dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 34
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 666
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Po co przekręcasz danie? No chyba że ma to za zadanie zniechęcić kogoś do budowy domu pasywnego. Wyraźnie podałem jeden z przykładów gdzie nie ma znaczenia czy robi to ekipa czy nie bo robota ta sama jeżeli mówimy o dokładnej pracy w obu przypadkach a nie odwalonej kaszanie. Płaci się za zrobienie ocieplenia od metra kwadratowego a nie grubości styropianu, no chyba że bardzo gruby i skomplikowany lub w dwóch warstwach. Więc w tym przypadku koszt powinien być wyższy tylko o różnice w materiale.
    Jaśku, proponuje aby nie znając się na domach pasywnych nie proponować komuś słynnego "durszlaka"(cyt.TB)
    Widać że jesteś ekspertem ...
    Pokaż chociaż jeden budynek który wybudowałeś, jak na razie to tylko na papierze a jak wiadomo kartką przyjmie wszystko ...
    Potem taki przeciętny inwestor naczyta się takich pierdoł , nakręcił się, wsadzi kupe kasy a na końcu obudzi się z ręką w nocniku ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Stwierdzałem że przy domu parterowym OZC pokazało że można zejść z zapotrzebowaniem do 5kWh/m2 i nigdy nie pisałem że to jest pewny wynik tylko że ten program tak pokazuje.
    A co tu napisałeś?:
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Dom murowany piętrowy ciężko jest zrobić jako pasywny, ogólnie to każdy piętrowy jest taki ciężko zrobić, mimo że teoretycznie powinno to być łatwiejsze.
    Przestań mieszać ludziom w głowach. Przecież ktoś może uwierzyć w te Twoje wypociny bo podajesz je tu jako jedyną słuszną prawdę a tak naprawdę nie masz o tym pojęcia.
    Zastąpiłeś TB w 150%. On chociaż czasami dobrze pisał.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Widać że jesteś ekspertem ...
    Pokaż chociaż jeden budynek który wybudowałeś, jak na razie to tylko na papierze a jak wiadomo kartką przyjmie wszystko ...
    Potem taki przeciętny inwestor naczyta się takich pierdoł , nakręcił się, wsadzi kupe kasy a na końcu obudzi się z ręką w nocniku ...
    O czym Ty do mnie piszesz? O jakich pierdolach piszesz? Wskaż dokładnie co napisałem źle o domach pasywnych. Wyraźnie napisałem że trzeba to policzyć więc z czym masz problem? Głupim pisaniem zaśmiecasz wątek. Autor wątku wyraźnie napisał że chce zbudować dom pasywny. Guzik Go obchodzi jakiś energooszczędny z pompa ciepła bo o to wątku nie trzeba zakładać i każdy głupi nawet z pomocą małp by zbudował. Więc jak masz coś mądrego do napisania o domach pasywnych to trzymaj się tematu bo o pierdolach to każdy może pisać.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    A co tu napisałeś?:


    Przestań mieszać ludziom w głowach. Przecież ktoś może uwierzyć w te Twoje wypociny bo podajesz je tu jako jedyną słuszną prawdę a tak naprawdę nie masz o tym pojęcia.
    Zastąpiłeś TB w 150%. On chociaż czasami dobrze pisał.
    Skoro ja piszę źle to Ty napisz coś mądrego na temat domów pasywnych aby autor wątku mógł podjąć łatwiej jakąś decyzje. Ja zaproponowałem aby to obliczyć i zobaczyć co wyjdzie, a Ty co radzisz?

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Skoro ja piszę źle to Ty napisz coś mądrego na temat domów pasywnych aby autor wątku mógł podjąć łatwiej jakąś decyzje. Ja zaproponowałem aby to obliczyć i zobaczyć co wyjdzie, a Ty co radzisz?
    Ja nie znam się na domach pasywnych i nie wymądrzam się na ich temat. Widzę jednak jak szkodliwe mogą być głupoty które wypisujesz i ostrzegam nieświadomych (być może) inwestorów przed Twoimi teoriami.
    Piszesz ponad 5 postów dziennie, więc dla wielu osób możesz być autorytetem. Niestety w Twoim przypadku liczba postów nie przekłada się na ich jakość.

    W poprzedniej wiadomości pokazałem Ci że piszesz głupoty a potem się z tego wycofujesz. Oczywiście się nie odniosłeś do tego zarzutu.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Kamil czy Ty musisz zozpier...lic kazdy wątek w którym pada słowo' pasywny' ? Podpowiem Ci, bo jesteś chyba jedynym który nie widzi, że czas sie zamknąć, kiedy' wiedzę' masz jedynie teoretyczną a próbujesz wcisnąć cokolwiek forumowiczom którzy wiedzę teoretyczną mają popartą praktyką budowy własnego domu. A są tacy ktorzy mają za sobą kilka domów lub w budowie kilku brali udział.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Stwierdzałem że przy domu parterowym OZC pokazało że można zejść z zapotrzebowaniem do 5kWh/m2 i nigdy nie pisałem że to jest pewny wynik tylko że ten program tak pokazuje. .
    No więc nie pisz, że z piętrowym jest gorzej, skoro ma bryłę bardziej zbliżoną do ideału.
    Jak się da zejść z parterowym jamnikiem, to równie dobrze, a pewnie i lepiej da się się z piętrowym na planie kwadratu.
    Reszty nawet nie komentuję, przykład z ziemniakami mnie do dalszej dyskusji zniechęcił...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wybudujcie piętra po 1,5m metraż ho cho jak urośnie , wg mnie dom trzeba liczyć jako sztuka ..
    i podawać wynik w W/K .. cóż domek 30-50 m2 da się wykonać tak żeby gęstość zysków cieplnych dawała równowagę ..
    Dom straty przenikanie + wentylacja = ~30 W/K to przy 0 St.. wyjdzie 15 W/K a mając strumień zysków
    na poziomie 20 W/K ( nie licząc słońca) mamy nadwyżkę ..
    Ile to da obciążenia cieplnego ? 30 W/K na m2 w takim domu ? 30m2? może mieć obciążenie 40 W/m2 .. i
    Przy 50m2 już musi mieć tylko 24 W/m2 aby to samo osiągnąć. Pisze tu o stanie kiedy jest 4 osobowa przeciętna rodzina, im na większą powierzchnię rozłoży się zyski tym mniejsze musi być też obciążenie cieplne.
    Na moje 270 m2 obciążenie cieplne wyniesie 4,4 W/m2 zachowując stałą wartość rozłożenia zysków.
    A cały czas dom jako sztuka leci 30 W/K ... tyle że jeden ma 30m2 drugi blisko 10x tyle .

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Kamil czy Ty musisz zozpier...lic kazdy wątek w którym pada słowo' pasywny' ? Podpowiem Ci, bo jesteś chyba jedynym który nie widzi, że czas sie zamknąć, kiedy' wiedzę' masz jedynie teoretyczną a próbujesz wcisnąć cokolwiek forumowiczom którzy wiedzę teoretyczną mają popartą praktyką budowy własnego domu. A są tacy ktorzy mają za sobą kilka domów lub w budowie kilku brali udział.
    Napisałem tą wiadomość do autora wątku
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Witaj karolkak. Drzwi wejściowe masz od północy? Jeżeli tak to ciekawe rozwiązanie. Na parterze te dwa pomieszczenia po lewej stronie to będą pokoje/sypialnie? Na ile osób będziesz budować dom? Jeżeli na parterze przy wiatrołapie możesz zrezygnować z pokoju to ja proponuje dać działówkę i zrobić z tego pomieszczenie gospodarcze i spiżarkę Załącznik 346582 bo tych pomieszczeń nie widzę w Twoim projekcie a są bardzo przydatne.
    Co do samej idei pasywności. Musisz się zdecydować czy chcecie na pewno aby dom był pasywny czy nie. Jeżeli tak to musicie iść w tym kierunku odpowiednio. Na pewno do tego trzeba zrobić obliczenia. Jak masz już rzuty z wymiarami i z grubsza wiesz co chcesz to podeślij dane asoltowi i zrobi Ci OZC dla Twojego projektu. Dom murowany piętrowy ciężko jest zrobić jako pasywny, ogólnie to każdy piętrowy jest taki ciężko zrobić, mimo że teoretycznie powinno to być łatwiejsze. Na pewno 20cm styro na ścianach to może być za mało. Aby piętrowy był pasywny to współczynniki trzeba najlepiej dobrać min. tak: ściany U<0,1W/m2, najlepiej U<0,08W/m2. Podłoga na gruncie to płyta z U<0,1W/m2. Dach, czyli w przypadku pełnego piętra ocieplisz strop nad piętrem i U<0,08W/m2
    Okna koniecznie z szybą o Ug=0,6W/m2 i g=60%. WM z reku o sprawności min.90%. Drzwi wejściowe według zaleceń powinny mieć U poniżej 0,8W/m2 ale jak nie potrzebujesz papieru to możesz je zrobić z U nawet 2W/m2 bo ich powierzchnia i tak będzie mała i ich współczynnik niewiele zmienia a cena za to idzie mocno w górę. Ważna jest szczelność tych drzwi, więc energooszczędne szczelne drzwi też będą dobre. O gwc już pisałeś ale markowe te rozwiązania (czyli drogie) których koszt to ponad 10k nie mają sensu ekonomicznego. Jak sam sobie to zrobisz i dasz za to 2-4k to warto a jak całość firma ma robić to nie warto bo szkoda kasy. Od południa dasz duże przeszklenia więc musisz zapewnić jakieś okapy chroniące przed słońcem wtedy gdy go nie będziesz chciała (czyli praktycznie od kwietnia do września) a ma dogrzewać w pozostałych miesiącach. W zależności jak słoneczko na niebie jest wysoko okap powinien mieć długość od 1,2m do 1,5m. Musisz sobie to rozrysować na swój region i zobaczysz jak to będzie wyglądało u Ciebie i co będzie najlepsze. No chyba że wolisz mieć w ciągu dnia opuszczone rolety to wtedy tylko one mogą być. Co do ogrzewania to jak wyjdzie zapotrzebowanie poniżej 15kWh/m2 to ja bym szedł w promienniki ciepła w salonie i pokojach a w pozostałych pomieszczeniach dałbym kable w warstwie kleju do płytek. No chyba że w tych pomieszczeniach też nie będzie płytek to wtedy w całym domu promienniki. Musisz wiedzieć że w domu pasywnym są inne odczucia komfortu niż w domu zwykłym. To że w domu tradycyjnym bez odczuwalnego promieniowania nie czujesz komfortu to nie znaczy że w pasywnym tak będzie. Pamiętaj że pasywny charakteryzuje się wysoką szczelnością ,czyli nie ma przeciągów, nic nie ciągnie itp. Odpowiednia izolacja powoduje że tworzy się termos więc całe ciepło jest kumulowane wewnątrz domu i jego ubytki są minimalne w porównaniu do domu tradycyjnego. Dzięki temu nie ma potrzeby grzać (w zależności od temperatury na zewnatrz i nasłonecznienia) tradycyjnie tylko okresowo trzeba wytworzyć odpowiednią ilość ciepła. Do jakiejś temperatury na zewnatrz wystarczą do tego zyski bytowe czy słoneczne a system dogrzewający powinien móc zareagować w miarę szybko gdy wyczuje że tych zysków brakuje. Temu pisałem o promiennikach bo one najszybciej zareagują na takie zmiany. Kable w warstwie kleju też szybko zareagują. Na pewno promienniki będą tańsze niż zabawa z ścianą grzejną którą za piernika nie będziesz mogła dobrze sterować.
    Podsumowując: zrób obliczenia a potem kombinuj dalej.
    Wskaż jak możesz gdzie się tu wymądrzam albo gdzie pisze głupoty? Bo to nie ja rozwalam wątki tylko Ci którzy głupio krytykują nie mając racji. To że ktoś sobie zbudował nawet 100 domów energooszczędnych nie oznacza że ma pojęcie o domach pasywnych i że może takie domy krytykować. Ja nie napisałem że spełniając wartości które podałem na pewno osiągnie się dom pasywny tylko że na początku trzeba od takich zacząć i zrobić obliczenia i się zobaczy gdzie poprawić czy coś takiego. Zapomniałem że nie mam przed nazwiskiem tytułu jakiegoś doktora bo inaczej odezwać się nie mogę.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Ja nie znam się na domach pasywnych i nie wymądrzam się na ich temat. Widzę jednak jak szkodliwe mogą być głupoty które wypisujesz i ostrzegam nieświadomych (być może) inwestorów przed Twoimi teoriami.
    Piszesz ponad 5 postów dziennie, więc dla wielu osób możesz być autorytetem. Niestety w Twoim przypadku liczba postów nie przekłada się na ich jakość.

    W poprzedniej wiadomości pokazałem Ci że piszesz głupoty a potem się z tego wycofujesz. Oczywiście się nie odniosłeś do tego zarzutu.
    Pisałem tylko jak jest. Na temat domów pasywnych top nie są moje teorie tylko ogólne dotyczące takiego budownictwa. W poprzedniej wiadomości nic konkretnego nie pokazałeś. Prosiłem MAGa aby odniósł sie do mojej wiadomości i pokazał gdzie źle coś napisałem to Ciebie też o to proszę i każdego kto znajdzie błąd.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No więc nie pisz, że z piętrowym jest gorzej, skoro ma bryłę bardziej zbliżoną do ideału.
    Jak się da zejść z parterowym jamnikiem, to równie dobrze, a pewnie i lepiej da się się z piętrowym na planie kwadratu.
    Reszty nawet nie komentuję, przykład z ziemniakami mnie do dalszej dyskusji zniechęcił...
    Pewnie dobrze pamiętasz jak podawałem wyniki obliczeń projektu domu piętrowego. Potem dla tych samych założeń w domu parterowym zapotrzebowanie wyszło niższe. Nie wiem czemu ale tak wyszło mimo że ideałem jest dom piętrowy. No chyba że OZC nie myli się trochę a bardzo w obliczeniach na domy pasywne. Będę to musiał jeszcze zweryfikować z programem PHPP i porównać.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pisałem tylko jak jest. Na temat domów pasywnych top nie są moje teorie tylko ogólne dotyczące takiego budownictwa. W poprzedniej wiadomości nic konkretnego nie pokazałeś. Prosiłem MAGa aby odniósł sie do mojej wiadomości i pokazał gdzie źle coś napisałem to Ciebie też o to proszę i każdego kto znajdzie błąd.
    W takim razie ponownie cytat:
    "Dom murowany piętrowy ciężko jest zrobić jako pasywny, ogólnie to każdy piętrowy jest taki ciężko zrobić, mimo że teoretycznie powinno to być łatwiejsze."

    Ani słowa o tym że "według programu do OZC" ani "moim zdaniem" albo "wydaje mi się". Piszesz takie bzdury jako jedyną słuszną prawdę i ktoś Ci może uwierzyć.
    Skompromitowałeś się już na tym forum wiele razy, wszyscy Ci o tym piszą. Może czas odpocząć od internetu?

    Pomijam milczeniem kwiatki typu "Okna koniecznie z szybą o Ug=0,6W/m2 i g=60%."- czyli żadne inne okna się nie nadają?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    W takim razie ponownie cytat:
    "Dom murowany piętrowy ciężko jest zrobić jako pasywny, ogólnie to każdy piętrowy jest taki ciężko zrobić, mimo że teoretycznie powinno to być łatwiejsze."

    Ani słowa o tym że "według programu do OZC" ani "moim zdaniem" albo "wydaje mi się". Piszesz takie bzdury jako jedyną słuszną prawdę i ktoś Ci może uwierzyć.
    Skompromitowałeś się już na tym forum wiele razy, wszyscy Ci o tym piszą. Może czas odpocząć od internetu?
    Nic w tym co napisałem nie jest kłamstwem. Asolt robił mi obliczenia na dom piętrowy i wynik zmieścił się w 15kWh/m2 ale parterowy sam liczyłem i dla tych samych założeń wyszło to jeszcze lepiej.

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Pomijam milczeniem kwiatki typu "Okna koniecznie z szybą o Ug=0,6W/m2 i g=60%."- czyli żadne inne okna się nie nadają?
    Jeżeli mówimy o domu pasywnym to okna powinny mieć te szyby i aby całe okna miały poniżej 0,8W/m2 to profile powinny mieć Uf poniżej 0,8Wm2 czyli powinny mieć wkładkę termiczną które obniżą współczynnik profilu. A dlaczego? Pisałeś że się nie znasz to Cię oświecę. Pod względem energetycznym ważniejszym współczynnikiem jest współczynnik g a nie Ug. Więc jak jakiś producent okien mówi że ma okna nadające się do domów pasywnych że szyba ma Ug=0,5W/m2 to śmiało możesz mu powiedzieć że się nie zna i niech wróci do książek.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Powiem nawet więcej, okna z pakietem cztero szybowym też się nie nadają do domów pasywnych a tylko ktoś bezmyślny takie sobie kupi do swojego domu. No chyba że celowo do salonu aby słońce nie przegrzewało mu domu przez okna to wtedy inna sprawa bo tylko do tego się nadają.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pewnie dobrze pamiętasz jak podawałem wyniki obliczeń projektu domu piętrowego. Potem dla tych samych założeń w domu parterowym zapotrzebowanie wyszło niższe. Nie wiem czemu ale tak wyszło mimo że ideałem jest dom piętrowy. No chyba że OZC nie myli się trochę a bardzo w obliczeniach na domy pasywne. Będę to musiał jeszcze zweryfikować z programem PHPP i porównać.
    Cały czas piszesz, że OZC jest nie bardzo dla domów pasywnych, to moze skończ sie wreszcie na nie powoływać.
    Te OZC liczył Ci asolt, ale paarterowy robiłeś już sam, więc może coś zrobiłeś źle.
    Albo w parterowym projekcie napakowałeś więcej izolacji - bo wiadomo, że Ty na koszty nie patrzysz...

    Wskaż mi może opracowanie dotyczące domów pasywnych, gdzie pisze sie, że idealna bryła dla pasywnego to parterowy jamnik

    Dom murowany piętrowy ciężko jest zrobić jako pasywny
    Kolejna Twoja "złota myśl". Jaka szkoda, że świat o tym nie wie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2016 o 16:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Podstawą domu pasywnego jest jego niska potrzeba na moc grzewczą-
    10 W/m2 a resztę wypada zrobić samemu aby to osiągnąć.
    A pisanie co osiągnie a co nie osiągnie pasywności .. dowody, przykłady wyliczenia.
    Prosty przykład .. jamnik 20m długi 5 wysoki 5 szeroki ..Powierzchnia przegród 450 m2
    Kubatura 500m3
    Kostka 10x10x5 powierzchnia ścian 400 m2 te 50m2 to przecież nic ..kubatur taka sama 500m3

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Więc już widać, że na rzucie kwadratu jest łatwiej

    A teraz to policz dla bryły zbliżonej do sześcianu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Cały czas piszesz, że OZC jest nie bardzo dla domów pasywnych, to moze skończ sie wreszcie na nie powoływać.
    Te OZC liczył Ci asolt, ale paarterowy robiłeś już sam, więc może coś zrobiłeś źle.
    Albo w parterowym projekcie napakowałeś więcej izolacji - bo wiadomo, że Ty na koszty nie patrzysz...

    Wskaż mi może opracowanie dotyczące domów pasywnych, gdzie pisze sie, że idealna bryła dla pasywnego to parterowy jamnik
    Czemu zaś przekręcasz? Nigdzie nie jest napisane że na dom pasywny najlepiej nadaje się dom parterowy typu jamnik. Pisałem przecież że w tym projekcie według OZC udało się zejść z zap. do 5kWh/m2 a w piętrowym tego nie udało się osiągnąć. Wszystko dobrze było i paru osobom z forum przesyłałem obliczenia i to sprawdzali i nie mieli zastrzeżeń. OZC na dom parterowy robi się bardzo łatwo.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kolejna Twoja "złota myśl". Jaka szkoda, że świat o tym nie wie...
    To że jest ciężko nie oznacza że się nie da więc nie rozumiem aluzji.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale "ciężko" oznacza, że w parterówce łatwiej.
    No i najwyraźniej świat o tym nie wie....

    Poza tym, czy te dwa projekty miały taką samą wartość wsp U dla przegród i okien ?
    Czy w projekcie liczonym przez asolta też były pakiety na parterze ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2016 o 17:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Jak już tak licytujesz to wyśrubowane OZC to podawaj też koszty wykonania takiej izolacji aby owe warunki spełniała ...
    To takie proste ...
    U tego to 0,08, U tamtego to 0,06 a jeszcze innego 0,09 ...
    Jak jeszcze nie wyjdzie to można przecież zrobić np 0,04 ...
    Nikt nie twierdzi że się nie da ...
    Pytanie raczej brzmi jakim kosztem ...
    Ostatnio daje się zaobserwować taką tendencję do nadużywania określenia pasywny, ludzie nakręcają się na takie budynki bo wyobrażają sobie bardzo niskie rachunki ...
    Problem w tym że taki standard okupiony jest pewnymi rozwiązaniami które generują znaczne koszty inwestycyjne których się nie zauważa albo nie chce się zauważyć ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 3 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony