dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 34
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 666
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W dniach roboczych nie, w weekendy, kiedy mam ustawione 22C/24h bywa, że tak.
    Akurat temperatury nie zmieniam, ale żona zakłada jakąś flanelkę...
    Jest możliwość przejścia tylko na KG ? na próbę ? Z pominięciem stera pokojowego
    Poświęciłbyś się gdyby była taka możliwość ?

  2. #622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Jest możliwość przejścia tylko na KG ? na próbę ? Z pominięciem stera pokojowego
    Poświęciłbyś się gdyby była taka możliwość ?
    O...,to, to ...
    Wystarczy tylko zworka w kotle zamiast sterownika pokojowego i wycelować z krzywą grzewczą ...
    ( po tym zabiegu że zworką pompą obiegowa będzie działała cały czas i tak ma być ...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Każdy m2 podłogi o temp. 23oC wysyła w kierunku przegród o temp. 21oC ok.10W/h w postaci podczerwieni . A to ni mniej ni więcej w sam raz dla pasywnego.
    oraz to

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post

    Teraz utrzymując w tym samym pomieszczeniu stale ok24* nie będzie żadnego dyskomfortu pomimo braku dodatkowego promieniowania gdyż będziemy w pewnej równowadze tego co pochłaniamy i wypromieniowujemy ...
    to dla potomnych .

  4. #624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    oraz to

    to dla potomnych .
    No i jaki to będzie koszt w domu pasywnym ? Praktycznie żaden.
    Podobno każdy oC wyżej to 8% więcej kWh.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sama lampa jest jeszcze zimna więc nie pierdol że to jakieś stabilne wolne grzania powietrza ...
    Jasiuniu poczytaj troszkę, bo post jest a Ty ciskasz mięsem. Poczytaj co innego jest lampa która jest tak skonstruowana że "świeci" podczerwienią, a co innego jest podłogówka.
    Stąd właśnie do czasu nie natrafienia na przeszkodę w 1s promieniowanie przemierza stąd na księżyc.

    Teraz utrzymując w tym samym pomieszczeniu stale ok24* nie będzie żadnego dyskomfortu pomimo braku dodatkowego promieniowania gdyż będziemy w pewnej równowadze tego co pochłaniamy i wypromieniowujemy ...
    głownie oddajesz ciepło przez przewodzenie do powietrza,
    a że skóra jest pokryta włosami i jest jeszcze coś takiego jak współczynnik przejmowania ciepła, stąd powietrze +20 st jest "ciepłe" a woda o tej samej temperaturze już taka nie jest.
    Ta warstwa przyścienna decyduje o tym, że najgorsza przegroda nie ma gorszego U jak 5,9 W/m2K.
    Oczywiście wymiana radiacyjna jest, ale podłogówka o temperaturze +24 emituje tak śmieszne ilości promieniowania że głowa mała. to stabilność powietrza o zadanej temp decyduje o komforcie.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 08-03-2016 o 08:35

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    No i jaki to będzie koszt w domu pasywnym ? Praktycznie żaden.
    Podobno każdy oC wyżej to 8% więcej kWh.
    Barth ."Jam Ci nie wrogiem . Napisałem kiedyś że nikt tak nie trzyma kciuków za Twoją chałupę jak ja.

    Ostatnio napisałem tez że

    "Dopracowanie tego sprawi ze pasywny moglbyb sie stac oprócz eksremalnie oszczednego, ekstremalnie komfortowym. Bo tu moznaby popuscic cugle bo i tak nie wyjdzie drogo .

  7. #627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jasiuniu poczytaj troszkę, bo post jest a Ty ciskasz mięsem.
    Chyba nie zrozumiał co napisałeś.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Barth ."Jam Ci nie wrogiem . Napisałem kiedyś że nikt tak nie trzyma kciuków za Twoją chałupę jak ja.

    Ostatnio napisałem tez że

    "Dopracowanie tego sprawi ze pasywny moglbyb sie stac oprócz eksremalnie oszczednego, ekstremalnie komfortowym. Bo tu moznaby popuscic cugle bo i tak nie wyjdzie drogo .
    Mój post nie jest żadnym zarzutem wobec ciebie! Źle go sformułowałem. Bardziej mi chodziło o uzmysłowienie tego jaśkowi.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ale to Twoja ręka pochłania promieniowanie szczególnie czuć właśnie przy kominkach itp .. promieniowanie jak nie trafi na jakiś stały przedmiot,
    wędruje w świat daleki i szeroki.
    Tylko, że trafia.
    2.7m wyżej. Ta część, ktora jest emitowana prostopadle do podłoża.
    Bo ta emitowana pod kątem trafia w meble ściany, ludzi itp
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Jest możliwość przejścia tylko na KG ? na próbę ? Z pominięciem stera pokojowego
    Poświęciłbyś się gdyby była taka możliwość ?
    miałem tak na początku tego sezonu, niska krzywą, Tz na poziomie 27-28C i wieczne zapytania żony "czy my grzejemy ?"
    Trzy poprzednie lata żyliśmy w domu z podłogówką o zapotrzebowaniu ok 70-80kWh/m2/rok. Tam temp podłogi była wyższa i grzanie było bardziej odczuwalne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    miałem tak na początku tego sezonu, niska krzywą, Tz na poziomie 27-28C i wieczne zapytania żony "czy my grzejemy ?"
    Trzy poprzednie lata żyliśmy w domu z podłogówką o zapotrzebowaniu ok 70-80kWh/m2/rok. Tam temp podłogi była wyższa i grzanie było bardziej odczuwalne.
    skoro piszesz że miałeś , tzn że się nie sprawdzilo. Ciekawe jak długo dokonywłles testa, bo jakiekolwiek zmiany w chałupie uwidaczniaja się po ..do tygodnia.
    A z drugiej strony to nie była zmiana tylko wejscie w sezon. Przyznam się ze nie takiej odpowiedzi oczekiwałem

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    miałem tak na początku tego sezonu, niska krzywą, Tz na poziomie 27-28C i wieczne zapytania żony "czy my grzejemy ?"
    Trzy poprzednie lata żyliśmy w domu z podłogówką o zapotrzebowaniu ok 70-80kWh/m2/rok. Tam temp podłogi była wyższa i grzanie było bardziej odczuwalne.
    Jasiek pisał kiedyś , że tak po prostu się nie da. Przejscie na KG z pominięciem stera pokojowego wiąze się równiez z nową nastawa na rotametrach a to juz sa tygodnie . Tutaj niektórzy do odpowiednich nastaw dochodzili po sezonie. Aczkolwiek z tego co pamiętam z podłogówki "robiłeś doktorat" więc ???

  13. #633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    skoro piszesz że miałeś , tzn że się nie sprawdzilo. Ciekawe jak długo dokonywłles testa, bo jakiekolwiek zmiany w chałupie uwidaczniaja się po ..do tygodnia.
    A z drugiej strony to nie była zmiana tylko wejscie w sezon. Przyznam się ze nie takiej odpowiedzi oczekiwałem
    Miałem przez trzy tygodnie - miałem juz zainstalowany czujnik, a nie miałem jeszcźe podpiętego sterownika pokojowego, wiec pozbawiony byłem możliwości programowanie stref czasowych. To było wejście w sezon, ale temperatury były zbliżone 5-8 stopni w dzień, trochę chłodniej w nocy...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Jasiek pisał kiedyś , że tak po prostu się nie da. Przejscie na KG z pominięciem stera pokojowego wiąze się równiez z nową nastawa na rotametrach a to juz sa tygodnie . Tutaj niektórzy do odpowiednich nastaw dochodzili po sezonie. Aczkolwiek z tego co pamiętam z podłogówki "robiłeś doktorat" więc ???
    na początku sezonu poświęciłem trzy cztery dni na regulację. Ale jak poźniej podniosłem Tz do 33 stopni i skróciłem czas grzania, to już na rotametrach nic nie zmieniałem. Te ustawienia się sprawdzają.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #635

    Domyślnie

    Fotohobby .Dzieki

    To jeszcze pozostał Imrahil z nie za dużym buforem . Może się tu kiedyś zjawi.

  16. #636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, nie twórz swoich teorii.
    Gdzieś wyczytał takie bzdury ?

    Rurki z wodą ogrzewają wylewkę przez PRZEWODZENIE.
    Powierzchnia podłogi (czyli właśnie PODŁOGÓWKA) oddaje energię w 70% przez promieniowanie, w 30% przez konwencję.

    Zrozum to, a jeśli nie potrafisz, to przynajmniej nie neguj tego, co mądrzejsi od Ciebie ustalili.

    To, że podłogówka na skutek swoje akumulacji grzeje z większą bezwładnością, niz promienniki to oczywista oczywistość.
    Dla mnie to jej cholerna zaleta. Ciekawe, jak Ty cię będziesz czuł, jak Ci się będzie promiennik włączał na 15min i wyłączał na 45....
    Wiem że każde ciało o temperaturze większej niż 0 bezwzględne promieniuje ale też chyba jest zasada że ciało o wyższej temperaturze promieniuje do ciała o niższej temperaturze?
    Zastanawia mnie jak podłoga o temperaturze 25* może ogrzewać przez promieniowanie? Skoro tak to tradycyjny grzejnik o temperaturze 60* też powinien ogrzewać głównie przez promieniowanie. Samo promieniowanie nie może ogrzać powietrza. Słońce jest największym promiennikiem i ono też nie ogrzewa powietrza tylko ogrzewa naszą planetę a przez to ogrzewane jest powietrze.

  17. #637

    Domyślnie

    sytuacja wygląda tak, że mam tylko termostat. w pierwszej godzinie taniej popołudniowej taryfy grzeję przez wymuszenie +0,4°C na termostacie w stosunku do planowanej temperatury (temperatura zasilania 32°). o godzinie 18 z kolei mam nastawę +0,6°C przez półtorej godziny (woda o temperaturze 30°C). buforek 200 litrów to kropla przy pojemności cieplnej domu.

    mam tylko porównanie ze starym domem bez izolacji - na tym tle i tak wypada o niebo lepiej pomimo niższej temperatury wewnątrz, szczególnie przy niskich temperaturach zewnętrznych. nigdy za to nie mieszkałem w normowo izolowanym współczesnym domu z podłogówką, a chętnie bym porównał.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wiem że każde ciało o temperaturze większej niż 0 bezwzględne promieniuje ale też chyba jest zasada że ciało o wyższej temperaturze promieniuje do ciała o niższej temperaturze?
    Zastanawia mnie jak podłoga o temperaturze 25* może ogrzewać przez promieniowanie? Skoro tak to tradycyjny grzejnik o temperaturze 60* też powinien ogrzewać głównie przez promieniowanie. Samo promieniowanie nie może ogrzać powietrza. Słońce jest największym promiennikiem i ono też nie ogrzewa powietrza tylko ogrzewa naszą planetę a przez to ogrzewane jest powietrze.
    Grzejniki grzeją konwekcyjnie - głównie. Nawet ich budowa jest taka, aby ta konwekcję wymusić

    Z uwagi na to, że grzejniki mają temperaturę mają tylko jakieś 10% wyższą, niż podłoga, a powierzchnię wielokrotnie mniejszą, ich promieniowanie to tylko niewielki procent oddawanej energii.

    Zastanawia mnie jak podłoga o temperaturze 25* może ogrzewać przez promieniowanie?
    Przyjmij wreszcie, że może, tylko musi mieć odpowiednią powierzchnię
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-03-2016 o 17:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, że trafia.
    2.7m wyżej. Ta część, ktora jest emitowana prostopadle do podłoża.
    Bo ta emitowana pod kątem trafia w meble ściany, ludzi itp
    Tyle i tylko tyle ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Grzejniki grzeją konwekcyjnie - głównie. Nawet ich budowa jest taka, aby ta konwekcję wymusić

    Z uwagi na to, że grzejniki mają temperaturę mają tylko jakieś 10% wyższą, niż podłoga, a powierzchnię wielokrotnie mniejszą, ich promieniowanie to tylko niewielki procent oddawanej energii.



    Przyjmij wreszcie, że może, tylko musi mieć odpowiednią powierzchnię
    Jakoś ciężko jest mi to pojąć. Ale podważyć tego nie możesz że powietrze nie jest ogrzewane przez promieniowanie tylko przez konwekcję.

Strona 32 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony