dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    newdawnfades

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-917
    Posty
    1

    Domyślnie Malowanie drewnianego biurka na biało

    Witajcie, jestem tu nowa, więc za wszelkie pomyłki lub dublowanie tematu z góry przepraszam, jednak liczę na poradę

    Mam drewniane biurko, które chciałabym pomalować na biało. Zależy mi na tym, by było widać, że jest to mebel drewniany, ale żeby jednak pokrycie było 100%. Nie chcę zatem świecących lakierów, raczej matowo. Problem w tym, że nie bardzo wiem, jakiej farby najlepiej użyć w tym celu, żeby nie popękała, nie ścierała się podczas mycia i użytkowania i żeby efekt był możliwie jak najtrwalszy i najestetyczniejszy.

    Chciałabym uzyskać mniej więcej taki efekt:



    Na zdjęciach owe biurko. Blat jest bardzo zniszczony, lakier się zdarł i wygląda jak brudny i jest cały zarysowany. Nie wiem dokładnie, jakie to jest drewno niestety.





    Rozważam użycie farby Flugger: http://flugger.pl/Farby/Do_wnetrz/Fa...0HI%2020).aspx

    Myślicie, że to dobry wybór?

    Jaki lakier do tego byście polecili?

    I jeszcze jedno pytanie - ile farby i lakieru bym musiała kupić, by móc pokryć to biurko? Nie będę malowała tej szuflady wysuwanej na klawiaturę, bo chcę ją zlikwidować, a szuflady chcę tylko z wierzchu. A może w ogóle polecacie coś innego niż farba?

    Wymiary blatu: 115 x 55 cm
    Wysokość biurka ok. 75 cm

    Mam nadzieję, że ktoś z was ma doświadczenie i mógłby mi polecić coś sprawdzonego, bo na takich opiniach mi zależy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szlifujesz i malujesz rozwodnioną białą farbą akrylową. Stopień rozwodnienia dobierasz do pożądanego stopnia przeźroczystości.
    Na koniec zabezpieczasz woskiem.
    http://podnorweskimniebem.blogspot.c...em-kursik.html

    Farba akrylowa z litra ma ok 12 m2 wydajności, więc starczy pewnie 0,5 l.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Drewno wygląda na pospolitą sosnę. Ja sosnę morduję zwyczajowo woskami Osmo, z serii wosków dekoracyjnych. Jeśli chcesz osiągnąć efekt rozbielonego drewna to użyj wosku białego, nie transparentnego. Jedna warstwa już daje dobry efekt, a w sosnę dobrze wchodzi. I tak jak Elfir wcześnie zaznaczył, przeszlifować przed malowaniem. Najpierw grubszym papierem, a potem na koniec drobnym ziarnem.

  4. #4

    Domyślnie

    ja również polecę produkty osmo - każdą sosnę (drzwi, podłogi, meble) maluję najpierw białym woskiem dekoracyjnym 3111, a potem jeszcze przelatuję twardym woskiem 3032 (można też matem lub półmatem).
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Pod wosk trzeba usunąć cały lakier. Można zeszlifować - sporo syfu i roboty, można chemicznie + lekki szlif na koniec.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony