dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kl3

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    18

    Domyślnie Kocią z podajnikeim czy bez

    Witam

    Mam nadzieję że to proste pytanie. Co bardziej się opłaca pod względem ekonomicznym (zużycie węgla) kocią z podajnikiem czy kocią bez podajnika z buforem ciepła?

  2. #2

    Domyślnie

    Kocią z podajnikiem.

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    w przypadku podłogówki to pewne jak w banku że z podajnikiem bo odpada cykliczne rozgrzewanie podłogi aż osiągnie rozsądną temperaturę , przy kaloryferach to moze na remis wychodzić ale mogę się mylić

  4. #4

    Domyślnie

    Spalisz podobną ilość węgla, ale kocią z podajnikiem zapewni ciepło całą dobę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    w przypadku podłogówki to pewne jak w banku że z podajnikiem bo odpada cykliczne rozgrzewanie podłogi aż osiągnie rozsądną temperaturę , przy kaloryferach to moze na remis wychodzić ale mogę się mylić
    Zauważ, że autor wątku pytał o zestaw "zasypowy z buforem". Żadnych cyklicznych grzań podłogówki.

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Zauważ, że autor wątku pytał o zestaw "zasypowy z buforem". Żadnych cyklicznych grzań podłogówki.


    sory przeoczyłem a to zmienia postać rzeczy , tylko zachodzi pytanie czy lepiej kupić już kocioł z podajnikiem czy zasypowiec plus bufor , chyba że autor ma juz zasypowca to wydaje się że dokoptowanie bufora taniej wyjdzie ale co ze spalaniem tego nie ogarniam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kl3

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    sory przeoczyłem a to zmienia postać rzeczy , tylko zachodzi pytanie czy lepiej kupić już kocioł z podajnikiem czy zasypowiec plus bufor , chyba że autor ma juz zasypowca to wydaje się że dokoptowanie bufora taniej wyjdzie ale co ze spalaniem tego nie ogarniam
    Właśnie jestem na etapie wyboru. Kocioł zasypowy plus bufor ciepła czy z podajnikiem. Chodzi mi co taniej wyjdzie w ogrzewaniu domu. Wydawało mi się zawsze że lepiej z podajnikiem ale teraz po wyliczeniu mocy kotła już sam nie wiem z strony CieploWlasciwie.pl Tam mi wyszło że Węgiel kamienny Spalany ekonomicznie w kotle zasypowym wyniesie na sezon 2 773 zł a Węgiel (+ bufor ciepła) Spalany w kotle zasypowym z buforem ciepła wynosi 2179 zł. Po tym już zgłupiałem. Jak ktoś był by zainteresowany może to sprawdzić na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yw I co teraz mam wybrać już sam nie wiem

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    z moich doświadczeń 3 rok z podajnikiem i 18 smieciuch wychodzi że dobry piec dolniak plus poprawna instalacja z zaworem 3 lub 4 drogowym wystarczy aby dojść do wyników pieca z podajnikiem a nawet zaoszczędzić bo piec tańszy i opał również a co ważniejsze mniej "wrażliwy " - czytaj łatwiej go poprawnie spalić - a bufor zawsze możesz dołożyć ale to kolejna inwestycja moim zdaniem zbędna . "Dobre piece" masz na stronie ciepło właściwe polecane i nie polecane -ranking .
    Ciekaw jestem co koledzy na taką tezę .

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kl3

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jestem laikiem możesz mi na chłopski rozum wytłumaczyć co to jest zawór 3 lub 4 drogowym ( drożny? )

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kl3 Zobacz post
    Właśnie jestem na etapie wyboru. Kocioł zasypowy plus bufor ciepła czy z podajnikiem. Chodzi mi co taniej wyjdzie w ogrzewaniu domu. Wydawało mi się zawsze że lepiej z podajnikiem ale teraz po wyliczeniu mocy kotła już sam nie wiem z strony CieploWlasciwie.pl Tam mi wyszło że Węgiel kamienny Spalany ekonomicznie w kotle zasypowym wyniesie na sezon 2 773 zł a Węgiel (+ bufor ciepła) Spalany w kotle zasypowym z buforem ciepła wynosi 2179 zł. Po tym już zgłupiałem. Jak ktoś był by zainteresowany może to sprawdzić na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yw I co teraz mam wybrać już sam nie wiem
    Ten Twój bilans cieplny jest trochę dziwny. Ściana nośna 9cm? Zrób może to jeszcze raz poprawnie lub zleć fachowcowi, to bardzo pomoże w wyborze.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kl3

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Masz oczywiście racje pomyliłem linki http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yx

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kl3 Zobacz post
    Jestem laikiem możesz mi na chłopski rozum wytłumaczyć co to jest zawór 3 lub 4 drogowym ( drożny? )
    wpisz w gogle , poczytaj i się rozjaśni sytuacja jesteś na dobrej drodze szukasz , czytaj i licz ,licz ale wszystko . Gdybym u siebie zainstalował wcześniej zawór 3 lub 4 drogowy razem ze śmieciuchem to prawdopodobnie nie kupiłbym z podajnikiem bo zyski żadne , tylko trochę wolnego od pieca 3-6 dni zależnie od temp . na zewnątrz .
    W dolniaku jak się nauczysz palić to standardem może być 12-24 h stałopakności a nawet dłużej lub tyle ile chcesz zależy ile wsypiesz .
    Jest gość co robi takie piece na zamówienie zgodnie ze sztuką to pierwsza liga . poczytaj tu ;
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kl3 Zobacz post
    Masz oczywiście racje pomyliłem linki http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yx
    Coraz dziwniej. Z jakiego betonu masz ściany? Z bloczka (jakiego?) czy wylewane? Dlaczego 3 pary drzwi do w sumie niewielkiego budynku (w poprzednim linku były 2)? Jeśli nowy budynek (2016rok), kto zezwolił na 7cm ocieplenia podłogi? Mowiłem popełnij wysiłek i zrób to porządnie albo zleć OZC fachowcowi.

    ------
    Porównałem sobie dane z tych linków. Jeśli Ty nie wiesz, jakie wymiary i powierzchnię ma Twój dom, to coś mi mówi, że nic nie zbudowałeś.

    Ja się wypisuję... Nie jestem silny miłością.
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 08-02-2016 o 22:23

  14. #14
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    z tym ciepłowłaściwe to też dziwne kwoty podają za opał , to wyglada jak by chcieli obrzydzić spalanie węgla a nie wiarygodnie podać dane , ja też robiłem na tej stronie symulacje i podano mi że mój dom potrzebuje opału za cene 6 tys zł a ja jak narazie wydałem około 1300-1500 musiałbym ważyć resztę tego węgla a sezon powoli się kończy to jak dojadę do 2 tys zł to max , tak że wszystko trzeba brać z pewnym umiarem ,
    a w domu od 22 do 25 stopni żona tak lubi , całość w podłogówce , kocioł górne spalanie , defro optima komfort przewymiarowany potężnie
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 09-02-2016 o 08:08

  15. #15

    Domyślnie

    Ja przechodząc z zwykłego pieca na podajnik zaoszczędzam lekko licząc 30% opału rocznie plus chodzę do pieca co 7-11 dni a nie co dzień i w domu cieplej nie ma wahań temperatur. Cena opału raczej taka sama czy do zwykłego czy do podajnika tu i tu od 500 do 800 przynajmniej w mojej okolicy. Na pewno przy moim podajniku nie idzie ciepło w komin tak jak miało to miejsce w poprzednim piecu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony