dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dolina Nidy Zeta vs Knauf Diamant

    Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów może powiedzieć jak u nich po wykonaniu wyglądają ww. tynki ? czy rzeczywiście są gładkie i twarde ? a jeżeli tak to który będzie lepszy z nich ? na jakie parametry warto zwrócić uwagę przeglądając kartę charakterystyki ??

    a może cementowo wapienne były by lepsze

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie ma doświadczeń w zakresie porównania tych dwóch produktów ??

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darekbet

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam właśnie Ekipa dziś mi skończyła KNAUFA DIAMANT powiem tak sam spróbowałem jeden kawałek ściany na listwach to żeby je zdemontować potrzebny jest przecinak i młotek
    Co do gładkości to zależy od ekipy ja mam bardzo gładkie pod malowanie

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darekbet

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rozmawiałem z ekipą nie ma sensu chyba że masz dużo kasy żeby póżniej to szpachlowa
    Diamant jest bardzo twardy i super gładki

  5. #5
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    nikt nie ma doświadczeń w zakresie porównania tych dwóch produktów ??
    ... a kto tynkuje połowę domu jednym tynkiem a później drugą połowę innym tynkiem ??? Możesz tylko otrzymać takie odpowiedzi jak powyzej - ja taki mam i jest najlepszy we wszechswiecie. Od tynkarzy dowiesz się którym łatwiej robi i na którym maja lepszy upust (filozofia robola). Reasumują masz problem....

    Notabene ja bym brał z Doliny Nidy i to z zupełnie innego powodu niż ty pytasz. Po drugie jakość tynków zalezy od ekipy a nie od tynku...

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kobieta na budowie

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    45-282
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odradzam wykonania tynków Dolina Nidy, zdecydowałam się na ich tynki cementowo-wapienne w pomieszczeniach tzw mokrych (łazienka, kotłownia oraz garaż). Położone były super, gładkie, wydawało się bez zastrzeżeń, ale jak przyszło do położenia na nich płytek, okazało się że są kruche i za słabe. Przyjechał przedstawiciel, stwierdził bez żadnych badań że tynki są ok, zaproponował złożenie reklamacji i tak też zrobiłam, niestety nic z tego nie wynikło. Tynki trzeba było skuć i położyć nowe. Szkoda nerwów i pieniędzy na materiały z tej marki. Mogę polecić z kolei tynki gipsowe Knaufa Diamant, mam je w pozostałych pomieszczeniach, są mocne, gładkie, gotowe do malowania

  7. #7

    Domyślnie

    ja myślałam o knauf diamant bo jedni wykonawcy zachwalali, ale generalny wykonawca proponuje nam dolinę nidy zeta. czy to dobry wybór? zależy mi na tym żeby był twardy i nadawał się do malowania. Czy robić nim także łazienkę? a sufity na terrivie ?

  8. #8
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kobieta na budowie Zobacz post
    Odradzam wykonania tynków Dolina Nidy, zdecydowałam się na ich tynki cementowo-wapienne w pomieszczeniach tzw mokrych (łazienka, kotłownia oraz garaż). Położone były super, gładkie, wydawało się bez zastrzeżeń, ale jak przyszło do położenia na nich płytek, okazało się że są kruche i za słabe. Przyjechał przedstawiciel, stwierdził bez żadnych badań że tynki są ok, zaproponował złożenie reklamacji i tak też zrobiłam, niestety nic z tego nie wynikło. Tynki trzeba było skuć i położyć nowe. Szkoda nerwów i pieniędzy na materiały z tej marki. Mogę polecić z kolei tynki gipsowe Knaufa Diamant, mam je w pozostałych pomieszczeniach, są mocne, gładkie, gotowe do malowania
    Raczej nie kobieta na budowie tylko kobieta z marketingu Knaufa - takie wywody obrazaja czytających. Gdzie Knauf ma pokłady gipsu w Polsce ? Na fałdach pokopalnianych i po elektrowniach ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Raczej nie kobieta na budowie tylko kobieta z marketingu Knaufa - takie wywody obrazaja czytających. Gdzie Knauf ma pokłady gipsu w Polsce ? Na fałdach pokopalnianych i po elektrowniach ?
    Wszyscy liczący się producenci tynków gipsowych korzystają z gipsu z odsiarczania spalin elektrowni - a więc: Knauf - Bełchatów, Baumit Bełchatów, Dolina Nidy - jest na terenie Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.
    Gips kopany nie jest stosowany przy tynkach gipsowych - gips z elektrowni jest bardziej stabilny (brak domieszek itp)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony