dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz1109

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    3

    Lightbulb adaptacja poddasza w starym drenianym domu z bali

    Witam wszystkich!
    Chce zaadoptowac poddasze do pokojów.Jest to stary drewniany dom. Na podlodze strychu jest polepa pod nią deski 40 mm a pod deskami są belki o gr. 20 cm. Podłoge planuje zrobic tak: belki sa co metr wiec chce ściagnąć polepę i tu rodzi się pytanie czym ocieplić wolną przestrzen między belkami - styropianem, wełną czy celulozą wdmuchiwaną czy może pianą?. Na ścianach strychu są krokwie o grubości 15 cm, planuję też taką grubość wełny dać. Na tą wełnę bezpośrednio do krokwi planuję przykręcić płytę osb i żeby nie kręcić stelaża chcę położyć na płyty osb wełnę skalną elewacyjną o gr. 10 cm na tą wełnę klej i siatkę. czy taki pomysł jest realny i poprawny?

    Proszę o pomoc i radę

  2. #2

    Domyślnie

    zastosuj wszędzie wełnę , na pewno ani podłoga ani krokwie nie są równe. Pamiętaj o szczelinie wentylacyjnej nad wełną - zastosuj stelaż ale drewniany z suchego drewna folia gipsy --- siatka i klej nie w środku to na zewnątrz. Poszukaj w dziale Dachy tam jest to wałkowane na okrągło.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz1109

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jestem na etapie sprzątania, jednak martwi mnie to że chodząc po stropie na strychu wyczuwalne są drgania. Zastanawiam się czym jest to spowodowane? Może zbyt mała ilość legarów ale na obecnym etapie nie jestem w stanie tego sprawdzić muszę najpierw sciągnąć polepę z całego strychu, później odeskowanie ze stropu. Czy można zwiększyć ilośc nowych legarów? czy nowe legary mogą się spierać na ścianie nośnej? a może te legary w jakiś sposób da się wzmocnić?

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj Janusz, co udało się zrobić przez dwa lata?
    Jestem na podobnym etapie i jestem ciekawy jak rozwiązałeś problemy.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie tak prędko, a adaptacja to zmiana sposobu użytkowania i trzeba papiery, później co ? życzliwy sąsiad doniesie i problem.
    Dobrze wiem jak to jest kiedy były załatwiane sprawy na gębę.. teraz trzeba granice wznawiać i koszty koszty koszty..
    Co do pomysłu, nie jest to do końca trafne- płyta OSB robi górkę w oporze dyfuzyjnym o tym trzeba pamiętać inaczej będzie bida.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony