dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie DGP - budynek, parterowy, wyloty przy podłodze

    Tak zastanawiam się nad zrobieniem DGP, ale trochę niestandardowo, tak aby wyloty były by przy podłodze. W przypadku piętra nie było by problemu, ale to jest budynek parterowy. Wydaje mi się to mało komfortowe "dmuchanie" ciepłem po głowie, a przy podłodze zimno. W parterówkach z tego co widzę to wszyscy robią wyloty w suficie. Czy mój pomysł ma sens, czyli turbina na poddaszu, główny kanał do pomieszczenia gospodarczego, stamtąd na dół i rozprowadzenie w podłodze do pokoi z wylotami nad podłogą. Ktoś coś podobnego robił, ma to sens ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    w normalnym budownictwie nie ma sensu, chyba, ze bedziesz uzywal w trybie ciaglym i obawiasz sie szybszego zabrudzenia sufitu
    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Tak zastanawiam się nad zrobieniem DGP, ale trochę niestandardowo, tak aby wyloty były by przy podłodze. W przypadku piętra nie było by problemu, ale to jest budynek parterowy. Wydaje mi się to mało komfortowe "dmuchanie" ciepłem po głowie, a przy podłodze zimno. W parterówkach z tego co widzę to wszyscy robią wyloty w suficie. Czy mój pomysł ma sens, czyli turbina na poddaszu, główny kanał do pomieszczenia gospodarczego, stamtąd na dół i rozprowadzenie w podłodze do pokoi z wylotami nad podłogą. Ktoś coś podobnego robił, ma to sens ?

  3. #3

    Domyślnie

    Zabrudzenia sufitu to jedno, bardziej obawiam się przegrzewania salonu. Buduję energooszczędny dom, a chciałbym kominka używać. Nie miałem styczności z DGP i obawiam się efektu że jak DGP będzie działało to będzie wyraźnie cieplej pod sufitem niż przy podłodze stąd pomysł zrobienia nawiewów przy podłodze.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Zabrudzenia sufitu to jedno, bardziej obawiam się przegrzewania salonu. Buduję energooszczędny dom, a chciałbym kominka używać. Nie miałem styczności z DGP i obawiam się efektu że jak DGP będzie działało to będzie wyraźnie cieplej pod sufitem niż przy podłodze stąd pomysł zrobienia nawiewów przy podłodze.
    Tez myslalem tak zrobic ale zostawilem ten pomysl bo musialbym w kazdym pokoju okijac wieniec poza tym balem sie ze sciana moze pekac. Druga rzecz musisz porzadnie ocieplic rury bo przy niepaleniu bedzie ci ciagnelo zimnym. Ostatnia rzecz, wcale nie czuc podmuchu cieplego, teraz mam turbine 800m/h bez regulatora bo zepsuty i jest podpieta na sztywno, przy 6 punktach w parterowce podmuch czuc 10cm od anemostatu, dalej juz nie

  5. #5
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    sylwek
    Nie, tak nie kombinuj bo to nie ma sensu. Krótko: jakkolwiek będziesz grzał - ciepło najpierw pójdzie do góry i od góry będzie wypełniać Twoją chałupę. Jeżeli zrobisz wloty na dole to zyskasz tyle, że będziesz miał pionowe strugi ciepłego powietrza które będą zasuwały pod sufit. Absolutnie odradzam ten pomysł, nic to nie da a roboty kupa. Zawsze i wszędzie pod sufitem jest cieplej bo ciepło pcha się do góryyyyy.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony