studzenia zupy poprzez dmuchanie na nią ...?
    Tam energia jest tracona głównie przez odparowanie wody a twój " wiatr pod nosem" pomaga jedynie zwiększyć parowanie ...

    To w końcu jak ...?
    Promieniowanie ogrzewa ściany i przedmioty w pomieszczeniu czy traktuje je jak złotą folię ...?
    A właśnie ...
    Ratownik medyczny jak osłania jakiegoś delikwenta złotą folią to zapobiega jego wychłodzeniu przez wypromieniowanie czy przewodzenie ...?
    Wszelakie folie typu reflex to zmniejszają przewodzenie czy może ograniczają wypromieniowanie ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja wiem co to ogrzewanie nadmuchowe i co jest nośnikiem energii w takim systemie ...

    Nie wiem co ma przykład studzenia zupy poprzez dmuchanie na nią ...?
    Tam energia jest tracona głównie przez odparowanie wody a twój " wiatr pod nosem" pomaga jedynie zwiększyć parowanie ...

    To w końcu jak ...?
    Promieniowanie ogrzewa ściany i przedmioty w pomieszczeniu czy traktuje je jak złotą folię ...?
    A właśnie ...
    Ratownik medyczny jak osłania jakiegoś delikwenta złotą folią to zapobiega jego wychłodzeniu przez wypromieniowanie czy przewodzenie ...?
    Wszelakie folie typu reflex to zmniejszają przewodzenie czy może ograniczają wypromieniowanie ...?
    To definicje , że to dopiero powietrze w bezruchu jest izolatorem też trzeba zweryfikować ?

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Wiecie że na pustyni potrafi być w dzień 50oC a w nocy koło zera? Dlaczego? Bo powietrze jest bardzo suche.
    No , nie, tutaj coś się nie zgadza.To nie z tego powodu że suche . Zdejmij strop i dach po słonecznym czerwcowym dniu , przed gwiażdzistą czerwcową nocą
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 09-03-2016 o 08:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony